Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
http://www.youtube.com/watch?v=xWs9V1U6N-A
własnie dostałam linka od koleżanki która na dniach bedzie rodzic .wzruszający filmik i dodający wiary i pozytywnej energi dla tych które jeszcze miewaja czarne myśli ( czyli dla mnie) Pozytywne nastawienie 🙂 tego czasami mi brakuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzieki dziewczyny za miłe przyjęcie 🙂
filmik bardzo wzruszający a za razem podnoszącym na duchu i napełniony optymizmem.
a propo filmów, czy ogladałyście "what to expect when you\'re expecting" polski tytuł "jak urodzic i nie zwariowac" nie mogę dodac linka z trailerem bo jestem nowym użytkownikiem. polecam serdecznie, w filmie oprócz zabawnych sytuacji są też bardzo wzruszające momenty, aż łezka się kręci w oku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
black_orchid napisał(a):
dzieki dziewczyny za miłe przyjęcie 🙂
filmik bardzo wzruszający a za razem podnoszącym na duchu i napełniony optymizmem.
a propo filmów, czy ogladałyście \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"what to expect when you\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'re expecting\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" polski tytuł \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"jak urodzic i nie zwariowac\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" nie mogę dodac linka z trailerem bo jestem nowym użytkownikiem. polecam serdecznie, w filmie oprócz zabawnych sytuacji są też bardzo wzruszające momenty, aż łezka się kręci w oku.

Mega mnie zainteresowałas tym filmem,musze poszukac go an necie albo wypozycze 🙂 i sobie obejrzymy z narzeczonym.Własnie czegos takiego szukałam. Kompletnie nic nie slyszalam o tym filmie.Do kina chodze bardzo czesto i az dziwne ze nigdy jakos nie trafilam na niego.Takze dzieki jeszcze raz 🙂

Madziurka filmik ktory pokazalas, strasznie wzruszajacy i skłaniający do refleksji. Dziewczyny w przyszłym roku będziemy miały dziecko, nasze życie zmieni się całkowicie. Ja sama czasami jeszcze nie dowierzam 🙂 ale tak jak filmik pokazuje wlasnie,ze trzeba myslec wylacznie pozytywnie,a wtedy tak bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szukałam tego filmu o którym napisała black _orchid .Ale to stosunkowo nowy film i chyba go jeszcze nie zobaczę ...:/ a szkoda bo widziałam zwiastuny i zapowiada się ciekawie 🙂
A ja mam jeszcze dla Was jeden link z piosenką 🙂 Pierwszy raz ja usłyszałam jak byłam w pierwszej ciąży ,bardzo mnie wzruszyły dzieciacki które śpiewaja .Koleżanka mi ja poleciła i powiem że lubię czasami ją posłuchać tak na uspokojenie 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=O8HwJaDIKe0 podaje linka ,może słyszałyście ,może nie .mi się podoba 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka znam tą piosenkę, jest prześwietna, idealna dla nas wlasnie na ten czas, kiedy nosimy nasze maluchy w brzuszku i czekamy na ich narodziny 😉


Mnie osobiscie podoba sie rowniez ta piosenka,choc moze bardziej jest o dorastaniu, dojrzewaniu naszych dzieci i tego jak to czujemy my, czyli mamy 😉 czy np co czują teraz nasze mamy 😉 piosenka akurat o coreczce 😉 Moze komus przypadnie do gustu 😉
www.youtube.com/watch?v=Dny3EMK8p58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia24 właśnie posłuchałam Twojej piosenki ,nie znałam jej ,ale mi także się spodobala.Lubie takie spokojne piosenki można powiedzieć z życia wzięte 🙂 Tak to jest najpierw czekamy z utęsknieniem na narodziny ,póżniej człowiek się cieszy że dziecko już siedzi ,chodzi .pózniej szkoła ,i często nie zdając sobie sprawy, że czas ucieka....i dzieci dorastają ,mają swoje życie a mamusie jak to mamy widzą w nas małe dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny film o którym mówiłam można obejrzec online na zalukaj.tv (z polskimi napisami).
na tej stronce wpiszcie w okienko -szukaj filmów- polski tytuł "jak urodzi i nie zwariowac"
otworzy wam się opis filmu i opcja ogladaj online. poniżej pojawi się okienko z filmem, nam film odpalił i nie było żadnego limitu. nie trzeba się tam również rejestrowac. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 napiszcie jak radzicie sobie psychicznie w ciązy ,bo mi sie wydaje ze zaczynam wariować ciągle mi sie wydaje że za mało dostarczam witamin ,jodu, kwasu foliowego dzidziusiowi a wiadomo jakie są tego konsekwencję :/ Dzisiaj własnie wyczytałam że w ciąży potrzebna jest dodatkowa dawka jodu , a moj ginekolog nie przepisał mi zadnych witamin wzbogaconych o jod ,biore jedynie zwykły falvit. jakie przyjmujecie witaminy?czy w ogóle jakieś bierzecie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biorę aspargin (potas i magnez) i kwas foliowy, żadnych dodatkowych łączonych preparatów. Morfologię 2 razy kontrolowałam, nie mam dziwnych zachcianek, solę wszystko jak dotychczas i pani doktor powiedziała, że nie ma potrzeby 🙂

A aspargin zaczęłam brać, bo miałam skurcze nóg i powieki mi drgały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja biorę Centrum specjalnie dla kobiet w ciąży, są tam wszystkie witaminy + kwas foliowy, oprócz niebezpiecznej w ciąży wit A.
ogólnie to nie trzeba tak bardzo zwracac na to uwagi, wystarczy że wybierasz takie jedzenie gdzie zawarte są witaminki i mikroelementy. kiedyś kobiety nie brały suplementów, jadły to co chciały (bo nie było takiego nacisku mediów i medycyny) i rodziły zdrowe dzidzi.
dodam jeszcze że moja położna powiedziała że nie muszę już zażywac folika, a zamiast tego brac wit D. myślę że jak skończe opakowanie Centrum, to kupię tylko blisterki wit D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do konca 3 miesiaca bralam femibion kupilam go bez konsultacji z ginekologiem,bo moje kolezanki w ciazy go braly z reszta jest bardzo popularny. Ale na wizycie u gin powiedziala mi,że femibion wcale nie jest taki dobry,prawie w ogole nie posiada w sobie zelaza i te popularne teraz metafoliny,ktore posiada femibion wcale nie sa takie najlepsze. Kazala mi skoczyc opakowanie i polecila ladeeVit.Przedewszystkim,ze ma odpowiednia i łatwa przyswajalna forme żelaza i właśnie odpowiednia ilość jodu.Przyznam,ze ciezko bylo mi dostac ten suplement,ale w koncu sie udało 🙂 Nie wiem, czy bede brala te witaminy do konca ciazy,ale narazie teraz w 2 trymestrze mam je zażywać.

Morfologie mialam narazie robiona raz wyniki byly bardzo dobre no i teraz mam powtorzyc 5 listopada na 2 dni przed wizyta u gin, morfologie wlasnie i mocz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ! ja biorę falvit mama i łykam też MumOmega, dość drogie ale polcane przez lekarza i moje koleżanki. Tabletki kwasu są na pierwszy rzut oka ogromne, ale nie sprawiły mi większęgo problemu przy połykaniu 🙂 Zażywałam też na pączątku ladeeVit , fajne łatwe do połknięcia, ale wolałam się przerzucić na falvit i ten kwas omega3 i 6, bo to podobno lepsze zestawienie dla dziecka. Wyniki mam ok i nie mam szczególnie jakichś zachcianek
btw; słyszeliście o tym że kobietki w ciąży nawet maja ochotę na zwykłą białą kredę , łe.. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marynia moglabys napisac jaki ma sklad ten Mumomega. W ladeevit też sa kwasy Omega-3 ale EPA ma tylko 32 mg i DHA 160mg,ale moze to za malo? Pamietam,ze femibion 2 w ogole był ubogi w kwasy tluszczowe mial tylko DHA 200mg. Napisz mi jak wyglada sklad tego Mumomega,bo chce wiedziec czy duzo sie rozni od ladeevit,ale pewnie tak bo to typowy suplement z samymi kwasami i chyba sie w niego zaopatrze 😉

A co do falvitu to nie wiem, mam mieszane uczucia. Polecił Ci go ginekolog? On ma w sobie 100% dzienne zapotrzebowanie na wit.A co mnie zraziło. Bo wiadomo,ze witamine A mamy nie przyjmowac w nadmiarze,bo powoduje zaburzenia widzenia u płodu.W codziennym odzywianiu i tak dostarczamy jej w optymalnej ilosci bo jest np. w jajkach,mleku,rybach no i wielu warzywach typu pomidory,szczypior,brokuły itp. Wydaje mi się,ze suplement diety dla kobiet w ciąży nie powinien juz jej posiadac. Ladeevit czy femibion np nie maja ich w skladzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
notka od producenta : mumomega® zawiera aż 300mg omega-3 DHA w jednej kapsułce - t.j. polecaną przez ISSFAL dzienną dawkę omega-3 DHA. Nie ma na polskim rynku preparatu dla kobiet w ciąży, który zawiera więcej omega-3 DHA w jednej kapsułce. Mumomega® to jedyny naturalny preparat zawierający kombinację kwasów
omega-3 (DHA i EPA) i omega-6 (AA i GLA), który posiada Pozytywną Opinię Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

falvit jest na rynku od kilkunastu jak nie więcejt , od kilku jest dostępne dla kobiet w ciąży. Poleciła mi najpierw koleżanka, potem farmaceutka a jak pytałam się lekarki i ona potwierdziła , że można spokojnie je brać, bo ma spradzony skład. Nasze mamy falvit brały i to mnie tez przekonuje 🙂

co do witamin, to moja gin podkreśla żeby je brać , bo jak dziecko zacznie nam pobierać z naszych rezerw to może być kiepsko :P musimy mieć zdrowy rozsądek i wybrać preparat który nam zacznie odpowiadać, ja na początku nie mogłam łykać tych witamin bo mi było baaardzo niedobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja biorę PregnaPLUS. Oto skład z ulotki: Olej rybi (65%zawartości kwasów omega 3)100 mg w tym: 33% EPA (kwas eikozapentaenowy)
33 mg i 22% DHA (kwas dokozaheksaenowy) 22 mg; Witamina B6 2 mg, Witamina B12 1 µg, Kwas foliowy 400 µg, Żelazo 14 mg, Cynk 15 mg, Jod 150 µg
Od początku ciąży nie mam żadnych niedoborów w morfologii, nawet żelazo jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mowie ze falvit jest zły,ja osobiscie bym go po prostu nie brała,bo moim zdaniem są lepsze suplementy od falvitu,ale to tylko moje zdanie 😉 A czy falvit braly nasze mamy hmmm kiedys chyba branie suplementow nie bylo az tak popularne jak teraz. Moja mama z moim bratem jak byla w ciazy 5 lat temu nakupowala tez takie witaminy,ktore my teraz łykamy,ale gdzies wyczytala czy uslyszala,ze sie nie powinno brac i nie brala całą ciąże.Tabletki nie tknięte lezały w domu,az minal ich termin ważności, a moj brat urodzil sie zdrowy 🙂 natomiast ten MumOmega fajny, nie slyszalam o nim i dzieki ze cos o nim napisalas,na dniach sie w niego zaopatrze 😉

Ja i tak jestem zdania,że witaminy to sie powinno z odpowiednia dietą dostarczać i sobie i dziecku 😉 wiadomo,ze kwas foliowy,żelazo,magnez czy właśnie kwasy tluszczowe czasami cieżko dostarczyc w odpowiedniej ilosci tylko poprzez żywienie i trzeba sie zaopatrzyć w dodatkowe srodki 😉

kierzkar mysle,ze jak najbardziej jest sens zaczac brac jakies witaminy w koncu jeszcze połowa ciąży przed Toba 🙂 w koncu nawet w okresie karmienia piersia dobrze kontynuowac odpowiednia suplementacje 🙂 Poza tym wpisz sie do tabelki,bo dniach bede ja aktualizowac 🙂

ja film ktory polecila black_orchid ogladam jutro z narzeczony 🙂 wyglada na typową komedie,ale piszecie ze jest tez wzruszający i juz nie moge sie odczekac kiedy go zobacze,pewnie idealnie wpasowywuje sie teraz w nasz moment ciązy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem wam dziewczyny, że ja jestem z tego gatunku co nic nie łykają :P przed ciążą nawet przeciwbólowych nie brałam... no jedynie przy niektórych okresach jak nie mogłam z łózka wstać... 😞 teraz to wszystko dla dzidzi, sama się dziwie że umiem połknąc takiego klocka 😁
Myśle Natalia że masz racje, że sa lepsze preparaty. Po kolejnej wizycie i weryfikacji moich wyników z lekarzem, kto wie czy czegoś nie zmienię 🙂

Oj trochę się dziwnie czuję bo nie poszłam dziś do pracy , postanowiłam zrobic sobie małe wagary 🙂 i latam po necie, tylko nie mogę sie na jednym skupić. Bo znowu musze szukać szkoły rodzenia choć ta która znalazłam jest fajna to godziny w południe sa do bani. Później szukam opini o zmywarce i lampach zewnętrznych bo za miesiąc planuje przeprowadzkę : P a dodatkowo jeszcze znalazłam fajną stronę dla maluszków z takimi głupotkami i aż mi oczy chodzą 😁 😁

Dziewczynki , czy wy też nie możecie się doczekać się kompletowania wyprawki dla dziecka 🙂 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobitki kochane 🙂 Ja od początku pierwszych tygodni , kiedy tylko zobaczyłam wymarzone dwie kreseczki - biorę witaminki też dobrze znane Prenatal Classic z jodem , od miesiąca biorę również Omega 3 które zalecił mi lekarz.. Ruchów żadnych szkraba niestety jeszcze nie czuje , czekam i czekam , każdy dzień i tydzień wydaję się dłużyć . W poniedziałek mam kolejną wizytę u lekarza , z jednej strony boję się , czy na pewno wszystko jest w porządku a z drugiej strony nie mogę się doczekać aż zobaczę dzidzię znów na usg 🙂 jestem ciekawa czy na tak wczesnym etapie mój lekarz orientacyjnie będzie mógł określić płeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki, ja tylko wpadam się przywitac. zaraz jade do pracy.
film "jak urodzic i nie zwariowac" jest idealny dla kobietek w ciąży, ale i partnerzy też nie raz się na na nim zasmieją. cieszę się, że się podobał (tym którzy oglądali).
Asieczeq ruchy na początku są bardzo delikatne, które bardzo łatwo pomylic z z bąkiem który szwęda się w jelitkach 😁 a wiadomo wiatrów w ciąży nie brakuje.
ja poczułam dośc wczesnie, ale to dlatego że pamiętam jak to było rok temu (gdy byłam w ciązy).
jak już poczujesz mocniejszego kopniaczka-to bedziesz wiedziała ze to własnie TO 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hhehe racja z tym bąkiem. Ja mialam podobnie, poczulam w brzuchu cos dziwnego podobnego do wzdęcia,ale jednak troche innego. I nie byłam pewna co to jest, czy to bąk hehe czy to moze dzidzia,czy moze tak jakos zabulgotało w brzuchu.Pozniej takie niby wzdecia zaczely sie powtarzac zawsze wieczorem i zazwyczaj o podobnej godzinie prawie jak w zegarku i juz wiedzialam ze to moja dzidzia tam sobie hasa w brzuszku 🙂 po jakims tygodniu dostawalam juz mocniejsze kopniaki 🙂 choc od jakis kilku dni czuje dzidzie jakos nizej niz wczesniej,bardziej w podbrzuszu,a wczesniej ruchy odczuwalam na poziomie pępka a teraz tak jakos ponizej, macie tez tak?

Co do plci pewnie orientacyjnie cos tam juz powie Ci lekarz, a moze jesli jest chlopak i dojrzy siusiaka to powie ci na 100% 🙂 mi w 12 tygodniu lekarz powiedział,ze wyglada na dziewczynke,ale ze to jeszcze za wczesnie i że za jakis czas moze sie przerodzic w chlopca hehe pozniej na kolejnym USG w 17 tygodniu znow okazalo sie ze wyglada na dziewczynke,choc dziecko mialo bardzo zacisniete nozki i ciezko bylo dojrzec by byc pewnym tak na 100%. Gin powiedziala,no wyglada na dziewczynke ale jeszcze rozowych ciuszkow nie kupujcie,poczekajcie do polowkowego wtedy juz sie dowiecie na 100% no to ja tak odliczam do tego polowkowego i juz 12 dni zostało hehe doczekac sie nie moge strasznie, bo wlasnie tak jak Marynia napisala,juz bardzo chcialabym zaczac kompletowac wyprawke i w ogole wszystko juz kupowac hehe nawet troszke ciuszkow juz kupilam ale wszystko w bialych albo bezowych odcieniach,zeby bylo uniwersalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przy najbliższej wizycie u mojego gin. jak juz bede miała wyniki morfologi to zapytam czy coś brać czy nie??
Asieczeq22 co do ruchów ja 16 tygodniu zaczełam coś czuć myślałam ze to lekkie kopniaczki ale porównując z aktualnymi kopniaczkami to jest cos zupełnie innego 🙂 wiec cierpliwosci najbardziej odczuwalne są wieczorami kiedy jest cisza i leżymy w łóżku jak przyłoże rękę to co chwile czuć małe kopniaczki 🙂

Ja pojutrze ide do innego gin. na usg połówkowe też się troche obawiam czy wszystko jest ok ale z drugiej strony nie mogę się doczekać rozpoznania płci maluszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...