Skocz do zawartości

Brzuszki Styczniowe witajcie :) | Forum o ciąży


emalka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mnie też się marzy druga dziewczynka 🙂

Swoją drogą teraz jestem na etapie rozglądania się za jakimś fajnym wózeczkiem. Niby mam po Nikoli Maxi Cosi i X-landera ale chce je sprzedać i kupić coś innego.
Ale chyba jeszcze nie wyprodukowali wózka który spełniałby moje oczekiwania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja juz wybrałam wózek
Bebetto Nico Plus. Najbardziej mi odpowiada - duza gondola z dobra osłoną, dobra amortyzacja, buda rozkładana do pałąka, cena tez ujdzie, nawet jezeli kupie z fotelikem.
Ja mam obsesje w kwesti fotelikowego bezpieczeństwa i rozgladam sie tylko za takimi z dobra oceną ADAC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi najbardziej, zależy na tym, żeby siedzisko od spacerówki było jak najmniej pochylone. X lander według mnie ma troche za bardzo pochylone to siedzisko, Nikoli musiałam podkładać poduszkę. Z kolei spacerówka Maxi Cosi jest wąska i moje duże dziecko nie mieściło się w kurtce zimowej. No i duże pompowane koła - muszą być...

A fotelik mam Maxi Cosi CabrioFix.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam opinie o tym Nico np na blogu davidkovejmamy. Tam zachwala ten wózek.
Swoją droga to nie wiem po co 1 dziecku az kilkanaście wózków ale mniejsza o to.
Ja tez myslałam o MC Cabriofix ale wszystko zależy od pieniedzy. Raczej się skłaniam ku jego kopi czyli Safety 1 Mimas. Chyba ze dopadne jakiś używany w dobrej cenie - pod uwage wtedy biore Maxi Cosi Cabriofix, Peeble albo Cybex Aton.
Teraz syn w Cybexie jeździ i chyba jest zadowolony no ale to juz 15-36.

Znowu mnie dopadł wilczy głód. Cały dzień głodna jestem. To juz bym wolała rzygać. Przynajmniej bym schudła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bogusia23 napisał(a):
Czytałam opinie o tym Nico np na blogu davidkovejmamy. Tam zachwala ten wózek.
Swoją droga to nie wiem po co 1 dziecku az kilkanaście wózków ale mniejsza o to.
Ja tez myslałam o MC Cabriofix ale wszystko zależy od pieniedzy. Raczej się skłaniam ku jego kopi czyli Safety 1 Mimas. Chyba ze dopadne jakiś używany w dobrej cenie - pod uwage wtedy biore Maxi Cosi Cabriofix, Peeble albo Cybex Aton.
Teraz syn w Cybexie jeździ i chyba jest zadowolony no ale to juz 15-36.

ja tam wole miec wilczy apetyt niz wymiotowac , a i taki tez mam jem wszystko co widze hehehehe co chwile jestem glodna, mi waga nie przeszkadza moge tyc pozniej sie zrzuci

Znowu mnie dopadł wilczy głód. Cały dzień głodna jestem. To juz bym wolała rzygać. Przynajmniej bym schudła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy tylko ja tu jestem w pierwszej ciazy 🥴?
Czuje sie taka glupia jak przeczytalam rozmowe na temat wozkow 🙃
Mdlosci mam rowno od 5 tyg ciazy , wykanczaja mnie , schudlam juz kilogram , jedyne procz wody co przyswajam to owoce i kefir 😆
Boje sie ze moja dzidzia bedzie niewystarczajaco dożywiona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Miracle nie bój się dziecku nic nie będzie. Wyssie z ciebie ostatnie soki ale z nim bedzie dobrze 😉
Poza tym narazie nie potrzebujemy jeszcze ekstra kalori.
Napewno nas wiecej dołączy pierwszociążowych.
Ja tak już mam wszystko zaplanowane bo nauczyłam się żeby na ostatnią chwilę nie zostawiać, bo u mnie przy działalności gosp. to nigdy nie wiadomo jak z kasą bedzie. Jak jest okazja to staram się coś kupić.
Żałuje że po Michałku nic z pierwszych ciuszków ani akcesoriów nie zostawiłam - byłam wtedy na nie z 2 dzieckiem.
Ani łóżeczka ani żadnego wózka nie mam wiec wszystkie nawieksze zakupy musze robić na nowo.
Narazie kupiłam kołdre i poduszke, 3 bodziaki kocyk i kilka flanelowych pieluch. Robie zakupy najczesciej w biedronce i tam ostatnio zaczeli "rzucać" rózne akcesoria i ubrania i nie mogłam się powstrzymać. Teraz też coś ma być i pewnie kupię 😜 Własciwie to bodziaki dostałam za darmo bo babka na kasie zapomniała nabić 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam mdłości i nie mogłam wtedy nic słodkiego jeść bo mnie cofało momentalnie i tez spadłam kg ale już się wyrównało 😜
Nadrobisz kochana 🙂
Idę dzisiaj na wizyte. O 17:30 proszę trzymać kciuki. Może się dowiem o termin 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusia - wiem, że jeden wózek wystarczy w zupełności, my kupiliśmy Maxi Cosi a X landera dostaliśmy po dziecku brata.... Nikola nie miescila sie do Maxi cosi w zimę więc prezent się przydał.
Dlatego teraz chcę jeden porządny i w normalnej cenie wózek/.
Powodzenia na wizycie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasja na nie do ciebie z tymi wózkami. Ta babka co ma ten blog w zasadzie wózek kupuje 2 razy w miesiącu i to mnie zastanowiło 😮
http://davidkovamama.wordpress.com/2013/03/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie jakies tam drobne.
Bo ja mam tak ze jak potrzebuje to nie ma a jak juz nie chce to akurat wszystko jest w sklepach.
Ja ogólnie mam pecha do takich spraw.
O ile kojarze to teraz w biedrze jakies akcesoria są po 8 zł sztuka. Pewnie kupie 😜
Póki kasa jest to musze zbierać powoli wszystko.
Ja tak mam ze lubie byc przygotowana z duuuuuuzym wyprzedzeniem 😜
To mi mąz wiecznie wytyka ze najlepiej pół roku wczesniej mi mówić ze gdzies sie bedziemy wybierac itd.
Dzisiaj moje kwietnióweczki mają zjazd w Wawie. A ja zostałam w domu bo wolałam zaoszczedzic na remont znienawidzonej kuchni. No cóż ale 600 zł piechota nie chodzi. Albo i wiecej znając moje zapedy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!
Właśnie się dowiedziałam,że jestem w ciąży i termin mam na 27 stycznia :-)
Mam Synka Maksia ma 19 miesięcy i tą ciąże też przeżywałam z forumowym brzuszkiem,wtedy bylo super ,mam nadzieje,że tu też się zaprzyjaźnimy :-)
Mieszkam obecnie w NL,a pochodzę z łódzkiego.
Pozdrawiam Was i Wasze Fasolki
Marta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Tez mam ochote poszalec juz na 'mini ' zakupach 😉
A mama jak uslyszala to 'nic nie kupuj ,za wczesnie ,jeszcze zapeszysz '
coz to za stare powiedzenia 😁
Ja mieszkam w UK i pierwsze badania dopiero w 10 tyg i ciaze prowadzi polozna a nie lekarz 🥴 Chyba zwariuje do tego czasu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po wizycie.
Na pierwszym badaniu wychodziło że ciąża młodsza niż wynika z OM. A dzisiaj że starsza i na wychodzi z USG 9 tydzień i 4 dzień.
Skierowanie na badania dostałam ale i tak zrobie prywatnie bo na to samo wyjdzie. Nie chce mi się do wrocławia jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfologia, mocz, wr, toksoplazmoza (bo mi gwizdneli przy pierwszym porodzie w szpitalu), glukoza.
Jak nie macie grupy krwi oznaczonych to też wam dodadzą i mąż tez powinien zrobić (coś tam z antygenami w surowicy było).
Ja kupuje uniseksy, ale i tak mnie ciągnie na różowe 😜
Przy Misku to się wcale od prowadzącego nie dowiedziałam płci. Dopiero na 3D udało się uchwycić na chwile dosłownie siuraka. A tak to się sprytnie chował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w nosie nie zapeszaj. Przecież to nie od tego czy coś się kupi czy nie zależy donoszenie ciąży. A pod koniec ciąży to napewno nie bedzie mi się chciało niczego szukać po sklepach, pozostanie tylko allegro bo ja poza miastem mieszkam w zasadzie na wsi można by rzec.
A zabraniał wam ktoś nosić łańcuszków? Bo wtedy dziecko się pępowiną okreci, a jak zmoczysz brzuch np przy zmywaniu to dziecko bedzie alkoholikiem (kąpiele się nie liczą).
A kiedyś jedna położna w tv mówiła ze miała przypadek kobiety która się całą ciążę nie kąpała (pomijając jakies tam podmycie) bo jej rodzina powiedziała ze UTOPI DZIECKO. Wszystko mi wtedy opadło.
Ja sobie ostatni w necie obejrzałam program Bosackiej "O MATKO!". Fajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...