Skocz do zawartości

Wymioty | Forum o ciąży


panna80

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Nudności a raczej wymioty przerabiam już po raz drugi (to jest 2 ciąża). Ciężko jest im zaradzić, szczególnie, że "poranne" trwają cały dzień 😞. To czym ja się teraz ratuję to duuuża ilość wody z sokiem z cytryny. Wypijam na czczo szklankę i potem sączę przez cały dzień. Nie jest to idealne rozwiązanie (bo wymioty i tak występują) ale da się jakoś przeżyć dzień w pracy. Napiszcie jakie Wy macie sposoby na tą dolegliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ja za bardzo Cie nie pociesze bo przezywalam to do 6 miesiaca- dzien w dzien rano (nie bylo ani jednego dnia bez wymiotow). Zauważyłam tylko, że jabłka pozwalały mi w ciągu dnia przynajmniej jakoś funkcjonować bez rzygania 🙂 Podkreślę tylko to, że nigdy nie lubiłam jabłek ale okazaly się zbawienne dla mnie. Slyszalam też o ciepłej, przegotowanej wodzie, ale u mnie nie zdałoby to egzaminów, bo ja kiedy budziłam się i otwarłam oczy już miałam odruchy wymiotne:/ więc tylko te jabłka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
panna80
ja wypijalam rano herbatke imbiowa i jadlam sucharki albo wafle ryzowe, oierwsze tygodnie - miesiace sa trudne i ja tak mialam ze codziennie zawsze rano wymiotywalam 😞 nie jadlam w ogole jogurtow i nic mlecznego bo po tym to od razu lecialam do toalety 😞 mialam tak do 16 tygodnia potem przeszlo i do konca w ogole nie wymiotywalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może nie tyle wymiotowałam co nosiły mnie strasznie silne mdłości... Także co chwilę i tak czatowałam w kiblu. 😞 Co mi względnie pomagało? Jedzenie w małych ilościach, jogurty pitne (póki mi nie zbrzydły), rzucie samej skórki od chleba, jabłka też. Ale to i tak taka względna pomoc była. 🥴

Za to samymi wymiotami "nadrobiłam" teraz w trzecim trymestrze. Dla odmiany bez większych mdłości. Gwałtowne zrzuty, niezależnie od powodu. Przychodziły nagle, szybko kibelek i po sprawie.
Na to jednak nie podam sposobu, bo właśnie jak pisałam, nie wiem kiedy się ich spodziewać. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie wlasnie rozpoczal sie 12 tydzien i cale szczescie, z dnia na dzien czuje sie coraz lepiej ( czego z calego serca zycze wszystkim przyszlym mamom bo wiem jakim koszmarem sa nudnosci i wymioty ) Jeszcze niedawno mialam nudnosci/wymioty przez caly dzien - od samego rana do wieczora - a bardzo czesto i w nocy 😞 Musze przyznac, ze przetestowalam juz chyba WSZYSTKO - byle tylko poczuc sie lepiej. Na pewno bardzo pomagala mi gazowana cola ( jednak ta pomoc nie trwa zbyt dlugo, ale zawsze daje jekas chwile wytchnienia od mdlosci ) Ostatnim moim najwiekszym odkryciem bylo cieple mleko ( szklanka lub pol wypijana na noc - malymi lyczkami ) Spalam duzo lepiej, przestalam miec taki wrazliwy i obolaly zoladek a nudnosci byly zdecydowanie mniejsze lub znikaly w ogole ( na jakis czas, ale zawsze ) Takze ja zdecydowanie polecam mleko - mam nadzieje, ze moja rada komus pomoze 🙂 Powodzenia w walce z nudnosciami i wymiotami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
A ja wlasnie wyszlam ze szpitala, bo mialam takie wymioty, ze oczy na lewa strone wywracalam. W szpitalu oczywiscie kroploweczki i czulam sie super,a do domu dostalam TORECAN w czopkach. Ale ich nie biore, bo sie troche naczytalam o skutkach ubocznych tego leku i wole nie ryzykowac. Poki jestem na zwolnieniu, jakos sobie radze. Gorzej bedzoe, jak wroce do pracy ... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
cześć dziewczyny ja jestem obecnie w drugiej ciąży pierwszą poroniłam w 9 tc i od 6 tc obecnej nic tylko wymiotuje...pierwsze półtora miesiąca było straszne z powodu wymiotów bólu głowy,nudności i przy tym wszystkim nic nie jedzeniu trafiłam do szpitala.tam podleczyli mnie kroplówkami i czopkami ale po powrocie dalej to samo..teraz zbliża sie 14 tc i wymioty chyba ustępują 🙂Lekarz mówi że takie są oznaki ciąży i że tak naprawdę trzeba to przeżyć...najważniejsze jednak jest to że fasolka rośnie i jest zdrowa 🙂 🙂 trzymam więc kciuki za te mamusie które muszą przechodzić przez to samo ale myśle że warto 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 10 miesiące później...
  • Mamusia
blondi_agusia napisał(a):
cześć dziewczyny ja jestem obecnie w drugiej ciąży pierwszą poroniłam w 9 tc i od 6 tc obecnej nic tylko wymiotuje...pierwsze półtora miesiąca było straszne z powodu wymiotów bólu głowy,nudności i przy tym wszystkim nic nie jedzeniu trafiłam do szpitala.tam podleczyli mnie kroplówkami i czopkami ale po powrocie dalej to samo..teraz zbliża sie 14 tc i wymioty chyba ustępują 🙂Lekarz mówi że takie są oznaki ciąży i że tak naprawdę trzeba to przeżyć...najważniejsze jednak jest to że fasolka rośnie i jest zdrowa 🙂 🙂 trzymam więc kciuki za te mamusie które muszą przechodzić przez to samo ale myśle że warto 🙂 🙂


witam! ja obecnie jestem w 21 tc, od 5 tygodnia do 12 tygodnia była tragedia! tez byłam na kroplówkach! wymęczyłam sie niesamowicie! nawet po wodzie czy sucharkach wymiotowałam! na zapachy byłam przewrażliwiona, jak czułam perfumy lub mięso- masakra! nawet lodówki nie mogłam otworzyć! jakoś przeżyłam, ale nikomu nie życzę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
wymioty i nudności miałam do 12 tygodnia ciąży potem sporadycznie, a teraz w ogóle.pamiętajcie dziewczyny by kwas foliowy brac wtedy gdy się juz ich niespodziewacie.tzn ja generalnie miałam je cały dzien jedak najorzej rano i wieczorem.wiec kwas brałam dopiero koło godziny 12ej i nie po jedzeniu.jedzcie czesto a małe ilosci.gazowanych napojów nie polecam.nie myjcie zębów bezpośrednio po jedzeniu.ja dopiero mogłam po ponad godzinie bo to powodowało odruch wymiotny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...