Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
poprawiłam ostatni post 🙂
Dostałam to skierowanie ponieważ ja brałam tabletki antykoncepcyjne i antybiotyki we wczesnej ciąży, gdy o niej nie wiedziałam i powiedziałam pani doktor, że boję się o zdrowie maleństwa. i chcemy wykluczyć jakies choroby. Ale powtarzam, ze to nie jest pewne ze mnie przyjma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam jestem mamusia lipcowa 2012
Gratuluje wszystkim przyszlym mamusia i oczywiscie bez problemowej ciazy 😉 podczytuje was troszke i ze swojego doswiadczenia moge powiedziec ze Tyle ze ja wymiotowalam do 3miesiaca ciazy a piersi bolaly krotko to tez dzieki nim poznalam ze jestem w ciazy 😉
Odpoczywajcie, spijcie i jedzcie co tylko mozecie Bo pozniej nie tak latwo 😉
Jesli niechcecie miec roztepow to juz zacznijcie smarowac swoje brzuszki kremem.
Pozdrawiam goraco 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

Wlasnie w piatek zrobilam test bo s[poznial mi sie okres tydzien.
poszlam do lekarza i powiedzial ze nic nie widac kazal zrobic bhcg
i dzis mam wynik Ciaza - 5 tydz .
poszlam dzis drugi raz i mam termin na 29 czerwca 🙂
Gratuluje mamusia i zycze bezproblemowej ciazy.
ja nie dawno wyszlam z brzuszka i znowu tu wrocilam.
mam Synka Jasia z 1 stycznia 🙂

Mam nadzieje ze zgramy fajna ekipe:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka 144 - to ja tak samo!! Dziś byłam na USG 5 tydzień, termin właśnie na 29 ha ha ha! 6 listopada idę jeszcze na drugie USG i wtedy potwierdzimy termin.
Co do badań genetycznych. Ja się na takie kwalifikuje bo pierwszą córeczkę urodziłam z wadami genetycznymi cewy nerwowej. Ogólnie dziewczynki przyjęte jest że USG między 11 a 13 tyg ciąży jest to usg genetyczne - bo robi się je pod kontem wykluczenia wad genetycznych tj.np zespół downa. Bada się kończyny, bicie serca. A takie pełne badania genetyczne obejmuja USG, badanie krwi matki oraz często amniopunkcje. Podstawą do pełnego badania genetycznego jest nieprawidłowy obraz płodu z przesiewowego USG pomiędzy 11 a 13 tyg ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej hej
Ale się tu rozkręciło.Witam wszystkie nowe mamusie.
Co do bolących piersi to faktycznie początkiem są takie wrażliwe,że jak dla mnie wprost denerwujące.Biustonosz też musiałam sprawić sobie większy(ku mojemu i męża zadowoleniu)no ale to już się ustabilizowało.Nie bolą choć rozmiar pozostał póki co.Senność jest przyjemna,ale ja nadal nie radzę sobie z tym niskim ciśnieniem.
Dziewczynki ja wiem,że martwicie się przyjmowanymi lekami,badaniami itp.ale błagam nie nakręcajcie się,że coś może być nie tak.Bądźcie dobrej myśli i tyle.Ja w poprzedniej ciąży nakręciłam się holestazą ciążową,wszelkie porady,informacje z neta,fora...myślałam,że oszaleję.A tu okazało się,że to moja psychika tak zadziałała,że wręcz sobie wmówiłam,iż ja mam.Troszkę dystansu,wiary i pozytywnych emocji a to na pewno nie zaszkodzi,a wręcz pomoże 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich. 🙂

Ja oczekuje mojego pierwszego dzidziusia. W sobote z rana przyjechala moja siostra i jak zwykle obudzila mnie 😉 opowiedzialam jej ze od jakiegos czasu czekam dalej na okres a on nie przychodzi. Ona wybiegla z domu i poleciala szybko po test. Stala nade mna gdy go robilam. Na poczatku myslalam ze znow jest negatywny gdy siostra dorwala test i zauwazyla tam druga lekko widoczna kreske. Fakt byla to slaba kreska lecz test byl pozytywny. Siostra od razu poleciala usmiechnieta do partnera z testem 🙂 W poniedzialek bylam u lekarza aby potwierdzic test i teraz jestem w 100 % pewna. !!! 🙂 Ja i moj partner cieszymy sie bardzo i nie mozemy sie doczekac do pierwszego USG. 14 listopada mam wizyte u lekarza 🙂 Nie czuje nic oprucz tego ze musze co chwilke do wc siusiu :O i niestety nie umie spac po nocach mimo iz jestem zmeczona 🙂 uzylam kalendarzyka na internecie i wyszedl mi termin na 29 czerwca 🙂
A jak wy sie czujecie dziewczyny??

Pozdrowienia Marta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,
chciałabym się dołączyć, jestem bardzo szczęśliwa, ale też boje się czy wszystko będzie w porzadku, sporo już przeszliśmy i właściwie traciliśmy powoli nadzieję a tu niespodzianka 🙂

Na USG widziłam już fasolkę z bijącym serduszkiem, niestety mam jakies mini plamienie dlatego jestem już na zwolnieniu, biorę leki i odpoczywam.

Aha mój termin porodu podałam z karty ciąży jest chyba trochę za szybki wg. USG to dopiero koniec 6 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny...ja też w czerwcu zostanę mamusią, byłam już na jednej wizycie i wtedy był to piąty tydzień ciąży, teraz wizytę mam 8 listopada i mam nadzieję że zobaczę serduszko...strasznie się martwię żeby wszystko było ok...a wcześniej wydawało mi się że ciąża to sama radość 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...