Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Boże 44 kg 😮 to ja ważyłam jak miałam 16 lat 😆
Ja od początku ciąży przytyłam już 4kg. Wynika to s tego, że jak dowiedziałam się o ciązy odstawiłam Hanię od piersi i zaczęłam jeść wszystko na co do tej pory nie mogłam sobie przy jej alergii pozwolić.
W poprzedniej ciąży przytyłam 17kg teraz daję sobie 20kg 😉
Moje dziecko mnie wykończy ona o 5 rano est wyspana a dla mnie to jeszcze noc nie wiem kiedy ja się przyzwyczaję 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
konefka napisał(a):
Boże 44 kg 😮 to ja ważyłam jak miałam 16 lat 😆

Pamiętam że jak miałam 15lat to 50kg ważyłam 😁 Teraz nic nie przytyłam (przez chwile nawet troche spadłam) mam nadal 63,5kg bo wczoraj się ważyłam.
konefka napisał(a):
Moje dziecko mnie wykończy ona o 5 rano est wyspana a dla mnie to jeszcze noc nie wiem kiedy ja się przyzwyczaję 🥴

Dzieciątko dba żebyś sie nie odzwyczaiła 🙂 za pare miesięcy będziesz spac jeszcze mniej :P

Wczoraj strasznie mnie kuło w podbrzuszu 🤢 przeleżałam cały wieczór a mąż wokół mnie latał... a to mandaryneczka... a to deserek... a to gruszeczka..... hihi, fajnie było 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja póki co mam 1kg na plusie 🙂ale też schudłam na początku 3kg
W poprzedniej ciąży przytyłam tylko 7kg 🙂 ale to przez chorobe...
Strasznie mi włosy wypadają jak tak dalej będzie to niebawem będę łysa 🙂

U mnie dziś nie ciekawa noc...córa obudziła się o 3 w nocy i stwierdziła,że spać jej się nie chce i tak do 5 potem jeszcze na godzinkę zasnęła i koniec spania.
A jeszcze nie dawno spałyśmy do 9 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w posiadaniu dzieci właśnie to przeraża mnie najbardziej.... moje niewyspanie 🤢 bo jestem strasznym śpiochem

zamówiłam sobie spodnie ciążowe 😎 strasznie mnie też korci żeby już powoli kupować jakieś pierdułki dla maluszka np. szczoteczkę do włosów albo kremik 🙃 muszę być twarda 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam dzisiaj Pawełek zrobił pobudkę o 6.15. Ale o 7 i tak wstajemy bo mąż zbiera się do pracy a ja szykuję Pawełka do żłobka. Ale jak tylko zamknę za nimi drzwi zaraz zmykam ponownie do łóżeczka i dosypiam jeszcze z godzinkę 🙂

Co do wagi to ja zawsze byłam chudzielcem... niestety. Przy wzroście 175 ważę ok 56 kg. Teraz przybrałam już 1,5 kg. Po poprzedniej ciaży do swojej wagi wróciłam barddzo szybko, mimo że bardzo chciałam, żeby parę kilo mi zostało. Ale niestety mam taką przemianę materii, że nie ma szans.

Gosiu piszesz, ze włosy ci wypadają. Ja mam masakryczne problemy z cerą. Czuję się jak nastolatka w okresie dojrzewania i włosy też mi lecą. Ale to chyba wszytsko przez ten sztyczny progesteron, który musze na razie brać. Lekarka przepisała mi Douphaston przez te problemy z utrzymaniem ciąży. Aż mi się ryczeć chce jak sobie przypomne, jak czułam się wtedy, jak miałam ładna cerę i burzę włosów w ciazy z Pawełekiem. Myślałam, ze teraz będzie tak samo a tu istna maskara. I jak tu się czuć kobieco i promienieć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Aniu a to twoje pierwsze maleństwo będzie? A wiesz już co?

pierwsze 🙂 lekarz powiedział że raczej będzie chłopak, z resztą na video z prenatalnego wydaje mi sie ze tez widac że to chlopak będzie bo pyrtasek nie jest równolegle do miednicy lecz troche odchylony do góry

u mnie cera i włosy bez zmian, nie licząc dodatkowych paru siwych włosów przez NT 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeeee mamy weekend 😁

gigus super brzuszek 😆 bierz apap, jak miałam gorączkę też go brałam

odebrałam wczoraj wyniki testu PAPPA - wszystko jest cacy 😎 i przy okazji podjęłam ostateczną decyzję - zmieniam lekarza, zapisałam się na za tydzień do gościa co mi prenatalne robił

spodnie wczoraj przyszły wiec może też wkleje zdjęcie w wątku brzuszkowym 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie wrześniowe mamusie 🙂 jestem nowa na forum i również spodziewam się malucha we wrześniu. Jest to moja pierwsza ciąża i mam mnóstwo pytań, myslę że mogłabym sie Was czasem poradzić, będę wdzięczna za cenne rady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki na 1000% czuję ruchy maleństwa 😆 😆 😆 pierwszy raz poczułam 21 ale nie byłam pewna a dziś to normalnie poezja motylki w brzusiu 😆 😆 😆
gigus piękny brzuszek 😆
marinka super, że już wiesz o Synku 😆
nati856 witaj. Postaramy się pomóc jak będziesz miała jakieś pytanko śmiało pisz 😆 Super, że jesteś 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa gratuluję ruchów 🙂 piękne uczucie ja też juz chce 🙂
gigus śliczny brzusio 🙂
marinka gratuluję syneczka 🙂
nati856 witaj i zaglądaj do nas 🙂 pytaj śmiało 🙂
polemika_schola super że wyniki świetne 🙂 i czekamy na fotkę brzusia 🙂 a dlaczego zmieniasz lekarza??

Od paru dni strasznie bolą mnie krzyże masakra normalnie was też tak boli??Bo w pierwszej ciąży tak nie narzekałam jak teraz a gdzie tam do końca.
Mdłości u mnie też już ustępują na szczęście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem ci konefka że mi też od 2 dni bulga w brzuchu wieczorem, ale właśnie nie wiem czy to dzidzia czy mój układ pokarmowy :P

gosiu85 zmieniam lekarza bo w 10 tyg bez mrugnięcia okiem powiedział że moja dzidzia ma wadę genetyczną bo NT wyszło 4,4mm przy CRL 41mm. Na prenatalnych okazało się że tamten lekarz wykonał pomiar dużo za wcześnie i niepotrzebnie mnie nastraszył (mimo że wiedział że mam nerwice a nie mogę brać leków). Nie chce chodzić do lekarza który traktuje mnie przedmiotowo i jeszcze bierze za to kase.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu to mogą być ruchy. co prawda to moja pierwsza ciąża, ale przeważnie wieczorem dzićki zaczynaja rządzić 😁 ja leżałam 30min i koncentrowałam sie wyłącznie na brzuszku i powtarza sie to co dziennie wiec to musi być to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane dziękuje za miłe przywitanie 🙂
Ja się zastanawiam czy to już ruchy czy nie, dwa dni temu miałam wrażenie, że coś mnie tak delikatnie muska od środka, najpierw nisko po lewej stronie brzuszka, a potem zaraz nad wzgórkiem łonowym. To było takie uczucie nie podobne do żadnego innego, więc myślałam, że to juz ten moment. Niestety od tamtej pory cisza, ale czekam niecierpliwie na kolejne znaki od mojego Maluszka 🙂

Mam pytanie do wszystkich Pań, kiedy lekarz poinformował Was jakiej dzidziuś jest płci? Ja chodzę do lekarza, który pracuje na bardzo dobrym sprzęcie, ale nie ma chęci, żeby się na tym skupiać, troszkę jest przedmiotowy, ale to inna historia. Ale jak będę miała porównanie to może go troszkę przycisnę, następną wizytę mam za niecałe dwa tyg. i będzie to 17 tydzień i 4 dni, wydaje mi się, że to byłby już odpowiedni czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi powiedział w 13tc ze chlopiec ide za tydzien do niego to zobaczę czy powie to samo. w 17tc u dziewczynek robia sie cimoszki wiec juz widac na pewno 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...