Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka 🙂

Paulina - według mnie nie powinno się w ciąży przyjmować na własną rękę żadnych lekarstw, wszystko po konsultacji z lekarzem.
Na pewno na kolejnej wizycie lekarz Ci powie, jakie witaminy powinnaś przyjmować.

Ola - mnie już nie boli, ale bolało. I to jest całkiem normalne.

Matylda - dokładnie ja w pierwszej ciąży przyjmowałam witaminy jak w zegarku i urodziłam przyjemnego ponad 4 kilogramowego klocka, także tym razem podchodzę do sprawy rozsądniej i witaminy owszem ale rozsądnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witamy wszystkich serdecznie!
Wizytę mielismy 3 stycznia ale dziwnego mam tego lekarza bo jeszcze mnie ani razu nie badal na samolocie, na usg dzidzius 4,16cm . Wogole lekarz malomowny i dziwny. Wszystkie bylyscie lu idziecie na te usg genetyczne? Moj lekarz twierdzi ze nie ma potrzeby ale ja nie jestem taka spokojna....
brzuch tez juz widac i pobolewa mnie ostatnio mocniej, witaminy kazal mi brac od razu ale ja tez nie szaleje z nimi a o kwasie nic niemowil....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie mój gin badała już 2 razy. W 5 tyg gdy stwierdzała ciążę (akurat u niej byłam pierwszy raz, nie miała mojej karty pacjenta więc może dlatego), drugi raz w 8 tyg. Wtedy też robiła mi cytologię. Za tydzień mam następną wizytę, dam ci znać czy też mnie badała.

Co to jest to USG genetyczne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):


Co to jest to USG genetyczne???


Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespołu Downa w oparciu o tzw. ultrasonograficzne markery wad genetycznych.

-ocena akcji serca z wyliczeniem ilości uderzeń na minutę
-pomiaru przezierności karku – na tym etapie dokonujemy już szacunków co do ryzyka wystąpienia zespołu Downa
-oceny obecności kości nosowych - drugi marker uwzględniany do obliczenia ryzyka zespołu Downa
-ocena spektrum przepływu w przewodzie żylnym - badanie dopplerowskie – ok. 80% dzieci z zespołem Downa ma nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym
-ocena zastawki trójdzielnej w Dopplerze spektralnym – ok. 50% płodów z zespołem Downa ma wady serca, jest to trzeci marker służący do ich wczesnego uchwycenia
-pomiar długości pęcherza moczowego
-pomiar długości kości szczękowej
-lokalizacja kosmówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, więc o to chodzi. Rzeczywiście moja gin proponowała mi to ostatnio. Pytała czy chciałabym się przebadać w kierunku downa i żebym się zastanowiła do następnej wizyty. Nie powiedziała na czym polega to badanie więc myślałam że pobierają jakąś próbkę. Dzięki za wytłumaczenie.
Mimo że mam dopiero 25 lat i ryzyko downa jest małe to zastanawiam się czy nie zrobić to badanie. Ale najpierw jutro dermatolog... Boję się żeby to się żadna dermatoza nie okazała. Z nerwów zasnąć nie mogę. I jeszcze po południu mam dawno zaplanowany wyjazd w góry... Ech;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze chodzi o test PAPPA?
Ja go zrobilam, chociaz tez mam 25 lat. koszt 150 zl. 🙂
Oczywiscie oprócz usg genetycznego.

w skrocie :PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu. Składa się z oceny biochemicznych parametrów krwi matki i parametrów ultrasonograficznych płodu. Test PAPP-A jest odpowiedni dla pacjentek w każdym wieku, ponieważ około 70% dzieci z Zespołem Downa rodzą kobiety przed 35 rokiem życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
dziwne że lekarze "proponują " WAM usg genetyczne skoro ono jest obowiązkowe i najważniejsze i każdy lekarz powinien je robić a jeśli nie ma sprzętu to skierować gdzieś indziej
także henimedes moze gin proponowała ci inne badanie prenatalne ??????
do tego co Dagii pięknie napisała , dodam jeszcze raz że jest to jedno z najważniejszych usg w ciąży
każdej przysługuje 3, po12 tc, po 20, i po 32 i ja tyle mam jak chce wiecej muszę grzecznie poprosić

a i na samolocie jestem badana zawsze może dlatego że w pierwszej ciąży za szybko zaczęłam się skracać
a moje wizyty wyglądają tak :
siadam , lekarz robi krótki wywiad co ?? jak ??? czy coś boli ??? o inne dolegliwości pyta
potem zaprasza mnie na kozetkę , mierzy ciśnienie, obwód brzucha sprawdza dno macicy , sprawdza czy nie mam obrzęków na nogach
potem staję na wagę
następnie zaprasza mnie na samolot i tam badanko paluszkami i jeśli akurat wypada to usg
potem koniec , siadamy przy biurku i on wszystko wpisuje do komputera
słucham zaleceń i umawiamy się na kolejną wizytę
to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Moze chodzi o test PAPPA?
Ja go zrobilam, chociaz tez mam 25 lat. koszt 150 zl. 🙂
Oczywiscie oprócz usg genetycznego.

w skrocie :PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu. Składa się z oceny biochemicznych parametrów krwi matki i parametrów ultrasonograficznych płodu. Test PAPP-A jest odpowiedni dla pacjentek w każdym wieku, ponieważ około 70% dzieci z Zespołem Downa rodzą kobiety przed 35 rokiem życia.

dokładnie też o tym pomyślałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Dowiem się za tydzień na wizycie.
70% przed 35 rokiem życia??? Teraz to już się na pewno będę badać w kierunku Downa i innych wad...

a ile masz lat jeśli można spytać ????


mi się wydaje że jeśli genetyczne wyjdzie dobrze to nie ma sensu robić pozostałych testów ale to WASZA decyzja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam miłe Panie. 😉 od dłuższego czasu zastanawiam się nad wybraniem się na basen. Jaka jest wasza opinia odnośnie basenu w ciąży? Moja Pani Gin delikatnie odradziła ze względu na możliwość infekcji, ale już odczuwam bóle pleców, a pływanie pewnie przyniosłoby dużą ulgę 🙂 pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj w ddtvn była rozmowa z ginekologiem o wygodzie kobiet w ciąży i różnych gadżetach dla młodych mam. Była tam również rozmowa o basenie i znowu ten gin polecał basen. co do infekcji to polecał uważać ale na takie sprawy jak grzybica są środki zabezpieczające które polecał. Uważaj też gdzie siadasz. No i porządnie się dosusz i ostygnij 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki czy Wy też nie mozecie sie doczekac juz maleństwa??
Jak gorączka mnie meczy, chcę już mieć maluszka przy sobie, a tu jeszcze trzeba tyle czasu czekać.
Kupiłyście juz coś dla dziecka? tak chciałabym juz znac pleć i zacząć powoli zakupy

pozdrawiam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwona335 mam to samo 🙂 także nie mogę doczekas sie mojego maleństwa i także chcialabym juz znac płec.

Ale kochane mam do Was pytanie . Wizyte mam dopiero 15.01 aa złapało mnie jakies przeziebienie . co wieczór stan podgąrączkowy straszny kaszel , ból głowy i gardła . Znacie jakieś sposoby ? aktualnie płacze nad krojeniem cebuli i będe robila syrop z cebulki ale moze jest cos bardziej skutecznego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwona335 mam to samo 🙂 także nie mogę doczekas sie mojego maleństwa i także chcialabym juz znac płec.

Ale kochane mam do Was pytanie . Wizyte mam dopiero 15.01 aa złapało mnie jakies przeziebienie . co wieczór stan podgąrączkowy straszny kaszel , ból głowy i gardła . Znacie jakieś sposoby ? aktualnie płacze nad krojeniem cebuli i będe robila syrop z cebulki ale moze jest cos bardziej skutecznego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...