Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ilia lepiej isc prywatnie takie moje zdanie.
Ja w pierwszej ciazy takie szczegółowe badanie usg (dodatkowo płatne)miałam robione 3 razy w 11tc w 20tc i w 29tc, chodziłam prywatnie i lekarz mowił ze warto zrobic i naprawde nie żałuję 🙂 co miesiac na wizycie tez miałam robione usg zwykle zeby sprawdzic czy wszystko jest ok, super miałam lekarza ehh ciekawe jak bedzie teraz w tych Niemczech...
kasiaaa ja na gardło bralam pamietam neoangin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie mnie informowali w 2-óch klinikach, że prenatalne to szczegółowe USG trwające ok 45min i ewentualne skierowanie na badanie biochemiczne krwi dla mnie, żeby wykluczyć najgorsze wady u dziecka. Później na podstawie badań krwi, które wyjdą nie za dobrze, robią inwazyjne badania prenatalne czyli wykonanie amniopunkcji czyli zabiegu pobrania próbki wód płodowych poprzez nakłucie. Mam nadzieję, że mnie to ominie...i że nie mam się czym martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety nasza służba zdrowia jest taka, że jak nie zapłacisz to jesteś traktowana jak intruz.
Za pieniądze zasługujesz na szacunek...aj 😞
No zobaczę, pierwszą wizytę mam na NFZ, zobaczę co mi powie, myślę, że to też kwestia lekarza. Ja do tej pory nie narzekałam, mam super ginekologa. Ma odpowiednie podejście. W razie potrzeby pójde prywatnie bo wiem, że niektóre badania robią tylko priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj kamisia89 ! Gratuluję brzuszka 🙂

Ja też chodzę na NFZ ale mam zaufanego lekarza, pierwszą ciążę poprowadził jak należy to teraz też powinno być wszystko ok. Ale tak jak piszesz Ilia niektóre badania warto zrobić na własną rękę prywatnie. Ja mam kota to sobie zrobie badanie na toksoplazmozę, tak na wszelki wypadek 🙂 no i USG dodatkowe bo na tym naszym to ledwo co widać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj kamisia89 😉
macie racje trzeba poprostu trafic na odpowiedniego lekarza wtedy to i na NFZ wszystko powie, szczegółowo zbada..ja niestety na takiego nigdy nie trafilam:/
syrop z cebuli to chyba raczej na przeziebienie, kaszel a nie na ból gardła...spróbuj neoangin on jest dla kobiet w ciazy
Ide zrobić kakao małemu i go usypiać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamusie 🙂
Dopiero co dołączyłam do tej społeczności. Przedwczoraj pierwszy raz zobaczyłam moje małe szczęście na usg. Nie zapomnę tego widoku 🙂) Termin mam ustalony na 26.11.2013. To moja pierwsza ciąża, więc mam masę pytań i wątpliwości.
Pozdrawiam i życzę duuużo zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie.
Widziałam że pisałyście o teście PAPPA.Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu. Składa się z oceny biochemicznych parametrów krwi matki i parametrów ultrasonograficznych płodu. Test PAPP-A jest odpowiedni dla pacjentek w każdym wieku.Pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży pobierana jest próbka krwi. Zazwyczaj tego samego dnia wykonywane jest badanie USG ciąży, które jest niezbędne dla dokładnej oceny wieku ciążowego. We krwi wykonywany jest pomiar stężenia dwóch substancji, które są markerami zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau płodu, badanie powinno być uzupełnione o ultrasonograficzny pomiar warstwy płynu w obrębie tkanki podskórnej szyi płodu - przezierności karkowej.Jeśli czegoś nie wiecie to Mogę pomóc bo w pierwszej ciąży miałam je robione w 12 tc ( zaznaczam że mozna je zrobic tylko do 14 tc,po tym okresie wynik juź może być fałszywy ) ze względu na to że pierwszą ciążę poroniłam i lekarz chciał abym zrobiła. Bardzo bałam sie tego badania,że może wyjść coś źle, ale teraz jestem szczęsliwa, że zrobiłam i przez całą ciąże byłam spokojna.W tej ciąży ten sam lekarz skierował mnie już tylko na szczegółowe pomiary dzidziusia na USG na to badanie z krwi już nie, ponieważ ryzyko w moim wieku i z jednym całkowicie zdrowym dzidziusiem jest tak małe że nie ma sensu. W trakcie tego szczegółowego badania dowiedziałam się również jaka będzie płeć dziecka. Teraz badanie czeka mnie 18 kwietnia,więc tuz po zdam Wam relację.
Dla mamuś które jeszcze mają mdłości ,dla pocieszenia powiem że ja również miałam straszne ,dodatkowo wymioty kilka razy dziennie,każda ciąża jest inna,bo w poprzedniej nie miałam. Mija mi 11 tydzień i od jakiegoś tygodnia już nic mnie nie męczy,mdłości same minęły. Polecam lek Mamarin dla kobiet w ciąży na mdłości i wymioty mnie pomogło;-)
Pozdrawiam wszystkie mamusie.Zdrówka życzę;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia wiesz co wydaje mi sie ze jak jestes przeziębiona to wyniki krwi napewno to pokażą, lepiej zrób sobie jak bedziesz calkowicie zdrowa 🙂
Matko ja jutro wracam do Niemiec i znowu ta podróż 🤨 🤨 ciezki dzien przed nami 😉 😉
miłego piątku bez mdłości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂Kamisia89 z balsamow jest dosyc duzy wybor tych z dla kobiet w ciazy...wlasnie sie przymierzam do kupna jakiegos... 🙂a buzie myje normalnym zelem i mysle ze tonapewno nie zaszkodzi fasolce... 🙂w poprzedniej ciazy tez uzywalam normalnych kosmetykow do twarzy i wszystko z moim synkiem ok... 🙂ja do pracy ostatni dzien,wczoraj ledwo dalam rade,mam nadzieje ze jeszcze dzis wytrzymam... 🤨za tydzien pierwsza wizyta u lekarza... 🙂 🙂 🙂
Goshe wspolczuje podrozy...ja ostatnio po krotkiej jezdzie autem czulam sie okropnie i oczywiscie wymiotowalam... 😞
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki !! 🙂 Jak samopoczucie? U mnie nie zaciekawie 😞 wirusowe zapalenie gardła. Było już tak źle, że musiałam wybrać się do lekarza. Antybiotyku na szczęście nie mam, ale za to syropek Drosetux, soki malinowe, napary z lipy, płukanki z wody z solą itp. Mam nadzieję, że to pomoże i ta moja choroba nie zaszkodzi maleństwu 😞 Póki co leże i się wygrzewam ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
Kasiaaa szybkiego powrotu do zdrowia zycze, to tylko przeziebienie wiec szybko wyjdziesz z tego 🙂
Jeju dziewczyny powiem Wam ze wczorajsza podroz to byl koszmar!! polowe podróży miałam mdłości i 2 razy wymiotowalam a nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzyło jak jechalismy gdzies 🤨 o północy dopiero dotarliśmy na miejsce..Oliwierek jak zwykle cudowny nawet nie jęknął przez ten cały czas 🙂
Dzisiaj juz mi lepiej choc tez sie źle czuje:/ale mdłości juz na szczeście nie mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...