Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

hello, wyszlismy i zamiast słońca dostaliśmy zamiecia śnieżna w twarz a temperatura z 5 plus spadła na minusowa :/
ale.... słuchajcie, udało mi się namówić Ksawuśka i pierwszy raz w swoim życiu był u prawdziwego fryzjera!!!! 😁 Zawsze ja Go podcinałam albo przychodziła sasiadka fryzjerka.
Dzis w salonie - był tak grzeczny i dumny jak paw!!!! pani fryzjerka powiedziala ze pierwszy taki grzeczny chłopczyk! 🙂 🙂 🙂 🙂 nareszcie ma rowne włoski, a ja nabrałam ochoty i też idę na 17stą. Powiem Wam, że ostatnio chodzilam tylko do LEOREALA i szlag mnie trafial bo albo placilam 80 pln za podciecie koncowek, albo reklamowalam farbe bo wychodzila ciemna zamiast jasna i jeszcze bulilam za to 200 pln, a ostatnio byl nowy koles i chlasnal mi wlosy jak od linijki i w oogle mi sie nie ukladaja...zaplacilam 65 pln i tylko dlatego ze byl nowy...dzis ide do malego osiedlowego saloniku, zaplace z myciem glowy 20 pln 🙂 zobaczymy :P:P


Co do rodzicow, bez sensu to wszystko, nawet boje sie dzwonic 😞 Wczoraj natomiast dzwonilam do agencji nieruchomosci - nasze wymarzone mieszkanie jest nadal w ofercie i czeka na nas 🙂 malo tego dzwonilam tez do laski ktora chce kupic nasze mieszkanie tutaj i nadal chca je kupic!
Z rodzicami nie da sie nic zabezpieczyc. Po prostu musza podpisac umowe kredytowa i tyle. Kredyt bralibysmy we czworke, i jak tylko maz i jego firma stana sie wiarygodni to przejmujemy kredyt na wylacznosc. Oczywiscie rodzice widnieja tylko na papierze bo splacamy my.
Mi jest juz glupio, bo przez to zamieszanie swiecielismy oczami przed sprzedawcami z krakowa, kupujacymi tutaj i przed agentka z biura ktorej sie ogolnie oberwalo za calosc naszej sprawy 😞

A wczoraj wyczytalam ze zle emocje nawet krotka klotnia z mezem czy horror - bardzo zle wplywaja na dzieciatko i boje sie jak cholera ale z drugiej strony juz znowu mieszkam myslami w tym mieszkaniu ... 🤢 🤢
Nienawidze prosic opomoc i nienawidze jak mi ktos robi łaskę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Hej Kochane 😘
Ech pada pada pada... Mąż znowu będzie miał odśnieżanie po pracy :P A tego trochę jest...


U mnie to samo. Mój Mąż wraca po pracy-szybki obiadek i do odśnieżania.
średnio 2 godz Mu to zajmuje... 🥴

Wiosny!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i dupa 😞 , wrocilam od lekarza z mloda ...
musimy czekac kolo tygodnia na zrobienie wymazow
bo pediatra za bardzo szprycowala lekami 😠
i badania byly by malo wiarygodne
a plamy jak byly tak sa 😠 😠 😠
brak mi sily jakiegos dola lapie przez te plamiska juz 4 tydzien leci jak je ma
do tego rwie minie brzuch dobrze ze jutro do ginekologa
jeszcze wychowawczyni corki ma do mnie dzwonic 😞 kurna czego ona moze chcec 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna przyda im się sport 😉 A przynajmniej mojemu, bo rośnie razem ze mną 😉

Razem współczuję. Ja już się przekonałam po ostatnich moich plamach że przy jakiejkolwiek wysypce, plamkach czy zmianach skórnych od razu do dermatologa. Zero lekarzy pierwszego kontaktu bo oni tylko podstawowe środki na bazie sterydów lub antybiotyki przypisują i zamiast wysłać po tyg dwóch do specjalisty to ciągną swoje \"leczenie\" w nieskończoność.

Boziu, zwariowałam- mąż właśnie pozasuwał do sklepu po paluszki lajkonika juniorki... 🤪 🙃 🙃 🙃 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Słuchajcie, jestem po fryzjerze, zapłaciłam 30 PLN z myciem głowy i jestem mega ZADOWOLONA! 🤪 w końcu tak jak chciałam! 🤪 rewelka!


No to pokaż, pokaż!!!!!
Ja też długo szukałam jakiejś fajnej fryzjerki i znalazłam parę metrów od domu 🙂
Pani Renata daje radę co miesiąc doprowadza mnie do stanu używalności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Słuchajcie, jestem po fryzjerze, zapłaciłam 30 PLN z myciem głowy i jestem mega ZADOWOLONA! 🤪 w końcu tak jak chciałam! 🤪 rewelka!


No to pokaż, pokaż!!!!!
Ja też długo szukałam jakiejś fajnej fryzjerki i znalazłam parę metrów od domu 🙂
Pani Renata daje radę co miesiąc doprowadza mnie do stanu używalności 🙂



nie pokażę, bo mam dziś już mejkap nie świeży 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Słuchajcie, jestem po fryzjerze, zapłaciłam 30 PLN z myciem głowy i jestem mega ZADOWOLONA! 🤪 w końcu tak jak chciałam! 🤪 rewelka!


No to pokaż, pokaż!!!!!
Ja też długo szukałam jakiejś fajnej fryzjerki i znalazłam parę metrów od domu 🙂
Pani Renata daje radę co miesiąc doprowadza mnie do stanu używalności 🙂



nie pokażę, bo mam dziś już mejkap nie świeży 😜


Oj tam oj tam 😜

Młodsze śpi, starsze pracuje
a ja objadam się pyszną kolacją 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi panowie obaj zasnęli 🙂 Ide za raz budzić starszego, bo praca czeka :/
A ja właśnie zjadłam chrupiącą słodką bułeczkę francuską z biedronki, chyba nowosc - z twarożkiem i brzoskwinią - MNIAAAAAAAAAAAM! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu cicho :/

Dzien dobry!

My dzisiaj już po obiedzie, spacerze, zaraz jedziemy na rekonesans do kolejnego przedszkola.
Jeśli bedzie ok, to od soboty Młody zacznie chodzić na zajęcia adaptacyjne.

Dzisiaj tez czeka mnie rozmowa z mamą 🤢

Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂

Mrozi, szczypie... Niedaleko mnie padł dzisiaj w nocy rekord temperaturowy -19 i chyba zapowiada się powtórka z rozrywki 😮

Cały dzień siedzę i układam zdjęcia... 512 szt do posegregowania w 5 albumów... I wielkie dochodzenie komu które, jakie domówić... Ale tak to jest jak się miało wcześniej lenia i nie wywołało zdjęć od razu po ślubie 😜

Jagoda trzymam kciuki za wasze plany. Niech się wam uda i wprowadzajcie się szybko do nowego mieszkanka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello,

Henimedes - z tymi planami to nie tak szybko :/ Rozmawiałam z mamą, już znowu problemy juz tego nie podpisza tamtego nie podpisza itd...takze rece opadają... 😠 🤢 🥴
Umowilam ich z naszym doradca na sobote, ale poki co podchodze sceptycznie 😞

W przedszkolu...hm...dziwnie. Jedna sala, jedna grupa, kible po drugiej stronie korytarza, kibelki normalne, umywalki normalne (w sensie nie niskie). W sumie chodzi tam póki co 5 dzieci...Zajecia adaptacyjne sa 1 x w tyg od 10-12stej i kosztuja 25 pln, troche duzo 😮 Nie ma podwórka, nie ma zupelnie gdzie wyjsc z dziecmi. Sam budynek nie ogrodzony i wyjscie jest prosto na ulice i tory...ja nie rozumiem, ok, ze prywatne, ale cholera zeby zadnych wymogow nie musialo spelnic?...

Catering jest, niby mozliwosc ustalenia dla 1 dziecka diety...zoabczymy. Na dzien dzisiejszy to ja nie mam bladego pojecia gdzie ja bede mieszkac we wrzesniu 🤢
Pojdziemy w sobote i zobaczymy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tutaj cisza 😮
U nas wszystko ok.
Wczoraj po długich rozmowach dojrzeliśmy do decyzji i zmieniłam lekarza prowadzącego.
Byłam już dzisiaj u nowego i jestem póki co bardzo, bardzo, bardzo zadowolona i co najważniejsze pracuję na Ujastku 🤪 🤪 🤪 🤪 tam gdzie chce rodzić 🙂

Jagoda - ciężko z tymi Twoimi rodzicami 😞 mam nadzieję, że Wam się uda.
Decyzja związana z wyborem przedszkola ciężka wiem, bo ja też nie wiedziałam na co mam się zdecydować, czym się kierować.
i jak na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego naszego tak teraz jestem z niego bardzo zadowolona.
Nasze jest małe, bo ma tylko dwie sale, też nie ma podwórka ale zaraz obok jest duży plac zabaw.
Ale Kacper chodzi tam z uśmiechem na twarzy, nie chce stamtąd wychodzić. Dużo się już nauczył i świetnie sobie radzi a jest tam najmłodszy.

Matylda jak zdrowie???

Martyna to pokaż parę zdjęć ze ślubu!!!!! - uwielbiam takie oglądać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Ale tutaj cisza 😮
U nas wszystko ok.
Wczoraj po długich rozmowach dojrzeliśmy do decyzji i zmieniłam lekarza prowadzącego.
Byłam już dzisiaj u nowego i jestem póki co bardzo, bardzo, bardzo zadowolona i co najważniejsze pracuję na Ujastku 🤪 🤪 🤪 🤪 tam gdzie chce rodzić 🙂

Jagoda - ciężko z tymi Twoimi rodzicami 😞 mam nadzieję, że Wam się uda.
Decyzja związana z wyborem przedszkola ciężka wiem, bo ja też nie wiedziałam na co mam się zdecydować, czym się kierować.
i jak na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego naszego tak teraz jestem z niego bardzo zadowolona.
Nasze jest małe, bo ma tylko dwie sale, też nie ma podwórka ale zaraz obok jest duży plac zabaw.
Ale Kacper chodzi tam z uśmiechem na twarzy, nie chce stamtąd wychodzić. Dużo się już nauczył i świetnie sobie radzi a jest tam najmłodszy.

Matylda jak zdrowie???

Martyna to pokaż parę zdjęć ze ślubu!!!!! - uwielbiam takie oglądać .




Dagii - a Ty SN? Ja ciągle nie wiem gdzie bym chciała rodzić. Czytam, że po ewentualnym CC na UJASTKU dziecko po raz pierwszy widzisz dopiero po 12 godz! 😲 😠 i że na bloku pooperacyjnym wesoło nie jest :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Aha no i przedszkole to chyba musi mieć przystosowane łazienki dla dzieci??? u nas są wszystkie małe.
A dużo chcą za miesiąc ?
Bo ta stawka za godzinę adaptacji to jakaś kosmiczna 😮


No wiec wlasnie...moja siorka jest wychowawca w przedszkolu i w ogole ona np. nie moze nawet wchodzic z dzieckiem do kibelka - ma lustro weneckie i kible sa w sali - ale nie moze podcierac dzieci itd. bo to niby mogloby rzucic podejrzenia..a tu - kilble po drugiej stronie, kible wielkie, babka mi mówi, że z kazdym dzieckiem chodzą siku kupę, pomagają, podcierają itd.
Nie ufam prywatnym, bo to zwykłe firmy pod nazwą przedszkole, ale tutaj sa chyba 3 panstwowe i zalatuje PRL i spalonym mlekiem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Aha no i przedszkole to chyba musi mieć przystosowane łazienki dla dzieci??? u nas są wszystkie małe.
A dużo chcą za miesiąc ?
Bo ta stawka za godzinę adaptacji to jakaś kosmiczna 😮


No wiec wlasnie...moja siorka jest wychowawca w przedszkolu i w ogole ona np. nie moze nawet wchodzic z dzieckiem do kibelka - ma lustro weneckie i kible sa w sali - ale nie moze podcierac dzieci itd. bo to niby mogloby rzucic podejrzenia..a tu - kilble po drugiej stronie, kible wielkie, babka mi mówi, że z kazdym dzieckiem chodzą siku kupę, pomagają, podcierają itd.
Nie ufam prywatnym, bo to zwykłe firmy pod nazwą przedszkole, ale tutaj sa chyba 3 panstwowe i zalatuje PRL i spalonym mlekiem :/


Boże to jak BigBrother - przesada według mnie.
U nas normalnie Panie im pomagają w kibelku, ja w tym nie widzę nic strasznego, też nie możemy popadać w skrajności.
Jakby nie było przynajmniej mój syn w kibelku czy w łazience czasami pomocy potrzebuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Aha no i przedszkole to chyba musi mieć przystosowane łazienki dla dzieci??? u nas są wszystkie małe.
A dużo chcą za miesiąc ?
Bo ta stawka za godzinę adaptacji to jakaś kosmiczna 😮


No wiec wlasnie...moja siorka jest wychowawca w przedszkolu i w ogole ona np. nie moze nawet wchodzic z dzieckiem do kibelka - ma lustro weneckie i kible sa w sali - ale nie moze podcierac dzieci itd. bo to niby mogloby rzucic podejrzenia..a tu - kilble po drugiej stronie, kible wielkie, babka mi mówi, że z kazdym dzieckiem chodzą siku kupę, pomagają, podcierają itd.
Nie ufam prywatnym, bo to zwykłe firmy pod nazwą przedszkole, ale tutaj sa chyba 3 panstwowe i zalatuje PRL i spalonym mlekiem :/


Boże to jak BigBrother - przesada według mnie.
U nas normalnie Panie im pomagają w kibelku, ja w tym nie widzę nic strasznego, też nie możemy popadać w skrajności.
Jakby nie było przynajmniej mój syn w kibelku czy w łazience czasami pomocy potrzebuje


też mam takie zdanie 😉 no ale powtarzam co mi siora mówiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dagii - mozesz napisać jak sie nazywa ta lekarka?
Dlaczego zmienilas lekarza? skad był poprzedni?


Wcześniej chodziłam do Marcina Opławskiego.
Był moim ginem od 2005 roku, także znaliśmy się dobrze.
Pierwszą ciąże poprowadził jak poprowadził.
Wiem, że mógł lepiej, ale byłam niedoświadczona pod tym względem więc się nie "rzucałam"
Z druga ciążą były jazdy na początku,b o żaden lekarz jej nigdzie nie widział, straszyli mnie pozamaciczną i robili wielkie oczy.
Więc ze łzami w oczach wróciłam do Marcina no i stwierdziłam, że zostanę
Ale po długich dyskusjach z mężem doszłam do wniosku, że lekarz który nie badając pacjentki przepisuje jej leki - to coś nie halo.
Poza tym ma u mnie sporą listę przewinień, nazbierało mu się przez te lata 😉
Według mnie jest świetnym specjalistą w swojej dziedzinie a jego konikiem jest rak.
i w tym jest świetny a położnictwo to już tylko dla kasy - tak mi się wydaję.

Teraz poszłam do Agnieszki Janczak-Saif z polecenia kumpeli która u niej już jedna ciąże prowadziła, a teraz jest w drugiej, zresztą termin mamy obie na 20 lipca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dagii - mam jeszcze pytanie dot. Kacperka - jak On zasypia? jak wygląda usypianie? przychodzi do Was w nocy?


U nas od początku wszystko było jednym wielkim rytuałem, żeby się tego nauczył.
I od początku odkąd śpi u siebie w pokoju, czyli jak miał jakieś 3 tygodnie jest podobnie.
Na początku była kąpiel, butla, buziaki spać.
Potem był hardcore i jak miał jakieś 5-7 miesięcy były bujanie na rączkach.
A potem dopiero jak miał 2 lata i kupiliśmy mu normalne łóżko to miał problem i trzeba było siedzieć z nim w pokoju. Trwało to jakiś miesiąc.
A teraz kolacja, kąpiel, piżamka, bajka buziaki, gasimy światło, dobranoc i śpi.
Czasami woła, że chce wodę, czasami, że chce się przytulić. Ale zasypia sam.
Z nami nie spał nigdy no może raz gdzieś na wyjeździe.
Nawet jak jest chory to śpi sam, bo tak jest nauczony i nie lubi z nami spać.
W nocy już się nie budzi ( wyjątki jak jest chory ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...