Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja też chodzę jak na razie prywatnie i miałam 2 usg, ale zastanawiam się czy nie zapisać się gdzieś na nfz, bo trochę kasy na to idzie. I też mam pełno zdjęć. Teraz będzie trzecie usg w 13tyg. na tą przezierność i spróbuję lekarkę namówić na stwierdzenie płci jak da radę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
[color=blue][color=blue][/color][/color]a ja już jestem po badaniu prenatalnym a do tego USG 4D wraz z filmikiem na płytkę. Super przezycie. Lekarz przez pół godziny omawiał co widac na ekranie - wszystkie narządy po kolei,i przeprowadzał pomiary a na koniec komputer obliczył prawdopodobieństwo wystąpienia chorób genetycznych. Maluszek jest zdrowiutki i bardzooo ruchliwy 🙂 Oczywiście na wszystkie badania chodzę prywatnie, gdyż państwowo są straszne terminy a i sprzęt tu u nas mają kiepski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Koszt badania wraz z nagraniem na płytę 400zł.


To niezłe zdzierstwo 😮 ja ponad 2l temu płaciłam za usg 3d/4d gen. 120zł, a z płytą chcieli 200., Teraz za samo usg biorą w Gdańsku 200zł, ale nie wiem ile bierze ten mój do którego dojeżdżałam, może cena nie zmieniła się tak bardzo w końcu to jest małe miasto 😉 miał bardzo nowoczesny sprzęt i zagraniczny dyplom, ale on też przyjmuje w Trójmieście i tam stawki były inne nawet 300zł za usg 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na genetyczne jestem zapisana prywatnie na 30 listopada 3d/4d z nagraniem na płytkę (już mam jedno takie 🙂 ) koszt 250 złotych - Warszawa.
Mam też skierowanie na nfz ale mają słaby sprzęt w tej przychodni i Pani doktor sama powiedziała żeby jak nas stać umówić się gdzieś gdzie mają lepszy sprzęt i mieć 100% pewności. Nie wskazywała gdzie więc chyba nie naciąga :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze bo cały czas się zastanawiam jak przez brzuch to bym zabrała męża ze sobą ale jak dołem to ja wiem....i jakoś mi tak głupio go zabrać, nie widziałam jak chodzę do tego lekarza żeby dziewczyny przychodziły z mężami...zresztą jak to zorganizować??najpierw badanie normalne mąż na korytarzu a potem na usg by go zawołali??jakoś tego nie widzę, z drugiej strony wolałabym nie być tam sama.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita w pierwszej ciąży mąż nie był ze mną ani razu jakoś mi głupio było.. mężowie przychodzili z kobietami, ale żaden nie wchodził 🤨 ja miałam usg gen. w 12t6d i miałam przez powłoki brzuszne. W 10tyg. jeszcze dopochwowe. Dużo też zależy od wagi kobiety u chudszych lepiej widać niż u takich co mają sporą nadwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Blue usg genetycznego nie miałam. Było dopochwowo jeszcze


A będziesz je robić ? bo ja będę musiała pozostać przy badaniach mojej ginki. Chociaż i tak najważniejsze jest to badanie w 20tyg. wtedy pójdę do prawdziwego specjalisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=blue][/color]Ja normalnie wzięłam męża ze sobą. Najpierw weszłam sama na badanie ginekologiczne, a potem gdy miałam mieć USG spytałam lekarza czy małżonek może w nim uczestniczyć i oczywiście mógł. Było mi raźniej a i on był szczęśliwy, bo zobaczył naszą dzidzię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=blue][/color]Mogłam zapłacić tylko 250zł ale chciałam badanie krwi i USG w 4D plus płytkę stąd ten koszt 🙂 Dla mnie to nie gra roli, czysta przyjemność przez pół godziny oglądać swoją dzidzię 🙂 jeszcze pewnie z dwa razy podczas ciąży pójdę na 4D plus prenatalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hancia napisał(a):
Blue jak się czujesz? Jak Laura??
Miałam napisać Ci co się u mnie ma wykluć i jak narazie lekarz obstawia dziewczynkę 🙂


Przechodzi intensywnie bunt 2latka jak każde dziecko w tym wieku 😁 a tak poza tym to wszystko ok. myślę, że płeć raczej u Ciebie się już nie zmieni, więc gratuluję córci !! i dzięki za informację 🙂 u mnie miną wieki zanim się dowiem kto tam przesiaduje. A jak tam Bartek? pewnie broi za dwoje co? rozumie, że będzie miał rodzeństwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hancia napisał(a):
Blue jak się czujesz? Jak Laura??
Miałam napisać Ci co się u mnie ma wykluć i jak narazie lekarz obstawia dziewczynkę 🙂


Przechodzi intensywnie bunt 2latka jak każde dziecko w tym wieku 😁 a tak poza tym to wszystko ok. myślę, że płeć raczej u Ciebie się już nie zmieni, więc gratuluję córci !! i dzięki za informację 🙂 u mnie miną wieki zanim się dowiem kto tam przesiaduje. A jak tam Bartek? pewnie broi za dwoje co? rozumie, że będzie miał rodzeństwo?


U nas buntu na całe szczęście nie ma ale są chwile kryzysowe bo niestety mamy nadpobudliwość stwierdzoną więc mam chwilami go dość 🙂 Dzięki, oj nie martw się przed połową napewno będziesz wiedziała co masz a ja życzę synka wam tym razem 😉 Co do świadomości to on wie bo się śmiejemy że sam zapłacił ojcu za zrobienie "tata dzidzie ce" i dał 70groszy 🙂 a teraz przytula całuje brzuch a nawet karmi smoczkiem i wszystkim co ma w rączce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hancia napisał(a):
Blue napisał(a):
Hancia napisał(a):
Blue jak się czujesz? Jak Laura??
Miałam napisać Ci co się u mnie ma wykluć i jak narazie lekarz obstawia dziewczynkę 🙂


Przechodzi intensywnie bunt 2latka jak każde dziecko w tym wieku 😁 a tak poza tym to wszystko ok. myślę, że płeć raczej u Ciebie się już nie zmieni, więc gratuluję córci !! i dzięki za informację 🙂 u mnie miną wieki zanim się dowiem kto tam przesiaduje. A jak tam Bartek? pewnie broi za dwoje co? rozumie, że będzie miał rodzeństwo?


U nas buntu na całe szczęście nie ma ale są chwile kryzysowe bo niestety mamy nadpobudliwość stwierdzoną więc mam chwilami go dość 🙂 Dzięki, oj nie martw się przed połową napewno będziesz wiedziała co masz a ja życzę synka wam tym razem 😉 Co do świadomości to on wie bo się śmiejemy że sam zapłacił ojcu za zrobienie \"tata dzidzie ce\" i dał 70groszy 🙂 a teraz przytula całuje brzuch a nawet karmi smoczkiem i wszystkim co ma w rączce 🙂


Laura nie za bardzo rozumie, że ktoś tam jest, niby się cieszy, pokazuje palcem, mówi dzidzia, całuje brzuch, ale wiem, że to robi nieświadomie, może jak poczuje kiedyś ruchy będzie inaczej 🙂 fajnie masz.. połowa ciąży za Tobą 🙂 zazdroszczę!! a z Bartka to ładny agent 😁 ciekawe ile będzie płacił jak siostra mu się odwidzi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hancia napisał(a):
Blue napisał(a):
Hancia napisał(a):
Blue jak się czujesz? Jak Laura??
Miałam napisać Ci co się u mnie ma wykluć i jak narazie lekarz obstawia dziewczynkę 🙂


Przechodzi intensywnie bunt 2latka jak każde dziecko w tym wieku 😁 a tak poza tym to wszystko ok. myślę, że płeć raczej u Ciebie się już nie zmieni, więc gratuluję córci !! i dzięki za informację 🙂 u mnie miną wieki zanim się dowiem kto tam przesiaduje. A jak tam Bartek? pewnie broi za dwoje co? rozumie, że będzie miał rodzeństwo?


U nas buntu na całe szczęście nie ma ale są chwile kryzysowe bo niestety mamy nadpobudliwość stwierdzoną więc mam chwilami go dość 🙂 Dzięki, oj nie martw się przed połową napewno będziesz wiedziała co masz a ja życzę synka wam tym razem 😉 Co do świadomości to on wie bo się śmiejemy że sam zapłacił ojcu za zrobienie \"tata dzidzie ce\" i dał 70groszy 🙂 a teraz przytula całuje brzuch a nawet karmi smoczkiem i wszystkim co ma w rączce 🙂


Laura nie za bardzo rozumie, że ktoś tam jest, niby się cieszy, pokazuje palcem, mówi dzidzia, całuje brzuch, ale wiem, że to robi nieświadomie, może jak poczuje kiedyś ruchy będzie inaczej 🙂 fajnie masz.. połowa ciąży za Tobą 🙂 zazdroszczę!! a z Bartka to ładny agent 😁 ciekawe ile będzie płacił jak siostra mu się odwidzi 🙃

Ojtak agent to z niego niezły, teraz za wszystko chce kase przynosi skarbonkę robi słodkie oczy i mówi " mama daj nio daj"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Anita w pierwszej ciąży mąż nie był ze mną ani razu jakoś mi głupio było.. mężowie przychodzili z kobietami, ale żaden nie wchodził 🤨 ja miałam usg gen. w 12t6d i miałam przez powłoki brzuszne. W 10tyg. jeszcze dopochwowe. Dużo też zależy od wagi kobiety u chudszych lepiej widać niż u takich co mają sporą nadwagę.


A teraz w tej ciąży też chodzisz sama??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w pierwszej ciazy chodzilam na wizyty razem z mezem, najpierw wchodzilam sama, lekarz mnie badal, potem jak mialam miec robione USG to pani z recepcji prosila mojego meza i dalej uczestniczyl w USG. W tej ciazy maz byl ze mna ale do gabinetu nie wchodzil. Moze na kolejnej wizycie uda mu sie byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...