Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

Dagii napisał(a):
Nawet dzisiaj czytałam artykuł tylko nie wiem gdzie, jak to nie szanują w ogóle praw pacjentek, że nacinanie, przebijanie pęcherza i podanie oksytocyny jest niezgodne z natura i nie powinno się tak robić 🤪

A powiedzcie mi też już macie tak nisko brzuchy?
Mi jest tak ciężko siedzieć bo brzuch napiera mi na nogi, muszę siedzieć w mega rozkroku, albo w pozycji półleżącej


ja d dawna mam nisko, juz sie przyzwyczailam. Pamietam, ze jeszcze kilka tyg po porodzie sie nie schylalam z przyzwyczajenia tylko prosilam meza o podawanie wszystkiego

a wiecie co zauwazylam tez ? ze mi wszystko z rak leci jak na zlosc - czegokolwiek nie tkne - bach i na ziemi - i tak sobie pomyslalam ze skoro stawy i wiezadla sie rozluzniaja przed porodem, stopy sie rozchodza na szerokosc (mi bardzo) to pewni i rece tez jakies lewe i nie swoje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dagii napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
W ogóle strasznie olewają prawa pacjenta, jak sobie przypomnę jak mnie traktowały pod czas porodu to mnie ciarki przechodzą, już nie mówiąc o tym jakie podejście miały te france z noworodków 😞



...dlatego mi ta położna nowa zaproponowala grupę wsparcia - mają fajne terapeutki w tej ich szkole i tam wlasnie sobie w grupie radzisz z traumami poporodowymi. Ja sie powaznie zastanawiam.
To prawda, prawa pacjenta i kobiet przede wszystkim do godnego urodzenia wlasnego dziecka pozstawiaja bardzo wiele do zyczenia...


Wiesz co 3 lata temu bym skorzystała, a teraz już jakoś staram się podchodzić do tego z dystansem, choć nie raz jak mi się przypomni to łzy same lecą, bo nie tak człowiek sobie to wyobrażał, biorąc pod uwagę jakie teraz są możliwości i sprzęty to ...
a szkoda gadać,


🙂 dlatego mialysmy podobnie i ja do dzis za kazdym razem ryczę jak o tym opowiadam - przy tej poloznej tez sie poplakalam bo czasu nie cofniesz, a teraz zrobilabym wszystko ianczej. Tym razem nie dam soba tak pomiatac i bede czesciej ufala sobie niz innym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha - Dagii - mi ta polozna powiedziala ze dopoki nie poradze sobie z ta trauma to na pewno nie urodze spokojnie w Narutowiczu - to pewne, a poza tym bedzie to mialo wplyw na moje macierzynstwo w ogole...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
acha - Dagii - mi ta polozna powiedziala ze dopoki nie poradze sobie z ta trauma to na pewno nie urodze spokojnie w Narutowiczu - to pewne, a poza tym bedzie to mialo wplyw na moje macierzynstwo w ogole...


No i ma rację.
Ja tez już nigdy bym się nie odważyła przekroczyć progu Kopernika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez już mam bardzo nisko brzuch - w tygodniu dodam jakies foto .

A powiem Wam kochane że mój M. dzisiaj fajnie zaplanował ten wieczór 🙂 niedawno wrócilismy ) Najpierw wczesna kolacja w tureckiej restauracji , poźniej w innej - pyszny deser t.j nalesniki z serem i polewą czekoladową , później cudowny spacer , dłuuga rozmowa o lękach itp i powiem Wam że odrazu mi lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane . NA 99% odchodzą mi wody . Wstałam z zamiarem siusiu - wyciekło ( byłam pewna że popuściłam ) a teraz chodze po mieszkaniu i cieknie mi po nogach co chwile przezroczysty płyn , towarzyszy temu ból brzucha ale taki znośny . No więc czekać ? jechać już ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Włożyłam wkład poporodowy - zdążył już przeciec . Sprawdzam wszystko i na spokojnie jade do szpitala . Nie mogłam spac w nocy i tak się dziwnie czułam ale nie mialam pojęcia ze to to . Trzymajcie kciuki ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow czy lejdan bedzie wysyp maluszkow w tym tyg zazdroszcze wam 🙂 my czekamy cieprliwe a jutro pokusze sie o wypad na dzialeczke bo jest tak ladna pogoda i niema co siedziec w domu na dzialeczce tez mozna odpoczywac olu to trzymamy kciuku pauli za ciebie tez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
ja też szykuję się do szpitala.... nie dam rady czekać do środy. Jest już sporo po terminie, w nocy wymiotowałam... brzuch dziwnie boli... musimy skontrolować. Kończę pakowanie, musiałam przepakować się, bo może więcej dni poleżę. Dam znać później... trzymajcie kciuki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow , to się dzieje.
Mówiłam, że od poniedziałku ruszy !!!!!!!!!!!!!
Dziewczyny trzymam kciuki, żeby szybko Wam poszło.
Jak tylko będzie mogły to dawajcie znać 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Trzymam kciuki.

Ja zaraz jadę na badanie krwi, ostatnie już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry w nowym tygodniu,

no nareszcie cos sie dzieje 😁
Ja dzisiaj znowu spie na stojąco, kawa nie pomogla.Bylismy na spacerku, ale po pierwsze skwar ma maxa (i tak ma byc poki co non stop :/) i do tego kosza wszedzie trawy, smiedzi a komary pożarły mnie żywcem 😠 😠

Leon wariuje na maxa, tak mi tarmosi brzuchem ze szkoda gadac, ani na chwile nie daje mamusi spokoju 😮


PAULI, JUSTYNA, OLA - Dajcie znac dziewczyny co tam u Was i jak sytuacja! 🙂

Ja sie odezwe wieczorem po wizycie.
Karolla - Ty juz po, daj znac jak u Ciebie

Milego dnia wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, wiecie co i jeszcze wczoraj rozmawialam z tymi znajomymi meza -ona jest kadrowa on ksiegowym, dzwonilam dzis do swoich kadr i ciagle nie wiem jak to jest z tym rocznym urlopem macierzynskim.
Moja kadrowa ma mnie juz w nosie, bo z dniem porodu automatycznie rozwiazuje mi sie umowa o prace i wniosek o macierzynski musze skaldac doZUSu, tylko nikt poki co nie umie mi powiedziec kiedy mam ten wniosek zlozyc zeby miec caly rok rowny zasilek tj. chyba 80%. Bo jak za pozno zdeklaruje rok to potem pol roku bede miala 100% a potem 50 czy 60% a ja tak nie chce... 🤢

Wiecie coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry!!!
Olu - jak fajnie!!!!!! czekam z niecierpliwością na wieści i życzę duuuuuż sił!!!!
Justyna - wymioty, hmmm, może też się Wojtuś powoli zbiera do wychodzenia 😉
Pauli - powodzenia!!!
Jagoda-tak po wizycie, no niestety lekarka "przepowiada" mi, że urodzę po terminie, rozmowa potoczyła się nawet w kierunku wywoływania porodu i różnych wariantów indukcji; no ale cóż, nie ma na razie co przesądzać!!! z dzidzią wszystko ok, rośnie zdrowo 3350g, główka w dole jak trzeba, jedyne co to zmartwiła mnie, bo zaczęła mówić, że widzi zwężoną cewkę moczową, ale 5 razy potem jeszcze sprawdzała i wycofała się z tej opinii, bo nerki i moczowody ok, pęcherz wypełniony i stwierdziła, że to artefakt aparatu do usg, bo za każdym kolejnym oglądaniem pęcherza, nie było już tego widać.....ale dała mi do myślenia....twierdziła po naszym dopytywaniu, że u dziewczynek raczej się nie zdarza i że mamy się nie martwić; bo najpierw poleciła, aby dopytać o tę cewkę przy usg przed samym porodem....potem się wycofała z tego, mówiła, że jednak fałszywy alarm.
no więc łożysko, wody ok i szyjka długa...także porodu ani śladu na razie; a i odebrałam wyniki wymazu - paciorkowca nie wyhodowano 🙂 na pocieszenie!!! bo chciałam oczywiście usłyszeć, że szyjka krótka, no ale chyba dołączę do Justyny w oczekiwaniu na dzidzię...

zawiozłam ostatnie L4 do pracy, wypisała mi do daty tydzień p terminie, czyli tak jakbym miałą mieć wywoływany...kadrowa uprzedzała, że jeśli planuję macierzyński i potem rodzicielski (czyli rok za 80%pensji), to mam złożyć wniosek do dyrekcji na 2 tyg przed, czyli już; a jeśli nie, to normalnie z wypisem ze szpitala po porodzie, a pod koniec tych 20 tyg. macierzyńskiego wniosek do dyrekcji o dodatkowy w wymiarze 6 tyg.
to by było na tyle....
upał straszny, mam dość, teraz kawa + odpoczynek, a potem biorę się za gotowanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
acha, wiecie co i jeszcze wczoraj rozmawialam z tymi znajomymi meza -ona jest kadrowa on ksiegowym, dzwonilam dzis do swoich kadr i ciagle nie wiem jak to jest z tym rocznym urlopem macierzynskim.
Moja kadrowa ma mnie juz w nosie, bo z dniem porodu automatycznie rozwiazuje mi sie umowa o prace i wniosek o macierzynski musze skaldac doZUSu, tylko nikt poki co nie umie mi powiedziec kiedy mam ten wniosek zlozyc zeby miec caly rok rowny zasilek tj. chyba 80%. Bo jak za pozno zdeklaruje rok to potem pol roku bede miala 100% a potem 50 czy 60% a ja tak nie chce... 🤢
Wiecie coś na ten temat?

a widzisz, właśnie w ty samym czasie napisałam, co mnie kadrowa (sama z siebie 🙂 ) dzis wyjaśniła.... myślę, że tak jak do pracodawcy, tak w ZUSie lepiej na 2 tyg przez terminem porodu zgłosić!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
acha, wiecie co i jeszcze wczoraj rozmawialam z tymi znajomymi meza -ona jest kadrowa on ksiegowym, dzwonilam dzis do swoich kadr i ciagle nie wiem jak to jest z tym rocznym urlopem macierzynskim.
Moja kadrowa ma mnie juz w nosie, bo z dniem porodu automatycznie rozwiazuje mi sie umowa o prace i wniosek o macierzynski musze skaldac doZUSu, tylko nikt poki co nie umie mi powiedziec kiedy mam ten wniosek zlozyc zeby miec caly rok rowny zasilek tj. chyba 80%. Bo jak za pozno zdeklaruje rok to potem pol roku bede miala 100% a potem 50 czy 60% a ja tak nie chce... 🤢

Wiecie coś na ten temat?


To jest odpowiedź naszej księgowej
Żeby skorzystać z tej opcji musi Pani to zgłosić nie później niż 14 dni po porodzie pracodawcy w formie pisemnego wniosku o udzielenie bezpośrednio po urlopie macierzyńskim dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze,a bezpośrednio po takim urlopie - urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić ten wniosek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawie się rozpoczyna tydzień 🙂 Może codziennie któraś?? 😉 Powodzenia dziewczyny i trzymam mocno kciuki żeby było wszystko dobrze, szybko i jak najmniej bólu 😘

Karolina pocieszę cię, u mnie pewnie podobnie będzie. Nic się za bardzo nie dzieje, maluch aktywny, skurcze pojedyncze, delikatne, czop na miejscu więc pewnie szyjka się nie skraca. Niby jeszcze 3 tyg do terminu ale mam przeczucie, że urodzę po tak jak Justyna 😉 W końcu chciałam na rocznicę 4-go sierpnia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii - no wlasnie wiem, że kiedys pisalas ze 14 dni PO, ale wszedzie jest ze PRZED, a jesli faktycznie przed to ja mam przerabane, bo musze to JUZ skadac do ZUSu, a najsmieszniejsze jest to, ze ZUS nie bedzie wiedzial o co mi chodzi bo zgloszenie mojej osby do zasilku pojdzie z zakladu pracy po porodzie kiedy juz nie bede miala zatrudnienia! aburd!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda, Dagii: znalazłam przydatne info, jasno i czytelnie wszystko jest wyjaśnione nt tych naszych urlopów
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/923953,urlop-macierzynski-2013-zasady-wnioski-pytania-poradnik,id,t.html?cookie=1

z tego co piszą, to jest tak jak Dagii pisze, że do 2 tyg "po", bo podstawą jest dowód narodzin (metryka ur), chyba, że się wybiera urlop macierzyński przed porodem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla napisał(a):
Jagoda, Dagii: znalazłam przydatne info, jasno i czytelnie wszystko jest wyjaśnione nt tych naszych urlopów
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/923953,urlop-macierzynski-2013-zasady-wnioski-pytania-poradnik,id,t.html?cookie=1

z tego co piszą, to jest tak jak Dagii pisze, że do 2 tyg "po", bo podstawą jest dowód narodzin (metryka ur), chyba, że się wybiera urlop macierzyński przed porodem...


No tak mi sie wydaję to bardziej logiczne, ze po.
Bo kto wie, kiedy urodzi 😉
A ja nie wiem który wybrać, zastanawiam sie przez cały czas.
Ale chyba wezmę 80 % najwyżej po pół roku i tak wrócę do pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Karolla napisał(a):
Jagoda, Dagii: znalazłam przydatne info, jasno i czytelnie wszystko jest wyjaśnione nt tych naszych urlopów
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/923953,urlop-macierzynski-2013-zasady-wnioski-pytania-poradnik,id,t.html?cookie=1

z tego co piszą, to jest tak jak Dagii pisze, że do 2 tyg "po", bo podstawą jest dowód narodzin (metryka ur), chyba, że się wybiera urlop macierzyński przed porodem...


No tak mi sie wydaję to bardziej logiczne, ze po.
Bo kto wie, kiedy urodzi 😉
A ja nie wiem który wybrać, zastanawiam sie przez cały czas.
Ale chyba wezmę 80 % najwyżej po pół roku i tak wrócę do pracy



data porodu to termin wyznaczony na karcie ciazy - czyli dla mnie 31 lipca, tylko ze wlasnie pytalam, to co? mam dodatkowo zalaczyc ksero mojej karty ciazy?? 😁 nikt nic nie wie na 100% a do zusu dzwonie od rana - i slysze - czas oczekiwania na polaczenie 15 min, przed toba 37 polaczen 😁 😠
Dagii - a Ty wrocilas do pracy po urodzeniu Kacperka?

U mnie sprawa jest prosta - nie mam wyjscia bo i tak bede na bezrobociu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joł
to się dzieje
POWODZENIA dziewczyny oby gładko poszło
mnie to nawet czołg nie ruszy i tak skończy się indukcją bo to tylko gizelda taki ewenement i może przenosić bez szyjki i z 4 cm rozwarciem 😠
Martyna ale dałaś mi do myślenia , ja w sierpniu też mam dwie rocznice ślubu pierwsza 1go z cywilnego druga 18go z kościelnego , pewnie bliżej mi do tej drugiej daty 😜
ale co tam dam radę , gorzej że młoda dziś mi się pochorowała znowu , a tak na nią uważaliśmy , kurde ten bezdotykowy term nawet wskazał 42 st ( ale on zawyża o 1 stopień ) masakra do rodzinnego nie chce jechać więc pewnie wieczorem wyjazd na pogotowie , na razie po drugim podaniu leków śpi 🤢
trzymajcie się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...