Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to dziewczyny widze, ze u kazdej jednej cos nie tak 😉 albo skurcze albo zgaga czy czeste wizyty w wc. No ale to oznacza, ze wielkimi krokami zblizamy sie do rozwiazania 😁 Ojj! ciekawa jestem jak to bedzie?
A ja juz mam wozek 😁 jest przecudny! bardzo mi sie podoba wielofunkcyjny z fotelikiem oczywiscie, fajnie leciutko sie go prowadzi no i ten kolorek pomaranczowy, mysle ze bedziemy z niego zadowoleni:
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Henimedes sprobuje dzisiaj z migdalami przed snem moze mi tez pomoze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajne są TAKO, tylko ja się naczytałam być może głupot i zrezygnowałam. Widziałaś ten nowy z TAKO??? CIty Move ze wstawką przeźroczystą w gondoli??? A z tymi migdałami to nie, że przed snem, tylko jak zaczyna piec to wtedy mielonko migdałków załączasz 😉 Powoli po jednej sztuce sobie żuj, aż taki "sok" będzie.

KTG wzorowe wyszło. Zero skurczy, maluch ruchliwy (aż za bardzo), tętno cały czas silne, nie zanikało, tylko Dzidzi niezadowolone, że coś na jego brzuszku leżało. Przez pierwsze 10 minut spokojna, a później kopała w aparaturę jak szalona 🙂 Broni swojego terytorium 😜 Wymaz oddany do badania, za 3 dni odbiór wyników. Fajnie by było gdyby i ten wyszedł dobry. Od poniedziałku gin jest na 2 tyg urlopie więc jakby się cokolwiek działo, mam się zgłaszać od razu bezpośrednio na izbę. 17-go następne ktg.

Chciałabym wam dziewczyny chociaż trochę oddać mojej siły i dobrego samopoczucia gdybym tylko mogła. Naprawdę wam współczuję, ale na szczęście to już końcówka prawie jest, wytrzymacie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wczorajszy dzien pod wzgledem skurczy byl okropny ale jakos dalam rade w nocy chyba niemialam po padlam jak zabita i odespalam te nieprzespane nocy upalow juz niema wiec jest super chlodno tylko moja jiki sie pochorowala ale bierze syripek wiec moze sie obejdzie bez antybiotyku dzis wrescie pakuje ta torbe zmobilizowalam sie siostra ma przyjsc wiec mi pomoze martyna co do wozka to vwrdin max faktycznie nie glupi i cena ok ale maz jeszcze jakis upatrzyl na llegro viper czy jakos tak i uparl sie na kolor czarno rozowy wiec juz ok niech ten kolor zostanie zaczely sie wyprzedaze w hm wiec moze w sobote polece cos pokupywac dla nikoli i moze jakis kaplet kupie na wyjscie a wlasnie jak tu ubrac takie malenstow jak jest 30st zastanawiam sie ja rodzilam w zimie wiec niebylo problemu a teraz niemam zielonego pijecia i czy bierzecie do szpitala rozek i kocyk???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Henimedes tak widziałam ale jakoś nie przypadł mi do gustu, chyba za bardzo się nakręciłam na tako lareta 🙂 a migdałki tak wiem, że jak tylko zaczyna się pojawiać zgaga to od razu zacząć je mielić 🙂 Ale napisałam, że przed snem bo mnie wtedy zawsze dopada heh! wciągu dnia nie mam 🙂
Ja kurcze muszę koszule sobie dokupić bo mam tylko jedną 😉 ogólnie to w domu nigdy nie śpię w koszuli bo ich nie cierpię! i kurcze trochę szkoda mi kasy na raz wydawać kasę na jeszcze chyba ze trzy sztuki, a wcale nie są takie tanie ...no ale cóż trzeba to trzeba. A wy po ile sztuk bierzecie do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia ja też nie śpie w koszulach dlatego jedną koszulę kupiłam taką lepszą droższą a 2 takie na ramiączkach http://allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-super-cena-s-m-l-xl-i3313659767.html coś takiego.
Kurcze mi lekarz nic nie mówił o ktg, wizytę mam 10 lipca może wtedy coś powie. Ale z tego co słyszałam to kierują dopiero po terminie albo jak coś się dzieje. Ja na ktg to muszę jechac 30 km. U mnie w miejscowości w szpitalu nie ma oddziału położniczego niestety.
Wczoraj też mnie skurcze męczyły, nospa poszła w ruch i jakoś przeszło. Ale przeziębiłam chyba pęcherz. W nocy byłam dzisiaj 4 razy i za każdym razem tak mnie pęcherz boli i jak wychodzę z łazienki to znowu mi się chce siku. Wezmę urosept i zobaczymy.
Gosia co 5-7 minut jejuuu ja już bym jechała na Twoim miejscu do szpitala.
Wózek już zamówiłam i będzie pod koniec lipca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
więc miałam prawie prawidłowo, bo 35 tc skończony to 36 😉 A tak na serio to gin zależało na skontrolowaniu mnie przed urlopem i dlatego miałam ktg wczoraj. U mnie ktg zależy od lekarza prowadzącego, jedni zlecają co tydzień, drudzy co dwa tygodnie.wszystko zależy od tego co się dzieje w kobiecym organizmie, jak ciąża przebiega, itp. Następne będę miała trochę późno, bo gin jest na urlopie, ale może nic się nie będzie działo 😉 Jakby co to od razu mam jechać na izbę.

Dzisiaj mam taki dzień, że mogłabym, a raczej chciałabym urodzić 🙂 Wiem że za wcześnie ale tak bardzo bym już chciała mieć malucha ze sobą...

Gdybym nie planowała powiększać rodziny też bym pewnie wzięła z różem wózek, ale ja liczę jeszcze na minimum jedno a dla chłopczyka róż to tak średnio 😉 Nie widziałam tej marki nigdzie i nie słyszałam o niej co Ola oblukała, ale jak ma same dobre opinie to na pewno fajny jest. Viper powiadasz... Mąż widać już rozpieszcza Małą 😉 Nazwa brzmi jak luksusowy samochód 😉.

Z objawów ciąży powiem wam, że zaczęło mi się lepiej oddychać, mogę nabrać więcej powietrza ostatnio. Tydzień temu jak zaczynałam ćwiczyć bezdechy to nie dałam rady nabrać tyle powietrza, a teraz idzie mi już o wiele łatwiej.
Dzisiaj pierwszy raz będzie podwójny bezdech. A propos bezdechów i oddychania... Nam położne mówią że oddychanie przeponą pomaga przy skurczach, w gazecie też ostatnio to wyczytałam... Daga, Gosiu, tak się męczycie ze skurczami, może byście spróbowały??? Oddychanie przeponą to inaczej oddychanie brzuszkiem. Czyli nabiera się dużo powietrza, aż brzuch mocno wypina (wdech brzuchem). Klatka jest nieruchoma. Wydech to brzuch wraca na swoje miejsce. Wdech trochę szybszy niż wydech. Na pewno podczas porodu położne wam o tym mówiły i kazały tak oddychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa spokojnie. Na ktg masz jeszcze czas 🙂 Tym bardziej, że ciąża u ciebie przebiega spokojnie 🙂

Asiu, ja też nie lubię koszul i powiem ci że brałam najtańsze tylko żeby się rozpinały na górze lub jakoś dobrze rozchylały. W domu wracam do szortów bardzo szybko 😉 Ja mam 3, cenowo wyszły tak mniej więcej po 20-30 zł. Być może dokupię na wszelki wypadek jeszcze jedną, bo jak Maleństwo dostanie żółtaczki to pobyt się lekko przedłuży. Choć może mama mi zdąży wyprać wcześniejszą... Za to szlafrok kupiłam sobie porządny. Sporo słyszałam opini od dziewczyn, że latem to za gorąco w nim itp, ale dla własnego komfortu wydaje mi się, że lepiej, choćby wyjść do łazienki, tym bardziej, że po sale poporodowe są podwójne, ktoś przyjdzie odwiedzić sąsiadkę i niekomfortowo mam się czuć??? Mam cienki, rozciągliwy, taki do kolan.

P.S. Pomogły migdałki wczoraj??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz nieplanujemy rodziny powiekszac wiec niech juz sobie sam wybierze ten wozek jak ma czescie z malaq wychodzic to jak najbardziej mi to odpowoada mi migdaly nietety niepomagaja zgage mam od rana ciagle juz mam dosc co do brzuszka mi chyba nie opadla juz sama niewiem a ja koszyl mam 3 nowe a 1na porod biore stara w ktorej rodzilam nikole nie jest zniszczona bo tez niespie w koszulach wiec niebede kupywac wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my w szpitalu... 😞 Szyjka mocno skrócona rozwarcie na palec... Dostaje no-spe magnez i sterydy na rozwój płuc..

I nie zdazyłam sie spakowac... Musieli mi wszytko dowieźć ... No ale egzamin zaliczony hehe teraz juz moge tylko czekac spokojnie na małego...

3majcie sie ciepło i w całości 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i jestem spakowana musze tylko dopakowac paste do zebow i szczoteczke mala usnela o 3szok i spi do tej pory ale to moze dlatego ze jest chlodno u nas mam nadzieje ze jutro tez tak bedzie bo wyruszam na zakupy i na te badania i moze jakas kosmetyczka zmierzylam sie w pasie i mam rowne 100cm na wadze 8kg plus czyli nie jest tak zle gosia trzymaj sie jeszcze musi byc dobrze odpoczniesz w szpitalu nabierzesz sil i bedzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, trzymaj się i odpoczywaj, bo trochę za wcześnie jeszcze jest... No i nie wyprzedzaj kolejki 😜 Pierwsza jestem z Dagą 😜 Oczywiście, żartuję, ale dobrze by było gdybyś posłuchała i wytrzymała jeszcze tak z 5-6 tyg... Wyjdzie to wam obojgu na zdrowie 😘

Ciekawe dzisiaj miałam zajęcia na szkole rodzenia, podzielę się z wami jutro nowinkami jakie usłyszałam 😉

Dobrej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzis na usg wszystko ok.. Dr powiedział że na 100% chłopak. Na badaniu bz szyjka mocno skrócona, palec przechodzi (tylko wczoraj mnie badała doktorka a dzis ordynator a ten ma takie łapska ze masakra.... ) Dosyć mocna zagrożenie przedwczesnym porodem....

Hehe a ja jestem nie mal że ostatnia jak to mówią ostatni będą pierwszymi acz kiolwiek wolała bym poczekać...I wcale mi sie nie śpieszy chociaż jak widze te maluszki okruszki które są na sali obok to już bym chciała mieć miunia przy sobie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...