Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej po wizycie wszystko ok 😁 Jest dużo lepiej, szyjka super u córci też w porządku ale tylko na chwilkę do niej zajrzała 😉 Więc nie mam żadnej fotki 😞 sama nawet jej buźki nie widziałam. Tylko bicie serduszka słyszałam 🙂 Muszę dalej leżeć i dużo odpoczywać ale jeszcze tylko przez dwa tygodnie do następnej wizyty, a potem już luzik będę mogła robić to na co mam ochotę 😁 oczywiście na tyle ile mocy mi wystarczy heh! 🙂 Ze szkoły rodzenia też muszę na razie zrezygnować 😞 ale nic straconego zapiszę się na początku lipca.
Dzisiaj przyjdzie siostra i posegregujemy ubranka rozmiarami, powyżej 6 miesiąca spakujemy do worka próżniowego, a reszta te najmniejsze do jeszcze jednego wyprania ale już proszkiem Lovela. Potem tylko prasowanko, składanko i do szafy 🙂 Już nie mogę się doczekać aż wszystko będę miała gotowe 🙂 Ale to jeszcze daleko daleko...
Właśnie przyszły mi butelki, smoczki do butelek, smoczki uspakajające i pojemniki na pokarm 🙂 Są super jestem zadowolona 🙂
Pozdrawiam :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A co Ty bierzesz Martyna ? Na te skurcze... Teraz znów mnie zlapalo.oj boli
Jadlam dziś pastel jajeczna z tunczykiem. A potem koktajl truskawkowy.
Jeju 6 tygodni. Ale też czas leci . Mi zostało 2 miesiące a przez ten czas muszę tyle zrobić . Nie chce mi się w ogóle .
Teraz jadlam obiad . I deser oczywiście z truskawkami. Wcale dość nie mam . I dallas mi pomyślą z tym sokiem . Chyba zrobię też .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia super ze wszystko ok ja niemam nic popranego ani poprasowanego a co do ubranek bede kupywac na bierzaca mam do rozmiaru 68 a reszte mam po nikoli ale to niewiele u mnie wlasnie przeszla poterzna burza i wiecie co pierun strzelil w drzewo pod moim oknem i sie zapalilo masakra balam krolika z balkonu sciagnac burza jakiej niebylo niedizla mi tel do tej pory sama sie balam zazdroszcze wam tych popranych ubranek i poprasowanych ja niemam weny zaangazuje siostre do tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super, że szyjka się "zreperowała" 🙂 Tylko nie "szalej" za bardzo i nadal się oszczędzaj.

W waszych regionach to ostre burze są, ja nie wiem, czy coś tam je szczególnie przyciąga czy jak... Parę lat temu podczas podróży samochodem w kozienicach złapała mnie ostra nawałnica, o ludu, takiej burzy nie widziałam. 60m od samochodu walnął piorun. To był mój pierwszy i ostatni mam nadzieję raz z piorunem w tak bliskiej odległości.

Ja biorę Magne B6- 3x po 1 tabletce, a to dlatego że przyjmuję witaminy cały czas i podobno takie kompleksy witamin osłabiają wchłanianie magnezu a wit b6 pomaga. Wiem, że Asia pije Asmag forte, ktoś jeszcze asmag.

Twoje wypasione śniadanie natchnęło mnie na wypasiony obiad 😁 Bakłażany faszerowane z kaszą gryczaną 😁 Mmmmm... ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochaniutkie................
ja pod koniec lipca sie wyprowadzam...........a na razie w nowym mieszkaniu trwa remont.Brunonek razem z kolegą po pracy robią. Od piatku może zrobią gładzie w jednym pokoju, potem panele--------a ja nadzoruję wydatki;-)
Ponadto po ciuszki musze jechac do znajomej(nic popranego nie mam, nie mam koszul dla siebie) Wózek do odbioru w sierpniu.Ehhhhhh
A ja jeszcze codziennie chodze do takiej starszej pani i odbieram jej obiad. Ale coraz ciężej mi się robi.W piatek ide do lekarza na wizyte........pokazac wyniki i poprosic o zwolnienie i skierowanie na usg. Musze go zapytac czy jakies dodatkowe badania po 30 tygodniu musze zrobic. Jak bylam w kwietniu w szpitalu to na hiv, i inne wskażniki zrobiono mi wszystkie pomiary. Jest ok............ufffffffffff
Coraz jednak częściej wydaje mi się , że urodzę wcześniej...........nie wiem. Takie przeczucie------Hania jest coraz większa i jak lekarze stwierdzili od dawna jest już skierowana główką w dół. To kochane dziecko..oprócz ciężaru i lekkiej anemii nie doskwiera mi nic(ani zgaga, ani skurcze, bóle nerek.........NIC). jedynie ciężko ciut z oddychaniem ale ze względu na astmę zrzucam to wszystko na tę chorobe. Natomiast mojej koleżanki siostra ma wszystkie dolegliwości ............nawet rozstępy na nogach jej się porobiły..............uuuaaaaaaaaaaa.
Buziaki dla WAS i wytrwałości.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ci fajnie 🙂 Nowe mieszkanko 🙂 Coś wspaniałego na nowy początek 😉

Na pewno będziesz miała coś do zrobienia z badań po 30 tc. Około 35 tc posiew na gronkowca, morfologia i mocz na 100%, no i to co będzie uważasz za potrzebne. Ja ostatnio robiłam na wzw typu B (hbs się nazywa badanie) i na antygeny we krwi.

Od jutra na szkole rodzenia zaczynam ćwiczyć bezdechy 😁 Ale ten czas leci 😁 Jaaaa 😁 No i dzisiaj wózek do odbioru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja już po usg niunio nie pokazał buźki ani czy ma między nóżkami to co miał do tej pory 😜 ale waży już 1800 🙂 Ułożonu główką w dół... Hehe i widziałam jego włoski... 🙂 Zabójczy widok... 🙂

Co do ciuszków jeszcze nic nie prałam nie prasowałam itp... Ten upał tak strasznie mi dokucza że już nie moge.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejj
ja tez nie mam popranych jeszcze ciuchów
w przyszłym tyg sie za to zabieramy z moja mamą
musze tez zniesc gondole i ja przetrzeć ,
kupic wanienke bo ta co mialam dominikowi to jest jakas masakra jest za duza i z korkiem co nóżką machną to sie otwierała i wylatywała woda ale widzialam taka malutka w ikea odrazu z gumą pod spodem wiec zadnych gąbek nic nie bedzie trzeba a jak juz zacznie siadac to d zuej wanny przeinstalujemy z bratem bedzie sie kompał
musze podokupowac pare pajaców spioszków i kaftaników
pizame sobie kupilam zwykla na ramiaczkach bo te odpinane dla mnie masakra co rusz mi sie odpinały
aa no i staniki do karmienia zainwestuje w lepsze usztywniane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to prasowanie rozpoczęte 🙂 Jeeeeest teeeego 🙂

Za niedługo mąż wózek odbierze 🙂 Jupi 🙂 Ale radocha 🙂 Już tylko termometr i laktator i wsio 🙂 No oprócz Maluszka jeszcze 🙂

Gosiu ale mi psikusa zrobiłaś 😜 Wchodzę na fejsa a tam zdjęcie maleństwa 😁 Normalnie w pierwszej chwili myślałam, że jakimś cudem urodziłaś 😁 Dopiero po chwili spojrzałam na datę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu fajnie, że wszystko okej z Twoim maluszkiem, ale wstydniś z niego tak jak moja córcia też nie chcę nam się pokazywać 🙂
Henimedes fajnie już masz wszystko no i wózek ...super! 🙂 Ja jutro zamawiam swój 🙂
Oj coraz bliżej dziewczyny cooooraz bliżej!!! Ten czas zasuwa!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojjj tak, od dzisiaj 35 tydzień... Motywacja do szykowania na maxa już prawie jest 🙂 Wolę być przyszykowana wcześniej, tak w razie "W" bo mój Wiercioszek to wielka niewiadoma 🙂 (Z resztą czyj nie 😉) Co prawda moja mama pomogłaby mężowi gdyby coś wypadło ale po co jak sama mogę ogarnąć i być pewna że będzie tak jak ja chcę. Podobno po ciąży też jest burza hormonów więc oszczędzę sobie złości i denerwowania się 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś te nasze dzieciaczki wstydliwe i nie chcą buziaka pokazac 🙂
Martyna to co już koniec szkoły rodzenia?
Ewa to fajnie, ze zdążycie jeszcze przed porodem to akurat się ogarniecie w nowym mieszkanku i maluszek przyjdzie na świat. Ale też nie zazdroszcze w taki upał miec remont ehh.
Pojechałam dzisiaj po wózek i się okazało że mojego wybranego wózka nie ma. Z tego modelu nie ma żadnego koloru, przyjdą dopiero pod koniec lipcaaa no i to nie wiadomo czy ten kolor który ja chce. I nie wiem co robic czy czekac do lipca czy szukac nowego.
Kupiłam sobie kilka rzeczy i od razu mi sie humor poprawił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może w innym sklepie mają ten wózek. Na prawdę warto obejrzeć go na żywo bo w realu może już nie być taki fajny. Mój stoi na strychu, przykryty folią i się prostuje 🙂 jestem mega zadowolona 🙂

Nie, to jeszcze nie koniec ale wchodzę na nowy etap bardziej przygotowujący do porodu. W mojej szkole rodzenia bezdechy ćwiczy się od 34tc zakończonego. Najpierw jeden, za tydzień będą już 2. Jak dam radę to może dojdę do 3?

Wstydziuszki czy nie najważniejsze że wszystkie zdrowe 🙂 planujecie jakieś krótkie wakacje przed tym wszystkim? Gosiu jak praca narzeczonego? Zadowolony?
Marina gdzie jedziecie nad te mazury? Macie swoje konkretne miejsce?
Halo halo Monia, Madzia... Odezwijcie się, napiszcie co u was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Henimedes mamy domek swój na mazurach nad jeziorakiem 🙂 więc fajnie tam. do plazy mamy 100 m 🙂

My juz bylismy na wakacjach ale jeszcze jedziemy. W tym roku bylismy juz 4 razy nad morzem. Moze teraz w ten weekend znów pojedziemy 🙂
a i jeszcze 2 tygodni posiedze z dziecmi na dzialce pod wawa 🙂 daleko juz nie bede jechac 🙂

my dzis chyba kluski zrobimy z truskawjami 🙂 tak mi sie jakos zachciało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Dzieki za zaproszenia na fb 🙂 dopiero dzieki nim tu usiadłam, żeby Was nadrobić czytać 😉

U mnie sajgon ostatnio, od 3 dni pranie, prasowanie segregowanie, składanie ubranek 😁 miałam siostrę do pomocy na 2 dni, wiec chcialam jak najwięcej zrobić 🙂 dostaliśmy od znajomych 5 pudeł ubranek, nie wiem czy wgl zdążę Hani wszystkie chociaż raz założyć - tyle tego jest 😉 te 0-6 układam, a od 6m-cy w góre, narazie odłożone i czekają dalej w pudlach na swoją kolej, bo juz nie ma gdzie tego kłaść w szafach 😉

Także rozpoczęłam pełną parą kompletowanie wyprawki 🙂 Łóżeczko już przyszło, materacyk, rożki, smoczki. Także powoli się mieszkanie zaczyna zagracać jak to stwierdził mój mąż 😁 no i Hanusia ostatnio prezentuje mi swoje możliwości kopniakowe i robi pokaz sił na mojej wątrobie 🤪 wczoraj to az z bólu się w pół zgięłam tak mi zawaliła... Moze to przez te upały, pewnie też nei jest jej zbyt komfortowo 🙂

Fajnie że u Was też wszystko dobrze 🙂 no i że czas leci i niedługo już bedziemy nosic nasze maluszki po tej stronie brzucha 🙃

A co do wakacji, to 13 lipca mam ślub siostry, a pozniej to mój przewrażliwiony mąż stwierdził, że nie mogę być dalej niż kilometr od swojego lekarza 😮 a poza tym trzyma urlop, zeby mi pomoc po porodzie... Może i lepiej, bo nie wiem jak to będzie. W koncu to nasze pierwsze dziecko 🙂 W szkole rodzenia ok, juz na 4 spotkaniach byłam plus zwiedzanie szpitala 🙂 a w pon. idziemy na specjalne spotkanie z tatusiami, gdzie bedzie mowa o udziale męża w porodzie. Jak ma sie zachowywac, w jaki sposob pomagac itp.

Jej, ale sie rozpisałam 😉 buziaki kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wózek już widziałam z miesiąc temu, także wiem co i jak. Właśnie wczoraj sprzedawca powiedział, że foteliki Maxi Cossi City zostały wycofane ze sprzedaży ze względu na wadę. Ale byłam na ich stronie i tam pokazali jak sprawdzic czy fotelik jest sprawy a gdyby był zły to dosyłają te paski i działa ok.
Jejuuu jak ja zazdroszcze Ci tego morza i jezior mazurskich. Może za rok pojedziemy nad nasz morze. Tylko nie wiem jak by to wyszło z rocznym dzieciaczkiem no ale zobaczymy.
Posiedziałabym gdzies w basenie bo jest mi tak gorąco. U nas na lubelszczyźnie wogóle nie pada. Cały czas gorąco. Na wakacje też się nigdzie nie wybieram, ze względu na moją szyjkę a poza tym mąż bierze urlop po porodzie żeby pomóc przy dziecku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane my wlsnie wrocilysmy z dzialec zki niemam sily jestesmy tak opalone ze maskara brzuszek nasmarowalam filtrem 50+ wiec go nieopaliola a pozatym mialam sciereczke mokra na nim moja nikola caly dzien w basenie a i ja niemoglam sie oprzec i polezalam pol godzinki i zupelnie inaczej chlodniej jestesmy w domu i znow sie pieczemy masakra niech sie juz skoncza te upaly ponoc od jutta maja u nas byc nawalnice i ulewy to berdzo dobrze i niewybieram sie juz na dzialke do ponidzialku bo za duzo tego slonca maz na slask jedzie babcie w sobote zawiesc wroci w niedziele a ja sie boje burz ciekawe jakie bede mam nadzieje ze niebedzie ich w nocy hehe bo chyba umre ze strachu 😞 zazdroszcze mazur i domku tez chce a i morza tez ja bylam z racznymm dzieckiem i powoeim ze ciagle trzeba latac za maluchem jak juz chodzi i raczej odpoczac sie nieda my w tym roku morze odpiszczamy a w nastepnym sie zobaczy jak to bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...