Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej u nas juz po burzy ja wlasnie zjadlam obiadek co do wyprawki to niemam wszystkiego dla malejpowili musze wszystko kupic a dla siebie ja mam juz wszystko do szpitala lozeczko zamawiam w nastepnym tyg a wozek jeszcze mi sie nietrafil od sasiadki niebiore bo sprzedala i mi nic niepowiedziala monika sliczna cora gizella ty jestes w ciazy???? nic niewidac ola wow dobrze ze sie tak pomyslias a nie ze np spoznilas podesle wam zaraz link jakie lozeczko chce zamowic a wogole ja kupilam po porodzie do podmywania laktacyt w pierwszej ciazy tez mialam i byl ok a takm na marginesie ale mi napulchy palc u rak a nogi wczoraj musialam okladac lodem tak mnie bolaly masakra ja juro ide sie na usg zapisac ciekawe kiedy bede miec dzis troszke slabo sie czuje ale to pewnie przez zmiane pogody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
http://allegro.pl/lozeczko-4kolory-materac-posciel-moskitiera-gratis-i3237413361.html i wezme kolor rozkowy dla malutkiej mysle ze sie oplaca a wy co myslicie?


Myślę że się opłaca . Ja także kupiłam takie łóżeczko z całym zestawem i jest świetne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
ola to sa skurcze ale co 15min to dosc czesto wydaje mi sie a co do lozeczka to zlozylas juz???



i co mam z tym zrobic ? pierwszy raz mam coś takiego ...
Noo takie twardnienie mam co 15/20 minut i to prawie cały dzień do tego wydaje mi sie że chce mi się siusiu ale idę i nic . Ale jakos mocno mnie nie boli . Jak na boku si ekłade to lekko pobolewa

Tak ja łóżeczko złożyłam( a raczej nazeczony) ale materacyk dalej w foli i pościeli ani baldachimu nie rozkładałam jeszcze 🙂 ale łóżeczko skręcone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
sprobij wizasc nospe lub magzez ale moim zdaniem to powinnasc jechac do lekarza bo dla mnie to za czesto masz te twardnienie sprobij sie jescze polozyc


Okej dziękuje 🙂 jak nie przejdzie to pojade na izbę albo do mojej lekarki . Myślałam że tak ma być bo to kompletnie nic nie boli , czasami delikatnie ale to wydaje mi się ze dzidzia sie tez pcha na ściany brzucha i dlatego te lekkie pobolewanie czasem . Kurcze nie znam się 🙂

A co do łóżeczka Ty planujesz składać łóżeczko czy dopiero chwile przed porodem ? ja rozłożyłam żeby też trochę sie powietrzyło i wgl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
http://allegro.pl/lozeczko-4kolory-materac-posciel-moskitiera-gratis-i3237413361.html i wezme kolor rozkowy dla malutkiej mysle ze sie oplaca a wy co myslicie?


Moim zdaniem materac jest kiepski, bo sama pianka. a reszta kwestia gustu. Ja kupiłam też sosnowe łóżeczko, ale bez baldachimu, ochraniaczy czy innych ozdób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
daga19902 napisał(a):
http://allegro.pl/lozeczko-4kolory-materac-posciel-moskitiera-gratis-i3237413361.html i wezme kolor rozkowy dla malutkiej mysle ze sie oplaca a wy co myslicie?


Moim zdaniem materac jest kiepski, bo sama pianka. a reszta kwestia gustu. Ja kupiłam też sosnowe łóżeczko, ale bez baldachimu, ochraniaczy czy innych ozdób.


JA ROZMAWIAŁAM Z POŁOŻNA I ONA MÓWI ZE NIE MA ZADNYC ORZECIWSKAZAN DO TYCH MATERACY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie kwestoa gustu a jesli niebedzie sie sprawdzal to zawsze mozna wymienic materac mija nikla miala lozeczko turystyczne i tam byl taki ale materacy i w sumie on zdal ezgazmin byk twardy do miekkich nienalezal a wtedy polozna mi powiedziala ze lepiej jak jest twardszy co polozna to inna opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu - spokojnie to twardnienie brzucha dopóki nie boli nie jest groźne, owszem no spe można zażyć ale nie masz się czym denerwować.
Gdyby Cie to bolało to co innego, ale jak nie boli to wszystko ok.

A ja zrobiłam rekonesans w ubrankach i chyba przesadziłam bo mam za dużo w rozmiarze 56 a w 62 tylko po parę rzeczy.
Mam np. 16 pajacy 🤪 🤪 - zwariowałam, ale tak to jest jak się chodzi średnio co 2 tygodnie po lumpach 🤪 🤪
Musze się skupić teraz na 62 i 68

A i ten piankowy materac dla mnie to tez nie za fajny pomysł bo sie za bardzo odkształca i jest za miękki według mnie - ale to moje zdanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):
Kerry napisał(a):
daga19902 napisał(a):
http://allegro.pl/lozeczko-4kolory-materac-posciel-moskitiera-gratis-i3237413361.html i wezme kolor rozkowy dla malutkiej mysle ze sie oplaca a wy co myslicie?


Moim zdaniem materac jest kiepski, bo sama pianka. a reszta kwestia gustu. Ja kupiłam też sosnowe łóżeczko, ale bez baldachimu, ochraniaczy czy innych ozdób.


JA ROZMAWIAŁAM Z POŁOŻNA I ONA MÓWI ZE NIE MA ZADNYC ORZECIWSKAZAN DO TYCH MATERACY


Położna to nie ortopeda... wystarczy poczytać opinie ortopedów i fizjoterapeutów na temat materacy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna - w ogóle nie planujesz mieć ochraniacza w łóżeczku ?
Bo ja polecam bardzo bo jak dziecko nauczy się przekręcając i obracać to sie będzie masakrycznie obijać i ochraniacz na prawdę dużo daje. Poza tym takie małe dzieciaki potrzebują poczucia bezpieczeństwa i taka otwarta przestrzeń dla nich jest czasami nie do ogarnięcia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii- to ja mam na odwrót. Mam mnóstwo na 62 a nic na 56 i 68. na 56 kupię, ale nie za dużo. Na pewno do szpitala biorę dwa zestawy na 56 i 62. 🙂

Właśnie widziałam na allegro ubranka firmy Ewa Klucze. Czy miałyście coś z tej firmy? jak jakość ubranek? bo kolory są super i ceny tez nie takie złe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Justyna - w ogóle nie planujesz mieć ochraniacza w łóżeczku ?
Bo ja polecam bardzo bo jak dziecko nauczy się przekręcając i obracać to sie będzie masakrycznie obijać i ochraniacz na prawdę dużo daje. Poza tym takie małe dzieciaki potrzebują poczucia bezpieczeństwa i taka otwarta przestrzeń dla nich jest czasami nie do ogarnięcia 😉


Wiem, że może być praktyczne, ale mi się one w ogole nie podobają 😜 Muszę poszukać jakiegoś fajnego.... Dagii i tak zmieniłam zdanie i zamiast turystycznego mamy klasyczne łóżeczko 😁 także pewnie ochraniacz też kupię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Dagii- to ja mam na odwrót. Mam mnóstwo na 62 a nic na 56 i 68. na 56 kupię, ale nie za dużo. Na pewno do szpitala biorę dwa zestawy na 56 i 62. 🙂

Właśnie widziałam na allegro ubranka firmy Ewa Klucze. Czy miałyście coś z tej firmy? jak jakość ubranek? bo kolory są super i ceny tez nie takie złe 🙂


A ja nie wiem dlaczego wbiłam sobie do głowy, że jak dziewczynka to będzie mała i że 56 się przydadzą.
Przy Kacprze który urodził się z wagą 4020 rozmiar 56 używałam przez dobry miesiąc jak nie dłużej 🙂

A co do firmy to ja po Kacprze wybredna się zrobiłam i nie kupuje praktycznie nic polskiego bo się najzwyklej w świecie nie opłaca, bo materiał się zaraz rozciąga 😞 mechaci i jest jedna wielka szmata.
Z tym, że ja większość ubrań na szmatach kupuję ( bo to że używane to mi nie przeszkadza, a jak dobra firma to jeszcze długo posłuży ) a jak kupuję coś nowego to H&M albo F&F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
ola1208 napisał(a):
Kerry napisał(a):
daga19902 napisał(a):
http://allegro.pl/lozeczko-4kolory-materac-posciel-moskitiera-gratis-i3237413361.html i wezme kolor rozkowy dla malutkiej mysle ze sie oplaca a wy co myslicie?


Moim zdaniem materac jest kiepski, bo sama pianka. a reszta kwestia gustu. Ja kupiłam też sosnowe łóżeczko, ale bez baldachimu, ochraniaczy czy innych ozdób.


JA ROZMAWIAŁAM Z POŁOŻNA I ONA MÓWI ZE NIE MA ZADNYC ORZECIWSKAZAN DO TYCH MATERACY


Położna to nie ortopeda... wystarczy poczytać opinie ortopedów i fizjoterapeutów na temat materacy...


To jest tylko i wyłącznie Twoje zdanie 🙂 Moim zdaniem dobra położna wiele wie 🙂 A więc niech każda z nas zostanie przy swoim zdaniu i żadna nie krytykuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
proszę się tu nie kłócić czy obrażać 😜
Każda ma swoje zdanie na każdy temat, po to jest forum, żeby się wymieniać poglądami.
Jak ktoś ma ochotę coś skrytykować to ma do tego pełne prawo 🙂
A wiadomo, że każda z nas zrobi tak jak uważa za stosowne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dagii nikt sie niekloci wiadomo ze kazda ma swoje zdanie i kazda kupi co bedzie chciala 🙂i w miare swoich mozliwosci finansowych ja znow mam duzo bodow i pajacow w rozmiarze 62 a 56 wydaje mi sie ze mi wystarczy jak nie to dokupie wogole trace wene do robienia tej wyprawki jakos niemam juz sily musze poczekac na chlodniejsze dni moze bedzie latwoej gdzies wyruszyc na zakupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuniu, aleście się rozpisaly kobity 🙂

Ja dzisiaj mam cd. bycia dętką. Chłopaków wysłałam na zakupy, a ja sama nie wiem kiedy zasnęłam i obudzili mnie dopiero jak wrócili (a ja nigdy nie spię w dzień).

Kurde, oboje chyba jestesmy jakos dzis wyjątkowo zmęczeni, mąż miał drugi raz krwotok, straszy mnie tu 🤢

Dagii - pytalam w aptekach i tu na zadupiu nie maja 🙂 W jednej był za 180 pln.
Na all wypatrzylam za 98 pln. Zaraz zamawiam.
Ola - 🙂 to prawda, dobrze ze Ci się daty w drugą stronę nie pomyliły 🙂

Co do ochraniaczy do lożeczka - tez nie wyobrazam sobie bez nich funkcjonowac. Ja nawet po opuszczeniu dna na drugi i trzeci poziom dokupiłam wysokie ochraniacze, Bo Ksawek bardzo się obijał i uderzał jak się gramolił i stawał, no a przy zasypianiu, kiedy jeżdził głową po calym lózku, krecił nią "dziury" w bokach zanim zasnął ...to już w ogole bez ochraniaczny bida by byla.

Dla rozluznienia atmosfery opowiem Wam 2 zdarzenia z dziś:
1) na spacerze ze Smykiem, idzie za mną jakiś chłopek roztropek i pod nosem mruczy - dobrze dobrze, niech się dzieci rodza niech harują na nas. Mija nas i mówi: dwójeczka bedzie czy jedno? Ja oczywiscie dąs, a on - dwójeczka byłaby lepsza.
2) mój mąż ma krwotok, my w takiej piekarni z kawiarnią sie zatrzymalismy zeby maz mial gdzie ze tak powiem się wykrwawic, bo leciało mu tego strasznie duzo, poza tym potrzebowalismy jakichs morkych okladow i papieru bo nam sie wszystkie chusteczki skonczyly. Wchodzi jakas baba i do mnie: ja sie znam na krwotokach, niech mi pani wierzy, najlepsze na zatamowanie to mleko matki - prosze zmoczyc chusteczkę i do nosa. Ja na nią gały i mowie jej - ALE JA NIE MAM JESZCZE POKARMU JESLI O TO CHODZI. A ona, tak tak, ale to zeby panie zapamietala w Pani stanie!

Masakra ludzie są niektorzy 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola, Martyna - szybko się zapomina jak małe są noworodki. Mój Ksawery teraz przy nich to guliwer! a cały czas mi się wydaje maleńki i ciągle Go mierzę i ważę 😉
A ta dziewczynka miesięczna, to ona w ogóle wyjątkowo maleńka, nie znam szczegółów, ale mieli z nią jakieś problemy (coś z nerkami) i urodziła się w Wawie w 37 tc przez cc, takze w sumie, wydaje mi się, że po miesiącu dziecko jednak jest takie fajne do wzięcia na ręce 😜 Zresztą, nie pamiętam już, mogę się mylić 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...