Skocz do zawartości

Brzuszki Styczniowe witajcie :) | Forum o ciąży


emalka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bogusia jak to wizyta pod koniec lipca????? chcialas napisac chyba czerwca 🙂

aneczka, mosze sie przyznac ze szybko zaszlas w ciaze jak w lutym poronilas ponoc to bardzo nie wskazane , chodz moja kolezanka miala podobnie i urodzila tylko ze 26tyg wiec powiem ci tak masz sie bardzo oszczedzac jak najwiecej lezec zeby utrzymac malenstwo i jak bedzie trzeba to i lezec w szpitalu, i bedzie wszystko dobrze , wazne zebys sie nie przemeczala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kiniak85 zaszlam w ciaze rowne 3 msc po poronieniu , poronienie bylo samoistne w domu , nie z mojego wyboru ale to juz calkiem inna historia , lekarz powiedzial ze mozemy sie starac juz po pierwszym cyklu , ja odczekalam wiecej bo chcialam byc gotowa psychicznie . Mieszkam za granica i opieka lekarska bardzo rozni sie z ta w polsce ... oczywiscie w pl lepsza , ale nie zamierzam zostac mama jedynaka , chce walczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kiniak85 napisał(a):
bogusia jak to wizyta pod koniec lipca????? chcialas napisac chyba czerwca 🙂

aneczka, mosze sie przyznac ze szybko zaszlas w ciaze jak w lutym poronilas ponoc to bardzo nie wskazane , chodz moja kolezanka miala podobnie i urodzila tylko ze 26tyg wiec powiem ci tak masz sie bardzo oszczedzac jak najwiecej lezec zeby utrzymac malenstwo i jak bedzie trzeba to i lezec w szpitalu, i bedzie wszystko dobrze , wazne zebys sie nie przemeczala


Kiniak, z czekaniem na kolejną ciążę po poronieniu nie do końca jest tak jak piszesz, wszystko zależy od przyczyna poronienia i siły przyszłej mamy. Jeśli nie ma przeciwwskazań lekarze "zalecają" starania już 3 miesiące (cykle) po. Tak było też w moim przypadku. Ja załamałam się po tym zdarzeniu i blokada zaczęła puszczać kiedy moje koleżanki z forum zaczęły tulić w ramionach swoje maleństwa.
U każdego jest inaczej...
Aneczka - nie wiem jak bardzo jest "osłabiona" twoja ciąża. Ale na pocieszenie powiem ci, że moja przyjaciółka (obecnie 35 tc) miała sytuację podobną do twojej, u niej też kosmówka się odklejała i pojawiły się krwiaki a teraz jest ok. Słuchaj lekarza, siebie, myśl pozytywnie i odpoczywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nareszcie zaczyna sie u mnie cos zmieniac 😁 Pomiedzy mdlosciami ,zaczynam miec jakies dziwne zachcianki a najgorsze jest to ze nie potrafie nad tym zapanowac wczoraj na obiad zjadlam tyle sernika ze nim sie opamietalam to juz nie bylo 😜 na kolacje kaszanke ktorej normalnie bym nie tknela ,a dzis cale opakowanie jakis koreczkow sledziowych a najlepsze jest to ze jakbym miala wiecej opakowan to tez bym wsunela 😜 😜 😜 Chyba cos ze mna nie tak hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pod koniec lipca.
Po co mam latać za pare tygodni jak wtedy i tak mnie tylko zważy, ciśnienie zmierzy i do widzenia.
Do tej pory byłam 3 razy i za każdym razem było USG.
Tak naprawde to w prawidłowej ciąży bez jakiś niespodzianek nie ma sensu chodzić co chwile do lekarza.
Rozumiem że przy pierwszym dziecku to kobieta co chwile by sprawdzała czy na pewno wszystko ok.
Jakby się coś działo zawsze mogę do gina zadzwonić i się spytac czy iść na wizyte czy nie czy ewentualnie do szpitala jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no bogusia to jak dla mnie to strasznie dlugo ,
ale za to bylas juz na 3wizytach a ja jeszcze na ani jednej 😁 ide dopiero we wtorek na moja pierwsza wizyte i nie moge sie juz doczekac , no ja w pierwszej ciazy chodzilam co 3tyg bo dostawalam L4, teraz poszlam do innego lekarza ( tego co kolezanka )i ponoc wizyta co 4tyg ,
a wy chodzicie do pracy czy bierzecie L4 bo ja wezme , bo i tak nie moge pracowac w zawodzie i siedze teraz na urlopie ze tak powiem odsuneli mnie od pracy bo pracuje w promieniowaniu,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ch...
Ja się napisałam i mi wcięło....

W skrócie. Lekarz ma chyba urlop do 16 lipca. Pozniej w sierpniu tez cos mu wypada.
Pod koniec ciąży się nabiegamy.
Na NFZ to nie ma co liczyc na cuda bo ja państwowo chodze, ale do prywtnego lekarza. Tyle lepiej że na USG się nie czeka.
W zasadzie to jest jedyny lekarz który na fundusz przyjmuje. A tak to profesorowie za 100 za wizyte + dodatkowo za badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mieszkam w Angli i tu podchodza do ciazy naturalnie ,niema niepotrzebnego latania do lekarza i na usg . Jezeli wszystko dobrze przebiega to pierwsza wizyta jest w 10 tyg., w 12tyg jest usg , nastepne wizyty to w 16 tyg,25,28,31,34,36,38,41(jezeli jeszcze nie urodzilas) w sumie ok 2 max 3 usg w czasie calej ciazy w sumie 10 spotkan z polozna bo to ona tu prowadzi ciaze . Jezeli cos sie dzieje kieruje cie do lekarza a tak to luz . w Polsce moze i jest lepsza opieka bo ciaze prowadzi lekarz ale czesto to jest tylko czysty zarobek a nie troska o pacjenta . Dodam ze opieke ,badania ,wszelkiego rodzaju leki w ciazy i 6 miesiecy po mam za darmo no i porod tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka niedługo rodzi w Norwegi.
Mówi ze tam opieka prenatalna to masakra. Jak tam pojechała z bólem nerek w ciąży do szpitala to powiedzieli ze ja za mało boli bo może mówić i odesłali do domu 😮
Jakby trzeba podtrzymywac ciążę lekami czy np pierścieniem to tam nie ma na co liczyć. Pozwolą na poronienie, bądź przedwczesny poród - byle wszystko w zgodzie z naturą. No i tam też jest położna a nie lekarz.
I się dziwić że tam niski przyrost naturalny
Poród może i luksus i pomoc materialna ale tam Polki to nerwów tracą, bo przyzwyczajone do czegoś innego.
Zresztą jej siostra straciłaby dziecko (tez tam mieszka) gdyby jej w Polsce tego pierścienia nie założyli bo szyjka jej sie zaczeła rozwierać.
Ach co kraj to obyczaj...
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj byłam u lekarza, dowiedziałam się że moja Fasolka ma 1 cm i widziałam bijące już serduszko 🙂
Mamy już synka Jasia, 25 czerwca będzie miał roczek 🙂

Muszę poczytać trochę o Was, chociaż nie wiem czy wszystko nadrobię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mieszkam w Szwecji tu jest tylko jedno usg , i nie ma zadnych lekow na podtrzymanie ciazy , do 3 msc nic tutaj nie robia z ciaza , uwazaja to za normalne kiedy kobieta poroni , ja jestem w 7 tyg , dzwonilam do 2 klinik zadna nie przyjmie mnie az jak bede w 11 tyg , boje sie czy wogole moja fasolka sie rozwija i w najblizsze dni wybieram sie do szpitala , nasciemniam ze krwawie oby tylko mnie przyjeli i zbadali . Co kraj to obyczaj , pare msc temu gdy ronilam odeslali mnie do domu , 2 dni w bolach , o malo co sie nie wykrwawilam , no i cala ciaze prowadzi nie lekarz a polozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam laktator elektryczny SISI. Używany ale podobno raz.
Ma dobre opinie porównywany z Medelą a cena 3 razy mniejsza.
Wczesniej używałam Tommee Tippe ręcznego ale nie byłam zadowolona. Z butelek tak ale laktator taki sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczka tego to ja nigdy nie zrozumiem - taki kraj wysoko rozwinięty bogaty, marudzący że za mało dzieci się rodzi a w trakcie ciąży olewają kobiete niemal do zera. Dziwne że nie każą chodzić rodzić do lasu - wtedy by było całkowicie naturalnie 😠
Ja się nie dziwie ze tam polscy lekarze mają wzięcie, bo inaczej nauczeni prowadzić pacjentki w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka to chore o czym piszesz... Co za dziwni ludzie, ale moja kol mieszka w Irlandii i tam jest tak samo. Też do 3 mies ciąża dla nich nie istnieje.
Ja dwa raz poroniłam i to właśnie na samym początku (6 i 5 tydzień) i całą poprzednią ciążę byłam na lekach (najpierw duphaston to któregoś tam tyg i zastrzyki clexan codziennie w brzuch/udo przez 9 miesięcy), teraz jest to samo. Gdyby nie te leki to moja ciąża nie miałaby szans 😞
Mam nadzieję ze u Ciebie wszystko jest w jak najlepszym porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bogusia23 napisał(a):
Kupiłam laktator elektryczny SISI. Używany ale podobno raz.
Ma dobre opinie porównywany z Medelą a cena 3 razy mniejsza.
Wczesniej używałam Tommee Tippe ręcznego ale nie byłam zadowolona. Z butelek tak ale laktator taki sobie.


Bogusia ja też mam Tomme tippe i też średnio byłam z niego zadowolona, ale na szczęście b.rzadko z niego korzystałam. A z butelek tej firmy też nie byłam zadowolona, Jasiek nie chciał z nich nic pić. Musiałam zmienić na MAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co do porodu tutaj to nie mam na co narzekac , wspominam to bardzo dobrze i z tego jestem zadowolona , zeby jeszcze opieka ciazarnej taka byla ... nic czekam do niedzieli jak mi w tym szpitalu nie zrobia usg to ich tam chyba rozszarpie 🙂 dziwne jest to ze nie mam zadnych objawow ciazowych .. mam nadzieje ze bedzie ok i ten krwiak sie wchlonol , trzymajcie za mnie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka kciuki już zaciśnięte 🙂 Będzie dobrze, może to jeszcze za wcześnie na objawy? Ja gdyby nie brak miesiączki to jeszcze tydzień temu też w życiu nie brałabym pod uwagę ciaży. Dopiero teraz zaczęły się mdłości i zero ochoty na jedzenie a zwłaszcza mięsa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałam to szczęscie że mój Michaś pił z każdej butelki i każdego smoczka - mieliśmy chicco, canpol, Tommee Tippe, Babydream.
Jemu pasowało wszystko byle leciało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeden dzien nie wchodzilam i tyle do czytania 🙂 tez zazywalam duphaston (nie do konca pamietam jak sie pisze) oraz luteine, teraz narazie jest wszystko dobrze a dokladniej okaze sie po wizycie we wtorek ,
tez mi wszystko smierdzi , dobrze ze jeszcze moge pieluchy starszemu przebierac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...