Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ola biedactwo ... 😞 u mnie rozstepy pojawily sie dopiero jak corcia miala tak z 7 mies. na szczescie praktycznie nie widoczne a na brzuchu mam 2 takie male z boku i na tym sie skończyło a ja używałam oliwki w żelu prenalen czy cos takiego . ale wiesz to zalezy od organizmu jedni sa podatni a drudzy nie albo przynajmniej mniej... nie masz sie co przejmowac . podobno ten bio-oil jest b. dobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej ciążaróweczki ! dawno mnie nie było ale w sobotę miałam gości i od rana ogarnianie itd. goście zmyli się po 19, na szczęście teściowie pomogli posprzątać. Torcik tak smakował że cały od razu poszedł :P

bratowa mojego męża przywiozła mi robótkę domową i mam do zrobienia 350 bransoletek do niedzieli, miało być mniej ale coś ją wykiwali. No i siedziałam w sobotę jeszcze do 2 w nocy wczoraj też. Trochę roboty z tym jest.

A wczoraj byliśmy na plaży 🙂 wszyscy się spiekli na raka :P ale dzień był udany 😉 dziś muszę do końca ogarnąć kuchnię i pranie zrobić. No i muszę robić te bransoletki. Na razie mam 60 szt. 😞

Pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziaata torcik pewnie znakomity był jak tak szybko zniknął 😁 a co do tych branzoletek to jak Twoja bratowa moze Cie tak wykorzystywać ? potrzebujesz troszke odpoczynku ! należy Ci się ! a Ty nie dość że sprzątasz tyle , gotujesz to jeszcze dodatkowe zajecie Ci dała ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maugodziaata opanuj się trochę z tymi zajęciami !
Wiem że łatwo mówic mi lekarz kazał leżeć na dupie a jak tylko kręgosłup przestał mnie boleć to mnie roznosi... jejku jakbym sobie posprzątała, ale hamuje się.Robię sobie niewielkie zadania mało obciążajace, za odkurzanie, mycie podłóg już sił nie biorę. Od razu twardnieje mi brzuchol, w weekend nie pracowałam ale i tak mam wyrzuty sumienia bo prawie nic nie leżałam prócz wieczorów.Teraz mam galara przed wizytą jutrzejszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-mamusia a czym się smarowalaś ? Spróbuj może rzeczywiscie tego Bio-oila. ja tylko raz dziennie się smarowalam na razieMama-Perfekta nic nie ma chyba że na pupie bo tam mam tendencję ale jej nie. oglądam. W poprzedniej ciąży bardziej o to dbalam i inwestowalam w Mustellę , nic nie wyszło a żelu poporodowego praktycznie w ogóle nie używalam. Teraz liczę że po prostu sklonnosci do rozstępow na brzuchu nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maugodziaata a z czego robisz te branzoletki? pytam, bo kiedys mialam manię robienia kolczyków i korali z modeliny i roznych elementów zakupionych na allegro 🙂

a ja własnie wrocilam z wizyty lekarskiej, po 2 tygodniach od badania na glukoze dopiero dzis moglam sie dowiedziec co tam slychac. na szczescie cukrzycy ciążowej nie mam, za to morfologia tragiczna, szczegolnie niskie żelazo, az sie zdziwila lekarka ze az tak;/
dobra wiadomoscia bylo to ze niunia dziwnie duzo miejsca ma, choc juz 860g jest, no i odwróciła się już główką do dołu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 😉
ale u nas w Irlandii upały wczoraj znowu bylismy na plaży, troszke sie spiekłam z twarzy i na nogach ale nie narzekam przynajmniej mam teraz jakis kolorek 🙂 w ogóle to było super , takie lato w Irlandii to ja lubie 😉

ula to dobre nowiny 🙂 a żelazem aż tak bardzo sie nie przejmuj z tym to chyba każda z nas ma teraz problem, jedz duzo zieleniny, a żelazo popijaj sokiem z pomaranczy lub witamina c bedzie sie lepiej wchlaniac, pamietaj zeby nie pic mleka przez pare godzin jak przyjmujesz zelazo bo mleko powoduje ze zelazo sie zle wchlania.

olcia wspólczucia.. smaruj sie ile tylko mozesz zeby brzuszek byl caly czas nawilzony bo im świeższe rozstepy tym lepiej mozna nad nimi zapanowac, ja osobiscie polecam oliwke bio-oil wedlug mnie najlepiej nawilza wprawdzie jest to moja pierwsza ciaza i nie wiem czy mam sklonnosci do rozstepow ale próbowałam smarować sie tez innymi kremami i oliwkami ale od razu wracalam do bio-oil bo po innych czułam ze skóra jest mocno napieta a po bio-oil jest fajna miekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg współczuje, ja to bym nie wysiedziała w miejscu.. a bransoletki to sama wzięłam sobie na głowę bo dostanę za to jakiejś 200 zł 😉 choć przyznam się że więcej chyba nie wezmę bo sporo zabawy przy tym. bransoletka składa się z rzemyczków i tabliczki z imieniem, takie małe badziewiactwo ale strasznie dużo zabawy przy tym ;/ więcej się nie pisze na bransoletki, może spróbuje innej robótki :P wczoraj się spiekłam i dzisiaj dalej czuje. 😞

a co do rozstępów.. w pierwszej ciąży nic mi nie wychodziło do jakiegoś 7 miesiąca a później jak walnęło to już było za późno na smarowanie ;/ po ciąży smarowałam ale nie bardzo schodziły w końcu same zrobiły się białe. A jak zaszłam w drugą ciąże to smarowałam kremem elancyl (taki specjalny dla kobiet w ciąży) i nowych rozstępów nie mam a stare jeszcze mniej widać więc jest ok. On trochę kosztuje ale na allegro kupowałam takkie próbki po 10ml, teraz się na razie smaruje oliwką. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 😁
Rozstępy to mnie już wyszły przy odchudzaniu,szybko schudłam 12 kg i wyszły sobie ,teraz nie mam nowych ale ze starymi rady sobie nie dałam niestety ☺️
Tak samo z cellulitem mam kłopot,miałam troszeczke ale teraz to masakra,skóra na udach jak na pomarańczce ,ale bańki które pomagają jako tako nie są wskazane w ciązy 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati też mam banki chinskie ale nie wolno w ciąży a fakt że pomagają. Ja smarowałam się kremem z Gerber przeciw rozstępom. Na początku ciąży kupiłam tego bio-oila i nie byłam zadowolona bo miałam cały czas tłusty ten brzuch i kleiły mi się ubrania ale chyba się poświęcę, kupię jeszcze raz i będę używać. narazie nic się dalej nie dzieje z tymi rozstepami smaruję je takim dodatkowym kremem na istniejące rozstępy z Pharmaceris, używam go na nogi bo mam takie rozstępy co wyszły mi już przed ciążą jak przytyłam. Ja chyba poprostu mam predyspozycje 😞

A tak zmieniając temat to u nas dziś nie było fajnej pogody bo chmury co chwilę i nie szło się opalić. Jutro rano jadę do lumpeksu jak co wtorek i potem się będę wygrzewać w basenie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja sie smarowalam w poprzedniej ciazy bio oil i perfecta i bylam bardzo skrupulatna , niestety w 9miesiacu zauwazylam rozstepy, mysle ze juz wyszly okolo 8m ale przez to ze sie uzywalo kremow one byly blade caly czas. Teraz zrobily sie fioletowe i mam to w dupie 🙂 nawet sie nie smaruje myje brzuch tyko w emolientach i nie mam uczucia ciagnacej sie skory. I tak juz nauczylam sie chowac brzuch a w przyszlosci zrobie sobie operacje plastyczna czy cos i git 🙂

U nas pieknej pogody ciag dalszy jak pisala Asia 🙂 cudnie!! dzis Nela caly dzien kapaala sie w basenie i ja nawet tez co nieco 🙂 opalilam sie nawet 🙂 od 15 biegalam w staniku majtkach hehe brzuch tylko nasmarowany filtrem 50 🙂 a coo mi tam moje cialo tak rzadko sllonce widzi ze musi sie naladowac teraz 🙂

Dzis na kolacje zajadam sie ogorkami kiszonymi mmmmm pycha :P zjadlam tez tosty teraz przegryze zelkami mniaam i lykne sobie pepsi od meza hehehe a cooo taaam. Nadrabiam wieczorem bo przez dzien nie chce sie jesc nawet. Dzis tylko wypilam troche soku pomaranczowego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej cieżaróweczki 😉
ale u nas dzisiaj upał... masakra.. poszłam rano zaplacic ubezpieczenie za samochod i myslalam ze do banku nie dojde taka duchota że szok, jak wróciłam to stwierdziłam że sie dzisiaj nigdzie nie ruszam do puki słonce troche nie zajdzie.. a że siedziałam cały dzień w domciu przy wiatraku, troche posprzatałam i troche sie ponudziłam to stwierdziłam że zrobie tą tabelke
bo widziałam ze był problem z jej dodaniem..
no i jest gotowa 😉
jakby cos nie pasowało w danych lub coś sie zmieniło to piszcie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu piekna tabelka 😁 wygląda na to że tylko jeszcze ja nie znam płci dziecka... 😞 ale juz nie długo 😁 wizyte mam na 18.07 wiec mam nadzieje ze tym razem dzidzius pokaże 😁
P.S. zrobiłaś mały błąd w moim nicku 😁 hehe zapomniałaś o jeszcze jednej 7 , ale to nic 😉

a tak w ogóle to u mnie też upał straszny dzisiaj ... i w ogóle moje samopoczucie nie bardzo ... jakaś taka obolała jestem ostatnio 😞 aż się boje co bd za miesiac - 2mies. a moja Emisia coraz bardziej rozrabia i strasznie bałagani .... czasem mam ochote poprostu sie polożyc chwile i poleżeć żebym nie musiała cały czas za nią biegac bo cos psoci... zasneła mi o przed 19 jak wracałyśmy ze spacerku i mam chwile spokoju ale kolo 21 sie zbudzi pewnie na mleko.. mam tylko nadzieje ze odrazu zaśnie ... bo jestem dzisiaj padnięta ... kurde ale narzekam hehe a co tam u Was ciężaróweczki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Asiu tabela super 🙂 wychodzi na to że jestem następna w kolejce 🤪 tak po cichu liczę na poród końcem września. Już powiem szczerze się trochę mecze a poza tym mam ochotę się odchudzać 😁
A zapomnialam Wam pisać ostatnio że moja Pola ważyła na ostatniej wizycie 1100 g 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga sorki za błąd ale przepisywałam dane z tabelki którą zrobiła dg i tam już nie było drugiej 7 ale juz to poprawiłam 😉

fela to duża ta Twoja Pola 😉 co do meczenia sie to tez juz sie troche mecze a szczegolnie jak takie upały..chciałabym żeby już był ten pazdziernik :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu super tabelka. Co do rozstępów to jeszcze nic nie widać 🙂 ale mamy sporo czasu więc coś może się pojawić 🙂 ja po kąpieli wlewam do wody parafinę (oliwkę bezzapachową) wtedy skóra się natłuszczy i zmywam prysznicem. Dawno mnie nie było to trochę popiszę 🙂 przytyłam 7kg. wszystko poszło mi w brzuch i wyglądam jakbym miała zaraz rodzić... dalej się nie wyjaśniło z przychodnią a ja muszę 24 zanieść zwolnienie 😞 a ci lekarze co pisałam wcześniej nie mają już miejsc 😞 ostatnio byłam w szpitalu u lekarza bo straszne uczulenie miałam miejsc intymnych i przepisali mi leki za 90zł 😞 no ale jak mus to mus. Cały tydz byłam u teściów w tabace pomagałam. trochę się narobiłam ale wolę coś robić niż siedzieć w domu i narzekać ze tu mnie boli, tam mnie boli 🙂 dziś zrobiłam 20 słoików kompotu z czereśni i 200 pierogów z jagodami 🙂 będzie na zimę 🙂 jutro idę nazrywać wiśni i trochę kompotu zrobię i dżem. Mój synek cały czas się wierci i nie wiem kiedy on śpi 🙂 w dzień fika, w nocy budzę się do łazienki on fika 🙂 a mam pytanie... jak wasi mężowie, partnerzy reagują na sex? mój się panicznie boi, że zrobi krzywdę dziecku i tak od jakiegoś czasu u nas lipa 😞 dobra kończę i nie zanudzam 🙂 trzymajcie się brzuchatki i kolorowych snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
o cholipa ale miałam do czytania 🤪 normalnie nie mam na nic czasu a raczej na bieżące zaglądanie w net, ale mam nadzieję że za ok. dwa tygodnie się uspokoi wszystko i będę mogła już więcej odopoczywać 🙂
co do rozstępów to ja narazie nie mam a też nie smaruję sie zbyt regulanie i pewnie będę tego żałować 😁 a używam, póki co phanathen oliwkę, fajnie się wchłania i nie pozostawia tłustych plam na ciuchach, nie jest też drogi. Ale brzuch brzuchem za to na nogach mam taki celulit że chyba w życiu takiego nie miałam 🤢
Asiu tabela super zresztą Dg też zrobiła fajną tabelę tylko trzeba czekać dłużej na ładowanie, ale tez jest ok 😁
Syla czy Ty jesteś z Żar w lubuskim? bo ja w sumie pochodzę z tych okolic 🙂

co do samopoczucia to też się strasznie męczę w te upały :/ i krzyż mi tak dokucza że czasami muszę leżeć z pół godziny, a i siedzieć za bardzo nie mogę, muszę męża zmobilizować żeby mnie częściej masował :p

miłej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziewczyny wy to macie zdrowie! Tyle robicie niektóre jeszcze dziecmi się zajmują ja leżę większość dnia i jeszcze mąż mnie opiernicza że za mało. Wróciłam z wizyty u gina: GORZEJ NIE JEST! Lekarz zadowolony ja też tylko mąż mnie krytykuje że za dużo łazsę itp. Ciąża dalej w dużym zagrożeniu przedwczesnym porodem mam dalej dużo leżeć i się oszczędzać. Szyjka się nie skróciła tyle że rozwiera mi się od strony dzidzi, ale to ostatnio też tak było.Na razie bez szwu i fenoterolu, no i nic tylko zaciskac nogi, lekarz jak to stwierdził trudna ciąża nic nie można zrobić w tej chwili tylko się oszczędzać. Ja mu mówię że się boję że nagle mi się skróci szyjka, a on że on też, bo niestety nie ma żadnej gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mała waży 820g i wszystko u niej ok. Głową jest do dołu niestety i ponoć dwa tyg. temu też tak było. Choć mi się wydaje, że się obraca bo kopie mnie po całym brzuchu. Dzisiaj fajnie widać było buźkę widziałam nosek i usta 🙂

Szkoda że koleżanka Patibelka się nie odezwała ciekawe co u niej. Należy jej się lanie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mloda23644 co do sexu to teraz niestety jestesmy oddzielnie bo mój zagranicą. a w poprzedniej ciąży nie było z tym problemu do samego końca tylko oczywiscie bez zadnych hardcorów 😁 hehe tylko spokojnie i delikatnie 🙂 nawet dzien przed porodem sie kochalismy jeszcze 😁 hehe teraz niedlugo mężuś przyjedzie jak urlop tylko dostanie 😁 i bd musieli nadrobic stracony czas 😁 a ( szczerze mówiąć ) strasznie mi się chce ! jemu pewnie tez 😁

dg3003 no musisz uważać teraz szyjka moze w kazdej chwili sie szybko skrócić ... mi sie w ciagu 2 tyg zgladzila calkowicie ! ale jeszcze miesiac chodzilam ze zgladzoną wiec nie było tak zle... Duża juz Twoja Niunia ciekawe ile wazy moj szkrabek 🙂 wizyte mam 18.07 też mi sie strasznie wierci po całym brzuchu myśle że sie caly czas odwraca czasem czuje jakby obrót nawet 😁
i popieram Twoje słowa co do Patibelki miala nam napisac co i jak ? a my sie tu martwimy !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Młoda pisałam Ci już wcześniej że moja szwagierka mieszka w Kwidzynie i też jest w ciąży. Ona po tej akcji z przychodnia chodzi prywatnie do dr. Wronskiego i jest z niego b zadowolona. Przyjmuje na pewno w czwartki od 15, umawiac się nie trzeba tylko idziesz i zajmujesz sobie kolejke.
Dg odpoczywaj cały czas a będzie dobrze! A główką w dol to źle ? Moja też jest ułożona głową w dol i lekarz nic nie mówił że to źle wręcz przeciwnie mówił że przy ułożeniu miednicowym bardziej boli to spojenie lonowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie Patibelka mogłaby dac znać jak wyniki... Czekamy na wieści :-)
A dziewczyny jeszcze odnośnie tabeli to jest tam Salomea ja szczerze mówiąc nie kojarze jej i chyba zresztą nie udziela się tu zbytnio. No chyba że mi już na oczy padło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela oczywiście to że dziecko leży glowa w dół to nic złego z tym że przy mojej niewydolności szyjki było by lepiej by tego nacisku nie było już zwłaszcza że dzieciaczki mają sporo czasu by się ustawić w kanał rodny Pamietam w pierwszej ciąży jak trafiłam do szpitala iw 29tc szyjki nie miałam to mi powiedzieli że ogromny nacisk jest głowy i żę ciężko ją nawet odepchnąć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - kochana Ty leż naprawdę jak nawjwięcej możesz, ja wiem że się nie chce, ale chyba tak będzie najbezpieczniej dla Was 🙂 trzymam kciuki żebyś tak doleżała chociaż do 38tyg. 🙂 wierzę też, że się stresujesz bo i ja mam coraz większego stresa bo zbliża się TEN termin i jakoś... wogóle mam stresa :/ jest tak gorąco i się czasem zastanawiam czy wody mi nie uciekają czy się tak pocę czy co? wizytę mam za tydzień we wtorek i mam nadzieję że mnie lekarz uspokoi że to jednak nie wody, ale boję się strasznie :/
a co z Patibelką bo nie doczytałam, czy chodzi o te badania PAPPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patibelka to ta dziewczyna co miała identyczną sytuację jak ja na usg nie znaleziono nosa z tym że onaPAAPA miała robione, mam nadzieję że wyszły ok i nie będzie musiała amnio robić no i czekać tygodniami na wynik W czwartek miała wyniki i cisza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...