Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Blue napisał(a):
Anita w pierwszej ciąży mąż nie był ze mną ani razu jakoś mi głupio było.. mężowie przychodzili z kobietami, ale żaden nie wchodził 🤨 ja miałam usg gen. w 12t6d i miałam przez powłoki brzuszne. W 10tyg. jeszcze dopochwowe. Dużo też zależy od wagi kobiety u chudszych lepiej widać niż u takich co mają sporą nadwagę.


A teraz w tej ciąży też chodzisz sama??

Teraz to już mamy córę i nie mam nikogo z kim bym mogła ją zostawić 🙂 więc sama.. no chyba, że kiedyś mąż wejdzie na chwilę z dzikusem prawie 2l 😁 tylko zamiast przyjemności będzie stres, bo ona nie umie normalnie wysiedzieć w miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
hania83 super, że badania wyszły ok., nie moge się już doczekać swoich a mam dopiero 5-12.
Ja też czekałam na nie z utęsknieniem, ale jakoś ten czas zleciał. na pewno będziesz szczęśliwa, gdy zobaczysz swojego bobaska 🙂 a gdy lekarz powie Ci, że wszystko z nim OK to normalnie aż człowiek dostaje skrzydeł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Ekoladka napisał(a):
hania83 super, że badania wyszły ok., nie moge się już doczekać swoich a mam dopiero 5-12.
Ja też czekałam na nie z utęsknieniem, ale jakoś ten czas zleciał. na pewno będziesz szczęśliwa, gdy zobaczysz swojego bobaska 🙂 a gdy lekarz powie Ci, że wszystko z nim OK to normalnie aż człowiek dostaje skrzydeł 🙂


Skąd ja to znam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
ja miałam usg robione przez brzusio.Kosztowało mnie to 200zł-bez płytki,gdyż pani gin stwierdziła,że filmiki poleca na tym badaniu w 21 tygodniu


Mądra kobieta z tej Twojej lekarki 😉 a ja najbardziej polecam płytkę z dni kiedy buzia najbardziej przypomina dziecko po urodzeniu, ale tutaj niestety nie ma gwarancji, że maluch się pokaże 😞 więc lepszy 21 tydź. niż nic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masakra :/ Hormony dzisiaj działają 😞
Przed każdą wizyta mam stresa, ale przed tą zadzwoniłam do swojego i aż się popłakałam jak usłyszałam jak mnie pociesza, że nie ma się o co martwić, że wszystko będzie dobrze i w ogóle...
Ehhhs jeszcze prawie 7 miesięcy takiego stanu... ajjj 😁 i tyle stresu przed każdą wizytą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje hormony dzisiaj zrobiły projekt do szkoły, posprzątały w domu łącznie z połową łazienki (już nie dałam rady) i poprasowały i w koszu na brudną bieliznę pusto 🙂
Od bardzo dawna mi się aż tak nie chciało. Od 10 października było masakryczne samopoczucie :P
Trzymam za Was kciuki. Mój Mąż jak wróci będzie w ciężkim szoku 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
[color=blue][/color]Mam pytanko czy któraś z Was ma problemy z ciśnieniem?Pytam, bo ja muszę zażywać leki niestety, ale poza tym to wszystkie wyniki OKI.


Ja niestety nie pomogę, jestem bardziej niskociśnieniowcem, jak byłam na ip do porodu to ciśnienie miałam 100/70 aż lekarka się śmiała, a całą ciążę miałam 120/80 ale wiadomo wizyta powoduje stres to się podnosi. Nie martw się dużo dziewczyn to ma i rodzą zdrowe maluchy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeśli chodzi o ciśnienie to mam zwykle niskie, na pierwszej wizycie miałam 90/60 teraz na ostatniej 120/60. W poprzedniej ciąży miałam 120/80 a przed też niskie. Więc nie mam żadnego doswiadczenia z wysokim ciśnieniem ale może któraś z czerwcówek ma i pomoże.Wszystko będzie dobrze na pewno, trzymam kciuki mocno :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
[color=blue][/color]Mam pytanko czy któraś z Was ma problemy z ciśnieniem?Pytam, bo ja muszę zażywać leki niestety, ale poza tym to wszystkie wyniki OKI.


Ja niestety nie pomogę, jestem bardziej niskociśnieniowcem, jak byłam na ip do porodu to ciśnienie miałam 100/70 aż lekarka się śmiała, a całą ciążę miałam 120/80 ale wiadomo wizyta powoduje stres to się podnosi. Nie martw się dużo dziewczyn to ma i rodzą zdrowe maluchy 🙂
Dziękuję za słowa otuchy 🙂 Po lekach już mam w miarę OK to ciśnienie 133/75 puls 73. Muszę tego pilnować i chyba praca też mi szkodzi, więc pewnie niedługo przymusowe L4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
Ja jeśli chodzi o ciśnienie to mam zwykle niskie, na pierwszej wizycie miałam 90/60 teraz na ostatniej 120/60. W poprzedniej ciąży miałam 120/80 a przed też niskie. Więc nie mam żadnego doswiadczenia z wysokim ciśnieniem ale może któraś z czerwcówek ma i pomoże.Wszystko będzie dobrze na pewno, trzymam kciuki mocno :*

Dziękuję 🙂 Ja też trzymam za Was wszystkie mocno kciuki, by z maleństwami i z Waszym zdrówkiem było wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Czesc 🙂
Wczoraj mialam usg, do tej poru mam super humor. Dzidzia ma 43 mm i wszystko jest wporzadku 😉) niezapomniane uczucie 🙂 🙂


Super..gratuluje 🙂

Mnie niestety dopadło przeziębienie...i opryszczka jakaś taka słaba jestem...powinnam poleżeć ale muszę chodzić do pracy 😞 dobrze że jutro sobota.... macie jakieś domowe sposoby na przeziębienie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Mnie niestety dopadło przeziębienie...i opryszczka jakaś taka słaba jestem...powinnam poleżeć ale muszę chodzić do pracy 😞 dobrze że jutro sobota.... macie jakieś domowe sposoby na przeziębienie??


Polecam syrop z 5 składników:
1. cebula,
2. czosnek (1 zabek,albo 2),
3. miód,
4. majeranek,
5. cytryna.
Na początku ciąży dopadło mnie przeziębienie, jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem, nabrałam się syropów i nic nie przechodziło, trzymało mnie z 3 tyg., jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży, kupiłam jakiś syropek z czosnkiem dla ciężarnych i oscilo... coś tam 😁
I nic nie pomagało, zrobiłam ten syrop, myślałam, że .... bleh... ale pomogło i to po weekendzie brania tego syropu 1x, lub 2x dziennie 🙂 Więc tak naprawdę trzeba chwilę pocierpieć biorąc ten syrop, a później już spokój na naprawdę długo 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj byłam u lekarza i jest wszystko ok, chociaż nie badał mnie, tylko sprawdził wyniki i założył kartę ciąży i skierowanie dostałam na USG bardziej szczegółowe i zobaczę mojego maluszka 🙂 Dzisiaj będę się rejestrować, już nie mogę się doczekać... ;] Najgorsze, że będę musiała się zwolnić z pracy :/ a NIE mam już ani jednego dnia wolnego, może uda się wyskoczyć na chwil parę... 🙂 Termin porodu 8.06.2013 🙂 Ktoś ma taki sam? 🙂

A jeszcze chciałam Was się zapytać dziewczynki KUPUJECIE COŚ DLA DZIDZI JUŻ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też byłam przeziębiona, leczyłam sie domowymi sposobami, napar z imbiru, cytryna, miód, płukanie nosa i gardła wodą z solą.

Farbujecie włosy w ciąży? Raz już używałam castingu bez amoniaku, ale niestety mam już nowe odrosty.Mam nadzieję, że nie zaszkodzę dziecku.

My na razie nic nie kupujemy, jakoś tak się boimy..poza tym przyjdzie jeszcze na to czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja farbowałam włosy chyba w tamtym tyg. zresztą już gdzieś o tym Wam wspominałam :] normalnie rozjaśniaczem pasemka,ale nie za dużo... ale następne farbowanie będę robić farbą a czy z amoniakiem czy bez to nie wiem...
Ja wyjeżdżam na święta i sylwester Belgia,Holandia od 21 do 8.01.2013, obawiam się, że też wrócę zmęczona :p jeszcze mojemu się auto tam popsuło i chyba trzeba będzie wracać bez ogrzewania ;/ ciężko to widzę, ale zobaczymy... ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zacznę kupować ubranka dopiero jak poznam płeć 🙂 włosów w pierwszej ciąży nie farbowałam, teraz się zastanawiam nad szamponami koloryzującymi, chyba mają mniej chemii niż farba? a czy mogę kupić sobie krem do depilacji ? nie zaszkodzi? bo już mam dosyć maszynki 😜 mam cienkie i jasne włosy szczególnie na nogach, więc krem by się idealnie sprawdził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...