Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja juz kiedys wspominalam , ze tutaj jest troche inaczej w kwestii opieki zdrowotnej , wiec moze dlatego od przyszlego , a to juz bedzie 35 tydzien bede miala robione ktg co tydzien do 39 tygodnia , bo w ostatnim tygodniu przechodze pod opieke kliniki . co kraj to obyczaj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mam nadzieje że trochę przejdzie po tym żelu skoro pasty i szczoteczka nie pomagają. Całe życie mam problem z zębami wydałam na nie fortune 😠 😞
Kangoor btw zrobiłas mi taką pieruńską ochotę na lody że gdybym nie była tak leniwa jak obecnie jestem to biada mi.. 😉 cały czas się bije z sobą iść po nie czy nie iść.. Tylko zaś się boje przeciez jak zjem lody to jak ta moja szczęka to wytrzyma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgosia w ramach sprostowania, lekarz mnie dobrze poinformował tylko jak zwykle ja zastosowałam skrót myślowy. Nie mówił, że pneumokoki są obowiązkowe, powiedział, że na nie jest dobrze zaszczepić. Co do rota, to mówił, że sporo ma takich przypadków, że trzy tygodnie po szczepieniu rodzice przyjeżdżają z dziećmi w poważnych stanach. Wcale nie ma pewności, że dzięki tej szczepionce dziecko lżej w razie czego przejdzie chorobę. No nic, na szczęście jest jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji.

Powiem Wam dziewczyny, że też z każdym dniem co raz mocniej prześladują mnie koszmary związane z porodem. Demony mnie dręczą, że posypię się przed terminem operacji 😞 koszmar. Szczerze mówiąc zaczynam mieć dość tej ciąży. W ostatnim tygodniu tak mi brzuch wywaliło, że ledwo chodzę, ledwo mieszczę się w ubraniach. Dramat. Co nie zrobię, to łapie mnie ciężka zadyszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti- Mi tez się strasznie ciągnie ta końcówka.. Jeszcze jakoś do 30 tyg poszło ale teraz to normalnie dzień za dniem mi idzie tak powoli. Nie wiem, może dlatego że ja tak teraz od środy do środy czekam jak na wyrok z tymi przepływami. Ach już chciałabym mieć poród za sobą.
Ania- co do lodów to ja też ze sobą wczortaj walczyłam i wytrzymałam niecałą godzinę 🤢
Szysza- wiadomo, że nikt Ci na nic nie da 100% pewności i może też byc tak że szczepionka nie spowoduje w razie czego lżejszego przebiegu choroby (jednak chyba w większości przypadków pomaga). Ja przy pierwszym dziecku też chciałam uniknąć szczepienia na wszystko, dlatego właśnie nie podałam tego rota. Teraz uważam że to był błąd. Oczywiście, zrobisz jak uważasz, a przedewszystkim skoro masz zaufanego lekarza i liczysz sie z jego zdaniem, to łatwiej bedzie Ci podjąć decyzję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to chyba jesteśmy już wszystkie zmęczone i zniecierpliwione.. Cały czas myślalam byle przetrwac marzec.. I nie ukrywam że już bym chciała mieć Małego przy sobie i poród za sobą najlepiej w ogóle połóg za sobą 😁 ale niech jeszcze synek posiedzi do tego 38 tyg... Żebym tylko miała siłę i chęci się prócz opieki nad Kubusiem codziennie sie czymś zająć to by to szybciej leciało a ja naprawdę nie pamiętam bym była tak bez energii jak teraz 🤨 Normalnie totalna niemoc. Czuje się taka wolna i ociezala i najbardziej mnie wnerwiają nerwy właśnie.. Jakoś tak szybko się irytuje ☺️ wkurzam. Dziś jakiś palantunio urządzil sobie palenie trawy czy patyków czy cholera wie czego. Ja pranie na podwórku.. Jezuniu pompowalam się z wściekłosci jak wściekły byczek.. dobrze że byłam sama z Kubuniem bo chyba bym za gościem z miotłą latała 😉 już nieraz zaś musiałam prać bo przeciez tak śmierdzialo dymem ze się nie dało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzat aheheh super akcje masz z teściową 🙂 Moja kiedys mi powiedziała, że ukradłam jej syna hehehe biedna kobieta! Tak to jest z Matkami- ciekawe jakimi my będziemy teściowymi kiedyś 🙂

Szysza 🙂 Ja tez mam często dość już. Na nic nie mam siły, zadyszka od zwykłego gadania, nawet do kslepu ledwo się toczę jeśli juz muszę iść, bo zazwyczaj M idzie, który mnie bbbaaardzo wkurza całym sobą na codzień. Mówi mi, żeby mu mówić, co potrzebuję, co trzeba zrobić, po czym jak mu mówię, to że się czepiam i że zaraz, albo jutro, albo poźniej! Nakrzyczałam właśnie na niego, że torby do szpitala nie spakował jeszcze, że to ni ejest moja tylko ciąża i że ja się tym stresuję i że ja mam ważniejszy temat do ogarnięcia jak PORÓD więc mógłby się wysilić chociaż i głupią torbę spakować! I własnie się pokłóciliśmy i zaczął niby patrzec w ta torbę co jest, czzego nie ma...szkoda moich nerwów i łez!

U lekarza ok 🙂 Dzidzius waży 2100 🙂 Jest normalnej wielkości, a ni za duży, ani za mały 🙂
Lekarz powiedział że jak się za 4,5 tyg urodzi to będzie idealnie 🙂
Znowu miał otwarte oczy - super to wygląda, po prostu cudownie 🙂 i Pokazywał nam jego włosy 🙂
Ogólnie to może i na KTG się chodzi później, ale ja chodzę do tego gabinetu prywatnie i oni mają sprzęt swój i pewnie robią wcześniej już, w końcu prywatna opieka, bardziej się troszczą o zdrowie i dobro dziecka i matki. Przynajmniej w tym gabinecie takie się ma wrażenie. Następna wizyta za 2 tyg. Dobranoc Kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mialam sie juz was kiedys zapytac i teraz mi sie przypomnialo , czy ktoras z was uzywala kiedys takiej poduszki . Jest na naszej liscie zakupow niezbednych jednak nikt mi do konca nie potrafi wyjasnic w jaki sposob ja uzywac tzn. W jakiej pozycji klasc malucha .
http://www.fabrykawafelkow.pl/kocyki-i-tekstylia-do-pokoju-dziecinnego/899-poduszka-przeciw-splaszczaniu-potylicy-panda-3275052701091.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hoondi no to masz niezłe jazdy z tymi nastrojami. Ze mnie ojciec się śmieje, bo przed ciążą byłam taka popadająca w skrajne emocje, że lepiej bez kija nie podchodź, a teraz? Mówi, że mi się fazy zeszły 😁 i nie mam żadnych skrajnych emocji. Podziwiam Cię za zaufanie do M w kwestii torby. Raz mojego poprosiłam żeby nas spakował gdy mieliśmy ślub. To szczoteczki spakował, ale pasty nie. Poprosiłam go o skarpetki, to mi spakował jedną i to z froty 🤪 a wtedy było ciepłe lato. Także jak pomyśle gdybym miała go poprosić o spakowanie torby do szpitala, gdzie trzeba wziąć rzeczy dziecka, to aż boję się pomyśleć jakie niespodzianki byłyby w środku 😁

Małgorzata masz na prawdę niezłe jazdy z tą teściową 😁 w sumie to nawet lekarz nie musi Ci wydawać zalecenia, wystarczy że powiesz, że nie czujesz się na tyle pewnie aby jechać. To powinno wystarczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny
Haha dobre Szysza 🙂 ja bym też mojemu z pakowaniem nie mogla zaufac pewnie zostałabym bez majtek i biustonosza 😉
Gosia to na bank powiedziałabym ze lekarz nie pozwolil i nigdzie nie jechała 😉 Mi się trafiła dobra tesciowa taki złoty egzemplarz, lubię ją i cieszę się że taka jest bo się nasluchalam jak tesciowe potrafią dac w kość...a moja ani się nie wtrąca ani nie czepia wie kiedy się wycofać jak sytuacjia tego wymaga i co ważne moge na nią liczyć
Taką miałam dziś w nocy zgage że aż się obudziłam i rennie nie pomogło ..
Dziś 1.04 dokładnie miesiąc do terminu a kto powiedział ze musi być w terminie jejku jejku.. 😁 🙂 🙂 🙂 Miłego dnia, buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strasznie mnie kłuje w podbrzuszu. jakby mi ktos szpilki wbijał. dzisiaj nie spię od 3 przez psa ktory ostatnimi czasy zaczął wariować. i domaga sie nocnych spacerków. Mąż cały tydzień w pracy wraca tylko na weekendy, ja całe dnie sama z moim zwariowanym 3 latkiem i do tego ten pies, jak tak dalej pójdzie to padne gdzies na ulicy i juz nie wstane. odczuwam straszna potrzebe poleżenia wypoczęcia a tu nie ma jak po całym dniu brzuch mam tak twardy ze ledwno dycham.to sobie ponarzekałam 🙂mam nadzieje ze dzisiaj nie zaczne rodzić bo jak zadzwonie do kogos po pomoc to mi nie uwierzą 😁pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiepska noc 😞 sikanie co godzinę, głupie sny... 😞 Jadę zaraz na zakupy, mam ochotę na zapiekankę z makaronem z cukinią i papryką i zobaczę małej jakies body,bo jednak mam mało,a że dwa dni z domu nie wychodziłam,to juz dzis najwyższy czas.
Co do teściów, To ja teściową mam nawet nawet...tzn.to czego oczekuję od nich to nie wytrącania się i tacy są. Zobaczymy przy dziecku,ale nie sądzę. Piotrek na szczęście nie jest syneczkiem mamusi, więc mam z tym spokoj, bo Jego brat to najukochańszy syneczek, bezrobotny nieudacznik, totalna pipka-świnia jestem,ale totalnie nie lubię takich facetów,a Jego juz bardzo, bo zyje w wieku 32 lat z rodzicami,na garnuszku mamusi i tylko płacze niczego z siebie nie dając 😠 mój M to przeciwieństwo brata kompletne,czasami się zastanawiam czy Oni na prawdę są spokrewnieni...??
Aczkolwiek teściowa bardzo się interesuje,dzwoni do mnie często pytając o samopoczucie itd. Zaoferowała się,ze za rok idzie na emeryturę i chetnie zajmie się mała zeby nie musiała isc do żłobka, teraz w maju tez bierze specjalnie urlop jakbym chciała by mi pomogła - takze nie narzekam,aczkolwiek mamy z Piotrkiem nadzieję,ze żadnej pomocy nie bedziemy potrzebowali,chcielibyśmy byc sami i sami spróbować zająć się małą-mysle,ze damy radę.
Się rozpisalam...miłego dnia dziewczynki, u mnie jakos w pogodzie szaro,buro i ponuro 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze że jest to forum każda może sobie ponarzekać i wie że my zrozumiemy kobietę w ciąży:P Szysza odważna jesteś z tą torbą, ja za nic w świecie bym o to nie poprosiła męża. Wczoraj mu pokazywałam gdzie są uszykowane ciuszki dla młodego które będzie miał dowieźć i tu mnie zaskoczył bo powiedział że w razie czego to coś tam dobierze jak będzie chłodniej 😮
Gosia ja na bank bym nigdzie nie jechała w święta, my mamy tylko 60km do teściow i już sobie odpuszczamy bo po co się dodatkowo stresować. A Twoja teściowa też rodziła więc powinna zrozumieć...chyba.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też niby nasłuchałam się o "teściowych" 🙂 moja na pewno nie należy do tych stereotypów. Nigdy nie wtrącała się w nasze sprawy, ale denerwowało mnie jedynie jak przenosiła swoje przyzwyczajenia w nasz świat gdy mieszkała u nas :P (co w zasadzie jest normalne - trudno jest nauczyć starego psa nowych sztuczek). Zawsze można było na nią liczyć.
Nie farta mam jedynie co do jednej szwagierki. Udaje takie mądre jajco co niby pozjadało wszystkie rozumy, bo udało jej się wyrwać z takiego zadupia jak TK do Wawy. Jak widać taka czarna owca trafi się w każdej rodzinie 🙂

Rany, co ja bym dała żeby w końcu normalnie się wyspać! Dzisiaj jak obudziłam się o 4.30 na siku, tak nie śpię cały czas. I taka jestem rozlazła, że chyba ślimaki są szybsze ode mnie :P
No nic, dziś czeka mnie ciąg dalszy szorowania naszego małego kącika 🙂 przynajmniej pogoda sprzyja 🙂 miłego dzionka brzuchatki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga, to nie ja jestem odważna, tylko Hoondi 🙂 ja mojemu raz zaufałam i wystarczy - szczegóły w przedostatnim wpisie.
Także cieszę się z tego forum 🙂 cały dzień siedzi się samemu w domu, nie ma z kim porozmawiać - to przynajmniej tutaj można 🙂
I tak jak słusznie Aga zauważyła, tutaj znajdzie się zrozumienie, a za tym też wsparcie (którego nie raz tak bardzo brakuje)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak chodziło mi o Hoondi 🙂
Wczoraj wybraliśmy się do kina już ostatni raz, bo nie wiadomo kiedy teraz nam się uda wyrwać z domu i mały tak brykał że nie mogłam się ułożyć na tym fotelu, dawno tak się nie umęczyłam. A w sobotę idziemy do teatru z teściami, mam nadzieję że będzie grzeczniejszy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Tymek pewnie brykał tak bo w kinie głośno 😉
Szysza proszę mi tu nie obrażać swojego miasta 😜 Mieszkasz w fajowym mieście z super okolica 😎
Mi wystarczylo jak poprosilam M by mi wyparł koszule jak juz byłam w szpitalu bo się straszni pocilam. Przywiózł na drugi dzień tak intensywnie pachnąca płynem do plukania że nie dało się jej ubrać 😉 tak mój mąż chciał by mi pachnialo... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo dziewczynki!
Widze że nastroje dzis różne. U mnie dziś noc średnia, zgaga mnie wymeczyła, sikanie też, ale to standard więc spoko 🙂
Zajrzałam dziś do Rossmanna i melduję że jest promocja na białe pampersy. 20% off na wszystkie rozmiary. W przypadku jedynek za 78 szt, rabat z 55 na 44 zl. Myslę że warto się przejechać jesli macie w pobliżu. Oczywiście oferta dla posiadaczy karty Rossnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze,ze mnie cos tknęlo i zadzwoniłam,bo chciałam zapytać o wyrównanie,bo dostałam za mało pieniędzy i przy okazji kiedy wypłaca kolejne a tu niespodzianka. Dzwonię do mojego M na sam koniec i mowie,ze ZUS mi chyba prima aprillis robi 😆 nie,no do śmiechu mi nie jest,ale połączyli mi z fajna babka,ktora dała mi bezpośrednio numer do siebie, kazała szybko doslac zwolnienie i wypłaci mi pieniadze do piątku,z tym ze nie ufam tej księgowej i w czwartek zadzwonię i się zapytam czy komplet dokumentów doszedł,bo kolejnego zwolnienia z 24.03 tez nie ma,a ona nadal usilnie twierdzi,ze wysłała. Jesli w czwartek okaże się,ze nie wysłała to biada Jej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...