Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Ola kurcze przykro ale jak mus to mus wiem ciężko ale to dla malenstwa co do mojego porodu to prawdopodobnie w bizielu ale to jeszcze musi mi powiedzieć diabetyczka we włocławku nie chce bo to rzeźnia lipno odpada nie mają speciallistów zostaje jeszcze toruń albo bydgoszcz wiem że muszę się stawić do szpitala koło11-12 lipca i mogę leżeć 2 tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny .. mam pytanie czy wasze dzidzie w brzuszku tez maja tak czesto czkawkę ... Moja mała czka po 2 razy dziennie i to dojść długo ze aż mi jej zal ale tak sobie mysle ze moze to co zjem tak łapczywie łapie w wodach płodowych ze moze wkoncu przybierze na wadze 🙂 dodałam zdjecie brzuszka wraz z łóżeczkiem jak obiecałam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzidzia nie często czka . W ogóle zauważyłam że maluszka mocniej czuje głównie wieczorem . W dzień nie raz bywa tak że zdąze się zmartwić że słabo się rusza aż tu wieczorkiem da o sobie znac i znowu jestem najszczęśliwsza na świecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka u mnie dzien intensywny najpierw dzialeczka potem ogladalam wozki w skepach i zaliczylam wesole misteczko z nikola ehh wychodzila cala zaplakana bo ciagle chciala na czyms jezdzic a ja niemialam juz sily eheh co do czkawki to moja tez ma dosc czesto a i ciagle sie rusza czasem sie zastanawiuam czy ona wogole spi jest ciagle aktywna zarowno w dzien jak i wnocy we wtorek mam wizyte u gin ciekawe co tam a jautro zaczynam 31tydz jak ten czas zlecial szybko niemoge w to uwiezyc ze niedlugo juz bede miec swoja malutka przy sobie nikola ciagle mowi o majce ze majka to majka tamto co bedzie robic ze bedzie ja karmic nawet ostatno przyniosla mi wszystki grzechotki i misie dla niej ze niebedziemy musialy kupywac jej bo ona jej odda hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika Super, że jest super 🙂

Marietta w mojej książce jest napisane, że czkawka dla malucha w brzuchu nie jest nie przyjemna tak jak dla nas, ono ją ma bo się uczy i ćwiczy mięśnie. Moja też ma bardzo często i też czasami trwa to długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga -widziałam zdjęcia z miasteczka przyznam ze pozazdrościć ja się boje nawet z moja maluda wejść w takie miejsce wiem jak ona reaguje chyba sila musiała bym ja wynosić i do tego krzyk i podkurczanie nóg czyli za ręce w powietrzu zawsze tak jest kiedy ma wyjść z placu zabaw

henimendes- ja nawet sie ciesze jak ma czkawke bo wtedy mogę mężowi pokazać jak sie rusza 🙂 bo zawsze kiedy wariuje jak uslyszy jego glos a on przyłoży rękę do brzuszka to cisza mala wogole zaraz stop .. ale kiedy tylko ja weżnie znów cały brzuszek skacze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mój maluszek poszalał dziś tylko z pół godzinki i dalej cisza .Ale jakoś od początku ciązy to może zz dwa dni były takie że cały dzień wariował .

Ja dziś mam koszmarny dzień - pierwszy dzień "leżenia " aa juz mam dośc . Wszystko mnie boli :kark plecy szyja głowa ucho nogi wszystko .. Nienawidze bezczynności . Ide spać :* dobranoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie,

OLA- wiem sama po sobie, że im człowiek więcej leży tym bardziej chory, nienawidzę leżeć 🤢 Bądź dzielna!

Mariette - u mnie tak samo, brykanie na maxa, a jak mąż przystawia rękę, cisza 🙂

Karolla - ja już jutro chcę sprzątać, ale kurde wszyscy się po głowach pukają 🤢 Tak czy siak, zawieziemy tam wszystko co juz kupilismy do mycia sciereczki, mopy itd.
Jutro i tak w Krakowie, bo Ksawuś dostał od babci zaproszenie z Uniwersytetu Rolniczego na Dzień dziecka, jakieś atrakcje dla dzieci, poczestunek, teatrzyk itp.
Co do karmienia piersią i ja chętnie poczytam rady, bo tym razem nie zamierzam się poddać tak łatwo.

A jeśli chodzi o czkawkę - to wczoraj mówiłam męzowi, że to dziwne, bo Leoś nie miewa, a Ksawek czkał co chwile 😮 Nie wiem co mam o tym myśleć.
Ale faktycznie też słyszałam, że dla dzieci to zupelnie nie jest nieprzyjemne.

My dzisiaj mielismy pożegnalna kawę z sąsiadami. Kurcze, jednak są "rzeczy" za którymi będę tęsknić.

Teraz musieliśmy 2 x uciszyć sąsiada pod nami bo se zrobił 18stkę i Mlody dopiero zasnął 🤢 (a jutro wstajemy wcześniej)


Całusy i miłej niedzieli wszystkim:*

Dagii - odezwij się.

Monia - strasznie fajnie, że jednak Adaś to spory dzieciak, ale kurcze niefajnie, że tyle czasu kazali Ci się martwić. Najważniejsze jesdnak, że OK! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ
ja tylko na chwilę
Monia cieszę sie że się wyjaśniło i szczerze napiszę WIEDZIAŁAM ŻE TAK BĘDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Olu nie wiem czego nie rozumiesz w pojęciu NACISK NA SZYJKĘ ???
tzn że dziecko jest gotowe naw wyjscie na świat ( tzn nie fizycznie oczywiście) tylko w jakiś tam sposób się na niego pcha
ale bez obaw jestem pewna że urodzi się w terminie , u pierworódek często tak jest jak to wszystko jeszcze takie "nie gotowe", ja nie miałam szyjki od 30 tc a urodziłam w 40 przez wywołanie he he
Marietta tak jak Martyna napisała im więcej czkawki tym lepiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i na pewno nie powinnaś małej współczuć to dla niej mega przyjemne i i pożyteczne i raczej nie ma związku z tym co jadłaś wypiłaś
ja wypijam 2,5 litrową pepsi dziennie to powinno czkać cały czas a tymczasem moje ma czkawkę raz , dwa razy w tygodniu
to chyba tyle lecę bo trochę sie u mnie dzieje, wypadki , upadki, choroby, wymioty, gorączki,szwy, gipsy i wiele wiele innych
MAMUŚKI DZIŚ NASZE ŚWIĘTO WIEC WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja wpadlam sie przywitac my juz po sniadanku pogoda nawet ladna swieci slonko ale chlodno zamierzam zrobic obiadek i zmykam do mamy a potem do jakiegos hula prku zeby mala sie znow wyszalala spedzam dzis dzien sama bo z mezem sie poklocilam ale niewarto gadac ehh milego dnia wam zycze i skadam wam tez zyczenia z okazji dnia matki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Mamuśki! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta! 🙂
Ja dopiero za rok będę świętować 😁
Wczoraj byliśmy na komunii... tzn. tylko na obiedzie w restauracji, bo w kościele bym nie wysiedziała tyle... Cała rodzina obstawia, że urodzę wcześniej... Ja też bym już chciała. Jeszcze tydzień i będzie ciąża donoszona. Oczywiście żadnych objawów porodu nie mam... brzuch jeszcze wysoko.... W środę wizyta i zobaczymy, bo Młody nadal pośladkowo ułożony.
W sumie to wolałabym naturalnie rodzić... od paru dni ćwiczymy z Mężem masaż 😁 😁 😁 fajny element gry wstępnej 🤪 Nie wiem jak u Was, ale im bliżej końca tym libido coraz większe 😎

a dzisiaj spotkanie rodzinne... i grillowanie... chociaż pogoda słaba.... damy radę,

Miłego dnia!!! dużo uśmiechu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie!!!
dla Mamusiek najlepsze życzenia zdrowych pociech i duużo cierpliwości oraz sił właśnie do opieki i ich wychowania 😉

Justyna: a nie jest tak, że ciąża donoszona to od 38tc?? w sensie minus dwa tygodnie od terminu (40tc), bo minus więcej to określają jako wcześniaki

Mariette: niech dzidzia czka, na zdrówko, moja mał zwykle raz/dwa razy dziennie ma kilkuminutową czkawkę

Matylda: o rany kto u Ciebie się tak potłukł? Lenka?

Dziewczyny, ja wczoraj zamiast skupiać się na pracy (koniec końców nic nie zrobiłam z tego co zaplanowałam) śledziłam opinie o porodówkach w mieście....czytałam o porodach, oglądałam w Internecie. Wiem, wiem, że nie powinnam się tym sugerować. Tylko efekt jest taki, że teraz moje myśli krąża jedynie wokół komplikacji porodowych. Nastawiam się na współpracę z położną, na ból, na wysiłek, na fizjologię itd. i generalnie to mnie nie przeraża, ale zaczynam się bać tego, że będę robić co mogę, a dzidzia się nie będzie mogła urodzić, bo np. coś tam się zaklinuje, pępowiną będzie mocno ściśnięta i okręcona i nie będzie mogła wyskoczyć....tyle takich przypadków jest, no a najbaradziej tego, że lekarz zbagatelizuje to i nie podejmie decyzji o cc (w razie wskazania w ostateczności, jak II faza porodu się przedłuży i dzidzi zacznie brakować tlenu, tętno zanikać przez ucisk), no i będą kleszcze i nie daj Panie Boże skończy się nieszczęściem dla maluszka... tak miała moja koleżanka z pracy, no i teraz syn jest głuchy i codziennie rehabilitowany ruchowo, skończył 2,5 roku i dopiero zrobił pierwszy krok....jest pod opieką 7 poradni specjalistycznych.... tego najbardziej się boję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączam się do życzeń.
U nas wszystkie plany wzięły w łeb, bo ja dziś calusieńką noc w nerwach, nie zmruzyłam oka ani na minutę, jestem totalnie padnięta.
Ten miły sasiad z dolu, ktory robil 18stke, tak dawał w dupę, że brak słów. 3 x mąż schodził i grzecznie prosil, żeby tak nie darli jap i ściszyli muzykę - o 23:00 kiedy to jeszcze Ksawek nie spał i mowił, ze sie boi, potem o1:30, potem o 3:30 z groźbą, że następnym razem zapuka policja. No i o 4:00 wzywalismy policję, spisali wszystkich, po czym znowu brak reakcji i kuzwa kolejne wezwanie o 6:00. Jestem totalnei wyczerpana, dzis maz idzie pogadac sobie z rodzicami gnoja.

Mielismy jechac do mam z kwiatami i na ten dzien dziecka i do mieszkania i dupa. ja bede calydzien lezeć.
Czuję, że Leo chyba sie obrocił i coś mi gmyra na dole, ale to jest bolesne i nieprzyjemne 😞
Czuję też nacisk i trochę się martwię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie ! Ja równiez życzę wszystkiego naj :**


A ja u siebie zaobserwowałam od kilku dni że jak wstaje to czuje ból w pobrzuszu . towarzyszy też w nocy przy obracaniu się z boku na bok . Do tego doszedł ból pleców . Czy wy też macie takie bóle podbrzusza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolla - przyznam szczerze, że ja dokładnie tego samego się zawsze bałam co Ty, tzn. że z jakichś przyczyn nie będę mogła wypchnąć dziecka, decyzje będą podjęte za późno lub nieodpowiednie i może się coś podziać. A już jak słysze próżnociąg czy kleszcze to mi slabo.Tymbardziej, że jak płakałam po cc, że nie urodziłam sn to mi lekarz powiedział, ze i tak bym nie urodzila, bo Mlody byl 3 x pepowiną owinięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola1208 napisał(a):
Hej mamusie ! Ja równiez życzę wszystkiego naj :**


A ja u siebie zaobserwowałam od kilku dni że jak wstaje to czuje ból w pobrzuszu . towarzyszy też w nocy przy obracaniu się z boku na bok . Do tego doszedł ból pleców . Czy wy też macie takie bóle podbrzusza?


ja mam dokladnie tak samo od 2-3 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
ola1208 napisał(a):
Hej mamusie ! Ja równiez życzę wszystkiego naj :**


A ja u siebie zaobserwowałam od kilku dni że jak wstaje to czuje ból w pobrzuszu . towarzyszy też w nocy przy obracaniu się z boku na bok . Do tego doszedł ból pleców . Czy wy też macie takie bóle podbrzusza?



Wiesz co to takiego ? Nie trzeba się tym denerwować ?
ja mam dokladnie tak samo od 2-3 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to witajcie dziewczyny w klubie ja umieram z bólu.. normalnie uczucie jak by główka naciskała na krocze i jak sie przekręcam czy próbuje wstać to normalnie az ręka tam trzymam taki odruch juz mam to od 2 tygodni ..i sie nasila 😮

Jagoda -doskonale cie rozumiem niestety my tez mamy sasiada z gory ktory czesto imprezuje do 5 rana a ja o 6 wstawałam do pracy jeszcze w ciąży bo to dojść niedawno bylo naszczescie zaczelo sie lato i imprezuje u nas styłu na ogrodku... ufff... ale uwiezcie ze to bylo tak meczoce bo amelia ciągle się budziła ..mamy ogrzewanie sufitowe i jak skakali to panele elektryczne obijaly sie o szynę na której sie trzymają ...A jeśli chodzi o zwrócenie mu uwagi to strach wyglada jak morderca i siedział kilka lat w wiezieniu za pobicie i inne rozboje masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, dokladnie Mariette 🙂 ja też tam sie odruchowo lapię ręką, więc skoro mamy to juz 3 to chyba nic poważnego. Ja odnoszę wrażenie, że Leo odwrocił się glowka w dol i stad ta zmiana w odczuciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):
Hej mamusie ! Ja równiez życzę wszystkiego naj :**


A ja u siebie zaobserwowałam od kilku dni że jak wstaje to czuje ból w pobrzuszu . towarzyszy też w nocy przy obracaniu się z boku na bok . Do tego doszedł ból pleców . Czy wy też macie takie bóle podbrzusza?

Ola to jest właśni nacisk główki , najgorzej jest w nocy i przy wstawaniu w ogóle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem która pytała ale
LENA ma 39 gorączki i zaczyna kaszleć
mama wymiotuje od 5.00 rano
ja mam opryszczkę i kiepski nastrój
dziadek 90 letni miał wypadek rozwalił głowę i złamał ręke
o i tyle
niedziela do dupy
nie jadę z P. do miasta , bo muszę być blisko LENY lekarza jakby co

a ja rzadko mam teraz ten BÓL opisywany przez WAS i to mnie cieszy z LENĄ strasznie mi to dokuczało i męczyło
a teraz jestem szczelna pozamykana , mimo że szyjki brak ale wszystko zamknięte wiec jest git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla napisał(a):


Justyna: a nie jest tak, że ciąża donoszona to od 38tc?? w sensie minus dwa tygodnie od terminu (40tc), bo minus więcej to określają jako wcześniaki


Mi lekarz mowił ze 36 tc to ciąża donoszona , 38-42tyg dziecko urodzione w terminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
ola1208 napisał(a):
Hej mamusie ! Ja równiez życzę wszystkiego naj :**


A ja u siebie zaobserwowałam od kilku dni że jak wstaje to czuje ból w pobrzuszu . towarzyszy też w nocy przy obracaniu się z boku na bok . Do tego doszedł ból pleców . Czy wy też macie takie bóle podbrzusza?

Ola to jest właśni nacisk główki , najgorzej jest w nocy i przy wstawaniu w ogóle



Dokładnie tak jak mówisz . Dzięki , uspokoiłyście mnie troche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Wszystkiego naj dla mamuś 😘 😘 😘 😘

Dziewczyny to kłucie, pieczenie, ból w dole brzucha to normalne 😞
Ja też tak mam, w nocy mnie to budzi, w ciągu dnia dokucza strasznie, niestety takie uroki końcówki ciąży 😞

Justyna dziecko donoszone to 38 tc w 36 tc jeszcze wpisują wcześniaka.

I uciekam bo mam podły humor 😞
Trzymajcie się brzuchatki 😘

A i Matylda 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 nie zwariuj tam 😉 Zdrówka dla Was!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...