Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
'ale ja nie napisalam ze jak bedzie chlopak to sie zabije albo nie bede go kochac bo staralam sie o dziecko dlugo i tez wane aby bylo zdrowe tylko napisalam ze maz caly czas o synku a ja bym chcialaq corke i wkurza mnie tjego gadanie bo on sie ze mna droczy 😁 od wczoraj nie moglam wejsc na brzuszek nie wiem co sie dzualo ? dziewczyny a czy wy juz wiecie gdzie chcecie rodzic? ja wczoraj znalazlaam klinike ginekoloogiczno poloznicza w mojej okoolicy rok dopiero jest otwarta, nowoczesna ze znieczuleniami pokoje 2 osobowe z plazma na scianie ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Śpieszę donieść że jestem po USG. Maluszek ma już rączki i nóżki, poruszał się, widać że wszystko ok. jestem przeszczęśliwa. Widziałam je i ma kolejne tygodnie mam spokój i wielką radość. DO kolejnego USG 17 grudnia. UF...
Oto Ono:

super!!!
Gratuluje 🙂 wanilia mi doniosla ze tu mozna Cie znalezc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
armiatka napisał(a):
Śpieszę donieść że jestem po USG. Maluszek ma już rączki i nóżki, poruszał się, widać że wszystko ok. jestem przeszczęśliwa. Widziałam je i ma kolejne tygodnie mam spokój i wielką radość. DO kolejnego USG 17 grudnia. UF...
Oto Ono:

super!!!
Gratuluje 🙂 wanilia mi doniosla ze tu mozna Cie znalezc 🙂

Nie dziękuje ha ha ha! No udało się i puki co jest dobrze. Czas pokarze co będzie. Termin mam na 29 czerwca. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haniu ja właśnie w piątek dostałam receptę na globulki dopochwowe,bo przyplątała mi się jakaś infekcja.Nie nie ma powodu do obaw-jeśli masz dobrze dobrane to nie mają prawa nic zaszkodzić maluszkowi,a i tak musisz je umieścić głęboko.Ja dostałam nystatynę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Titinka a w którym tygodniu lekarz powiedział Ci możliwą płeć?


blue w 12 tygodniu na prenatalnych wstępnie pani powiedziała,że póki co nic nie widać,ale abyśmy się nie nastawiali bo to nic pewnego.Nie nastawiam się,ale tak mi się marzy 🙃 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
haniu ja właśnie w piątek dostałam receptę na globulki dopochwowe,bo przyplątała mi się jakaś infekcja.Nie nie ma powodu do obaw-jeśli masz dobrze dobrane to nie mają prawa nic zaszkodzić maluszkowi,a i tak musisz je umieścić głęboko.Ja dostałam nystatynę
To dobrze, bo się obawiałam, że mogę sobie coś tam uszkodzić podczas ich wkładania. Ja zażywam Natamycynę na drobną infekcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
TITINKA napisał(a):
haniu ja właśnie w piątek dostałam receptę na globulki dopochwowe,bo przyplątała mi się jakaś infekcja.Nie nie ma powodu do obaw-jeśli masz dobrze dobrane to nie mają prawa nic zaszkodzić maluszkowi,a i tak musisz je umieścić głęboko.Ja dostałam nystatynę
To dobrze, bo się obawiałam, że mogę sobie coś tam uszkodzić podczas ich wkładania. Ja zażywam Natamycynę na drobną infekcję.


Nic nie uszkodzisz 🙂 ja przez 3tyg. brałam luteinę dopochwowo na plamienia i aplikowałam tabletki do samego końca obok szyjki i nic się nie stało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂...no ja niestety już nie śpię po nocach od trzeciej dziś nie spałam ;-( a teraz w pracy nieprzytomna jestem....pewnie już schizuję przed tym USG genetycznym, jestem beznadziejna z tym martwieniem się, mam nadzieję że jak zaczne czuć ruchy dzieciątka to będę spokojniejsza, najchętniej chodziła bym do gina co tydzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Jak sobie pomyślę, że kolejna wizyta będzie dopiero za 4tyg. to robi mi się smutno 🥴 mam nadzieję, że do tego czasu poczuję chociaż ruchy malucha, wręcz liczę na to!
Ja też bym już chciała poczuć wyraźnie, że to ruchy malucha a nie np.jelit. Nie rozrózniam jednego od drugiego, a czasami miewam różne takie dziwne bulgotania, stukania itp. Ale pewnie za wcześnie , by poczuć już dzidzię. Chyba jest trochę za malutki jeszcze i ma tam sporo miejsca na rozrabianie 🙂Ale na wizycie 12.12 zapytam lekarza kiedy mogę poczuć takie ruchy najwcześniej i zobaczę moją pociechę na usg. Ciekawe ile urosła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do Was jeszcze pytanko jak często i czy w ogóle odczuwacie takie pobolewania z boków brzuszka , w podbrzuszu? Pytam , bo ja szczególnie wieczorem coś takiego odczuwam, ale nie jest to to jakiś silny ból, po prostu czuję, że coś się tam dzieje. Nie wiem, ale pewnie dalej się wszystko rozrasta wiązadła macicy itp....Też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Jak sobie pomyślę, że kolejna wizyta będzie dopiero za 4tyg. to robi mi się smutno 🥴 mam nadzieję, że do tego czasu poczuję chociaż ruchy malucha, wręcz liczę na to!
Ja też bym już chciała poczuć wyraźnie, że to ruchy malucha a nie np.jelit. Nie rozrózniam jednego od drugiego, a czasami miewam różne takie dziwne bulgotania, stukania itp. Ale pewnie za wcześnie , by poczuć już dzidzię. Chyba jest trochę za malutki jeszcze i ma tam sporo miejsca na rozrabianie 🙂Ale na wizycie 12.12 zapytam lekarza kiedy mogę poczuć takie ruchy najwcześniej i zobaczę moją pociechę na usg. Ciekawe ile urosła...

Najszybciej zapewne koło 16tyg. 🙂 chociaż lekarze bardziej obstawiają 20 (taka średnia). Czucie ruchów zastępuje mi usg 😜 a tak to nie wiem co się dzieje. Mi w pierwszej ciąży już nikt długości po 13tyg. nie badał, jedynie waga była obliczana. Pod koniec 19tyg. moja córa ważyła 318g, więc to nadal są kruszynki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do Was jeszcze pytanko jak często i czy w ogóle odczuwacie takie pobolewania z boków brzuszka , w podbrzuszu? Pytam , bo ja szczególnie wieczorem coś takiego odczuwam, ale nie jest to to jakiś silny ból, po prostu czuję, że coś się tam dzieje. Nie wiem, ale pewnie dalej się wszystko rozrasta wiązadła macicy itp....Też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki!! musze sie pochwalić mam dziś swietny dzień po pierwsze dzwonilam o wyniki i nie mam zadnej bakteri w moczu z tego wymazu 😉 a po drugie udalo mi sie zapisać do nowego lekarza w cudownej klinice i to na 7 grudnia 😉)) 🙂 niech ktos sprobuje mi zepsuć ten dobry humor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Mam do Was jeszcze pytanko jak często i czy w ogóle odczuwacie takie pobolewania z boków brzuszka , w podbrzuszu? Pytam , bo ja szczególnie wieczorem coś takiego odczuwam, ale nie jest to to jakiś silny ból, po prostu czuję, że coś się tam dzieje. Nie wiem, ale pewnie dalej się wszystko rozrasta wiązadła macicy itp....Też tak macie?


Ja mam generalnie wrażliwe wszystko w środku i boli często tak jak na dni płodne. Lekarka powiedziała, że to normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
Hej mamuśki!! musze sie pochwalić mam dziś swietny dzień po pierwsze dzwonilam o wyniki i nie mam zadnej bakteri w moczu z tego wymazu 😉 a po drugie udalo mi sie zapisać do nowego lekarza w cudownej klinice i to na 7 grudnia 😉)) 🙂 niech ktos sprobuje mi zepsuć ten dobry humor


Z tamtego lekarza rezygnujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie to dosłownie zarywa, odnoszę wrażenie że rozciągają się mięśnie skośne brzucha bo ten ból właśnie tam występuje, np w nocy przy przekręcaniu się...ale to podobno normalne:-) zresztą coraz bardziej przyzwyczajam się do tego że jestem w ciąży to staram się delikatnie przekręcać i jest lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...