Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lilianna super wyszła ta wasza niespodzianka, widzę, że tak napięcie w rodzinie wzrosło z powodu informacji, że nawet prąd przestał płynąć;-) czy twoi rodzice pierwszy raz zostaną dziadkami?

oj chciałabym już też powiedzieć choćby najbliższym, ale postanowiliśmy poczekać do początku listopada, więc muszę się tego trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Dziewczyny czy wy rowniez macie takie wahania nastroju?ja bylam zawsze bardzo aktywna zawodow,ogolnie pracowalam tez swoja figura i wygladem,natomiast teraz musialam troszke przystopowac z praca ze wzgledu na ogolne zmeczenie i przyrost tluszczyku tu i owdzie,przez co czuje sie bardzo nieatrakcyjnie i kiepsko...popsula mi sie cera i wlosy,nic mi sie nie chce robic...kocham to moje malenstwo najbardziej na swiecie jednak psychicznie czuje sie po prostu okropnie.wrzeszcze na mojego narzeczonego,wkurzam sie o byle co i juz ledwo wytrzymuje sama ze sobą 😞 😞



Karolinko, myślę, ze niepotrzebnie rezygnujesz z tego co było dla Ciebie zawsze ważne. Myślę, że ciąża to najlepszy okres by intensywnie o siebie dbać poprzez zdrową dietę, ćwiczenia fizyczne (dostosowane do przebiegu ciąży), dobre kosmetyki. Zafunduj sobie domowe spa z aromatyczną kąpielą, masażem całego ciała, pielęgnującymi kremami - na 100% poprawi Ci to samopoczucie i samoocenę, a wachania nastrojów - która z nas ich nie ma? trzeba je niestety wliczyć w naturalne symptomy ciążowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, mam do was pytanie: ile urosły wam piersi w poprzednich ciążach, albo waszym znajomym? Planuje kupić sobie nowy stanik, bo już z dotychczasowych wyskakują mi sutki 😉 ale nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. Generalnie zawsze miałam problem z kupnem, bo mam mały obwód, a średni biust (65G). W zwykłych sklepach nie mam szans na dostanie stanika, a przez internet nigdy nie kupowałam bielizny i zastanawiam się czy jak zamówię np 65H, to jak przyjdzie po 3 tygodniach to może być już za mały. Macie jakieś pomysły? A wy już wskoczyłyście w nowe staniki?

PS. Od wczoraj jestem na chorobowym, więc postaram się pojawiać częściej. Hi hi - we wtorek powiedziałam kierowniczce, że od środy mam zwolnienie i że przynajmniej do 26 nie wrócę, a ona na to, że to katastrofa. Ściemniara jedna - wiem, że bez problemu sobie poradzą, tyko chce mnie wpędzić w wyrzuty sumienia. A jakby znała przepisy, to by wiedziała, że nawet jakbym zwolnienia nie miała, to nie mogłabym pracować na dotychczasowym stanowisku ze względu na kontakt z materiałem zakaźnym, a nie ma jakiego innego stanowiska mi do zaproponowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już miesiąc temu musiałam się zaopatrzyć w nowe staniki- wcześniej nosiłam 70e, a kupiłam 70f, ale on akurat jest z takiej firmy że miseczki są dość głębokie także z innej firmy musiałabym jeszcze większy rozmiar wziąc... ale przez ten miesiąc rozmiar mi się nie zwiększył już (całe szczęście), jednak od położnej słyszłam że prawdopodobnie biust jeszcze urośnie, także na razie noszę te staniki, ale pewnie do końca ciąży będę musiała kupić jeszcze wiekszy...

tez na początku myślałam, żeby rodzicom powiedzieć po skończonych 3 miesiącach, ale wiesz my się często z rodzicami i teściami spotykamy w weekendy, zazwyczaj jakieś winko jest na tych spotkaniach, ja zawsze jakąś lampkę wina wypiłam, a i tak już miesiąc sie wykręcałam - także pewnie i tak sami by się domyślili 🙂
ale na razie wiedzą tylko oni, w pracy szefowej powiem po kolejnej wizycie (22 października), a od listopada będę się już oficjalnie wszystkim chwalić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też często widuje się z rodziną, już miesiąc temu jak byłam u teściów, to teściowa wzięła mnie na stronę i pytała czy nie jestem w ciąży bo nie piłam szampana, a ja na to że nie i takie tam ściemnianie, że nie mam ochoty. Teraz jak jestem na chorobowym to już zupełna farsa. Kiedyś się sama pogubię w tych wszystkich kłamstwach 😉

lilianna, a jakiej firmy masz ten stanik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
swojej rodzince to przec wrzesiem wmawiałam juz 2 razy zapalenie ucha i raz zapalenia oskrzeli (byłam wtedy przeziębiona i miałam straszny kaszel, więc wyszło nawet wiarygodnie 😁)
a stanik mam z firmy biggi, w nacie jest link do ich strony, tylko niestety nie są wszędzie dostepni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze to ja powiedziałam juz najbliższym i niektorym znajomym a to dopiero 9 tc...ale to było dla mnie takie szczeście,ze nie mogłam wytrzymac 🙂 🙂
Jesli chodzi o staniki-to mi nie urosly piersi jeszcze w ogóle,ale moze to kwestia,że mam silikony i nie widze aż tak tej roznicy 😞
Usmiechnieta-super,ze do nas dolączyłas 🙂 🙂
Ja mam 2gie usg za 3 tygodnie i juz nie moge sie doczekać jak zobacze większego maluszka 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was majóweczki! Jak tam Wasze samopoczucie? Lepiej coś?
Ja się dzisiaj wyspałam...aż do 11:30 spałam. Ale szczerze to dalej z chęcią bym się położyła i poczytała jakąś książkę. Taka pogoda dzisiaj beznadziejna, szaro, buro, pada, a zimno jak nie wiem.
Jeszcze dwa dni i mamy pierwsze usg! Już się doczekać nie możemy, aż zobaczymy nasze maleństwo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie Kochana,nie mam zwolnienia,po prostu pracuje w tzw.wolnym zawodzie(niestety,dobra figura jest tam podstawa,wiec to moje ostatnie podrygi przynajmniej dopoki Buba nie pojawi sie na swiecie) w srode,czwartek i piatek mam zlecenia wiec dzisiejszy dzien postanowilam poswiecic na totalne leniuchowanie,a jutro na pozalatwianie wszystkich spraw(szczerze mowiac mialam pozalatwiac je częściowo dzis,ale poszlam spac 🙂)
Aczkolwiek i tak biore duzo mniej zlecen niz kiedys bo zwyczajnie wole posiedziec w domu czy pospacerowac z narzeczonym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl dobra jesteś 😁!
U nas po południu przestało padać, więc zebrałyśmy się z córcią na spacer i "odebrałyśmy" tatusia z pracy 🙂 Po drodze zrobiliśmy zakupy i jak wracaliśmy do domu, to już ciemno było.
Ja z kolei nie pracuję, po urodzeniu córci nie wróciłam do pracy, bo mąż ma "ruchome" zmiany i ciężko było się zgrać. A do przedszkola tu się nie opłaca dziecka dawać, bo cholernie drogo. W sumie co bym zarobiła, to całość szło by na przedszkole, więc stwierdziliśmy że się nie opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o ja tez najchętniej bym spała:-) jak wracam po pracy do domu to energii mam tak na godzinę - półtora, a później to już sie kładę spać... I tam mi te dni szybko zlatują:-)
a jak coś robię to też z przerwami, np. prasowanie na raty, odkurzanie w domu to sobie nawet na dni dzielę - nic mi się nie chce.. Chyba moje akumulatory się rozładowuja juz w pracy...
Już nie mogę sie doczekać kolejnej wizyty u lekarza - będzie w przyszły poniedziałek... Oby wszystko z dzidzią było ok i ładnie sobie rosła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już mam jedno dziecko 3 letnie.o drugie staraliśmy się rok.po urodzeniu synka mój organizm zaczął szwankować...miałam coraz słabsze miesiączki,skąpe.okazało się,ze to początki PCOS.na początek dostałam tabletki antykoncepcyjne na 2 miesiące.i po ich odstawieniu mieliśmy się zaraz starać.dlatego jak tylko okres nie nadchodził zrobiłam test.i pokazał dwie kreski,ale testowa była strasznie strasznie blada...po 3 dniach była już widoczna ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obecnie jestem w 9 tyg ciąży.nie raz chce mi sie bardzo spać,ale przy synku to trudne.jest bardzo grzeczny,spokojny,mogę sobie leżeć ale zasnąć NIE.mam mdłości,wymiotuję jak zjem coś ciężkiego,muszę jeść pokarmy lekkostrawne.a poza tym mam duże upławy i takie dziwne uczucie w pochwie...jakby tam wszystko opuchło,jakby tak ciągnęło...no nie wiem jak to określić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...