Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
AGATKA91 napisał(a):
Kurcze ale wam zazdroszczę dziewczyny ty przespanych paru godzin bo moj nynus znowu zaczol strajkować ze spaniem i następna noc z głowy 🤨
a wogóle kochane to podziwiam mamy ktore maja juz drugiego dzidziusia jak wy dajecie rade a już wogóle jak dzieciaczki sa malutkie to pełn szacun dziewczyny 😉
Niunia trzymasz się jakoś ?


wlasnie AGATKA ja ledwo daje rade z dwojka i moj maz pomaga a co bedzie jak do pracu wroci... 😞najgorzej z eyjsciem na dwor...a to maly przed samym wyjsciem kupe zrobi a to mu sie uleje...a to jesc trzeba mu dac...eh czekam na wizyte u lekarza ledwo zdazylismy...moj z malym idzie odprowadzić gracjana do przedszkola.
Martwie sie o Miłosza bo dzis caly czas spi i malo co zjadl...boje sie ze to przez zoltaczke. ..chyba dzis do szpitala zadzwonie bo maly zaczyna jesc i ledwo co i juz spi w nocy to samo troszke wypije i zasypia a za chwile sie budzi glodny i krzyczy i tak w kplko...eh martwie sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
AGATKA91 napisał(a):
Kurcze ale wam zazdroszczę dziewczyny ty przespanych paru godzin bo moj nynus znowu zaczol strajkować ze spaniem i następna noc z głowy 🤨
a wogóle kochane to podziwiam mamy ktore maja juz drugiego dzidziusia jak wy dajecie rade a już wogóle jak dzieciaczki sa malutkie to pełn szacun dziewczyny 😉
Niunia trzymasz się jakoś ?


wlasnie AGATKA ja ledwo daje rade z dwojka i moj maz pomaga a co bedzie jak do pracu wroci... 😞najgorzej z eyjsciem na dwor...a to maly przed samym wyjsciem kupe zrobi a to mu sie uleje...a to jesc trzeba mu dac...eh czekam na wizyte u lekarza ledwo zdazylismy...moj z malym idzie odprowadzić gracjana do przedszkola.
Martwie sie o Miłosza bo dzis caly czas spi i malo co zjadl...boje sie ze to przez zoltaczke. ..chyba dzis do szpitala zadzwonie bo maly zaczyna jesc i ledwo co i juz spi w nocy to samo troszke wypije i zasypia a za chwile sie budzi glodny i krzyczy i tak w kplko...eh martwie sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dlatego nie decydowalam sie wczesniej na drugie dziecko bo wiedzialam ze moze byc bardzo ciezko z dwojką maluchów... OLi ma 4lata i 4 miesiace i wszystko rozumie, z checią mi pomaga 🙂 jak narazie nie widze zeby byl zazdrosny 🙂
Malinka ja tez sie balam jak mąż wrocil do pracy ze bedzie mi ciezko samej z drójką ale daje rade 🙂
Moj maly tez od razu zasypia przy cycku ale jak radzi Zeberka dotykam mu policzkow albo probuje zabrac cyca i on od razu reaguje i zaczyna ssac 🙂 i przez to ze zasypia to karmie go ze 20 minut...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny bylam u fryzjera biore sie za siebie powoli jutro jade do dermatologa bo swoim buziolem bo ludzi odstraszam i musze jakis antybiotyk dostac jak nic
a wogóle to musze sie pochwalic ze wszystkie kg zgubilam tylko brzuszek mi taki maly jeszcze zostal ale nie wszystko naraz 😜
jak przygotowania do świat ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny....przyznam, że nawet tu nie zaglądam bo kompletnie na to nie mam czasu ani siły.
Podjęłam walkę o karmienie cyckiem i jestem wykończona. Prawie wcale nie sypiam.
Mały ciągle jest niespokojny, jakby niedojedzony. Noce to masakra, po 2 h snu 😞

Proszę napiszcie mi kochane czy któraś z Was po CC karmi samym cyckiem? Czy to w ogóle możliwe?
Zaczynam myśleć desperacko o przejściu na butlę bo się wykończę.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilia ja tez karmie tylko piersią po cc, ale daje mojemu żarłoczkowi jeszcze 2 miesiace i jak nadal bedzie mnie gryzl to niestety bede musiala zakonczyc karmic piersia i przejde na mm bo nie dam rady poprostu 🤨 bola mnie sutki non stop choc nie są poranione ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...maly dzis mi ładnie nocke przespal budzil sie tylko na jedzenie.
Ilia ja od kilku dni daje malemu tylko butle...miala. poranione brodawki a poza tym maly ciagle na cycku wisial i sie nie najadal...a teraz w dodatku biorę antybiotyk bo rozwalilo mnie totalnie...mam zawalone zatoki i gardlo...wczoraj ledwo zylam nie dosc ze zmęczona to jeszcze chora do tego 😞ale dzisa jest trochę lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane! Przepraszam, ze tak dosłownie do Was napiszę, ale padam NA RYJ!! kURCZE JAKIE te początki ciężkie..mała konczy dzisiaj miesiąc, a ja marze, żeby miała już z rok... Niby w nocy sypia i budzi się co 2,5-3h.., ale co to dla mojego organizmu jak łącznie sypiam tylko po około 4-5h 😞( jestem padnięta..,sama muszę wszystko robić 😞 tesciowa mi jedynie prasuje i czasem obierze kartofle no i zmywarkę robi, ale reszta na mojej głowie.., a mała np. dzisiaj od 8 nie spi 😞(, a jest prawie 15..juz nie mam siły 😞.. Ilia kochana nie przejmuj się, przejdź na piers, bo się wykończysz i ani Ty , ani małenstwo nie skorzysta.. Ja po cc karmie.., ale ...tez zastanawiam się już nad całkowitym odstawieniem, ponieważ i tak daje butle od niedawna..na początku tez wisiałam na cycu i co??-a nic-guzik!!(przez krwawienie sutków odstawiłam , bo mi kazali w szpitalu na dwa dni i mała nauczyła się, ze z butli lepiej)-dzieci są cwane!))) mala wisiała , a i tak glodna była! Dlatego musiałam dokarmiać i dokarmiam. Teraz daje tylko cyca i widzę, ze ona nie chce to bach butla. PAni Doktor nasza kazała dawac jednego cyca nie dłużej niż 15 minut. Więcej nie ma sensu, bo dziecko tylko się bawi, a wcale nie je..Ja mam mało pokarmu-to mój wniosek...laktator tez mi nie spasował,..prawie nic nie umiem odciągnąć..jak się nie ma pokarmu, albo ma za mało , albo sutki poranione(tez miałam i trochę jeszcze mam, az krew leciała) to trzeba dawac butle...u mnie to rodzinne..moja mama karmiła mnie i brata tylko1,5 miesiąca, więc.. KOlezanka moja ma 10 miesięcznego synka i tez płakała razem z nim i wiecznie na cycu, az w końcu po kilku próbach przeszła tylko na butle. chłopak kapitalny i wcale nie choruje więcej niż inni..wczoraj z nia gadałam o tym..nie ma zadnej różnicy między dziecmi karmionymi mm, a cycem..to tylko taka nagonka i mit!!! druga kolezanka karmiła 12 miesięcy i ten chłopczyk wiecznie chory!! więc nikt mi nie powie, ze cyc lepszy!!! Malinka ja tez miałam grype , ale takiej to jeszcze nie miałam, ale to przez osłabienie po porodzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety ale karmienie piersią wymaga cierpliwości...czasu....spokoju...itd ja zauważyłam, że moja Julka w ogóle na butelkę nie bardzo chce patrzeć woli pierś... Skubaniec mały jak zasypia mi przy piersi dopóki twardo nie zaśnie to otwiera lekko powieki i patrzy czy ja jestem i czy cyc jest....jakbym schowała wcześniej niż zaśnie to awanturuje się.. Wisi na mnie no ale cóż...ja sobie tłumaczę to tak, że mam czas , Ona potrzebuje bliskości...to są nasze chwile i muszę wyluzować i wytrwać.. najważniejsze, że przybywa ładnie na wadze...zresztą już widać, że nabiera takich fałdek i tłuszczyków niemowlęcych 🙂 🙂 chciałabym wytrwać 6 miesięcy i dopiero przejść na butelkę ale zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, byłam u gina i nie miałam badania na fotelu tylko USG, wiec nie wiem czy jest rozwarcie, ale lekarka twierdzi, że w przyszłym tygodniu urodzę, bo mam bóle miesiączkowe. Ech nie wierzę. Ja tez miałam problem z karmieniem cycem i przeszłam na butle odr azu, ale przez 3 miesięcy dawałam tylko swoje mleko odciągane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 co chodzi o karmienie piersią to ja już nie wierzę że każda mama ma tak samo tyle pokarmu , 😞 😞
żeby wykarmić dzidziusia , ja karmiłam tylko piersią przez prawie 3 tygodnie na żądanie mój mały czasem się denerwował przy piersi , ale zaraz zasypiał był spokojny ,w nocy spał nawet 5 godz. i co z tego wczoraj go zważyliśmy i bardzo słabo przybrał na wadze przez 3 tyg. zaledwie 27 deko , jestem zdołowana 🤨 tyle mordęgi ,i teraz muszę dokarmiać sztucznym a tak się starałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
Hej, byłam u gina i nie miałam badania na fotelu tylko USG, wiec nie wiem czy jest rozwarcie, ale lekarka twierdzi, że w przyszłym tygodniu urodzę, bo mam bóle miesiączkowe. Ech nie wierzę. Ja tez miałam problem z karmieniem cycem i przeszłam na butle odr azu, ale przez 3 miesięcy dawałam tylko swoje mleko odciągane.


Niunia26 a może jednak cos ruszy samo 🤪ja wg usg urodzilam w 41tyg i 2 dniu a wg okresu dwa dni po terminie 🙂z gracjanem tez tydzien przenosilam.Moze u ciebie teraz tez będzie wcześniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nie chciałam żadnych leków na ustanie pokarmu i piłam szałwię. Kilka kubków dziennie i w tydzień mleko zanikło, a miałam go mnóstwo. W momencie decyzji o zakończeniu karmienia mlekiem ściągałam pokarm 3 dni tylko raz, a potem wcale, a by już nie przyzwyczajać piersi. Niestety robiły mi się guzki, ale brałam ciepły prysznic i polewałam je woda i bardzo bardzo delikatnie rozmasowywałam. Szałwia powoduje zanik mleka i jest naturalnym sposobem. Po tym tygodniu troszkę jeszcze leciało, ale po dwóch już bez wkładek chodziłam. Nie było to za przyjemne dla moich piersi, ale tak trzeba było zrobić, bo mały przesypiał całe noce, a ja musiałam wstawać się "doić" trzy razy w nocy bo pościel była zalana mlekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlaśnie, ja chcę karmić moim mlekiem do końca 3 miesiąca... pokarmu mam baaardzo dużo i boję się jak to będzie z jego "zasuszaniem". Mówisz szałwia... 🥴 łeee..., ale muszę później wypróbować.
A tutaj macie foteczkę mojej gwiazdy 😁 już dźwiga główkę zawzięcie 😁 🤪 🤪 🤪 [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images65.fotosik.pl/470/638c5431af1dc20cmed.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...