Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Marta, ja tez wstaje na siku bardzo czesto, ale potem zaraz zasypiam i rano budze sie wypoczeta- w sumie tak od kilku dni bo wczesniej to tez po nocy czulam jakby mnie cos przejechalo.
Twoja Kaja juz ustawiona glowka w dol? Moj Filipo ostatnio byl jeszcze w gore i chyba nadal tak jest bo czuje jak mnie okalada nozkami wlasnie po pecherzu a z gory co jakis czas wypycha sie tylko glowka, zadnych konkretnych ruchow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Ciężarówki 😉
Ja też wstaję bardzo często na siku. Do tego piję dużo, bo mnie zgaga męczy w nocy. Rennie stało się moim przyjacielem 😉
Byłam w poniedziałek na wizycie i dowiedziałam się, że powinnam łykać tran bo teraz dziecku potrzeba egzotycznych kwasów nienasyconych do budowy osłonek na neuronach....
Chyba pora zabrać sie pomału za pranie ubranek... póki jeszcze mam siłę się ruszać. Zaprowadziłam dziś Starszego do przedszkola piechotą i ledwo się doczłapałam. Zadyszka jak po maratonie, brzuch twardy i napięty... No ale jak się non stop siedzi z chorymi dzieciakami w domu to i ruchu brakuje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie raczkami "masuje" Cie po pecherzu.
Fajnie ze jest juz ustawiona, mam nadzieje ze moj urwis tez sie obroci bo nie chce cc.
Ania- a jak tam wybor imienia? Bartosz czy Bartlomiej w koncu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochane!
Małgosia fajnie że się odezwałas i że u Ciebie wszystko ok 🙂
Kangoor dalej nie wiemy, nawet to że Bartek jeszcze pewne nie jest.. Pewnie ostateczną decyzje podejmiemy jak zobaczymy malutkiego. Daj znać jak tam Twój Filipek i czy waży tyle ile byś chciała 🙂
Ja dziś Brzuszki prasuje. Katastrofa 😞 Nie będę damą i powiem brzydko kręgosłup mnie po prostu nap*la 😞 Myślę że mści się na mnie moja praca i ciągle schylanie się nad tapczanami. Mało kogo stać na te specjalne łóżka dla chorych.I tak oto jak to często bywa szewc w dziurawych butach chodzi. Jade jutro do rodziców na 3 dni z Kubą i Michałem. Strasznie się cieszę. No to tyle. Miłego dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uffff...a ja dziś odetchnęłam, wiem ze się powtarzam,ale 1,5 miesiąca jestem bez wypłaty i juz dzis sie wściekłam i znowu zadzwoniłam do ZUS (obliczyłam ,ze ich czas mija 15.03, bo dokumenty były przesyłane od zusu w swinoujsciu do Szczecina a ze Szczecina do Gryfic wiec troche to trwało,a zwolnienie od 3.02 ale ze dokumenty dostarczone do odpowiedniej placówki dopiero 12.02 to od tego dnia 30dni) no ale pani zagwarantowała, ze decyzja juz jest (tydzien temu nie było) i pieniadze bedą w tym tygodniu. Obyyy,bo jednak opłat sporo,żyć za cos trzeba, a i tak jestem w szoku,ze jakos daliśmy radę żyć tylko z Piotrka zarobionych pieniędzy. Dlatego moja cała wypłata i tak pójdzie na wozek i mebelki 🙂 no a idealnie sie składa,bo wozek ma przyjść w sobote, a mebelki w poniedziałek 😆o ile ZUS się nie spóźni... 😞
Dzis ide na te warsztaty "bezpieczny maluch" - z tego co widziałam jest to zorganizowane na bardzo wysokim poziomie, partnerami są bardzo dobre firmy,podobno w gratisach dostaje się gadżety firmy NUK, a jest duza pula przewidywanych nagród (materace do lozeczek, fotelik maxi cosi) ale jeszcez niczego w zyciu nie wygrałam,wiec nie liczę na cud 😆 fajnie, ze sie dowiem czegos o pierwszej pomocy dla noworodka,bo szczerze jestem troche zielona w tej kwesti,a niestety rożne rzeczy się zdarzają 😉
Napisze czy było warto. Te warsztaty jeżdżą po całej Polsce , jak macie ochotę zerknijcie http://bezpieczny-maluch.com.pl
Miłego dnia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta wygralas cos 🙂 ? fajnie było ? W Krakowie są 10. 04 to już bez szans dla mnie.. nie doturlam się 😉
Tak się cieszę że się zebrałam za to pranie, patrzylam na pogode i reszta marca już nie będzie taka ładna u nas, a tak to mi wszystko pięknie wyschlo na zewnątrz. Skoro już tak działam to mierzylam też dziś biustonosz bo byłam ciekawa czy wciąż jest dobry w miseczkach i na szczęście jest. W niedziele przyjezdza przesyłka z Niemiec szwagierka cos podala dla Malutkiego i sab simplex bo ona że ma Malutką to wzięła na recepte i nie musiała płacić także się cieszę będe miała w razie potrzeby a jeśli się nie przyda to ktoś "potrzebujacy" dostanie. Pisałam Wam ostatnio że mam straszny apetyt, chodzę i szukam. I powiem Wam że spojrzałam w karte ciąży z Kubą i tak właśnie od tego momentu do rozwiązania przytylam polowe tego co przez całą ciążę. Także nieźle.. w 1,5 m-ca 🤔 prawie 10 kg Staram się jeść jak najwięcej owoców, ale glodną Anke trudno oszukać 😉 A tak skoro schodze z tematu na temat to jeszcze napiszę że dziwnie czuję Malutkiego 🤨 tak jakby był w poprzek. Nie czuje go ani na dole ani u góry tylko właśnie po bokach brzucha. Jak to ten mój skarb się ułożyl 🤔 przecież na ostatnim usg był już główką w dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam o 21 i powiem Wam było WARTO jak macie okazje zapisujcie się i idźcie 😆 mnie najbardziej ciekawiła pierwsza pomoc i powiem Wam,ze sporo sie dowiedziałam, a większości nie wiedziałam. Była mowa o bezpieczeństwie i o fotelikach, o butelkach NUK, o karmieniu piersią,czyli wykład położnej, o komórkach macierzystych (musze zgłębić bardziej temat,bo wczesniej to ignorowalam, a faktycznie warto przyjrzeć sie temu bliżej). Dostaliśmy duzo próbek, smoczek NUK i gazetek do poczytania, no i o dziwo wylosowali mnie i wygrałam zestaw startowy NUKA (butelka,płyn i szczotkę do mycia butelek, smoczek) no i bardzo mnie to ucieszyło. W zyciu tylu kobiet w ciazy nie widziałam na raz,możecie isc z osobą towarzysząca, z mężem,z dzieckiem i bardzo bardzo polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny,
dzieki Marta za update co do spotkania. Ja sie zapisze ale czy bedzie mi dane pojsc to sie okaze.

Wczoraj mialam wizyte i tak jak przeczuwalam- niestety zaczynaja sie problemy. Filipek zwolnil swoj wzrost. Powinien byc okolo 1,8kg a jest 1,67. Przeplywy sa na granicy poprawnosci. W pon mam KTG a w srode kolejne USG z przeplywami. Lekarka powiedziala ze na pewno zakonczymy ciaze wczesniej ale bedziemy walczyc o kazdy dzien, grunt zeby byl wzrost- jesli nawet o polowe mniejszy niz normalnie ale zeby byl i zeby maluch byl jak najdluzej w brzuszku. Mam nadzieje ze uda sie dociagnac do 36 tyg. Niestety nadal jest pupa w dol wiec jesli jakims cudem sie nie obroci to bedzie CC- a kurde tak bardzo chcialam SN, ale najwazniejszy dzidzius i jego zdrowie wiec jak bedzie tak bedzie. Chcialabym zeby dociagnal do 2kg- trzymajcie kciuki dziewczyny- moze sie uda. No i mam nadzieje ze za tyd w srode nie wyladuje juz w szpitalu.
Juz raz to przechodzilam i niby bylam przygotowana ze sytuacja sie pewnie powtorzy ale jednak jakis taki dol mnie wczoraj wzial po tej wizycie. Gdzies po cichutku sobie myslalam ze moze jednak ten moj synus bedzie do konca rosl tak jak trzeba i ze mimo trudnej ciazy choc tak koncowka bedzie "normalna" 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kangoor pociesze Cie - moja córka wazyła w 36 tyg 2kg urodziła sie malutka po terminie 2.800 i była zdrowa a dzisiaj ma 3.5 roku i 110 cm jest jedna z najwyższych dziewczynek w przedszkolu. tymi pomiarami bym sie za bardzo nie przejmowała co do przepływow nie mam zdania bo sie poprostu nie znam. ale lekarz napewno w pore zareaguje jak bedzie cos nie tak. co do cc jest to do przeżycia poprostu jak rodzisz sn to męczysz sie przed a przy cc po. 🙂 troche sie zmartwiłam tym co napisałas bo widze ze ty sie martwisz a lekarze zazwyczaj tylko tak lubia straszyć.
ja wczoraj byłam na badaniach w szpitalu wciąz mam mało wód ale nie zagraża to dziecku. kazali pić pić pić. i co tydzień wizyta kontrolna... ale jestem dobrej myśli.pozdrawiam wszystkie majóweczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangoor wszystko będzie dobrze! Nie ma innej opcji 😘 Juz to przerabialas i masz zdrową śliczną córeczke. Teraz będzie tak samo. Życzę Filipkowi i Tobie by korzystał ile się da z brzucha mamy 😁 kiedyś przeczytałam że "tylko w łonie matki życie jest idealne" 😉 i niech rośnie chłopczyk ile tylko się da! a cc jeszcze nie jest przesądzone może Mały zrobi fik w ostatnim momencie i będzie tak jak sobie życzysz, jeśli nie to tak jak napisałas.. Cc jak już wiadomo że musi być nie jest takie straszne tylko tak jak Magda napisała męczysz się po nie przed. Gorzej jak rodzi się naturalnie kobieta ledwo żyje a kończy się cc. Ale przecież każdy ból porodowy w końcu mija a Malenstwo zostaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny. Spoko, jakos to wszystko przyjelam, bo w sumie to sie spodziewalam takiej informacji. Grunt ze teraz jestem pod dobra opieka, bo ostatnio z Hania bylo gorzej z podejsciem lekarzy do sprawy. Takze mam swiadomosc ze lekarka zareaguje w odpowiednim momencie i bedzie dobrze. Niemniej jednak chcialabym zeby juz byl ten 36 tyd i 0,5kg wiecej 😁
Magda- Ty tez trzymaj sie dzielnie i pij duzo- damy rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cichutko dzis dziewczynki jestescie. ladna pogoda to pewnie przesiadujecie na dworze i korzystacie z pierwszych promieni slonca. Niestety slyszalam ze juz od weekendu i potem w przyszlym tyg bedzie troche gorsza pogoda. Trudno- grunt ze nie wraca zima 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No cichutko tutaj,ale ja tez dopiero wróciłam,bo pojechałam z koleżanka do hurtowni dla dzieci i kupiłam juz wszystko dla siebie do szpitala i dla małej. Nie mam tylko pieluch,chusteczek i kosmetyków do mycia,ale to jeszcze spokojnie- tak odetchnęłam,bo mamy juz wszystko. A Wy dziewczyny bierzecie szlafrok do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spakowany szlafrok, taki cienki bo w szpitalu na bank bedzie dosc cieplo, a tak paradowac w samej pizamie po oddziale to chyba bym sie czula zbyt dobrze. Takze u mnie szlafrok jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się jeszcze nie spakowałam mam jakoś lenia ostatnio. Czeka mnie prasowanie ciuszków dla malucha . Szlafrok na pewno zabiorę ale się tak zastanawiam co wy dziewczyny jeszcze bierzecie ze sobą do tego szpitala?? Bo ja już sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to zalezy od szpitala. tam gdzie ja ide czyli na kamieńskiego we wrocławiu trzeba miec wszystko... od ciuszków po gotowe mleko w butelkach na pierwsze dni dla maleństwa poki nie bede miała pokarmu po cc. takze bede miała duuuuuuuuuża torbe. dla siebie wiadomo. majtki poporodowe podkłady laktator wkladki laktacyjne, ze 2 koszule przystosowane do karmienia, stanik do karmienia, szlafrok ręcznik najlepeij ciemny szczoteczke do zebow i te rózne kosmetyki co sa babie do szczesia potrzebne 🙂 no i dla bobaska pampersy krem do pupy chusteczki to napewno i w zaleznosci od szpitala pieluszki tetrowe ubraNKA mleko smoczki itd.

tez sie jeszcze nei spakowałam poki co gromadze:>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was brzuchatki 😉 Moze w czymś to wam pomoże 😉 🙃 🙃 😮
RZECZY POTRZEBNE GDY URODZI SIĘ DZIECKO
• Wózek
• Łóżeczko, materac, pościel, wypełnienie, ochraniacz, prześcieradło 2x + przewijak
• Wanienka + ręczniki z kapturkiem po kąpieli 2x
• Termometr do wody
• Obcinaczki do paznokci
• Szczotka + grzebień
• Mydło + emulsja Oliatum + szampon do kąpieli Oliatum + krem na odparzenia Oliatum
• Patyczki do uszu z ogranicznikiem + płatki kosmetyczne
• Sól fizjologiczna do przemywania oczu + 100ml spirytusu do pępka + woda morska
• Gruszka do noska
• Proszek do prania ubranek dziecięcych + płyn do płukania Cocolino
• Herbata z kopru włoskiego
• Butelka mała 2x i duża 2x np.AVENT
• Termosik do butelek
• Pampersy roz1 + chusteczki nawilżające
• 10 pieluch tetrowych
• Rożek + kocyk
• Krem z witaminami robiony u dr.Piątkowej
Do szpitala- DZIECKO
• Pampersy roz.1
• Chusteczki nawilżające
• 3x śpioszki
• 3x kaftaniki
• 3x body na kr.rękaw
• 3x body na dł.rękaw
• 3x Skarpetki bawełniane
• 3x łapki niedrapki
• 3x czapeczki
• Kosmetyki dziecka
• Kocyk lub rożek, butelkę małą, krem do pupy

Do szpitala MAMA
• 3x koszula z guzikami
• 3x skarpetki
• 5x majtki poporodowe + normalne 😉
• Wkłady poporodowe + nakładki silikonowe
• Laktator + wkładki laktacyjne
• Wygodny stanik nie opinający się
• Szlafrok + laczki + laczki pod prysznic
• 3x ręcznik + szampon + mydło w płynie
• Zestaw naczyń + ręcznik do naczyń
• Herbata + cukier + woda niegazowana
• Papier toaletowy
• Ręczniki papierowe
• Komórka + ładowarka
• Kosmetyki..grzebień + oliwka + szczoteczka i pasta
• Maszynka jednorazowa
Na wyjście ze szpitala DZIECKO
• Body na dł.rękaw
• Śpiochy + kaftanik
• Sweterek lub dresik + czapeczka
• Łapki nie drapki + skarpetki
• Kocyk do przykrycia
• Nosidełko
WAŻNE !!![rcolor=][/color]
• Dowód osobisty
• Książeczka ubezpieczeniowa
• NIP pracodawcy
• Karta ciąży
• Wyniki ostatnich badań

Mnie boli głowa jak patrzę na tą listę.Pewnie się okaże że czegoś brakuje ☺️ 🤨 😜
Może coś pominęłam to proszę mnie poprawić 🙃
Co wy na to Majóweczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w szpitalu niczego nie potrzeba,tylko chusteczki mokre dla dziecka i pampersy,ale na drugi dzien,bo dziecko ma 12 pampersow zagwarantowanych. Kupiłam jednak majtki i podkłady. Chce miec swoje rzeczy dla siebie i małej, najwyzej zabiorę spowrotem do domu, oddam szwagierce, która rodzi we wrześniu jak mi cos zostanie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Z listy którą podała Nina podaję wg mnie niepotrzebne rzeczy:
RZECZY NIEPOTRZEBNE GDY URODZI SIĘ DZIECKO
• Termometr do wody
• grzebień
• emulsja Oliatum + szampon do kąpieli Oliatum + krem na odparzenia Oliatum (jeden kosmetyk wystarczy!)
• Patyczki do uszu z ogranicznikiem + płatki kosmetyczne
• Sól fizjologiczna do przemywania oczu + 100ml spirytusu do pępka
• Gruszka do noska - lepszy aspirator
• płyn do płukania Cocolino (lepiej chyba płyn do prania bo sie łatwiej wypłukuje, do płukania nic)
• Herbata z kopru włoskiego
Do szpitala- DZIECKO
• 3x śpioszki - ja zamiast tego biorę body + pajacyki
• 3x kaftaniki
• 3x body na dł.rękaw
Do szpitala MAMA
• majtki normalne
• nakładki silikonowe
• Laktator
• Zestaw naczyń + ręcznik do naczyń - zależy od szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...