Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej hej 🙂 no dzis pada pada u mnie tez ale za to grzybki będą 🙂

własnie wróciłam z wizyty, pobrałaa mi wymaz na paciorkowca, za 2 dni sie dowiem czy mam. robila usg, mała nadal glowka do dołu, niestety nie znam wagi, a na ostatniej wizycie byla za mala, roznica 5 kg mniej;/ w sumie jak mniejsza to lepiej urodzic, no ale moja lekarka to ma gdzies zze chcialabym wiedziec. kazała przyjsc za tydzien o ile zdaze, zeby sprawdzic dalej czy w porzadku. szyjka jakos sie trzyma, nic wiecej nie powiedziała.

dalej jestem przeziebiona, niestety zapalenie zatok przynosowych i czolowych szybko nie przechodza;/;/;
w nocy nie moge spac, bo martwie sie czy dostaniemy kredyt na mieszkanie. i teraz w 2 tyg musze spakowac nas z tego mieszkania, któro wynajmujemy teraz. Glowa pęka od wszystkiego.
Jakby dzidzia urodzila sie w terminie to byloby super. wlasnie tych 2 tyg potzrebuje jeszcze zeby byc na chodzie
ok juz nie marudze, ide robic zupe ogórkową, bo jutro troche załatwien, to czesc obiadu bedzie z głowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dg - chyba bym zrobila, szczegolnie pzed porodem w wodzie, ale na pewno wczesniej , najlepeij przed proodem w ogole a nie przy rozwarciu 5-6 cm, bo wtedy to jest masakra.

ursulina - wspolczuje czekania na decyzje o kredycie, sama czekalam w lipcu i tez nie soalam po nocach. 3 mam kciuki, na pewno bedzie dobrze!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
smutno mi bo moja mama dzisiaj pojechała spowrotem do niemiec 😞 te 10 dni tak szybko mineły 😞 zobaczymy się dopiero na święta BN no może na początku grudnia już mama przyjedzie i na troszke dluższy urlop 🙂 ogólnie samopoczucie do D*** ale jakoś musze dać rade ... no i te klucia w pochwie i podbrzuszu coraz bardziej uciążliwe są ale musze jeszcze te pełne 3 tyg wytrzymać przynajmniej ! a o leżeniu mogę tylko pomarzyć ... zajrze pozniej do Was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

Giga - współczuję ale jeszcze trochę i będziesz miała kolejną dzidzię więc nie będzie czasu na rozmyślania 😉 zjedz coś słodkiego napij się kawy lub herbaty co lubisz 🙂 może humor się lekko poprawi...

mój nastrój jest tragiczny, dzisiaj robiłam badania moczu i wyszło że mam troszkę podwyższone białko w moczu, jutro idę do szpitala i zadecydują czy zostaję w szpitalu czy dadzą mi leki i będę mogła być w domu, ale znając życie i moje wcześniejsze przejścia pewnie położą mnie w szpitalu :/ ogólnie nie widzę problemu jak trzeba leżeć w szpitalu ale cholera akurat nie w tym tygodniu 🤢 muszę się zrelaksować żeby mi ciśnienie spadło to może i białko spadnie? 😉 na tą chwilę jestem strasznie zła 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂
Giga ja musze Ci powiedzieć ,ze podziwiam Cię bo ja teraz ledwo się ruszam i gdybym miała jeszcze sama wszystkim się zajmować to sobie nie mogę tego wyobrazić.
Ella nie denerwuj się bo bo rzeczywiście ciśnienie podskoczy jeszcze bardziej ,białko w moczu czasem się podnosi i to właśnie u kobiet z wyższym ciśnieniem(tak czytałam bo na poczatku miałam troszkę białaka w moczu).W szpitalu zbadają i stwierdzą czy jest to w miarę w normie i pewnie wszystko będzie dobrze.
A ja mam wrażenie ,ze chyba przenoszę 😁 jeszcze kilka dni temu martwiłam się ,ze nie donoszę do terminu ale teraz te skurcze ustały,czasem mi tylko twardnieje brzuch,boli i czuję ciężar na dole ale nie jest to juz tak uciążliwe(chyba się przyzwyczaiłam i juz podchodzę bez stresu) i teraz obawiam się ,ze znów będę szła na termin na kroplówkę jak w poprzednich ciążach a tak chciałam iśc dopiero jak juz skurcze będą mocne i nie będę musiała tam leżeć plackiem cały dzień 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella nie martw się na zapas ! może nie bd potrzeby żebyś zostawałą w szpitalu ! bd dobrze 🙂

Kati no ja też już słabo z kondycją u mnie cięzko mi chodzić tym bardziej że mnie ten brzuch juz ciagnie i mam te klucia na dole ... ;/ , a co do terminu to tak naprawde dzidziuś ustala termin rozwiązania i my nie mamy nic do gadania 😁

zaraz bd prasować ciuszki do torby do szpitala , wyprałam same te najmniejsze zeby coś wybrać do torby i spakować już tak na wszelki ! musze to teraz zrobić bo córcia zasneła i bd mogła w spokoju na siedząco pracować chociaż nigdy tego nie praktykowałam spróbuje 😁 a tak w ogóle to mierzyłam wczoraj sobie wieczorem brzuchol i już przekroczył 0,5 cm jaki miałam z córcią do porodu więc jest ogromny ! i dość nisko osadzony , sama nie wiem jak ja jeszcze funkcjonuje hehe dobra lece bo musze zdarzyc zanim Emi się obudzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia dzięki za pocieszenie 🙂 chciałabym ten tydzien i następny jeszcze dotrwać a potem właściwie to mi wszystko obojętnie 😉 mogłabym być tak daleko jak Ty 😉 no trudno jakoś to będzie, byle mi ciśnienie zbili a wytrzymam ten czas - ale strs jest, znam konsekwencje i wiem jak to jest ehh ta świadomość 🙂
a to się zmienia jak w kalejdoskopie widzę 😉 niedawno się martwiłaś że to już się zaczyna a teraz stoicie w miejscu z tymi skurczami 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella nie denerwuj się bo to przynosi skutek odwrotny.

Kati jak chcesz przyśpieszyć troszkę to więcej ruchu, a szyjka się skróci i rozwarcie zrobi bo skurcze zaczną cię znowu męczyć. A może troszkę poprzytulaj się do męża..

Giga ja cię podziwiam zresztą także Sylę i resztę mam siedzących z dzieckiem w domu, ja ledwo chodzę wszyscy wszystko za mnie robią, a dziecko nawet nie chce się ze mną bawić bo dla niej siedzenie w domu to męczarnia. Oddaliła się ode mnie bardzo ale nic teraz zdrowie siostry najważniejsze zresztą przecież do końca już naprawdę niedługo 🤪
Ja dzisiaj byłam w laboratorium i to jedyne moje wyjścia prócz lekarza, wczoraj się normalnie bałam że skurcze znowu będą mnie męczyły jak połażę, a tu proszę czuję się dzisiaj super, choć nie przeginam .. bo u mnie jak u Ciebie /Kati jednego dnia myślę że spokojnie jeszcze trochę pociągnę a drugiego jedną nogą na porodówce siedzę. Muszę odstawić leki odczekać tydzień i mogę rodzić 🙃

Ursulina z całego serca życzę ci by dzidzia poczekała aż wszystko załatwicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Podziwiam Was, ze dajecie sobie radę majac juz dzieciaczki mniejsze 🙂 ale pewnie jak trzeba to kazdy musi sobie radzic w sytuacji w jakiej sie znajdzie.
Byłam dzis z mezem w banku, papiery o kredyt złozone, teraz czekamy na decyzję. Mąz poszedł do pracy, a ja pakuje manatki pomalu. Bedzie coraz gorzej bo od 2 dni bola mnie okropnie krzyze i to tak promieniuja do gory pleców;/ co bedzie to bedzie nic juz nie przeskocze.

Co do urlopu macierzynskiego to dzwonilam ostatnio do zusu i babka mi powiedziała ze mam zlozyc podanie do pracodawcy jaki urlop chce i akt urodzenia dziecka, a pracodawca przekazuje to do zus. oczywiscie ta proceduro do 14 dni po porodzie.
pozniej doczytalam w internecie ze jesli chce roczny urlop odrazu to musze to zglosic przed porodem. wiec paranoja nie wiem o co chodzi juz. no i zwolnienie mam do 2 pazdziernika a termin na 3, wiec jesli by sie niuni nie spieszylo to juz sama nie wiem czy zglaszac wczesniej ze chce urlop od 3. 10 czy isc po zwolnienie dalej? nie lubie papierkowych zalatwien zwlaszcza z zus, z któym mialam teraz przeboje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ostatnio to i u mnie chandra. Pogoda duzo robi dzis troche slonka i lepiej rano posprzatala
Zrobiłam pranie i zupę dla dziecka zeby była po przedszkolu. Na 12 miałam wizyte w swojej lekarki i wysyła mnie do szpitala bo mały ma niższe tetno i chce to sprawdzić myśle ze tragedi nie ma bo jest 128 a Awsze ponad 140 ale trzeba sprawdzić czyli dzis ktg i usg mam nadzieje ze ok i wrócę do domu.

Paella nie martw sie bedzie ok.

Urszulina pomału pomału i sie uda ja ju cieszę sie ze mam to za sobą.

Asia w argosie ju wszystko wyprzedane w sumie tylko jedna mi przypadła do gustu ale niestety ni ma jej. Reszta powyżej 100e a ta moja co chce to jest tak naprawdę 15 e tylko obniżona bo w smythsie 100e

Kati moja lekarka powiedziała mi dzisiaj ze nospe i magnez bierze sie max do 38 Tc potem absolutnie bo organizm musi mieć ta moc na porod a nie ze go spowalniasz przestań brać tabletki. I sie wypakujesz jak masz gdzieś schody to sobie zrób spacerek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam cały czas ciśnienie obnizone nawet kawa nie pomaga spalabym non stop bleee strasznie mnie plecy bolą i w ogóle brzuch wrócił na swoje miejsce zas jest nisko może jeszcze ostatnio sie przekrecil ostatnio wszyscy mnie zaczepiają ze mam ogromny brzuch ze taka chuda i sam brzuch i ze szpiczasty 😉 ja go juz ledwo trzymam a jak siedzę to jak worek kartofli na kolanach. Chce juz koniec bo niecierpie być ograniczona .... Wrr

Zdrowka dla was dam znac po wizycie w szpitalu mam nadzieje ze z donuuuu !!!! 🙂

Dg bedzie git mała zaraz sie bedzie Lepic z powrotem jak przyjdzie siostrzyczka heh

Powiedzcie mi planujecie juz wasz powrót z malenstwem do domu ??? Zeby jakaś zazdrość nie wywiązała sie odrazu?? Ja wynyslilam ze braciszek przywiezie siostrze prezent do domku gdy wrócimy 😉 myśle ze dobrze skojarzy i tak zostanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA pomysł z prezentem już przećwiczony został przez moje koleżanki z marcówek 2011 i ja też go zastosuję jest właśnie w drodze. Moja Agatka niechętnie mówi o siostrze ciekawe co powie dzisiaj na jej pokój bo dostał naklejki może to jej się nie spodobać choć na też kilka dostała pomimo tego ze już wystarczająco dużo ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje "dzieci" he he dostaną nastepną jaszczurkę w prezencie(mają już 2 agamy i gekona) 😜 😜 😜
Sylwia u mnie schodów pod dostatkiem bo mieszkam na 10 piętrze w wieżowcu 🤪 tylko musze to zrobić rano jak wszyscy będą w szkole i w pracy mąż bo oni by się w życiu nie zgodzili żebym z domu wyszła a co dopiero po schodach chodziła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i cóż nie wytrzymałam i rozmawiałam ze swoim lekarzem gin. powiedziałam co mi internista zalecił i co u niego wyszło, na co mój gin. na początku mnie uspokoił z tym białkomoczem że w ciąży parametry i wartości są inne niż dla normalnego człowieka więc nie ma się co stresować, zapytał się co ja o tym wszystkim myślę i co czuję, więc stwierdziłam że chcę leki dodatkowo jak jeszcze mogę coś brać, i tak też się stało. We wtorek mam kolejną wizytę,ale jeśli coś będzie ze mną nie tak to mam od razu jechać do szpitala, ale mam nadzieję że nie będę musiała jechać do szpitala... jeszcze 😉 uff ale mi ogólnie ulżyło 😉 i ciśnienie od razu spadło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella napisał(a):
no i cóż nie wytrzymałam i rozmawiałam ze swoim lekarzem gin. powiedziałam co mi internista zalecił i co u niego wyszło, na co mój gin. na początku mnie uspokoił z tym białkomoczem że w ciąży parametry i wartości są inne niż dla normalnego człowieka więc nie ma się co stresować, zapytał się co ja o tym wszystkim myślę i co czuję, więc stwierdziłam że chcę leki dodatkowo jak jeszcze mogę coś brać, i tak też się stało. We wtorek mam kolejną wizytę,ale jeśli coś będzie ze mną nie tak to mam od razu jechać do szpitala, ale mam nadzieję że nie będę musiała jechać do szpitala... jeszcze 😉 uff ale mi ogólnie ulżyło 😉 i ciśnienie od razu spadło 😉

No widzisz ,czasem ci nasi lekarze strzelą z pyska i nie zastanawiają się jak my to przyjmujemy.Ale jak narazie nie jest zle,więc odpręż się,zrób ciepłą herbatkę i połóż z nogami w górze 😁Miłej nocki Ela i dla reszty też 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, jakoś nie miałam czasu dzisiaj wejsc i poczytać. Ładna pogoda była to po śniadanku poszłyśmy z córcią na spacer. Przeszłyśmy ze dwa km. ! Moja córcia o własnych siłach na własnych nóżkach 🙂 ćwiczę z nią od jakiegoś czasu chodzenie na spacer bez wózka żeby dwóch wózków później nie targać 🙂 i jest już duży postęp.

Ja sądzę że moja córcia to się ucieszy z dzidzi w domu, tylko nie wiem jak długo ta radość będzie trwała :P
jak na razie na ulicy zaczepia każdy wózek z piskiem dzidzia i zagląda :P

kręgosłup mnie dziś boli. idę spać. dobranoc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja nie mam pomysłu totalnie co jej kupić poprostu wejdę do zabawkowego i juz.

Co jest z fela ? Dawno nie pisała ???? Kto sie jeszcze nie odzywa ?!

Ja po wizycie juz spędziłem w szpitalu 5h dlatego niecierpie tam jeździć ale wierze jest ok!!
Z dzidzia okej szyjki jeszcze troche jest nic sie nie zaczelo, ktg okej to najważniejsze ale młody nie chciał dać sie zbadać woda sok pomarańczowy ciastka dopiero 2 kubek lukozady pomógł lezaalam aż 40minut. NasCzescie wracam do domu ;-) mam wrócić jak będę czuła mniej ruchów chyba tak jak dzis. Mam tylko infekcje i dostałam globulki. Na usg mały zwiniety ciasno mu heh dzis zaslanial noga co ma także 100% bedzie na porodowce wiadomo ;-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
A ja nie mam pomysłu totalnie co jej kupić poprostu wejdę do zabawkowego i juz.

Co jest z fela ? Dawno nie pisała ???? Kto sie jeszcze nie odzywa ?!

Ja po wizycie juz spędziłem w szpitalu 5h dlatego niecierpie tam jeździć ale wierze jest ok!!
Z dzidzia okej szyjki jeszcze troche jest nic sie nie zaczelo, ktg okej to najważniejsze ale młody nie chciał dać sie zbadać woda sok pomarańczowy ciastka dopiero 2 kubek lukozady pomógł lezaalam aż 40minut. NasCzescie wracam do domu ;-) mam wrócić jak będę czuła mniej ruchów chyba tak jak dzis. Mam tylko infekcje i dostałam globulki. Na usg mały zwiniety ciasno mu heh dzis zaslanial noga co ma także 100% bedzie na porodowce wiadomo ;-))

Super wiadomości Sylwia 😁 Mój maluch szaleje ale na USG fajnie się dał pomierzyć.Za to jak tylko usiądę to zaraz zaczyna się buntowac,moge tylko tak na półleżąco ☺️Niby ma mało miejsca ale te piętki i kolanka to mi nieżle dają popalić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla- super że wszystko ok 🙂

Kati - normalnie masz już 38 tydz. właściwie to już możesz rodzić 🤪 w kązdej chwili 🙂 jeju jak ten czas zleciał 🙂

a ja się zastanawiam czy już wyciągać wózek z kartonu 😁 ale to chyba jeszcze za wcześnie myślę, chociaż strasznie mnie korci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...