Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Marta ja się poprzednio spakowalam w jedną. Mam taką sportową campusa 30 L. Spokojnie się w nią zmieściłam ze wszystkim i miejsca zostało. Teraz też się w nią spakuje. Z tym że nie muszę mieć nic dla Małego i podkłady poporodowe też były w szpitalu, wzięłam tylko jedne swoje, a M miał mi dowieźć w razie czego. Ciuchy na wyjscie M przywiezie. Nie wiem jak to teraz wygląda, ale z kim rozmawiam to w 3 dobie wypuszczają więc jakoś tak szybko. I to też po cc. Oczywiście jak wszystko jest w porządku. W Tarnowie tam gdzie teraz w marcu koleżanka rodziła i miała cc szybko ją wypisali i mówi że to tam norma. Także jeśli tak jest wszędzie to rzeczywiscie długo w szpitalu się teraz nie siedzi. I dobrze moim zdaniem im szybciej w domu tym lepiej. Tyle, że żółtaczka fizjologiczna pojawia się właśnie w 3 dobie. Oj nie chciałabym być wypuszczona a potem wracać na naswietlanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Marta, a te pampersy to ktory rodzaj, Active Baby czy Premium Care, czy moze wszystkie? Tak czy siak pewnie tez sie wybiore bo jak nie dla Filipka to dla Hani wezme Juniory.
Co do torby to ja poprzednio mialam jedna, ale ze teraz moze pojde wczesniej na patologie wiec stwierdzilam ze moze spakuje 2. I poprostu jak juz bede rodzic to tatus przyjedzie z torba dla malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny widzę że poruszyłyście temat pampersów. W sklepach Akpol (tutaj macie wykaz gdzie są http://akpolbaby.pl/pl/content/8-nasze-sklepy ) pampersy 2 są po 58zł za 108 sztuk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Active baby,ale ja na początek kupie 1 jedna paczkę,bo nie wiem czy zaraz nie przejdę na 2,bo słyszałam, ze niektóre mamy odrazu przechodzą na 2 🙂 a te zielone mi odpowiadają, tzn. Większość poleca mi te zielone niz te białe ale pewnie sama wyrobie sobie opinie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalam na poczatku tych bialych, one maja taka dodatkowa siateczke dzieki kotrej pupa sie nie odparza, a u nas na poczatku Hania miala kupke po kazdym karmieniu, czyli okolo 8 dziennie, wiec nie trudno o jakies zaczerwienienie. Pamietam ze przynajmniej u nas bylo tak ze lepiej sprawdzaly sie wlasnie te biale, ale to jest oczywiscie tylko moja opinia. Tak jak piszesz sama wyrobisz sobie zdanie.
W kazdym razie dzieki za info, bo i tak pojade po Juniory dla Hani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Kangoor na początku szły białe. Jakoś tak delikatniejsze mi sie wydawały. Te zielone lubię są trochę tańsze jeśli dobrze pamiętam, częściej były w promocji i później z nich korzystalam. Mi z pampersa to tylko te sleep&play nie pasują. Miałam raz i dla mnie porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te sleep&play to te pomarańczowe to faktycznie są kiepskie. Ja również kiedyś się na nie skusialam (są jednak sporo tańsze od zielonych) i to był ten jedyny raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupie w takim razie takie i takie 🙂 i zobaczę. Chusteczki mokre zastanawiałam się dzisiaj, ktore wziac,zeby juz do torby spakować,bo tez do szpitala niby tylko mam miec chusteczki dla małej i tez wybrałam zielone 🙂 Nie zmarnują się 😉
Jejku ja mam dziurę w brzuchu, zjadłam godzinę temu obiad i jestem głodna. W miedzy czasie wciągnęłam jogurt i dalej...jak tak dalej pójdzie to do porodu 30kg to na luzie przytyje 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że chusteczki i zielone i białe sa OK. Nie widze jakiejs specjalnej różnicy pomiędzy nimi, chyba tylko tyle ze białych jest o kilka sztuk mniej w paczce 🙂
Czytajac analizy z tego blogu, o ktorym kiedys była mowa tutaj na forum, wynikało że niby te chusteczki wcale nie sa dobre i polecane były np. Huggiess te zielone. Kupiłam je na próbe dla Hani i wydaje mi sie ze pampersy sa jakies delikatniejsze i bardziej wilgotne, wiec póki co chyba zostane przy pampersowym zestawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag napisał(a):
A kangoor a te promocje w pharmie to tylko z karta lifestyle,ale jak nie masz mozna wyrobić na miejscu i skorzystać z promocji 🙂


Mam kartę i pewnie dostałam ta ofertę na mejla ale nie wchodziłam na poczte więc mogła mnie ta oferta ominąć przez niedopatrzenie, także dzieki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam dziewczynki że z tą kartą można czasem w super pharm naprawdę fajny interes zrobić. Kiedys kupiłam kubek lovi 360 za bodajże 26 zł. Pamiętam że jakoś sporo taniej niż normalnie. Chusteczki pampersa to wszystkie są moim zdaniem spoko zielone białe pomaranczowe. Tylko te pomarańczowe pieluchy kiepskie. Miałam też pieluchomajtki z pampersa jak Kuba był większy i też fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie odpaliłam ta ofertę i chyba jutro wyjdę z większa torba z Superpharma, nie tylko z produktami dla Bobasa.
a co do pieluchomajtek- to kiedys kupiłam ale ten mój mały skarb nawet nie chciał załozyć- \"TO NIE JEST PIELUSZKA\" O i tyle było w tym temacie. Aniu a twoj Kubus to juz tak radzi sobie bez pieluszek, cały czas? Chodzi mi o noce czy jakies dluższe podróze autem czy spacery? Moja Hania to mały uparciuszek i jeszcze nie do końca sie przekonała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, przekona się. Myślę że jak będzie cieplej będzie Ci łatwiej próbować. Kiedyś usłyszalam opinię by dziecko nie zmuszac do nocnika, nawet jak to już taki wiek że czas zacząć, próbowac, że jak przyjdzie czas ogarnie raz dwa. Dobrym sposobem jest pozwolić dziecku się posikac pare razy dlatego fajnie jak jest lato. Ja tak robiłam oj ile razy nie zdążył dobiec do nocnika bo przecież nie miał czasu, zabawa taka ciekawa. Pralam w kółko raz sikal tak raz tak. Teraz zakładam pieluche i bardzo rzadko się posikuje a jeśli np jestesmy w podróży i nie wytrzyma to mówi " posikalem się, cóż" mądrala. Powiem Ci Kangoor że co dziecko to inaczej. Ja to tylko staram się nie słuchac że jakies dziecko umie to czy tamto a potem stresowac się że moje tego nie umie. Na wszystko przyjdzie czas. U nas np jest problem z mosiem i osiem. Mosio - smoczek, osio - klapouchy. Przyjaciółka ze Stanów ciągle mi mówi że jej Mała już dawno bez smoczka że przecież to takie złe dla zgryzu bla bla, a ja już próbowałam pare razy i narazie 1-0 dla Młodego, bez tego duetu nie zasnie i koniec, szukam dalej pomysłu na mosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania u nas też były ze smoczkiem przeboje przy Starszym. Nie zapomnę jak kiedyś rzucił smoczek na podłogę bo chciał coś słodkiego ode mnie. Powiedziałam, że albo odłoży do łóżeczka albo wyrzuci do kosza. O dziwo wybrał kosz na śmieci. Jak już wyrzucił to nie było odwrotu... Z Młodszą będziemy próbować jak tylko choróbska odpuszczą...

O raaany.... przesadziłam z obżarstwem chyba... pęknę zaraz!!!!!

Jak tak czytam, że pakujecie torby to też mam ochotę.... ale jestem 3-4 tygodnie za Wami więc jeszcze czas. Czekam aż wróci pogoda i pewnie wezmę się za pranie pomału. Zacznę od moich koszul do karmienia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U naszej Nadii tez był problem z mosiem, prawie 2lata miała jak sama jakos go odrzuciła,a teraz chodzi i mowi,ze smoczki to tylko dzidziusie moszą i pieluchy tez,a ja tez tak mojej siostrze Trulam,ze smoczek,ze na nocnik nie robi,a Nadia poprostu sama któregoś dnia wszystko rzuciła i spokoj.
Chociaz mam znajomą,która muszę stwierdzić, ze jest moim autorytetem w wychowywaniu dzieci. Ma ich trójkę , jedno z ZD,ale dwójka smoczek zabrany po pół roku, na nocnik jej Julka siadała juz jak miała niedługo ponad rok,bo często Jej pilnowałam, jadła wszystko, no nie wiem jak Marta to robi, ale poprostu spojrzy tylko na dzieciaki,a One wiedzą co mają robić. Dodatkowo w domu wszystko wyprasowane w kosteczkę, poukładane kolorami, posprzątane tak, ze boisz się nakruszyć czymkolwiek i wogole nie widac ze Ona ma dzieci- wszystkie w pracy byłyśmy zawsze pod wrażeniem i często wiele mam jak ma pytania itd,to dzwoni do niej, ja w ciazy tez kilka razy do niej juz dzwoniłam i podejrzewam,ze tez sporo bede Jej pytać jak urodzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba Ty Doti napisałas że najważniejsza jest konsekwencja. Myślę że to jest główny klucz. Ja staram się jak mogę, jeśli coś obiecam dotrzymuje slowa, Kuba to strasznie pamiętliwa bestia. Jeśli ma posprzątać to ma posprzątać nawet gdyby miał sprzątac pół dnia. Myślę że jeśli nie będę starała się być konsekwentna to nie będę wiarygodna dla moich dzieci. A to już kaplica. Dzieciaczki są bardzo cwane 😉 Ze smoczkiem czekam właśnie na taki moment.. Bo póki co akurat w tym mnie urobil i mi go zwyczajnie żal jak patrzy na mnie tymi oczami jak kot ze shreka.
A tak dla uśmiechu Kuba pyta mnie ostatnio " mama Ty nie masz ptaszka" zgarbilam się 😉 myślalam że na takie pytania mam jeszcze czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie Ania - konsekwencja,ale łatwo sie mowi, ja nie mam pojęcia jaką będę matką,chciałabym zeby dzieci widziały we mnie autorytet, taki jak ja widze do dziś w moim ojcu, co powiedział to było święte, kręciłam Nim jak chciałam , jestem rozpieszczona,ale zawsze to czego ode mnie wymagał było spełnione, jesli cos obiecał to wiedziałam, ze tak bedzie i zawsze było. Chciałabym byc taka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania to mój Starszy ostatnio zapytał którędy dzidzia wyjdzie.... Odpowiedziałam, że przez pochwę i to mu wystarczyło hahaha nie dociekał gdzie ta pochwa jest 😉 A pytań o różnicę płci jakoś uniknęliśmy bo pojawiła się Laurka i sam zauważył, że inaczej wygląda i jakoś tak to przeszło bez pytań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja juz od wielu godzin oglądam wózki, jestem skołowana na maxa! Nic już nie wiem! co myśłicie o takich: moze któras z Was ma jakąś opinię....
http://allegro.pl/wozek-milly-3-w-1-gleboki-spacerowka-fotelik-i4028093252.html

http://tablica.pl/oferta/baby-merc-q7-classic-CID88-IDobnW.html

http://tablica.pl/oferta/wozek-x-lander-model-xa-gondolka-spacerowka-CID88-ID5kbgp.html#4229721c3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoondy mi też ten milly się najbardziej podoba, ale sugerowałam się jedynie kolorystyką bo firm nie znam 🙂
Dobrze że niektóre z Was już mają dzieciaczki my pierworódki będziemy pewnie liczyły na waszą pomoc:P
Doti super zdjęcie profilowe, córcia ma boską minę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hoondi zwróć uwagę na to czy jak będzie gondola założona to dostaniesz się do koszyka na zakupy. Takie niby nic, ale ten koszyk naprawdę się przydaje a wkurzające jest jak nic z niego wyciągnąć nie można. To samo przy siedzisku spacerówki rozłożonym do spania.

Dzięki Aga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...