Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja w pierwszej ciazy dostalam kilka na biuscie juz na samym poczatku ciazy I bardzo szybko zmienilam krem na lepszy, bo sie wystraszylam ze pod koniec bede wygladac jak zebra jak tak dalej pojdzie Pozniej nie bylo juz ani jednego ani na biuscie ani na brzuchu. W tej ciazy rowniez nic nowego mi nie wyskoczylo jak do tej pory. Ja uzywam kremu Mustela- wiem ze nie jest najtanszy ale u mnie jest bardzo skuteczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze poleciałam do razu po jakiś inny krem, zobaczymy czy zadziała. Nigdy nie miałam ani jednego rozstępu więc jestem w szoku, no nic miejmy nadzieję że więcej się nie pojawi 🙂
Miłego dnia dziewuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
Tez mnie od kilku dni swędzi brzuch i piersi.tez używam musteli i jeszcze niczego nie mam,ale słyszałam,ze jesli ma się miec rozstępy tb.się je miało niezależnie od dobrych kremow 😞
Ogólnie z mustellą używam oliwki bambino i 3 innych balsamow 😆 Wszystkiego na zmianę 😞 oliwkę używam tak,ze na mokrą skora jeszcze w prysznicu nakładam na ciało, a potem ja zmywam i jest bardzo fajna po niej skora. Mój M tak zawsze używa i jakoś tak mi sprzedał patent 😆
Ja jeszcze leżę, bardzo dobrze mi się dzisiaj spalo,ale w nocy chodzę siku jakoś zawsze z 3 razy- męczące,a myślałam,ze minie.
Nie chce mi się wstawać - mam lenia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ,

Dzięki za porady imieniowe 🙂 Nadal nie wiem, które imie wybrać heheh. Może to za wcześnie tak żonglowac imionami, kiedy tyle stresów wokoło ale trzeba troszkę sobie zminimalizowac stres i zamienić problemy do problemiki 🙂 a wybór imienia zdecydowanie do takich małych problemików należy 🙂

Widzę, że i Wy przestałyście lubić pączki bo teście glukozowym heheheheh 🙂 Tak lubiłam pączki 😞 a szczególnie z Buczka mniam mniam 🙂 nie wiem jakich polepszaczy używają do ciasta, nie chcę wiedzieć 🙂 ale są pyszne. Teraz tylko czekam, aż wróci mi ochota na pączki 🙂

Dziś kolejne spotkanie Szkoły rodzenia, ostatnio było o laktacji 🙂 Mocno to przeżywam bardzo.

Ja wczoraj rozmawiałam z moją mamą, która jest u siostry w Anglii. Jest zchorowana i też bardzo marudziła i depresyjnie brzmiała. Nie umiem jej pomóc...smutno tak.

Kuchnia droga maksymalnie ale zdycydowalismy się na nią. Najgorzej, ze będzie na połowę marca a życie bez kuchni w domu to ciężko będzie troszkę, tym bardziej, że mój mąz wyjeżdża z pracy na 2 tyg i będę sama. Dobrze, że mamy grila elektrycznego i czajnik to przynajmniej herbaty sobie ciepłej zrobię. 🙂 i podgriluję conieco. Stresuje mnie to wszystko! Nie mam siły na organizację przeprowadzki itd. Głównie leżę...eh
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie zapomniałam powiedzieć, dostałam dziś z bebilonu przesyłke, płytę z kołysankami i takie jakby etui na wyniki badań. Z tego co pamietam tylko się tam zarejestrowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak urodził się Kuba mój brat kupił mu płytę Kołysanki - utulanki Grzegorza Turnau i Magdy Umer, prze fajna, polecam. Mały się przy niej wycisza momentalnie i zasypia. Bez niej jest o wiele trudniej tak się przyzwyczaił. Teraz też będę drugiemu synkowi puszczać po cichutku od początku. Miałam też Steczkowskiej bo mi zgrali i też spoko ale te lepsze
Z tymi roztępami to to dziadostwo na szczęście blednie. Teraz nie mam (jeszcze) i poprzednio też nie miałam, ale w liceum miałam taki czas że bardzo przytylam a potem szybko schudlam 10 kg i wtedy trochę miałam na piersiach, nogach potem bardzo zbledły a dziś to ich w ogóle nie widzę. Za to w ciąży i tej i poprzedniej mam prze paskudny cellulit 🤨 Normalnie nie jest tak źle ale w ciąży potężny, na basen na bank bym nie poszła 😉 Nie wiem od czego to zależy ale może to sprawka hormonów i tego że ja w ciąży bardzo "magazynuje" wodę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny Brzuchatkowe 🙂

zrobiłam tartę z razowej żytniej mąki z malinami z serkiem mascarpone i bita smietaną i galaretką 🙂
Właśnie chłodzi się w lodówce 🙂

hm....juz nie mogę się doczekać 🙂 Chodziła za mną od tygodnia!

Apropos rozstępów to ja mam bardzo duzo na pupie i udach ale po okresie dojrzewania. Teraz jeszcze nic się nie dzieje prócz celulitu okropnego pomimo tego, że jestem szczupła. Przd ciążą ważyłam 47kg a teraz 57 i w sumie to nie iwdac po mnie prócz piersi i brzucha. Ale smaruje się olejem migdałowym. Jest to naturalny olej, można go jeść nawet 🙂 nie zawiera żadnych sztucznych barwników, zapachowych dodatków itd..Zachęcam Was do kupna natulanych olejów i można później też spokojnie dzidzię smarować 🙂 bez obaw, że sztuczne.

MAsujcie brzuszki olejkami i innymi specyfikami 🙂 Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cisza tutaj 😮 Skora na brzuchu swędzi od rośniecia,ale spróbujcie kupić sobie zwykle mydło w kostce Biały jeleń, czuję,że bardzo pomaga 🤢
Dzwoniłam dzis do laboratorium,ale nie mogła mi podać wyników przez tel. 😉a z domu nie chciało mi się dziś ruszać. Jutro jadę -3majcie kciuki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny byłam wczoraj w szpitalu i troche nie poszło po mojej myśli bo lekarz zamisał mnie na 5 maja. myslałam ze bedzie to troszke szybciej, chyba ze zacznie sie coś wczesniej. widziałam wczoraj mamuśki takie blade zmęczone ledwo chodzące z bobaskami malutkimi jak laleczki i przypomniało mi sie jaki to jest cięzki i trudny okres az sie ucieszyłam ze moje jest jeszcze w brzuchu i nie musze tego przezywac juz teraz. ostatnio mam duży problem z moja starsza córka, i boje sie ze sobie nie poradze z małym i ta moja mała diablicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martag napisał(a):
Cisza tutaj 😮 Skora na brzuchu swędzi od rośniecia,ale spróbujcie kupić sobie zwykle mydło w kostce Biały jeleń, czuję,że bardzo pomaga 🤢
Dzwoniłam dzis do laboratorium,ale nie mogła mi podać wyników przez tel. 😉a z domu nie chciało mi się dziś ruszać. Jutro jadę -3majcie kciuki 🤢


biały jeleń wysusza, najlepiej dave bo teraz najwazniejsze jest abys nawilżała brzuszek bo popękasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki 🙂
Martag: wielkie dzięki za pomysł z tym programem. Jak będę chciała coś upolować to na pewno go wypróbuję 🙂
Wczoraj odebrałam paczkę z tymi ubrankami. Rozczulił mnie ten widok. Jak trzymałam te niektóre stroiki (najmniejsze jakie były) to łzy płynęły niczym Niagara. Od tamtego momentu jestem jakaś nieswoja. A już najbardziej rozwalił mnie ciepły stroik w postaci amerykańskiej flagi. Kaptur, tors i ręce granatowe w białe gwiazdy, a reszta w biało czerwone paski. Nie mogłam przestać patrzeć na to. Też już wszystko ułożyłam szafie. W szufladzie są rzeczy właśnie 0 - 3 mc, a półka wyżej reszta - po Olku mam chyba nawet dla 12 mc.
Rany, co raz bardziej Wam zazdroszczę tego siedzenia w domu. Ale chyba pójdę na pełne zwolnienie dopiero za 4 tyg. Do tego czasu muszę jakoś wytrzymać :P
Co do tego swędzenia, to zauważyłam, że mnie zawsze po całym dniu piersi swędzą - to od stanika oraz w pasie gdzie idzie gumka. Nie mam uczulenia na proszek do prania, więc nie wiem dlaczego tak.
Ale się rozpisałam :P postaram się częściej do Was odzywać to nie będę przynajmniej tak zanudzać.
Trzymajcie się dziewczyny! Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
No i pospane 🤨 no cóż znowu będę pół dnia ziewać. Spać nie mogę już od jakiegos czasu a teraz jeszcze znaleźć dobrą pozycję graniczy z cudem i turlamy się z brzucholkiem z boku na bok

Szysza podziwiam że wciąż pracujesz, mam nadzieje że ta praca nie jest przynajmniej ciężka

Marta szare mydło było świetne po prodzie, położne polecaly i mylam się nim dość długo 🙂 teraz rzeczywiscie lepiej już w trakcie mycia coś nawilzajacego bo biały jeleń ściąga skórę ( chociaż to też zależy od skóry ) ale przy tej ilości nawilzania co piszesz to biały jeleń raczej nie narozrabia chyba że się ma predyspozycje i już. Muszę wypróbować ten Twój sposób z oliwką
Miłego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też posłapłam.. pół nocy z boku na bok. Do tego wczoraj mieliśmy zajęcia z dietetyczką i mąż zaserwował mi z rana owsiankę z żurawiną i rodzynkami więc musiałam się podnieść.
Jakby któraś była zainteresowana to mam wydrukowane od dietetyczki takie zestawienie produktów co można a czego lepiej unikać podczas karmienia piersią, fajne to bo wszystko na jednej stronie w tabelce. Mogę Wam wysłać na maila więc możecie mi w prywatnych wiadomościach podawać.

A na 11 do lekarza ciekawe co tam słychać u Tymka, chociaż usg i tak nie będzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo halo,
u mnie tez dzis w nocy srednio ze spaniem, wiec moze poprostu taka noc.
Doti, jak tam Twoj tesc? Juz lepiej?
Aga ja chetnie poprosze, zobacze co tam ciekawego proponuja z tym karmieniem. Zaraz podesle Ci maila.

Wczoraj moj maz oswiadczyl ze wybral juz imie dla naszego synusia i .. bedzie Filip.Fajnie, bo juz z Hania chcialysmy jakos nazywac ten moj brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z teściem lepiej nie będzie. Krwiaki przyspieszyły proces postępowania zespołu otępiennego, teść nawet na teściową mówi "pani". Pielęgniarki powiedziały że jest bardzo ciężki w opiece, bo np. przy zmianie pampersa nie pomaga a wręcz się buntuje. Nie chce współpracować i np wypluwa jedzenie mimo że mógłby jeść z łyżeczki. Jak ma ręce odwiązane to wyciąga sobie sondę z nosa. Choć ma i takie chwile że zachowuje sie bardzo ok. Boję się co będzie dalej...

Fajnie że macie wybrane imię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to podeślę wieczorem 🙂

Doti współczuje tej sytuacji, niedawno mieliśmy pdoobną z moim dziadkiem, ech pielęgniarki ciągle na niego narzekały a my nic nie mogliśmy poradzić:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to faktycznie nieciekawie. W takim razie duzo sily i wytrwalosci bo na pewno nie jest Wam latwo w takiej sytuacji.

Dziewczyny, powiedzcie a myslalyscie juz o kosmetykach dla bobasa? Ja poprzednio uzywalam serii Nivea Baby ale teraz zamierzam cos innego, bo troche sie naczytalam ze maja wiele sztucznych skladnikow i ze mozna wybrac cos lepszego? No i J&J odpada bo chyba jest jeszcze gorszy- przynajmniej tak wynika z badan...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na J&J chyba wszyscy mają uczulenie..ja też zauważyłam że jak sie posmaruje oliwką od nich to pojawiają się jakieś kropeczki, więc dla młodego odpada. Tez się zastanawiam co wybrać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupie emolium albo olilatum na początku, chociaż wolę emolium. Teraz używamy albo emolium albo nivea baby sensitiv albo mixa baby wszystkie ok wg mnie. Natomiast j&j u nas też odpada całkowicie. Michał kupił kiedyś ich chusteczki nawilzane, Kuba darl się przy wycieraniu i pupa była cała czerwona już wtedy stwierdziliśmy że nigdy więcej

Robicie już pomału tą chemiczną wyprawkę dla siebie i dzidziusia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już tez mamy dziadka w domu, załatwiliśmy mu rekahiblitacje w najlepszym ośrodku do którego czeka się nawet 2 lata, a on po 2 dniach wypisał się na własne rządanie..więc wiem co czujesz...ale trzeba to jakoś znieść nie wiadomo co nas czeka jak będziemy w takim wieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" starość się Panu Bogu nie udała" bardzo Wam współczuję ja mam to wszystko w pamiętaci bo już ich niestety nie ma. Ale w pracy też się napatrzylam, chorzy często nie do końca są świadomi, a rodzina dostaje tak po dupie że ktoś z zewnątrz pojecia nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...