Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

hello,

ja sie tak zmeczylam tym wczorajszym odpoczywaniem, ze dzisiaj chyba idziemy do Muzeum inzynierii z Mlodym i na spacer jakiś pewnie.
Wczoraj panowie byli w parku doświadczeń - bardzo fajne zdjęcia i fajna sprawa 🙂

tymczasem ... Idę do garów 😮

Pauli - noo, to prawa! ostatnia noc w dwójkę 🙂 potem już zawsze będziecie conajmniej w trójeczkę 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
elo elo
My nadal w dwupaku. Promocja mi się zdarzyła na 41 tygodni 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Noc spoko, brzuch miękki... żyć nie umierać. Normanie jak w 20 tc.
Wczoraj do 23 robiliśmy wino truskawkowe... Będzie 10 litrów na przyszły rok 🤪 🤪 🤪 🤪 moje ulubione 😁
Dodatkowo zlaliśmy wino z dzikiego bzu, które się robiło 2 lata. nie wiem czy dobre, bo nie próbowałam, Mąż mówi, że wytrawne 🙂
To, że nic mnie nie boli, żadnych skurczy nie zmienia faktu, ze nie wychodze dzisiaj z łóżka... 😁 odpoczywamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli chodzi o to że szyjka jest już całkowicie skrócona . Ja w czwartek ide do lekarza , a w piątek mam jechać do szpitala już ... Czym bliżej piątku tym większy strach i wgl ... Płakac mi się chce jak pomyśle że będe tak daleko od domu i pewnie długo w szpitalu ale z drugiej strony nie moge się doczekać aż dzidziuś będzie z nami . U nas co do imienia w końcu mamy postanowione w 100% Będzie Jakub, Mikołaj Majczak 🙂 !♥bo będzie miał 2 imionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu - szczerze mówiąc Ja osobiście nie mogę się już doczekać jak jutro wstanę i pojedziemy z mężem do szpitala. Chce mieć "to" już za sobą ... zobaczymy po badaniu, czy moja ginekolog podejmie decyzję o cięciu jutro, czy tak jak było planowane we wtorek :-) W każdym razie dziś wraca z urlopu i mogę być spokojniejsza ufff ... od jutra jest już w szpitalu na dyżurze.

Mówisz, że szyjka całkowicie skrócona - hmmm czyli szyjki już nie ma ? Ile to jest cm jak szyjka jest całkowicie skrócona ? Czy po prostu już jej nie ma ? - Pytam, bo nie wiem ... poszukam czegoś w necie, może znajdę odpowiedź :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana powiem Ci szczerze że nie wime ile to jest centymetrów :P - Słowa lekarza " o Pani Olu , tutaj juz szyjki nie ma , zgładzona "

Kochana Ty masz cc to jakoś tak pewniej sie możesz czuć , ja z tym wywoływaniem chyba nie koniecznie .Boje się czy to bezpieczne dla maluszka i czy ta kroplówka w ogóle zadziała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie papierkolgię robi się już na oddziale. Taki bajer, że nie muszę jeszcze zahaczać o izbę 🙂 Połozne opowiadały że czasami te papiery uzupełniane są na trakcie już 😁 Ot taka mała odskocznia od parcia 😜 Pasowałaby mi ta walizka, bo nawet jak będę musiała ją sama ciągnąć to co to za problem jak na kółkach jest a mam w niej wszystko. Od kocyków po ubranka, pieluchy, kosmetyki, moje rzeczy... Sale poporodowe są dość spore i leży się po 1-2 osoby także mogę zajmować dużo miejsca. W czwartek się zapytam dokładnie bo może mają jakieś konkretne wymagania co do torby.

Paulina, ja też chcę 🙂 Praktycznie ostatnia noc we troje w dwójkę 😉 Zaraz będzie tyle zmian, nowości... I najważniejsza osoba- Jerzyk 🙂

Dzisiaj wzięłam się za wertowanie książki o ciąży. Mimo, że chodzę do szkoły rodzenia to byłam ciekawa co tam jest napisane. I było m.in. o seksie i jego wpływie na przyśpieszenie porodu. cytuję: "{...} wówczas prostaglandyny zawarte w nasieniu mogą pomóc wywołać poród. Nie traktuj jednak tej teorii zbyt poważnie i nie polegaj na niej. Jedno z badań bowiem wręcz udowodniło, że kobiety w ciąży niskiego ryzyka które uprawiały seks w ostatnich tygodniach nosiły dziecko nawet nieco dłużej od kobiet rezygnujących ze współżycia w tym samym okresie ciąży". I weź tu człowieku bądź mądry 😜 Przynajmniej jest zabawa i mąż ma radochę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu - tak czy inaczej ... CC czy nie ... i tak jest to ogromny stres, tym bardziej jak dla mnie "narkoza pełna" - nie miałam, może dlatego tak bardzo się stresuję - ale nie dziś :P - stresować zacznę się pewnie przed zabiegiem. Większość osób mówi mi, że nie ma się czego bać ... a ja najbardziej i może to zabrzmi bardzo głupio, boję się wymiotów po narkozie. Niby lekarz mnie uspokoił, że wymiotów nie ma, bo mają bardzo dobre narkozy, a nawet jeśli zacznie mi się robić niedobrze, to dostanę lek w kroplówce.

Sam fakt intubacji mnie przeraża ... i muszę mieć kiszki czyste że tak powiem ha ha nie chciałabym im zrobić niespodzianki na stole - i tym też się przejmuje - a coś ostatnio nie mogę się załatwić nie wiem czy to stres ? Czy inaczej teraz kiszki działają bo mają ciaśniej ... yy ...

Moje znajome miały wywoływany poród, jedna urodziła po 2 kroplówkach, a druga dłużej leżała w szpitalu, po pierwszej kroplówce nic się nie ruszyło, po drugiej też nie, później przez weekend jej nie dawali i zaczęli w poniedziałek i jakoś później poszło, jak już się rozkręciła to nie sposób było przestać ;-) ... nie wiem co Ci Olu napisać na ten temat, bo zupełnie nie mam zdania, ale z całą pewnością Twojej dzidzi te kroplówki nie zaszkodzą, przecież lekarze wiedzą co mają robić ... nie może być tak, że wywoływanie porodu kroplówkami miałby zrobić krzywdę matce i dziecku.

Podawanie oksytocyny przy porodzie jest konieczne, gdy organizm ciężarnej produkuje zbyt małą ilość tego hormonu. Odpowiada on bowiem za skurcze macicy i przyspieszenie akcji porodowej. W przypadku niewielkiej produkcji oksytocyny zaleca się podanie ciężarnej kroplówki zawierającej odpowiednie stężenie tego hormonu. Działanie takie ma jednak swoich przeciwników, gdyż zbyt duża ilość oksytocyny powoduje bardzo bolesne skurcze, które nieraz muszą się kończyć cesarskim cięciem. - INTERNET

Wielu lekarzy uważa, że oksytocyna podczas porodu pozytywnie wpływa nie tylko na mamę, ale także na maleństwo. Wywoływanie skurczów macicy powoduje przyspieszenie porodu, a tym samym skraca wysiłek noworodka. Ponadto sądzi się, że oksytocyna „usypia” neurony dziecka, a dzięki temu chroni noworodków przed skutkami chwilowego niedotlenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli - źle mnie zrozumiałaś 🙂 Mi chodzi tylko o to że lepsze w Twojej sytuacji jest to że wiesz kochana kiedy będziesz miała swoje maleństwo już przy sobie 🙂 Ale wcale nie zazdroszcze Ci cc i tego ogolnego znieczulenia kochana .

Co do wywoływania słyszałam że własnie częściej łapie 2 kroplówka niż pierwsza. Mi zaczną podawać w sobote chyba , no albo jeszcze w piątek - nie wiem . w weekend będą w polsce moi rodzice to przynajmniej Mateusz będzie miał jak do mnie przyjeżdzać i w razie wu dowiozą to co zapomniałam . Kochane patrzecie , niedawno byłysmy na samym początku a tu już meta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - nic się nie martw, i tak przed cc zrobią Ci lewatywę, więc będziesz miała czyste jelita 😉
A dzisiaj się relaksujcie bo to Wasza ostatnia wolna niedziela 😜

Ja też korzystam, chłopaki na rowerze.
a ja sobie leżakuję, oglądam seks w wielkim mieście, zajadam się owocami i pełen relaks, zero stresów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wlasnie wrocilam bylam u siebie na rynku opierdzielilam zapiekanke z dresingiem posiedzialam na fontannach i wrocilam zazdroszcze wam niedlugo niektore z nas beda miec malenstwa ze soba 🙂a ja nic czekam nadal pochodzilam myslalam ze cos ruszy ale tylko nasililo sie twardnienie brzucha i klucie w macicy i pozatym nic wiec czekam cierpliwie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):


Kerry jak rocznica ślubu ? 🙂

Pauli miała rocznicę ślubu 🙂
My mamy 6 sierpnia 🙂

To chyba też nasz ostatni weekend tylko we dwoje- leniuchowaliśmy i cieszyliśmy się sobą 🙂

Pauli- trzymaj się, bedzię dobrze. 🙂 Już niedługo utulisz Jerzyka 🙂
Dagii- Fajnie, że sobie możesz odpocząć. Za tydzień już na pełnych obrotach będziesz 🙂, na niedziele już Was wypiszą nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna - mam nadzieje, że w niedziele to już w domku będziemy 🙂
Jak nie będzie żadnych komplikacji to po cichu liczę, że w sobotę nas wypiszą 😉

Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest, bo to, że nie wolno mieć pomalowanych paznokci to wiem, ale u nóg też ??
Bo się zastanawiam malować czy nie malować ?

Chłopaki po spacerze wykończeni, jeszcze zagraliśmy sobie w grzybobranie i poszli się własnie kąpać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli w tym tyg bedziemy miec napewno dwoje maluszkow a keryy sie ociaga byc moze bedzie trzecia ja leze jestem zmeczona ale czym?????? przespalam sie w dzien i nic ciagle zmeczona a moja nikola taka dzis niegrzeczna pokazuje ciagle swoje ja!!!!!! niechce nic jesc niewiem moze to przez ten upal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Dagii- u rąk nie można, u nóg można 🙂 ale tylko w przypadku cc,
Ja mam zrobione tu i tu, jak bedzie konieczność cc to mam zmywacz 😁


Przy naturalnym nie możesz mieć u rąk pomalowanych - tego jestem pewna, przynajmniej ja 3 lata temu nie mogłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Kerry napisał(a):
Dagii- u rąk nie można, u nóg można 🙂 ale tylko w przypadku cc,
Ja mam zrobione tu i tu, jak bedzie konieczność cc to mam zmywacz 😁


Przy naturalnym nie możesz mieć u rąk pomalowanych - tego jestem pewna, przynajmniej ja 3 lata temu nie mogłam


Mogę mogę, upewniałam się 🙂 Pytałam się położnej. a ona " Masz być elegancka 😁 "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
czyli w tym tyg bedziemy miec napewno dwoje maluszkow a keryy sie ociaga byc moze bedzie trzecia ja leze jestem zmeczona ale czym?????? przespalam sie w dzien i nic ciagle zmeczona a moja nikola taka dzis niegrzeczna pokazuje ciagle swoje ja!!!!!! niechce nic jesc niewiem moze to przez ten upal


Na pewno przez upał, u nas tez jest przez to problem z jedzeniem.
Za to dużo piję także mi się nie odwodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Dagii napisał(a):
Kerry napisał(a):
Dagii- u rąk nie można, u nóg można 🙂 ale tylko w przypadku cc,
Ja mam zrobione tu i tu, jak bedzie konieczność cc to mam zmywacz 😁


Przy naturalnym nie możesz mieć u rąk pomalowanych - tego jestem pewna, przynajmniej ja 3 lata temu nie mogłam


Mogę mogę, upewniałam się 🙂 Pytałam się położnej. a ona " Masz być elegancka 😁 "


No to się cosik pozmieniało, ale to fajnie 🙂
to w takim razie maluje nogi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
czyli w tym tyg bedziemy miec napewno dwoje maluszkow a keryy sie ociaga byc moze bedzie trzecia ja leze jestem zmeczona ale czym?????? przespalam sie w dzien i nic ciagle zmeczona a moja nikola taka dzis niegrzeczna pokazuje ciagle swoje ja!!!!!! niechce nic jesc niewiem moze to przez ten upal


Daga- może do końca tygodnia się wyrobię 🙂 Bo jak w środę do szpitala, to pewnie w czwartek oxytocyna, potem druga pewnie w sobotę i może w niedziele urodzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Kerry napisał(a):
Dagii napisał(a):
Kerry napisał(a):
Dagii- u rąk nie można, u nóg można 🙂 ale tylko w przypadku cc,
Ja mam zrobione tu i tu, jak bedzie konieczność cc to mam zmywacz 😁


Przy naturalnym nie możesz mieć u rąk pomalowanych - tego jestem pewna, przynajmniej ja 3 lata temu nie mogłam


Mogę mogę, upewniałam się 🙂 Pytałam się położnej. a ona " Masz być elegancka 😁 "


No to się cosik pozmieniało, ale to fajnie 🙂
to w takim razie maluje nogi 😜


A co do szykowania się na porodówkę... to już wykańcza mnie to ciągłe golenie tu i tam... codziennie lub co drugi dzień od 4 tygodni.... 😎 😎 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...