Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

Ursulina moja we wtorek miała 820g lekarz twierdził że ładnie przybiera. Także nie stresuj się tym bo nie ma potrzeby powoli waga dzieci będzie się bardziej różnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
haha Asiu dzięki 🙂 kuźwa, normalnie ślepa jestem 😮 haha jak mi wyszły Żary to ja nie wiem 😁

ja ostatnio też nie mogę za bardzo spać, zwłaszcza nad ranem młody daje popalić i kopie że nie wiem jak się ułożyć i zasnąć znowu :/ także rozumiem Cię doskonale 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ DZIEWCZYNY 🙂

dawno nic nie pisałam, ale nie miałam po prostu kiedy.. na komputerze prawie w ogóle nie siedzę nie licząc sekundowych wejść na Facebooka i sprawdzenia poczty. Przyczyną są te przeklęte bransoletki... zostało mi jeszcze 50 do zrobienia, w niedzielę muszę zawieźć bratowej. Wszystko dla 200 zł :P
każdą wolną chwilę poświęcam na bransoletki... ale tylko do niedzieli. 😉
mój synuś aktywny też 🙂 lub mnie budzić rano. No i moja córcia tymbardziej.. ostatnio coś jej się włączyło że w nocy wstaje lub nad ranem... zmienię jej pieluchę dam troszkę mleka i idzie spac... masakra. Mam nadzieje ze jej minie to niebawem bo jetem wykończona szczególnie że chodzę spać po północy, lub koło pierwszej.. 😞

pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Ursulina moja we wtorek miała 820g lekarz twierdził że ładnie przybiera. Także nie stresuj się tym bo nie ma potrzeby powoli waga dzieci będzie się bardziej różnić.


🙂 może lepiej zeby dzidzia była mniejsza 🙂 łatwiej przy porodzie, chyba że nadrobi 🙂
a co do Bio-Oil to nawet nie wiedziałam, że on taki drogi, a to naprawdę okazja połowa ceny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziata wykończysz się z tymi bransoletkami, pewnie bolą Cię plecy od siedzenia przy nich?
ja całkiem niedawno przepisywałam komus prace, zaledwie 30 kilka stron, a myślałam że mi plecy odpadną, zwłaszcza część krzyżowa;/ mama mnie jeszcze "pociesza", że im dalej tym będą bardziej boleć;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziaata Ty sie tak Nam nie przesilaj ! no no no ! powinnyśmy się bardziej oszczędzać dziewczyny ! a my co ? sprzątamy, gotujemy, i robimy jeszcze setki innych rzeczy zamiast czasem troche odpuścić i troche poleżeć ...
Ursulina ja nie używałam bo w poprzedniej ciąży czułam się super ale teraz to by mi się taki pas podtrzymujący przydał . ale jak mówisz że nie wygodny to się raczej nie skusze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ursulina ja mam i szkoda ze nie pytalas zani go kupilas... szkoda kasy.. serio. A malo nie kosztuje. Po 1wsze mial odciazac brzuchol.... yyhy jasne jak go mialam zalozony non stop musialam go poprawiac nie mowiac juz o tym ze sa tylko rozmiary M i L. Musialam przerabiac na S. No i zaczely sie dretwienia brzucha bole w podbrzuszu .... ogolnie nie fajnie... odstawilam pas cholera wszystko przeszlo... i nie zakladam wcale bo mam dzidzie nisko i sciska mi brzuch co bardzo niekorzystnie wplywa. Ginekolog mi powiedzial ze nie jest za tym i zaden inny lekarz zeby sciskac brzuch w ciazy. Odradzil mi ale mowil ze te dretwienia tez od rozciagajacej sie macicy a ja po 1wzzej cesarce dziwnym trafem teraz sporadycznie sie zdarzy ze boli tak jak bolalo... chodzilam normalnie zmeczona po tym pasie a gdy go sciagalam to brzuch odpoczywal. Moze masz inaczej dzidzie ulozona i Tobie przypasuje. jedne sa zadowolone drugie nie.. Czytywalam na forach ze rozleniwia miesnie brzucha w ciazy i gorzej sie brzuch wchlania ale nie do konca w to wierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gigaa co racja to racja hehe a trzeba odpoczywac! aaaa ja dzis zrobilam tyle prac domowych w domu ze omg!! no ale umieralam z nudow juzzz:P a teraz weekend w pracy 🙂

dg-- nie obiecuj tylko lap aparat 🙂

paella- hehe mieni sie w oczkach 🙂 nie pij tyle 🤪

Asiu- do poroduu mam czekac 🤪 oszalala dziewczyna bierzesz dupe w troki i wpadasz na lemoniade !!!! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie wiem czy wam pisalam ale pewnie tak hehe za miesiac 10sierpnia czeka mnie przeprowadzka!! aaa jak ja sie z tym ogarne makabra 🙂 juz tyle tym zyjeeeeee sni mi sie po nocach, zaczynam segregowac wszystko i wywalac zbedne rzeczy co nieco wystawie i sprzedam. Zeby gratow nie brac 🙂 juzz chce zeby zlecialo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla dasz rade ale wszystko powolutku sobie przygotuj i masz nie nosić niczego !
Wiecie ja juz mam chyba ten syndrom wicia gnazda taki co przed porodem normalnie hehe nie wiem czy to z nudów czy co ale codziennie sprzatam przekladam ukladam przenosze z jednej szafy do drugiej i tak caly czas cos a wieczorem plecy mi wysiadaja i podbrzusze boli... 😞
macie czasem tak ze jak robicie siku albo jak wydmuchujecie nos to tak kluje brzuch jakby szpilki normalnie ? chyba bd musiala powiedziec mojej gin o tym...
a co do tego twardnienia brzucha to tez juz zauważyłam od jakiegoś czasu że tak mam ... tylko sie zastanawiam czy nie za wczesnie ? juz dobre 3-4 tyg mi sie tak robi. z corcia bardziej pod koniec ciazy mialam 7-9 mies i to tez nie wiem czy w 7 mies mialam takie trwardnienie , napewno w 8 mies bo gin mi kazal liczyc ile razy dziennie tak mam (podobno jak wiecej niz 10 razy to źle ) a ja potrafilam miec nawet 2 razy w ciagu 1h i to tak pulsacyjnie mi trwardnial ... wydaje mi sie ze przez to mi sie tak szybko szyjka skróciła...
ale się rozpisałam hehe wczoraj zrobiłam sobie uczne normalnie jadłam koreczki kaszubskie na przemian z roladą truskawkową i chipsami fromage hehe
a tak poza tym to pogoda sie bardzo zepsula zimno i mokro 😞 nie wiem co dzisiaj bd robic bo wysprzątane mam a w taka pogode to tylko w domu siedziec a mialam sie wybrac do centrum handlowego ale zobacze jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giga twardnienie brzucha 10na dobę wcale nie jest niebezpieczne. Mój lekarz twierdzi że 6 na godzinę jest powodem do niepokoju. Na twardnienie najlepszy odpoczynek i Aspargin(magnez+potas).Ja w ostatniej ciąży to miałam z 10skurczy na godzinę a lekarz nie kazał się tym przejmowaćJak mówiłam że biorę już strasznie dużo tego magnezu, to mi się spytał :"a przedmioty pani przyciąga ?"
W poźniejszym czasie na skurcze daje się fenoterol, ale tylko wtedy gdy jest ich bardzo dużo i zagrażają ciąży, bo on sam ma skutki. uboczne.

Syla a gdzie się przeprowadzasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Dg na drugie osiedle, bede wynajmowac inny dom.
Giga mi twardnieje brzuch od samego poczatku hehe i mamtylko magnez 🤪 bede musiala sie przejsc do ginka polskiego i sprawdzisz szyjke. Teraz szczerze powiem ze twardnieje duzo mniej i rzadziej niz na poczatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biąrę magnez caly czas . nie wiem ile razy na dzien mam to trwardnienie bo nie liczylam ale ostatnio zdarza mi sie dosc czesto ... ciekawe jak tam moja szyjka w czwartek wizyta to pewnie bd mi sprawdzac... i moze w koncu plci sie dowiem 😁
Syla jak mowisz ze od poczatku tak masz to chyba nie mam sie co martwic 🙂 jak dopiero gdzies od miesiaca zauwazylam (przynajmniej takie silniejsze trwardnienie )

jutro ide na 9.00 na msze za dziadka rocznicową 😞 a pozniej jest spotkanie u babci calej rodzinki ale nie mam ochoty sie ze wszystkimi spotykac ...;/ jakos musze sie umiejetnie zmyc po mszy xD hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moim zdaniem magnez dużo daje więc bierzcie jak można no i pomaga oczywiście sama tabletak 😉

Giga - nie lubisz takich imprez rodzinnych u babci? ja zawsze jak do babci to zawsze i na każdą (bo do babci) bardzo żałuję że jej już nie ma :/ więc korzystaj póki jest 🙂

ja dzisiaj byłam na imprezce rodzinnej od strony męża i normalnie... pijaństwo 😆 a ja że nie pijąca to musiałam na to wszystko patrzeć hehe
a teraz w domu mężu oczywiście wymyśla i szuka jakby mnie tu sprowokować, potem się przymila i tak dopóki nie zaśnie 😁 więc czekam aż zaśnie hehehe ale ogólnie objadłam się jak nie wiem co, nawet na wędzonego łososia się skusiłam ☺️ mam nadzieję że nic mi nie będzie 🤨

no i tak wogóle to chyba wybraliśmy imie dla dziecka - więc mam nadzieję że będzie Hubert (tak jak u Ciebie Młoda 😉 ) albo niech ten mój mężu wymyśli jeszcze jakieś sensowne imie bo mi pomysłów brak, a jak już mam to je odrzuca 😉 ehhh z facetami... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Ursulina ja mam i szkoda ze nie pytalas zani go kupilas... szkoda kasy.. serio. A malo nie kosztuje. Po 1wsze mial odciazac brzuchol.... yyhy jasne jak go mialam zalozony non stop musialam go poprawiac nie mowiac juz o tym ze sa tylko rozmiary M i L. Musialam przerabiac na S. No i zaczely sie dretwienia brzucha bole w podbrzuszu .... ogolnie nie fajnie... odstawilam pas cholera wszystko przeszlo... i nie zakladam wcale bo mam dzidzie nisko i sciska mi brzuch co bardzo niekorzystnie wplywa. Ginekolog mi powiedzial ze nie jest za tym i zaden inny lekarz zeby sciskac brzuch w ciazy. Odradzil mi ale mowil ze te dretwienia tez od rozciagajacej sie macicy a ja po 1wzzej cesarce dziwnym trafem teraz sporadycznie sie zdarzy ze boli tak jak bolalo... chodzilam normalnie zmeczona po tym pasie a gdy go sciagalam to brzuch odpoczywal. Moze masz inaczej dzidzie ulozona i Tobie przypasuje. jedne sa zadowolone drugie nie.. Czytywalam na forach ze rozleniwia miesnie brzucha w ciazy i gorzej sie brzuch wchlania ale nie do konca w to wierze.


Sylaten pas dostałam od kuzynki, która kiedys bedac w ciazy noisila taki, wiec przynajmniej nie wydałam pieniedzy, a nawet nie mam pojecia ile kosztuje.
Tez mam brzusz nisko, dlatego jak go przymierzyłam to wydało mie sie smieszne, ze mam go nosic niby po co, skoro mi w nim zle 🙂 a pytałam bo nie spotkalam sie nigdy z takim pasem 🙂
co do przeprowadzki to w sierpniu tez zmieniam mieszkanie, wynajem;/ a potem bedziemy sie starac o kredyt na własne mieszkanko. taka straszna ta nasza polska perspektywa przyszłosci;/ ale jakos bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Też mam chyba ostatnio te twardnienie a że brzuch mam bardzo nisko i na usg główka dziecka była praktycznie na samym dole(pod majtkami) to odczuwam to jako ciągnięcie w dół i parcie na miednicę. Nie wiem ile razy dziennie tak mam bo nawet uwagi nie zwracałam na to ale musze się temu przyjrzeć. Co do przeprowadzek to tez mnie to czeka za 2 mc będziemy się przenosić do nowego domu. Firma ma go dokończyć do 15 sierpnia a potem musimy położyć podłogę i pomalować więc we wrześniu może uda się już przenieść bo chciałabym tam się zadomowić przed porodem. Aha przy smarkaniu też mnie kłuje brzuch mocno ale ginekolog powiedział że te więzadła na których trzyma sie macica sa rozciągnięte i dlatego tak boli przy spieciu mięśni brzucha. Ale nie jest to groźne. Mi ostatnio drętwieje góra brzucha jak leżę na boku (mrowi mnie pod żebrami) też tak macie? Co to znaczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ursulina- dobrze ze nie musialas za niego placic ehehe 🙂

ola- jaka podloge robisz?:P bo przypomnialo mi sie ze znajoma sie budowala i zrobili sobie podloge i parkiet i zapach nowosci byl tak silny ze 3/4miesiace czekali az przejdzie ten smrod nowosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella byłam na tym grillu rodzinnym... Wiesz na kiedyś jak byłam mała to uwielbiałam takie imprezki rodzinne, a teraz to poprostu towarzystwo mi nie odpowiada. Jakbys znała moją rodzinkę od strony taty to byś miała to samo zdanie ! wierz mi 😁 Ale jakoś przebolałam i co najlepsze nikt sie nie zorientował że jestem w ciąży hahaha xD a pokazywałam Wam foto mojego brzusia 😁 jest juz dosc spory jak dla mnie xD

Ola szkoda że tak praktycznie przed samym porodem ta przeprowadzka ale dasz rade tylko masz sie nie przesilać ! A co do tego mrowienia to mam czasem podobnie ale z kolei jak siedzę zgarbiona , ale jak się wyprostuję albo poloże na chwile to mija u mnie.

Maugodziaata no w końcu odpoczniesz ! Nie pisz się więcej na te branzoletki hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola nie chce cię straszyć, ale to się tylko tak wydaje że jak ma się stan deweloperski to wystarczy położyć podlogi i pomalować ściany. Poza tym za szybko nie powinno się budować tynki, posadzki to wszystko musi odparować., a wykończenie potrafi wykończyć. Życzę powodzenia bo mam już. w tym temacie spore doświadczenie sami budowaliśmy nieduży dom, zajęło nam to 2lata,ale w domu było wszystko zrobione na tip top, myślę że max pół roku szybciej można było to zrobić, a ostatnio pomagalismy rodzicom się urządzic-mieszkanie w bloku 55m2.Moi rodzice też mieli takie podejscie tylko położyć podlogi i pomalować, zdziwili się bardzo ile było do zrobienia, zaprojektowania, wybrania i ile to wszystko kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...