Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gosieńko trzymaj się tam, parę dni po leżysz, na faszerują Cię lekami i wypiszą do domku. Będzie dobrze.
henimedes wczoraj zgagę miałam ale taką delikatną bo od razu zaczęłam mielić w ustach migdałki i było okej po jakichś 25 min przeszło więc wydaje mi się, że jak już zaczyna się zgaga to od razu trzeba lecieć po migdały i wtedy jest ok. Bo jak już jakiś czas się ją ma to już nie bardzo pomaga 😉
A koszule to faktycznie trzeba kupić jakieś takie najtańsze byle by były i już Ewka25 te co znalazłaś są całkiem spoko ale ja chyba wole żeby się rozpinły i znalazłam takie, trochę droższe:
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie daje radę i przy mocniejszych zgagach, ale ja migdały wcinam już od dobrych kilku miesięcy i żołądek wie co ma robić 😉 Często też piję mleko i woda woda woda... Jak się tylko zaczyna zgaga to można też ją zapić, czasami jak mi się migdały kończą to tak właśnie robię. Jak tylko pierwsze pieczenie jest to bach szklanę mleka chybcikiem albo duuużo wody na raz.

Ja mam właśnie 2 takie koszule i jedną biedronkową. Tych 2 rozpinanych z dwóch stron może i materiał nie jest za rewelacyjny ale to tylko do szpitala. Z jakiś miesiąc, dwa temu w biedronce była akcja ciąża i dzieciaczki, były pieluchy (tetrowe bardzo słabe były) i między innymi koszule rozpinane po środku mocno. Również po 20 zł ale materiał super.

Gosiu korzystaj i wypoczywaj ile się da. Ta szyjka brzmi nie ciekawie, naprawdę się oszczędzaj. Lepiej, żeby nie przyśpieszali rozwoju maluszka i ono samo dojrzało do wyjścia. Zawsze to bardziej zdrowe, lepiej rozwinięte wewnętrznie i wogóle. U mnie też raczej by cię nie wypuścili. Ewentualnie po 38 tc mogłabyś liczyć na parę dni wolnego.

Spakowałam torbę!!! A raczej WALIZĘ 😁 Mam 3 koszule bo u mnie rodzi się w szpitalnej, więc nie szalałam z ilością. Jakbym potrzebowała nową świeżą to mi wypiorą starą i przywiozą. Wstępnie wzięłam 20 szt pampersów- nie za mało???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja całej paczki pampersów nie tacham bo premium care tylko po 78 szt są pakowane a to jednak za dużo. Jak będzie brakowało, to mąż czy mama może dowiozą. Może jeszcze z 10 dorzucę... Ja tak samo, same najpotrzebniejsze rzeczy, ba nawet zredukowałam listę dla mnie do kremu, płynu miceralnego pasty, szczoteczki i szczotki do włosów. Ale a to podkłady, podpaski, wkładki, kapcie klapki, pieluszki, chusteczki, ciuszki (z nimi może przesadziłam ale to maluśkie rzeczy i mało zajmują). Napakowane jakbym jechała na tydzień na wakacje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dadzą małemu sterydy na rozwój płucek, dla Ciebie magnez żeby wyciszyc skurcze i Cię wypuszczą. Chyba, że szyjka bardzo mocno skrócona to mogą Cię trochę potrzymac. A mówili Ci ile ma Twoja szyjka?
Ja też już spakowana w małą walizeczkę na kółkach. Tylko do kosmetyczki w razie czego muszę tylko dorzucic szczoteczkę do zebów, tonik i krem. Została jeszcze torba dla dziecka. Ciuszki dają w szpitalu to muszę wziac tylko na wyjście. Pampersy dają tylko 3 sztuki dziennie na tygodnie a weekend nie. A więc też nie wiem ile tych pampersów brac. I chusteczki jedną paczkę czy dwie. Ehh coraz bliżej. Dziewczyny bolą Was pachwiny? Jeju ja czasami chodzic nie moge tak mnie bolą. Ale pochodze, pochodze i przestaje.
Asia co do tych koszulek to można ramiączko zsunąc i normalnie do karmienia będzie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O taaak. Ból pachwin i miednicy od dwóch dni powrócił u mnie. Przy wstawaniu jest problem (jakby samo wstawanie nie było problemem 😜 )Ale mi się chyba wogóle brzuch obniża i się organizm przygotowuje już na maksa do porodu, bo od dwóch dni czuję parcie lekkie na dole i wstaję już 2-3 razy na siusiu. I to tak wszystko się zaczęło od ok 3 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też uwielbiam czereśnie i jem je codziennie 🙂
Martyna to chyba Ci się obniżył, słyszałam, że jak już jest lepiej z oddychaniem to znaczy że brzuch sie obniżył. 🙂
Gosia każda szyjka jest inna ale rzeczywiście Ci sie skróciła. Szukałam w necie ile powinna miec ale nic nie znalazłam, niektóre dziewczyny pisały że 4 a i 5 cm też miały. Moja miesiąc temu na usg miała 2,8 cm tylko mam założony ten krązek no i on trzyma szyjkę. Jak Cię wypuszczą ze szpitala to będziesz musiała leżec bo jeszcze do porodu trochę tygodni zostało. Trzymaj się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nudny i to jak.... 😞 Będę chciała jutro do domu alenie sądze że mnie puszczą...
Henimedes mam szydełko i kordonek (czy jak się to tam zwie) ale marnie mi to idzie hehe nic pewnie z tego nie będzie..... :P
A teraz jak bym poszła spać to mamuśki karmią a 1 ma takiego głodomora że ledwo odstawi od cycka i jest płacz.... A 2 ma śpiocha przystawia a dziecko zaraz śpi.... A jakie maleństw nie wyobrażacie sobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie! 🙂
Mój weekend minął szybko! heh! Akcja malowanie sypialni dla małej ...Oj! nie było łatwo jak zawsze pod górkę, niespodzianki musiały być! ale już powoli zaczyna wyglądać jeszcze tylko czekamy na parapet, który będzie trzeba zamontować, a potem wysprzątać szafki z kurzu. Następnie łóżeczko złożyć i będzie pięknie 🙂 Aaaa! no i ciuszki wyprasować wszystkie i poukładać.

A mam pytanie, wasze maleństwa też mają tak ze 2, 3 razy czkawkę dziennie?

Dzwoniłam dzisiaj do szkoły rodzenia i następny kurs zaczyna się dopiero 23 lipca i raczej nie zdążę przejść całego co mnie bardzo zdenerwowało 😠 ale jutro pójdziemy na spotkanie bo mają uczyć jak kąpać maluszka i tak sobie myślę, że zaczniemy chodzić do końca zajęć w tej grupie, a potem zaczniemy od 23go do nowej. W ten sposób niczego nie ominiemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale cisza na forum u nas u mnie czkawka nawet niewiem czy nie 5razy dziennie kupila wozek wrzucilam zdjecia na lipcowki tu mi sie niechca wkleic mial byc rozowy a jest blekitny izywany trafil mi sie za 500zl jak nowka wiec sie nawet niesastanawialami wzielam jutro wizyta ciekae co tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Weekend u nas też szybko minął. Sobotę przeleżałam w łóżku oglądając filmy a w niedziele wyszliśmy z całą rodzinką do baru, troszkę się odstresowałam, pośmiałam 🙂
Mała ma rzadko czkawkę raz na kilka dni.
Asia jaki kolor wybraliście do pokoju małej?
Daga zerknęłam na lipcówki i widziałam zdjęcia. Rzeczywiście wózek wygląda jak nowy, kolor nie zniszczony i za tą kasę.
Mój już zamówiony, będzie pod koniec lipca. Wybraliśmy kolor szary http://allegro.pl/wozek-3w1-lupo-baby-design-fotelik-cabriofix-i3345055256.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A pewnie, to ty będziesz nim jeździła a nie on 😜 Nieżle, za 500 zł a wózek jak nówka 🙂 Ewa, twój też bardzo fajny 🙂

Heh, u mojej Małej czkawka też bardzo często, podobnie jak u Dagmary. Aż się czasami zastanawiam czy nie łapie jej przeze mnie, bo często zdarza się, że łapie czkawkę po moim jedzeniu 🙂 Czyżby tak łapczywie łykała wody i smakowała np. obiadek??? 😉

Mam wyniki wymazu. GBS nie stwierdzono, jedynie liczne pałeczki kwasu mlekowego, tylko nie wiem czy tak ma być... Dagmara, miałaś je???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi ostatnio doradzali, ze jak dziecko ma czkawke, to żeby wiecej pić wtedy przychodzi... ale nie wiem czy to prawda, bo podobno czkawka to nic złego, dzieciątko sobie w ten sposób ćwiczy mięśnie przecież 🙂
No i wlasnie zauważyłam, że Hania coraz częściej ma czkawkę, albo jest na tyle duża, że teraz coraz czesciej ją odczuwam u niej 🙂

Ależ będzie dzisiaj upał!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...