Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):
Ja jeszcze nie miałam badania pod kątem genetycznym


Ja miałam w 8 tygodniu, później w 13 i teraz w 20, kolejne mam w 30 tygodniu 7 maja ...

Hmmm zastanawiam się dlaczego jeszcze nie miałaś ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
USG genetyczne – jest to badanie bardzo podobne do USG. Wykonywane jest przez doświadczonego radiologa przy użyciu bardzo czułego sprzętu. Lekarz dokładnie przygląda się poszczególnym narządom płodu wyszukując ewentualne nieprawidłowości w ich budowie.

USG genetyczne - podczas badania lekarz ocenia kilkadziesiąt parametrów budowy płodu, oglądając i mierząc poszczególne narządy. Pozwala ono wykryć większość wad serca, wodogłowie, przepukliny rdzeniowe i brzuszne. Dla wykrycia zespołu Downa i zbliżonych do niego wad ważne jest badanie USG robione między 11. a 14. tygodniem, bo wtedy da się zmierzyć szerokość przezierności karkowej (tzw. NT), czyli zbiorniczka płynu na karku płodu, zanikającego w późniejszym okresie rozwoju dziecka. Jego poszerzenie może świadczyć o zespole Downa. Żeby badanie było miarodajne, powinien je przeprowadzić doświadczony lekarz na dobrym sprzęcie, gdyż o interpretacji wyniku przesądzają milimetry. Ale i wtedy mówi się jedynie o podejrzeniu wady i zaleca bardziej szczegółowe badania prenatalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tu jest napisane jak wkleić zdjęcie
Wklejasz zdjęcie do internetu przez np tą stronę: Tinypic lub imageshack.
Następnie kopiujesz link z tinypic podpisany jako img code i wklejasz do pola wiadomości na forum
Lub z imageshack kopiujesz link bezpośredni i w polu wiadomości na forum na pasku narzędzi masz taki mały obrazek, klikasz na niego i wklejasz ten link z wcześniej.
Wyślij wiadomość i gotowe
możesz też zapisać kodem od razu [ img] link do zdjęcia [ /img] (oczywiście bez spacji)


Olu genetyczne na pewno miałaś, mierzą przezierność karku, kość nosową, sprawdzają serduszko, mózg, nerki, zołądek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarz dziś powiedział : " Ewidentnie nosek jest po mamusi " :-) ... ale oczywiście jak teściowa zobaczyła zdjęcie, to powiedziała, że to cały jej synuś :P czyli podobny jest do mojego męża hehe.

Każdy chce widzieć co innego, ale fakt nosek ma ładny ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. no i cholera co ja mam zrobić.Jesli mnie nie będzie chciał zbadać i sama mu to zasugeruję, to mnie trafi i juz nie będzie pelnego zaufania...grrr...
Cholerni rutyniarze..

Co do tych badań genetycznych to pierwsze słyszę, żeby je trzeba było robić tyle razy. Obowiązkowe jest ok. 12/13 tc i mój robił to na normalnym sprzęcie, po prostu normalna wizyta, tylko faktycznie większa uwaga skupiona na poszczególnych częściach ciala.
Po 35 r. ż wykonuje się dodatkowe.
Ja w 1 ciąży miałam tylko te robione. Potem owszem, 3D ale to wyłącznie jako nasz kaprys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi. no i cholera co ja mam zrobić.Jesli mnie nie będzie chciał zbadać i sama mu to zasugeruję, to mnie trafi i juz nie będzie pelnego zaufania...grrr...
Cholerni rutyniarze..

Co do tych badań genetycznych to pierwsze słyszę, żeby je trzeba było robić tyle razy. Obowiązkowe jest ok. 12/13 tc i mój robił to na normalnym sprzęcie, po prostu normalna wizyta, tylko faktycznie większa uwaga skupiona na poszczególnych częściach ciala.
Po 35 r. ż wykonuje się dodatkowe.
Ja w 1 ciąży miałam tylko te robione. Potem owszem, 3D ale to wyłącznie jako nasz kaprys.


Wszystko zależy od lekarzy ... ja jako pacjentka nie mam wpływu na to jak często robią mi badania. Sama się o nie nie proszę, więc nie mam pojęcia od czego to zależy, panie, które tak samo jak ja mają robione to usg również tak często przychodzą. W każdym razie lekarze wiedzą co robią. Ja osobiście myślałam, że to taka norma i nie zastanawiałam się nad tym, że jest to robione "często". W każdej przychodni, gabinecie czy szpitalu inny lekarz i inna polityka ... cóż tak to już jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika no to super, będziemy trzymać 19 kciuki 🙂

Ja chyba będę musiała swoje usg przełożyć z wtorku bo coś mi się nie wydaję, żeby Młody mi wyzdrowiał.
Mam wrażenie, że jest z nim co raz gorzej.
Dzisiaj znów cały dzień temperatura.
Jutro znów przychodzi lekarza, znów prywatnie bo przecież się do przychodni nie dostanę 😠

Jagoda usg genetyczne są dwa. Jedno pomiędzy 11-13 a drugie ok 20-22 i oba są obowiązkowe.
Przynajmniej ja tam mam wpisane w taka kartę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Monika no to super, będziemy trzymać 19 kciuki 🙂

Ja chyba będę musiała swoje usg przełożyć z wtorku bo coś mi się nie wydaję, żeby Młody mi wyzdrowiał.
Mam wrażenie, że jest z nim co raz gorzej.
Dzisiaj znów cały dzień temperatura.
Jutro znów przychodzi lekarza, znów prywatnie bo przecież się do przychodni nie dostanę 😠

Jagoda usg genetyczne są dwa. Jedno pomiędzy 11-13 a drugie ok 20-22 i oba są obowiązkowe.
Przynajmniej ja tam mam wpisane w taka kartę.



Ja do przychodni juz nie chodzę w ogole...mija sie to z celem. I tak wychodzę niedoinformowana, pospieszana, czekam w załadowanej poczekalni pelnej chorych doroslych ludzi (nasza pediatra jest rodzinnym internistą :/ ale jest tu najlepsza i trafiala jako jedyna z diagnozami w samo sedno, bardzo nieoczywiste wielokrotnie), do tego poczekalnia na przeciagu przy gl wejscu przy rejestracji, porazka. Poza tym niestety, ale jak chcesz sie czegokolwiek dowiedziec wiecej, zadac pytania ktore urodza sie w glowie pozniej, to juz nie zadzwonisz na prv kom do domu pediatry z przychodni. przynajmniej nasza nie odbiera i to jest straszna lipa w przypadku malych dzieci...

Co do tych genetycznych to az zapytam na nastepnej wizycie, bo nie do konca widzę roznice między genetycznym i normalnym, bo u mnie na kazdej wizycie dokaldnie ogladamy dzidzie - struktury mózgu, serce, narzady wew, kosci, twarz, powloki brzuszne itd.

A te mamy ktore będę teraz rodzić ponownie - zlecali Wam drugi raz badanie na HIV?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasz pediatra to wspaniała kobieta, ale mam tego serdecznie dość.
Też czekamy zawsze po 2-3 godzin. w poczekalnie gdzie zarazków multum 😞
I teraz zrobili mi takie kuku, że nie sądzę, żebym tam już wróciła.
Piernicze to i wykupuję ubezpieczenie prywatne.
Nie wiem tylko po co ten zus się płaci - do dupy ten kraj 😉

A HiVa musiałam powtórzyć, tak samo kiłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki, mowię Wam jak mnie dziś Ksawery wzruszał...
Taki mały bąbel, a taki mądry i wrażliwy!
Dziś rano smarował mnie kremem - nogi, ręcę, dłonie... Potem robił mi masaż stóp 🙂, co chwile mówił, że kocha mnie tak bardzo, jak stąd do nieba, a przed snem przyszedł się przytulić, mowię Mu - niech Ci się przyśni coś miłego, coś co kochasz, a On - niech mi się przyśni mamusia!... 😆 a potem jeszcze raz przybiegł do mnie na bosaka, żeby pogłaskać na dobranoc brzuszek/dzidziusia...(pierwszy raz to zrobił)
Jejku, słodkości moje, serce normalnie się rozpływa 🙂 🙂 🙂
A ponieważ Jego największą milością są pieski (ktorych nigdy nie bedzie miał) to zapytał mnie dziś czy na pewno nie mogę urodzić pieska 😁 ..to tak, żeby nie było zbyt slodko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do pociech , to jak muszę po cichu pochwalić moją pannę że jest grzeczna , dobrze się uczy nie mam z nią problemów wychowawczych 😉 tylko tak dalej aby nie zapeszyć , przed nami jeszcze bunt nastolatków 🤢 to zobaczymy co będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...