Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Doti zorientuj się jak to jest z opieką w Wieliczce. Ci pacjenci do których mnie wysyłano czy starzy czy młodzi bardzo często mieli albo kogoś z pck albo inną opiekę długoterminową albo pielęgniarka przychodziła pare razy w tyg tylko wtedy w te dni ja nie mogłam bo nie możemy się pokrywać. Bardzo często rodziny pacjentów radziły sobie w ten sposób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U teścia rehabilitacji jako takiej nie bedzie, bo jest sprawny ruchowo, tylko uparty i jak mu sie umyśli że nie wstanie z łóżka to nie i koniec...a o długoterminowej opiece pielęgniarskiej czytałam i będę pytała u nas w ośrodku jakie są szanse na to. Muszę w ogóle wypełnić teściowi deklarację do lekarza i pielęgniarki i prosić lekarkę o wystawienie skierowania na taką opiekę. Myślę, że bardzo nam to ułatwi sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja po wizycie, muszę brać żelazo bo hemoglobina za bardzo spadła, no i po badaniu lekarz stwierdził że macica jest 2 tygodnie do przodu, więc będziemy myśleć co z terminem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Brzuchatki 🙂
Choć nie piszę to jestem z Wami na bieżąco.
agach86 Odebrałam wyniki. Glukoza ok, ale hemoglobina troszkę poniżej normy tak jak u Ciebie też pewnie zapisze mi mój lekarz żelazo ,ale póki co sama nic nie będę brała. Napisz mi jakie tobie zalecil żelazo. 🥴 Wizytę mam dopiero 6.02. zobaczymy co mi mądrego powie. 🤨


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina31 napisał(a):
Witam Was Brzuchatki 🙂
Choć nie piszę to jestem z Wami na bieżąco.
agach86 Odebrałam wyniki. Glukoza ok, ale hemoglobina troszkę poniżej normy tak jak u Ciebie też pewnie zapisze mi mój lekarz żelazo ,ale póki co sama nic nie będę brała. Napisz mi jakie tobie zalecil żelazo. 🥴 Wizytę mam dopiero 6.02. zobaczymy co mi mądrego powie. 🤨




zalecił mi Tardyferon. Obliczył procentowo ze do porodu powinno być 75% a ja mam 67%. Glukoze mam zrobić za 3 tygodnie...trochę późno mi sie wydaje ale chyba wie co robi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kangoor napisał(a):
Marta, a Ty masz juz ten swoj wynik glukozy?



Ufffff....na szczęście w normie, na czczo miałam 83 a po obciążeniu 91, więc w normie, toksoplazmoza ujemna, przeciwcial niestwierdzono,a zelazo nadal za niskie,ale tym żelazem wogole się nie przejmuje, pewnie zwiększy mi dawkę tabletek,albo tez przepisze co innego. Odetchnęłam bardzo, pół nocy nie spałam-wiem, że cukrzyca to nic takiego w ciazy, no ale cieszę się.

Ania co do kosmetyków tez stawiałam na Oillatum,nawet miałam zamówić na allegro, bo zestaw iluś kosmetyków z tej firmy koszt.100zł,ale jeszcze się wstrzymam bliżej porodu, moze pomyśle tez nad tym emolium... Wczoraj zamowilam na allegro tez sobie majtki poporodowe siateczkowe, podkłady na łóżko, pieluchy tetrowe, ręczniki z kapturkiem dla małej, bo mam 3 po Nadii,ale dokupilam nowe do szpitala. Dla siebie mam 2koszule nocne do karmienia i tak powoli kupuję już co mi tam bedzie potrzebne do szpitala i dla małej. Jak widzę jakies promocje, to kupuje, potem moze byc mi ciężej juz wyjść na zakupy,a M wole nie wysyłać po takie rzeczy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! A tak sie denerwowalas 🙂 a z tym zelazem to sie nie przejmuj, w ciazy bardzo trudno utrzymac poziom w normie. U mnie co prawda narazie jest OK, ale dam sobie lape uciac ze po tej diecie zaraz mi spadnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga albo duży chłopczyk albo przeskoczysz na kwiecień 🙂
Marta to Ty już kupujesz pomału.. ja chyba też zrobie zamówienie u tego gościa z allegro co Wam kiedyś linka podawałam.
Myślę tylko nad laktatorem, chciałabym elektryczny i pisałam Wam kiedyś że lubię butelki tommee tippee ale laktator elektryczny od nich ma kiepskie opinie i już sama nie wiem
Brzuch mi cały chodzi - kosmos 😉 wierci się dziecię aż miło i czkawke ma czasem, ale ja tam lubię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki!
Doti ogromnie Ci współczuję! Mój dziadek ma pogłębiającego się Aizcheimera więc jemu ta krótka pamięć też strasznie zaczyna szwankować. Wojne to dobrze pamięta, ale co było 5 - 10 min temu? Już niekoniecznie, a to dopiero początek. Chociaż tyle dobrego, że babcia jeszcze ma tyle siły żeby nim się zajmować. Także 1000 uścisków, abyś miała siłę temu wszystkiemu podołać.

Aniu, z pracą nie mam wyboru. W ciążę zaszłam jeszcze na okresie próbnym. Myślałam, że dłużej będziemy się starać, a tu niespodzianka. Jak chciałam skrócić czas do 4 godz. to szef mi powiedział, że podstawi mi aneks do umowy skracający czas pracy + umowa zlecenie jako uzupełnienie. Więc w momencie gdy przeszłabym na macierzyński to pięknie bym straciła na zasiłku. Chociaż tyle, że jestem programistką, więc mam pracę typowo siedzeniową. Jednak z każdym dniem co raz trudniej mi to przychodzi. Po 5 - 6 godzinach zaczynam zasypiać przed kompem. Dlatego wymyśliłam, że po tym jak dostanę skierowanie do szpitala na sterydy to potem poproszę lekarza o wypisanie zwolnienia już do samego rozwiązania. Chyba, że wymięknę wcześniej... sama nie wiem...

Co ja bym dała, żeby była końcówka lutego czy nawet połowa marca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Slyszalyscie cos o tej wodzie koperkowej? http://www.ibobo.pl/sklep/na-kolke/woda-koperkowa-woodward-s-gripe-water-150ml/c24/1 moja siostra tak bardzo ją zachwala, z tym ze to ona ją Piła jak karmiła małą swoim mlekiem I mowi,ze nie wie co to kolka, a z malutką wogole nie miała problemu i ze w UK jest to bardzo popularne, a jej koleżanka ma mi kilka butelek tego trunku przywieźć w lipcu.Ja pierwszy raz o tym usłyszałam... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem i na to liczę,że moje dziecko nie bedzie miało,ale ja jak byłam mała podobno miałam straszne kolkii kilka razy z tego powodu w szpitalu leżałam,ale to było kiedyś... Ja bym tego nie kupiła,ale skoro mi przywiozą to jakby co się spróbuje,ale chciałam sie dowiedzieć co nieco 😲 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam że na kolki rewelacyjny jest jakiś preparat z niemiec... jak on sie nazywał... Sab Simplex zdaje się. Wiele mam go chwali, jak już polskie kropelki nie pomagały. Ja nie wiem w czym rzecz, dlatego że polskie produkty mają ten sam składnik aktywny, jedne mniej inne tyle co Sab Simplex a jednak on działa a polskie nie...
Wszystkim nam życze, żeby nas kolkowe problemy ominęły 😉 U nas kolek nie było, za to mega bolesne i męczące ząbkowanie. Jak nie urok to sr.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta nie słyszałam o tej wodzie ale skoro Twoja siostra stosowala to na pewno nie zaszkodzi jak będziesz miała coś sprawdzonego w razie potrzeby. Mi tato przywiózł z Niemiec Sab Simplex ale na szczęście nie musiałam z niego korzystać bo Mały kolek nie miał tyle że przez alergie i ciągłe wysypki bardzo musiałam uważać na to co jem 🥴
Też miałam kolki i darlam się ponoć całymi nocami ☺️ wykończyłam ich 😜 mój brat zero kolek zero problemu z jedzeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...