Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hello,

my nagle mamy dzień wolny - w sensie mąż nie ma nic dziś do zrobienia, więc jedziemy do Kraka na cały dzień. Do Ikei,, Castoramy, na mieszkanie i zobaczymy gdzie jeszcze. Troszkę się boję czy dam radę 😮
Miłego dnia papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra, namiary do Moniki i Justyny wpisane w tabelkę 🙂
Czekam na resztę jak ktoś oczywiście chce podawać swój numer tele 😉
I podajcie tez maila to potem to porozsyłam na maila 🙂

I patrząc na tabelkę to przestały sie udzielać na forum Lola23 , happywife, Megi23, Szafirek ostatnio zamilkła no i Rudi nam tez zamilkła 😞
Szkoda, dziewczyny odezwijcie się co tam u Was?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Hello,

my nagle mamy dzień wolny - w sensie mąż nie ma nic dziś do zrobienia, więc jedziemy do Kraka na cały dzień. Do Ikei,, Castoramy, na mieszkanie i zobaczymy gdzie jeszcze. Troszkę się boję czy dam radę 😮
Miłego dnia papa


Dasz, dasz nie masz wyjścia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was brzuchatki 🙂 🙂 No jednak tak za czesto sie nie udzielam jak mówiłam ze bede na bieżąco 🙂 🙂 no niestety mam troche obowiązków i za bardzo nie mam kiedy nawet usiąść przy kompie 🙂 🙂 a jeżeli chodzi o mnie to wam troche sie rozpisze...
Mam juz synka nazywa sie Łukasz ur 04-10-2009r.Rodziłam sama tylko ze po terminie bo w 42 tyg prawie z wagą 3950g i 58cm. Teraz bedzie coreczka (Zuzanna) a imię tak sobie synek zażyczył hehe i juz nie może sie doczekać siostrzyczki ....

Tak pisze co mi na myśl przyjdzie aby choc troche nadrobić :P:P: jeżeli chodzi o wózek z mężem zdecydowaliśmy sie na BEBETTO LUCA widzialam go juz i oglądałam jak dla nas jest najfajniejszy:P:P
A co do ciuszków to też już mam sporo i to najwięcej to 56-62 musze wszystko kupowac od poczatku bo po małym nie pasowałyby wszystkie ale i tak pooddawałam 🙂 🙂 dobrze że chociaż zostało nam łóżeczko ktorego nikomu nie oddalam wiec nie bede musiala kupowac...

A jeżeli chodzi o ciążę tą w porównaniu do poprzedniej to jest wogóle inna o wiele gorzej sie czuje więcej dolegliwości złe samopoczucie na początku były wymioty, potem w okolo 28 tc zaczęło rozchodzić mi sie spojenie łonowe i lekarz nastraszył mnie ze bedzie cc. byłam ostatnio na usg okazało sie ze wszystko w porządku z małą a jej waga to 1865g, i już ułożona jest główką w dół...

A jeszcze jedno od 2 tyg ciągle mam silny kaszel i przy każdym ataku strasznie boli mnie z lewej strony kolo żeber na dole, ale lekarz nic nie dał na ten straszny bol....
no to na razie na tyle 🙂 🙂 troszkę sie rozpisałam 🙂 🙂
Pozdrawiam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie !

My dziś po wizycie u ginekologa. Wszystko jest dobrze, badania itd. Mały wciąż się nie przekręcił, ale w naszym przypadku to nie jest problem, bo i tak będzie CC. Teraz wizyty będę miała częściej ... jej jak ten czas szybko leci !!! Za chwilę nie zdążę się obejrzeć, a już będę musiała jechać do szpitala ;-)

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie weszlam do domku poszlam sie zapisac na usg a tu co pani mi mowi zebym poczekala bo dr jest i mi zrobi dzis wiec jestem po usg wszystko ok mala nadal dosc nisko ale powiedzial ze niema sie co martwic mala na usg bardzo ruchliwa brzuch tylko podskakiwal wyszloz usg ze 29tydz wiec w sumie ok mala wazy 1475g i malutka jest powiedzial ja dzis kupilam w rosmanie kosmetyki z bambino szampon oliwke krem patyczki do uszu no i skarpetki dla malej szczotke do wlosow nozyczki musze tylko dokupic jakis krem na odpazenia i krem z filtrem na lato w aptece widzialam z ziajki ponoic dobry mowila pani i to na tyle mialam jeszcze kupic pieluszki i chusteczki ale jakos kasy mi braklo wuec za tydzien kolejna tura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkie 😘

dałam radę. O dziwo, nawet sama przedłużyłam nasze "wojaże" ale załatwiliśmy wszystko, plus dodatkowo nową przychodnię (deklarację), a potem spędziliśmy pół dnia w IKEI, my mamy już całą listę zakupów i chyba zlecimy ją do realizacji pracownikom sklepu, bo nie damy rady sami tego w jeden dzien zrobic. Najedlismy się 🙂 Mlody się wyszal na maxa ja trochę spuchłam, ale i tak jest git.
Mieszkanko jest już coraz ladniejsze 🙂 ŁAZIENKA wyszła cudna!!!! Nawet chłopaki z ekipy pytali skąd wziełam pomysł na taką 🙂 🙂 🙂
Pokój Ksawka już skończony, przedpokój też, zaczęli robić kuchnię, w czwartek montują drzwi wew. więc mniemam, że do końca tego tygodnia położą wszystkie podłogi. Już nie mogę się doczekać!!!!

Tymczasem życzę wszystkim dobrej nocki i uciekam odpoczywać papa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie!!!
właśnie wróciliśmy z kolejnych zajęć w szkole rodzenia, dziś o opiece i pielęgnacji noworodka z ćw. w noszeniu i pozycjach do trzymania, odbijania i kolki 🙂
a my też aktywnie, bo dziś lista wyprawkowa została urzeczywistniona, więc wydaliśmy na zakupy 1060 zł !!!! ale mamy praktycznie wszystko, co zaplanowaliśmy, zostały chyba tylko patyczki, waciki i podpaski, pieluchy jednorazowe, ale to kupię w supermarkecie. Reszta zakupiona, włacznie z laktatorem i nianią elektr,, więc już jestem spokojniejsza 🙂 a co do ciuszków - przerażają mnie te Wasze ilości Dagii, Matylda 🤪 ja z ubranek kupiłam tylko jeden komplet na wyjście ze szpitala, bo mam używane od siostry i odkupione od znajomej.
A z ciekawostek dziś położna środowiskowa , że nie poleca niedrapek, skarpetek i osłaniania rączek noworodka, bo tym samym odbiera się jemu możliwość stymulacji dotykiem i rozwijania tego zmysłu , bo nie dotyka paluszkami twarzy. Paznokcie są przez 1 miesiąc kruche i miękkie i zranienia nie są poważne, ani głębokie...i lepiej, jak się trochę podrapie, a będzie rozwijał dotyk. No i jeszcze, że nie obcinać u noworodka paznokci, bo można tym spowodować zniekształcenia płytki i paznokcie w przyszłości mogą rosnąć garbate albo wygięte, bo paznokieć po 1 miesiącu dopiero twardnieje, więc wszelkie obcinanie u niemowlaka, ale nie noworodka, hmmm ciekawe...
Olu: co do skurczów, tez nas informowano na szkole rodzenia, tak jak pisze Matylda, że to są przepowiadające i jak nie zwiększa się ich częstotliwość i nie bolą, to luz, macica się przygotowuje do porodu; można wziąć przyjemną kąpiel, odprężyć się;
Jagoda: to może pochwal się zdjęciem tej cudnej łazienki ??

A co do kontaktu, ja wyślę mój namiar na pryw., tylko niech napiszą te dziewczyny, które chcą namiar na FB, ale jednocześnie myślę, że łatwiej nam będzie porozumiewać się na tym forum, tylko na osobnym wątku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola - zdj nie mam, to znaczy takie byle jakie z komórki, ale mysle tez ze pełny efekt uzyskamy przez bardzo konkretne dodatki 🙂 Czyli za jakies 3 tygodnie 🙂
Co do paznokci dziecka to przyznam szczerze, że mnie trochę zszokowało to co Wam połozna powiedziała 😮 Mój Młody kilka razy podczas snu sam sobie sciągnął z rączki skarpetkę i był tak podrapany i pokrwawiony, że nie odwazylabym się w ogole z tego zrezygnować..Dziwne 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj cięzki dzień dzisiaj za mną, kiepsko się czuję, ciśnienie skacze, serce wali jak głupie 😞
Do tego Kacper nieznośny 😞
Ledwo co po niego poszłam do przedszkola myślałam, że po drodze zemdleje 😞
ALe było mi go tak szkoda, że zostaliśmy na plac zabaw do 19.

Karolla - rzeczywiście dziwnie Wam powiedziała,
Dzieci się strasznie potrafią podrapać a przynajmniej moje potrafiło, paznokcie bardzo szybko musieliśmy obcinać.

Matylda - super, że wszystko super 🙂 dalej nie wiecie co będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda: ja nie mam (jeszcze) wyrobionego zdania na temat paznokci i ich obcinania lub nie, sama z własnego doświadczenia zdecyduję, co dla mojej małej bedzie odpowiednie; ale położna spoko, opowiadała rozumnie z doświadczeń mam, które licznie odwiedza w domach, no i co na plus jest krajowym konsultantem laktacji, więc cieszę się, że będę mogła skorzystać z jej wiedzy i porad - w czwartek przerabiamy właśnie karmienie, kąpiel, przewijanie no i problemy z laktacją i ich łagodzenie, więc czekam na te info; dzielę się tu na forum tym, co mówią, bo pamiętam, że takie też było oczekiwanie ze str. niektórych mam z forum, a wiadomo, że każda z nas ma swój rozum, krytycznie przerabia te info i przede wszystkim doświadcza razem ze swoim dzidziulkiem i na tej podstawie wybiera co robić z paznokciami, czy jaki materac używać 🙃, jakie kosmetyki stosować itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie Dagmara nie wiemy
ja mam jakieś swoje przeczucia ale rozum mówi co innego
wytrzymam
a co do tych Paznokci to myślę że coś w tym jest
wiadomo że dziecko sobie tym oka nie wykole ale mi nie odpowiadają takie szpony u dziecka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda no to kruszynkę masz w porównaniu do moich 1900 g !!!!!

dziewczyny, ja też już się wcześniej zaopatrzyłam w zestaw do manicure dla dzidź i niedrapki, bo tak słyszałam, że się maluszki drapią, więc sama po obserwacji zdecyduję, czy te ranki i zadrapania są warte stymulacji, czy nie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...