Skocz do zawartości

Pierwsze zdjęcia naszych maleństw - USG :) | Forum o ciąży


dlugowlosa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja niestety nie miałam robionego 4d a teraz jak się same niedługo przekonacie nie da się złapać już całego płodu tylko poszczególne części ciała. Moja dziewuszka ma prawie 17 cm od czubka głowy po pupę (doliczcie do tego nogi...), waży 350g, kawał baby już 😉
Te 4d to niezły bajer 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Duża jak duża, ale jak patrzeć wg statystyk książkowych kluseczek na pewno z niej 😁 16-18 cm to waga ok 280-315g 😁 No ale zimę w pelni mamy więc tłuszczyku grzewczego nigdy dość 🙂

Rzeczywiście szybko dziecko rośnie teraz. Połowa ciąży i połowa wzrostu już. Gin mi powiedziała że teraz wielkościowo dużej różnicy co miesiąc aż tak nie będzie (kilka cm) ale wagę mniej więcej będzie podwajać 🙂 Także za miesiąc ponad pół kilo??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam a ja wlasnie wrocilam do domku z zakupow pokupywalam troszke rzeczy dla siebie do szpitala i kupilam 2pary badow z dlugim rekawkiem w rozmiarze 56 bo niemoglam sie powstrzymac a zaraz biore sie za robienie zapiekanek zrobila z rana salatke warzywna juz wiec dzis bede sie ojadac heh milego dnia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuję
mam nadzieję, że mu nie zaszkodzę-bo jakoś apetyt mam sredni. Staram sie te posilki urozmaicać żeby były zbilansowane we wszystkie składniki ale normalnie beznadziejnae to łaknienie. Biore witaminy i troche sie zmuszam do jedzenia. Przytyłam dopiero 1,5kg. A powinnam chyba ciut wiecej. Co prawda jestem drobnej budowy ale chce żeby Dzidzia po tatusiu duza była;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa 76 jak juz pisalam ja z córką przy 20 tygodniu przytyłam pierwszy kilogram, a cała ciąża to ok 6 kilo. nie powiem Maja do dziś jest drobniutka ale w długość idzie.

a w tej ciąży mam na plusie ok 3 kilogramy - przy czym w tym momencie ważę 51 kilo.

teraz po chorobie tez nie mam apetytu. pewnie wazne jest zeby pic. a jedz sobie malutkie porcje jak nie masz apetytu ale czesciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do apetytu ja jem mniejeszcze porceje niz przed ciaza bo zaraza jestem pelna ale zato jej wiecej owocow bo jak nie bylam w cizay to jakos sporadycznie je jadlam a teraz leca wszystkie jakie sa dostepne a juz wrocilam do swojej wagi wyjsciowej wiec teraz juz tylko bede przybierac ale to juz najwyzszy czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że kruszynki te nasze mamuśki sierpniowe 🙂 jak bym ważyła 51-55 to by mnie o anoreksję oskarżali 😜 W środę kończę 21 tydzień i przytyłam już 2 kg wreszcie. Podobnie jak Dagmara ja nie daję po prostu rady zjeść dużych porcji, jak biorę normalną porcję sprzed ciąży to przeważnie mąż kończy (a później narzeka że w tym domu nie da się schudnąć 😜) a czy często... główne dania standardowo, ale pomiędzy u mnie też są owoce. Non stop muszą jakieś być. Wcześniej szaleństwo pomarańczowe, teraz jabłka a ostatnio to chodzi za mną arbuz 😁
No i robię postępy! Czekolada jeszcze nie przeszła ale zjadlam już cukierek krówkę 🤪 słodycze wracają do łask???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny! To tylko ja tak dużo przytyłam??? 😞 może za dużo jem czy jak? jestem w 19 tygodniu, a przytyłam już 5 kg! A tu czytam, że wy 1,5 czy 2 kg? to jest nic. A wydaje mi się, że nie jem tak dużo tylko ruchu mam bardzo mało w porównaniu do tego co przed ciążą. Na zwolnieniu jestem od 3 tc, a pracowałam fizycznie więc całe 8 godz na nogach i to na trzy zmiany. A teraz to w sumie nie robię nic jak sobie przypomnę co było. Nawet staram się nie jeść na noc, a jak już to tylko owoce na wieczór. Hm.. to już rozumiem dlaczego gin nie pozwala mi słodyczy jeść, jak przychodzą do niej takie kruszynki jak wy to nie ma co się dziwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...