Skocz do zawartości

Brzuszki, brzuchatki, brzusiunie czyli w środku nasze Niunie ;) | Forum o ciąży


henimedes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiecie co, wydaje mi się że to kwestia ubrania i gołego brzucha. Zauważyłam że w leginsach już staje się okrągły a na goło ma swój prywatny kształt. W dodatku ostatnio jeszcze mała mi go mocno deformuje 🙂 Upodobała sobie w szczególności prawą stronę 😮 między jedną a drugą potrafi być nawet centymetr póltora różnicy i z jednej strony twardy a z drugiej miękki 🤪 i w dodatku daje się wyczuć albo główkę albo pupę (jeszcze ekspertem palpacyjnym nie jestem 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Gosiu nie przejmuj się swoimi rozstępami, zbledną. Ja co prawda nie mam rozstępów ale mi np robią się malutkie ranki- skóra mi pęka. A brzuszek świetny 🙂 Tak się wczoraj wieczorem zastanawiałam czy którejś z nas pępek już wystaje 🙂 Mój się skurczył do wersji mini ale jeszcze jest wklęsły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Henimedes u mnie antenka już stoi jak zresztą widać....
A te rozstępy są z 1 ciąży i są już blade i nie sądze żeby bardziej zeszły ewentualnie mogą dojść nowe... Ale oby nie.....
Na piersiach tez mam rozstępy ale są bardzo blade więc prawie nie widoczne... Oby tylko nie doszły nowe bo się chyba załamie... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie pępęk jeszcze wklęsły ale myślę ze niedługo bedzie wypukły. U mnie też pojawił się rozstęp na lewym boczku, używam balsamu z Bielendy, Sexy Mama i zmienił kolor z fioletowego na bardzo jasny i to w ciągu kilku dni. Także jestem zadowolona. Cały czas używam olejku ze słodkich migdałów na noc + ten balsam na dzień. Jak narazie nic się nie dzieje. Piersi i brzuch całe.
Ja ważyłam się na ostatniej wizycie, to było + 4 kg. A w pasie dzisiaj mierzyłam i mam 102.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie 25,1dzień ciąży.Pępek wklęsły,prawie 6kilo do przodu i 86cm w brzuszku mierząc obwód w linii pępek-plecy;-)
Zaczyna ciężko mi się oddychać bo jestem astmatykiem. Do tej pory żadnych dolegliwości nie miałam....ale już się objawiają. Poza tym dość dużo się ruszam, chociaż staram się nie przemęczać. Z narzeczonym sprzątamy odziedziczone mieszkanie i planujemy szybki, mały, niedrogi remoncik;-)
Mała jest dość aktywna , lubi jeżdzić po mieście, i jest spokojna jak sobie sprzatamy 😜
Poza tym smaruje się balsamem terazz juz od 2 miesiecy prawe codziennie-zwykły balsam rossmann-babydream. ładnie pachnie i nie jest tłusty.Co do ciuszków to już kilka odłozyłam na półke i pewnie po porodzie dopiero w nie wejde;-) Teraz spodnie ciążowe i getry oraz sukienki-pozostalosci z tamtego lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdjęcia robione tydzień temu czyli w połowie 25 tyg. 🙂


[IMG]http://i43.tinypic.com/35a4os0.jpg[/IMG]

Na dzien dzisiejszy przytyłam już 8kg!!!! I mój obwód to 89cm. Pępek też co raz bardziej na zewnątrz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajne sesje dziewczyny i brzuszki 🙂
Powiem Wam, że nie mamy jeszcze takich dużych brzuchów. Do szkoły rodzenia chodza wszystkie brzuchatki z sierpnia i niektóre brzuchy są tak duże, że wyglądają na 9 miesiąc.
Gosia super masz tą koszulkę, nawet nie wiedziałam, że są takie z napisami dla kobiet w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Świetne te wasze plenerowe zdjęcia 🙂 A brzuszki... Cud miód jabłuszka 😉 Takie okrąglutkie, malutkie 🙂 Jak piszecie -89 cm to dla mnie niewyobrażalne 🙂 Ja dzisiaj zaczynam 30 tc i rozpoczynam ze 102 cm i 9,5 kg na plusie 🙂

Gosiu, koszulka cudna 😉 Z mytummy czy innego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna ja bym tam wolała, żeby mi w brzuch szły kilogramy, a nie w tyłek i uda, ale cóż... taka już moja uroda - kaczki 🙃 Wczoraj sie troche przeraziłam jak stanęłam na wagę i zobaczyłam, że 8kg już mam na plusie w 26 tyg. Ale jak sobie przekalkulowałam, że prawidłowo powinno sie ok 15kg przytyc to chyba zle nie jest, bo w koncu juz za połową jestesmy 😉 Fakt, że w 7 i 8 m-cu tyje się podobno najszybciej, ale damy radę, tylko muszę lody odstawić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika już zaczęłaś 27 tc więc nie jest źle 😉 Niech cię nie myli moja stóweczka- jeszcze przed ciążą do szczuplutkich nie należałam. Mi też oprócz brzucha zaczyna iść w biodra, cycki... Od tygodnia też zaczynam zauważać że na twarzy jestem pulchniejsza 😜 E tam 😜 Z lodów i tak nie zrezygnuję 😜 Moja nowa-stara miłość- Pistacjowe z grycana i sorbet gruszkowy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, dopiero miałam 2 spotkanie. Pierwsze organizacyjne, wypełnianie formularzy. Na drugie wybrałam sie z mężem. Mieliśmy co zabrac do szpitala dla mamy, dziecka no i jakie dokumenty. Dodatkowo mówiła zeby od 36 tygodnia pic herbatki z liści malin. Dała nam przepis, dzięki czemu szyjka szybciej się rozwiera no i skraca poród o kilka godzin. Plus dodatkowo na 2 tygodnie przed porodem brac kapsułki z wiesiołka. Będziemy mieli bardzo duzo o porodzie, jak oddychac, jak współpracowac z połozną o znieczuleniach. No i obsługa noworodka. Dała nam swój nr telefonu i powiedziała, że mamy dzwonic do niej z każdą pierdołą. Przy końcówce, mozna do niej zadzwonic i jak będzie miała dyżur to zbada, zobaczy jak rozwarcie. I ogólnie bardzo miła kobitka. Mąż troszkę przerażony był po tym spotkaniu a o porodzie było bardzo mało to nie wiem co będzie później he.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
Monia, dopiero miałam 2 spotkanie. Pierwsze organizacyjne, wypełnianie formularzy. Na drugie wybrałam sie z mężem. Mieliśmy co zabrac do szpitala dla mamy, dziecka no i jakie dokumenty. Dodatkowo mówiła zeby od 36 tygodnia pic herbatki z liści malin. Dała nam przepis, dzięki czemu szyjka szybciej się rozwiera no i skraca poród o kilka godzin. Plus dodatkowo na 2 tygodnie przed porodem brac kapsułki z wiesiołka. Będziemy mieli bardzo duzo o porodzie, jak oddychac, jak współpracowac z połozną o znieczuleniach. No i obsługa noworodka. Dała nam swój nr telefonu i powiedziała, że mamy dzwonic do niej z każdą pierdołą. Przy końcówce, mozna do niej zadzwonic i jak będzie miała dyżur to zbada, zobaczy jak rozwarcie. I ogólnie bardzo miła kobitka. Mąż troszkę przerażony był po tym spotkaniu a o porodzie było bardzo mało to nie wiem co będzie później he.


O, to jakas fajna kobitka 🙂 Czyli dobrze, że poszłaś 🙂 Ja od przyszłej srody też zaczynam chodzic co tydzien po godzince. Myslę, że dla nas pierworódek to dobra opcja te szkoły rodzenia 🙂

Daga - nie wyswietla mi się Twoje zdjęcie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rzeczywiście ciekawie się zapowiada w twojej szkole rodzenia. No i prowadząca niezła. możecie do niej dzwonić, zbada was, pomoże... widać że babka z powołania. Ja zaczynam jutro- mam być luźno, wygodnie ubrana. ma być co tydzień po 2h.

Daga, ja też niestety nie widzę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No też jestem zadowolona bo jestem w tym temacie zupełnie zielona. Powiedziała jeszcze, ze czesto dziewczyny w piątek przyjeżdzają się zbadac bo wyjeżdzają gdzies na weekend i zeby byc spokojnym.
No to widzę my trzy pierworódki będziemy chodzic na zajęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...