Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madziurka witamy Cie !
Zachęcam Cię,żebyś wpisała się też do tabelki 🙂

Myślę,że kazda z nas boi sie o swoja dzidzie,ja strasznie sie bałam do 3 miesiaca,przed kazdym usg myslalam,ze ebdzie cos nie tak,ciagle mialam wizje,ze dziecko bedzie martwe,ze serduszko nie ebdzie juz bilo i szczerze mowiac nie mam pojecia skad sie brala taka mysl u mnie.Bo to moja pierwsza ciaza,ale moze to przez hormony.Po usg genetycznym kiedy wszystko wyszlo super to sie uspokoilam i od tamtej pory juz nie mysle,ze cos bedzie zle tylko staram sie myslec pozytywnie 🙂 Takze,ze trzeba byc dobrej mysli to wszystko bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jak wchodzisz na forum na marzec to sie wyswietlaja 4 wątki, jeden z nich to "Witam" na ktorym teraz piszemy,drugi to "Tabelka marcowek" musisz w niego wejsc, sa jeszcze "Zdjecia USG" i "Nasze kochane brzuszki" w dwoch ostatnich dodajemy zdjecia a w tabelce wystarczy ze wpiszesz swoje dane jak robily inne marcowki a ja je naniose do tabelki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, mam takie bóle głowy, że już nie wytrzymuję nerwowo.. Od 3 dni mnie boli i niestety paracetamol nie pomaga, tym bardziej, że nie chcę brać go za dużo, ale bez tego nie da się samochodu prowadzić nawet, a do pracy prawie 80 km w jedną stronę.. 😞 Chyba nie jestem stworzona do bycia w ciąży 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam podobnie z tymi bolami glowy. Choc jakos miesiac wczesniej. Bywalo ze przez caly tydzien, dzien w dzien od rana do wieczora bolala mnie strasznie glowa,nie moglam wytrzymac.Bole promieniowaly od skroni,czola az po kark :/ pozniej kilka dni przerwy bez boli i znow nawroty.Po jakims czasie mi przeszlo, a od kilku dniu na nowo zaczela mnie bolec glowa,ale sporadycznie,czesto pod wieczor. Nie wiem skad to sie bierze 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ajisija ty sie ciesz,ze nie masz dolegliwosci, z wielka checia bym sie z Toba zamienila 😜 ja nie dosc,ze te bole glowy to i okropne nudnosci, ktore na szczescie powoli zaczynaja mijac,ale za to teraz zaczela sie zgaga 😞 co godzine ssie mnie w brzuchu z glodu,obojetnie ile bym wczesniej nie zjadla. Jakis glodomor z tego mojego malucha.

Anka fajnie,ze do nas dolaczylas 🙂 Im nas wiecej tym lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!! No ja też się mogę pochwalić brakiem jakichkolwiek objawów,zero wymiotów i nudności ,brak jakichkolwiek reakcji na zapachy.Ale szczerze pragnełam mieć te objawy ,chciałam sie czuć ciążowo 🙂 wiem ,że to może śmieszne ,ale jak nic się nie czuję to ciężko sie przyzwyczaić że nosimy w sobie małą istotkę 🙂 Teraz czasami kłuje mnie brzuch albo zaboli na chwilę jakby ciągnięcie ,czy Wy też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
coś w tym jest, że im się człowiek gorzej czuje, tym spokojniejszy, że z dzidziusiem wszystko dobrze. Ja od kilku dni nie mam praktycznie żadnych objawów i też zaczęłam się denerwować. Byłam w weekend z mężem na rocznicy ślubu w Pradze i całą sobotę spędziłam na zwiedzaniu - dałam radę, nawet się specjalnie nie zmęczyłam, a wieczorem pojawił się w zwiazku z tym stres ;/ Tak źle i tak niedobrze. Dzisiaj mam usg genetyczne, może poznamy płeć... 🙂

Kornelciaz, jak samopoczucie po weselu? Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!
Nie dość, że młoda żona to jeszcze przyszła mama - pełnia szczęścia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Menorka napisał(a):
Vanilia lepiej Ty pisz jak u Ciebie pierwsze tygodnie i samopoczucie w pracy.. Ja regularnie zaglądam na majówki, żeby być na bieżąco, co u Ciebie 😜

Właśnie siedzę w domu - mam dwa dni urlopu i zastanawiam się co robić 🥴 😮 Czuję się umiarkowanie dobrze lub umiarkowanie do dupy, zalezy jak na to spojrzeć 😉 Lekarz kazał iść na l4 ale boję się co będzie jak stracę tą ciążę? Wtedy zostanie mi napisać szybko wniosek o wychowawczy na Werke żeby mnie zwolnić nie mogli...Chciałam byc w ciąży, jestem w ciązy i nie wiem co z tym fantem zrobić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziurka uwierz zapachy mogą uprzykrzyć życie ciężarnej.. ja pierwsze trzy msc to do kuchni nie wchodziłam ;( nawet chleb mi śmierdział ... teraz jest o wiele lepiej, ale jakoś dużego apetytu nie mam. Jem normalnie , niewielkie porcje ale dość często.

Wiecie ja też myślałam ostatnio o tym braku objawów... ale to nie znaczy nic złego !! podobno 2trymestr jest dla nas najlepszy 🙂 z tego co dotychczas obserwuje to by się zgadzało 😁

kornelciaz witamy w gronie mężatek 😁 .. wrzuć jakieś fotki z wesela 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ajisija napisał(a):
Wiecie co, ja nie wiem ale ja żadnych dolegliwości nie mam czasem się zastanawiam czy ja jestem w tej ciąży czy nie:P tylko u lekarza widzę na usg że jest tam dzieciątko w tym moim brzuchu:P Czyli sobie nie uroiłam tego 😜


hehe no właśnie 😁 musimy poczekać jak zaczną się te nasze dzidzie rozpychać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marynia masz rację że czasami lepiej się cieszyć tym że się dobrze czujemy 🙂 tylko pierwszy trymestr tak samo ,zero objawów ..na początku piersi jedynie dawały o sobie znak ,ale gdzieś około 9 tyg mienęły ,I znów panika ,nakręcanie się ,i czytanie w necie ....a tam wiadomo same straszne rzeczy 🙂 Może też wszystko było by inaczej gdybym nie straciła swoich dwóch poprzednich ciąż ....a tak i teraz też od początku nie miałam łatwo ...gdzieś około 6 tyg pojawiły się plamienia i krew:/ okazało się że mam krwiaka.Ale na szczęście jest już ok.Tylko ja mieszkam w uk a tu nie jest tak łatwo o usg.jak jest wszystko ok to są dwa .ja miałam pierwszy w 6 tyg,póżniej 12 tydz i ostatni tto scan połówkowy.Ale nic trzeba sobie jakoś radzić 🙂 Zamówiłam sobie nawet domowy dopler do słuchania bicia serduszka.Ale masakra zanim je znalazłam troszkę się zeszło.W sobote to tak długo mi sie zeszło że póżniej miłam całe obolałe podbrzusze ,tak więc przystopowałam zeby nie narobić większej krzywdy niż pożytku. Ciąża to najwsapanialszy okres w życiu kobiety ,tylko szkoda że czasami się tym stanem cieszyć to niestety się zamartwiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też zero objawów w I trymestrze tylko piersi mnie bolały. Chciałam chociaż jeden dzień poczuć mdłości żeby wiedzieć że tak naprawdę, naaaprawdę jestem w ciąży 🙂
Ostatnio na wizycie lekarz mi powiedział że mam skróconą szyjkę i mam na siebie uważać. Tylko nie wiem jak uważać. Dopiero po wizycie się nad tym zastanawiałam. OD początku niczego ciężkiego nie podnoszę itp.

kornelciarz wszystkiego dobrego na nowej drodze życia, wytrwałości i zrozumienia Ci życzę 🙂 I również czekam na jakieś fotki 😁
Ja pamiętam że sama robiłam obróbkę zdjęć ślubnych i stworzyłam nasz album 🙂 dzięki temu zapłaciliśmy 300 zł a nie 1000 jak to chcieli różni fotografowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam wczoraj na usg 4d - genetycznym, muszę przyznać, że to niesamowite uczucie. Badanie trwało prawie godzinę, gina analizowała pokolei każdą część ciała malucha, na szczęście nie ma żadnych wad genetycznych i wrodzonych. Jest bardzo ruchliwy, ale udało się wyłapać... siusiaka 😜 Wiadomo, ze lekarz 100% pewności nie da, ale raczej będzie chlopak. Dzidziuś ma wszystko,co powinien, po 5 paluszków, uszka, oczka. Teraz naprawdę czuję, ze jestem w ciąży 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Menorka, swietne wieści 🙂 Super, ze z dzidzią wszystko dobrze 🙂 ja odkad mialam usg 4d na genetycznym to pozniej w domu dzien w dzien ogladalam filmik z tego badania 🙂 jesli masz zdjecia albo filmik to pochwal sie swoim maluszkiem 🙂

Ja mialam miec usg 1 pazdziernika w poniedzialek,zeby dowiedziec sie jaka plec,ale musze je przelozyc na jutro,bo niestety mam brunatne plamienia od wczoraj wieczorem i jestem zalamana. W 8 tygodniu ciazy tez je mialam tylko bardziej obfite niz teraz i wtedy dostalam leki na podtrzymanie ciazy i musialam lezec w domu przez 2 tyg,ale bylo wszystko ok i leki mogłam odstawić i wrócic do \"normalności\". Zobaczymy co teraz bedzie, strasznie sie denerwuje. Tym bardziej,ze od miesiaca mam problemy z nerka i zle wyniki moczu,pelno bakterii.Biore leki,ale nic nie daja. Jutro sie dowiem co dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Menorka-Teraz to jesteś pewnie najszczśliwszą ,przyszła mamusią 🙂 🙂 🙂 też bym chciała być na twoim miejscu 🙂 Ale ja dopiero połówkowy scan bede mieć na koniec października i wtedy dowiem sie co z moim słoneczkiem.
Natalia 24 -trzymam kciuki ,wszystko bedzie dobrze ,mam nadzieję że to nic poważnego !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...