Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Laseczki, pizza wyszła przepyszna! 😆
http://img26.imageshack.us/img26/5012/brz1i.jpg
http://img826.imageshack.us/img826/8378/brz2x.jpg
(w lewym dolnym wersja bez dodatków dla Ksawka, ale nie zjadł i tak:/)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wago to sie niewypowiem ja narazie jestem jeszcze na -3.5kg w pierwszej ciazy przytylam malutko ciekawe ile przytyje w tej ale pewnie tez nie duzo mysle ze 60lg nieprzekrocze obeznie waze 51.5 jagoda narobilas mi ochote na pizze ale ja raczej niepotrafie piec moze maz upiecze mi wkoncu piekarz ja tez w czwartek wybieram sie na badania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór!!
no jak widzę różnie z tą naszą wagą, ciekawe jak dalej pójdzie...
ale obie Dagmary, to nieźle, nic nie przybieracie, Justyna zresztą też dopiero zerujesz wagę 🙂 zazdroszczę...
ach narobi\łaś smaka tą pizzą!!!! zwłaszcza, że ja uwielbiam właśnie taką z salami i zielonymi oliwkami, mniam, mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
u mnie na razie leniwie , niedawno wstałam. Wczoraj się obłowiłam na lumpach. Kupiłam Młodemu ok 20 rzeczy, wszystko -50 % 🙂 Muszę odhaczyć w tabeli co mam już, bo nie ogarniam i musiałam zrobić tabelkę 😁
Nie wiem , co bym zrobiła bez lumpeksów 🥴
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz tez na nogach czuje sie dobrze dzis zamierzam sie tez gdzies ruszyc z domku bo niemoge tak ciagle lezec kerry tez juz bym chciala kupywac rzeczy ale nieznam pluci 😞 i niehce w ciemno kupywa a z ta tabelka to dobry pomysl zeby miec liste rzeczy wdedy napewno sie nic niezapomni milego dnia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie !

Chciałabym się Was poradzić ... i podzielić tym co wiem na ten temat.

Mniej więcej ( dokładnie nie pamiętam ;-) ) od 16 tygodnia ciąży ( chociaż wcześniej też mi się zdarzało ) mam kłopoty z trawieniem - wiem, że w ciąży jest to "podobno" normalne, zaparcia, wzdęcia, odbijanie itd ... na to błonnik, suszone owoce i takie tam ... natomiast oprócz tego dopada mnie od kilku tygodni uczucie pełności po posiłkach, zjadłabym jeszcze więcej, ale nie mogę ;-) ... poza tym jak zjem zbyt późno - czytaj 18 - to jak się kładę o 22-23 mam uczucie pełności w żołądku i nie mogę spać ;-( co jest strasznie uciążliwe, do tego jak już śpię to czasem budzę się bo wszystko mi podchodzi do przełyku, wtedy muszę z godzinę posiedzieć i dopiero wtedy mogę położyć się spać ... wiem, że powiększająca się wciąż macica może uciskać na żołądek i dlatego tak się dzieje + spowolnione trawienie.

A jak jest u Was ? Czy któraś z Was się z tym spotkała ? Dodam, że zgagi nie mam.

Mignęły mi Wasze posty, ale tylko pobieżnie, dlatego też nie wczytywałam się w szczegóły ... poza tym tyle tego jest !

Moja waga wyjściowa była 45 kg, teraz ważę 48 kg ... przytyłam zaledwie 3 kg ... chociaż jem dużo, może nawet za dużo i dlatego później tak się czuję hmmm ...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja tak nie mam mogla bym jesc na okraglo ale strasznie sie powstrzymuje bo niechce przytyc 30kg jutro sie dowiem ile przytylam jak narazie mialam wage taka sama 62 ;/ po amelce takl zostalo ale juz minely 3 tyg wiec sprawdze .. 😉 boje sie z edobije do setki tyjac jak z amelka jutro ide odebrac wyniki.. wiec chce namowic go na wizyte bo od wypadku amelki nie czulam ruchow mojego szkraba 😞 nawet po zjedzeniu slodkiego gdzie aktywnosc byla jeszcze wieksza ...wogole nie mam zadnych objawow ciazy..zupelnie... ; 🥴 siusianie ograniczone do minimum przesypiam cala noc, brak bolow glowy ,brak ruchow oszaleje poprostu !!!! z nerow..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello Mamusie,

u nas niedziela mija dość sennie...To znaczy ja właśnie sie obudzilam. Nie sypiam w dzien raczej wcale,a le dzis masakra, padłam, po prostu padłam.

Wczoraj rano bylismy na tej adaptacji. Nawet spoko. Przez godzinę Ksawery był zupelnie sam z paniami i z grupą 🙂
Potem zakupy, obiad i pojechalismy do mojej przyjaciolki. Pojechalismy specjalnie w miare wczesnie jak na nas, zeby spokojnie posiedziec a tu tak szybko zlecialo ze szkoda gadac...Posiedzielismy do 22:00, potem powrót z Krakowa, Ksawek zasnał w aucie, ja juz ledwo na nogach stałam, padłam.

Dziś od rana w garach, bo obiadu nie mialam. Zrobiłam Leczo, bo miałam chcice.

Mariette - nie martw się Kochana na zapas, wiem, że łatwo mówic, ale spróbuj sie skupic na innych czynnosciach a jesli masz złe przeczucia jedz na oodział niech Ci zrobią USG.
Powiem Ci, że ja tez wczoraj wlasnie o tym mowilam, ze Malenstwo cos malo ruchliwe jest. Od 3 dni cisza tzn. tak po jednym kopniaku takim lekkim, dziś godzinę temu mnie smyrnęło i tyle.
Tłumaczę sobie to tym, ze jeszcze jest male i te najwieksze ruchy wyczuwalne bez skupiania sie na wyczekiwaniu ruchów w ciszy i bezruchu sa jeszcze rzadkie, a poza tym pogoda do bani, cisnienie niskie moze dzieciaki tez spia 😉


Dziewczyny - pijecie kawę? bo ja tak, w sumie codziennie słabą 1 x dziennie z mlekiem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki u mnie niedziela tez sennie wczoraj troszke przesadzilam z chodzeniem i na wieczor bardzo mnie bolal brzuch ale rano bylo juz ok wstalam pomoglam mezowi w obiadku i po obiadku spac mala tez usnela wstalismy kolo 16tej a teraz zachcialo mi sie nalesniczkow i usmazylam z dzemikiem truskawkowym mniem wsunelam 5 i to juz bedzie moja kolacyjka 🙂 niebede sie objadac heh milego wieczorku zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):



Dziewczyny - pijecie kawę? bo ja tak, w sumie codziennie słabą 1 x dziennie z mlekiem.





Ja piję normalnie kawę, jak przed ciążą. Rano jedna z ekspresu ciśnieniowego i czasami popołudniu. Lekarz mówił, że kawę można, żeby nie zmieniać swoich przyzwyczajeń w ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ! 🙂 U mnie niedziela dośc stresowa . Miałam jazdy ( w piatek juz egzamin) , drogi byly w fatalnym stanie , autem zarzucało coo powodowało że serce miałam w gardle .Juz w środe mam badania nie moge sie doczekac .. 🙂 Ale ruchów dalej nie wyczuwam tylko taki raz na jakiś czas jakby ukłucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka

Już jesteśmy,
Niestety Kacper mi się totalnie rozchorował i musieliśmy wracać wcześniej niż planowaliśmy.
Lekarz już był i niestety ale ostre zapalenie krtani 😞
Dawno nie był tak bardzo chory.
Ledwo żyje.
Na rękach go trzeba nosić bo nie ma siły chodzić 😞
Na szczęście póki co bez antybiotyku tylko leki do inhalacji - oby pomogło.

Marietta dużo, dużo zdrówka dla Amelki, dobrze, że nic poważnego się nie stało.
A co do ruchów, to ja przez ten weekend też nic nie czuje 😞
oprócz pogrzebu, choroba Kacpra i powiem szczerze, że emocjonalnie jestem wypruta i niestety ale dzidzi nie czuje nic a nic.
Mam nadzieję, że jak już się uspokoję i może trochę wyśpię to ją poczuję.

Jagoda ja normalnie pije kawę, z tym, że ja zawsze tylko rozpuszczalną z mlekiem i to dużą ilością mleka a od niedawna mamy ekspresa Dolce gusto to popijam sobie takie kawki.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny za odpowiedzi z tą kawą. Nakręciłam się. Mój gin też mi zawsze pozwalał, ale on mi pozwala na wszystko 🙃
Wkręciłam się, bo czytałam artykuł o szkodliwosci kawy w ciazy no i tak to... ☺️


Dagii - zdrowia dla Kacperka!

Mówię Wam! taka pogoda, nasze dzieciaki śpią!


Aleee... kochane! wlasnie widzialam prognozy - idzie wiooosna!!! 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam kawę wręcz przypisaną na recepcie :P Mój jedyny sposób na podniesienie choć trochę ciśnienia. Piję rozpuszczalną z mlekiem więc nie jest taka mocna, A w niedzielę po zjeździe tradycyjnie celebracja kawy przy caramel machiatto ze Starbucksa 😜

Marietta na pewno jest ok. Ja w tamtym tyg prawie wcale nie czułam maluszka, raz na kilka dni, aż zaczęłam się niepokoić- za to w tym tyg nadrabia za dwoje także głowa do góry, jest dobrze 😉 Co do siusiania a raczej nie budzenia się w nocy- też tak mam. Od dwóch tyg przesypiam bez wstawania, a wcześniej było 2 nawet do 3 razy. W mojej mądrej ciążowej książce jest napisane, że to normalny objaw w tym czasie co jesteśmy. Z Amelką już ok??? Nie narzeka że coś boli??? Zapomniała o wszystkim???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam i ja zaczynam ponidzialek maz juz w pracy a ja siedze w domku pogoda pochmurna ciemno pada deszcz wiec napewno sie nigdzie niewybieram dzis a co do prognoz pogody mam nadzieje ze sie sprawdza i naprawde juz idzie wiosna bo tylko na to czekam milego dnia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Ja właśnie próbuje zwlec się z łóżka ale już dawno nie miałam okazji poleżeć dlużej niż do 7 to dlatego . Niestety ruszyć się trzeba , muszę iść po wyniki do szpitala i na pocztę ...

Jeszcze tylko 2 dni do badania . NiNie mogę się doczekać tym bardziej że znowu boli mnie brzuch tak u dołu jakby pęcherz albo jajniki ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to jeszcze raz ja wpadlam sie pochwalic swoim pierwszym zakupem ciazowym a mianowicie kupilam sobie leginsy ciazowe bo po sobotnim dniu doszlam do wnosku ze moje spodnie da na mnie ciasne i strasznie mnie sciskaja jak przyjda to zrobie foto i wrzuce a jeszcze poluje na koszule jansowo ale to moze w sobote wybiore sie na targa tam widzialam fajne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
to jeszcze raz ja wpadlam sie pochwalic swoim pierwszym zakupem ciazowym a mianowicie kupilam sobie leginsy ciazowe bo po sobotnim dniu doszlam do wnosku ze moje spodnie da na mnie ciasne i strasznie mnie sciskaja jak przyjda to zrobie foto i wrzuce a jeszcze poluje na koszule jansowo ale to moze w sobote wybiore sie na targa tam widzialam fajne 🙂


To Ty dałaś radę do tego czasu chodzić w normalnych spodniach? 🤪
Podziwiam.
Jak przyjdą to się pochwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello,

ja dziś zaczęłam piąty miesiąc, w zasadzie półmetek, szok!

Ksawek nie spał pół nocy, kichał i kichał, nos miał tak zatkany, że nie mógł oddychać, a śpiący w nocy nie dał się dotknąć, żeby Mu to wyczyścić, darł się.. mnie łeb pękał, byłam zmęczona, na szczęscie mąż poszedl spac do Ksawusia a ja sie wyspałam. Teraz Ksawek smęci się po domu a ja znowu nie wiem czy to alergia czy katar 🤢

Wczoraj sobie wymyslilam prace stolarskie 🥴 🤢 i ten nowy stolik i krzesełka z Ikei - skrajnie surowe drewno jak dla mnie - wyczyscilam papierem sciernym i nalozylam kilka warstw lakieru, niby lakier akrylowy, ekologiczny, z atestem dla dzieci, szybkoschnacy = podsuszalam go na balkonie ale nie wiem czy to nie te pylki z drewna i jednak lakier - moze od tego ma katar... 🤢

:U nas odwilż, ochyda, my cały dzień kisimy w domu 😞
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja pidżamowo jeszcze pozdrawiam :P Po weekendzie u braci zawsze wracam wykończona- położyłam się o 23 a wstałam po 9 😜

ola1208 napisał(a):
Hej! Ja właśnie próbuje zwlec się z łóżka ale już dawno nie miałam okazji poleżeć dlużej niż do 7 to dlatego . Niestety ruszyć się trzeba , muszę iść po wyniki do szpitala i na pocztę ...

Jeszcze tylko 2 dni do badania . NiNie mogę się doczekać tym bardziej że znowu boli mnie brzuch tak u dołu jakby pęcherz albo jajniki ...


Olu to miednica, też tak mam. Mnie boli a przynajmniej czuję ją już od ponad 2 tygodni. Jak leżysz, połóż sobie poduszkę między kolana lub uda, będzie trochę wygodniej. Na pewno gin cię zbada i upewni się czy to nie szyjka się skraca, ale to twoja pierwsza ciąża jak u mnie więc na pewno miednica 😉

A propos wiosny... Dagmara, sama spójrz- czy pąki hiacyntów tulipanów i szafirków to nie oznaka słoneczka i wiosny??? Ja myślę że jak najbardziej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...