Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
ja miałam przepisaną nospe forte w aptece pani mówiła że nospa max ma te same właściwości... nie chce wziąść za dużo...

W ulotce jest: \" Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę\"
wszystkie nospy dzialaja tak samo. Nospa Comfort miala poprostu opoznione dzialanie i dluzej sie uwalniaja z niej skladniki, przez co dluzej dziala 🙂 Taka mi Maz kupil w aptece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej bylam dzis na gimnastyce ale wczesniej bylo badanie tzn warzenie i mierzenie tetna plodu. Wychodzi na to ze przybralam 2 kg a co do malucha to nie dal sobie zmierzyc tetna serduszka bo co przylozyla aparat to on uciekal az wkoncu sie wkurzyl i zaczal tak w to kopac ze tylko lubu dubu bylo slychac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czułam pulsowanie a dzisiaj już mocniejsze kopniaki. 🙂 🙂 Najgorzej,że mam tak jak w ciąży z Alkiem- ucisk na pęcherz i latam jak durna do wc. Kupić musze tez jakiś żuravit bo to może jakieś bakterie w moczu. U mnie to norma :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danusia1985 napisał(a):
ja juz po prenatalnych, wszystko ksiazkowo, maly wazy 400 gram no i jednak faktycznie chlopak- to juz na 100 procent bo siusiak nie zniknie.


No to gratulacje Danusia 🙂 Najważniejsze,że zdrowy ! Fioletowym wózkiem sie nie przejmuj, mój Alek ma fioletową spacerówkę,uważam że jest śliczna 😉 Teraz tylko jakie imię wybieracie? 🙂 Ciekawa jestem jaki masz pomysł.

Witam nową koleżankę. Widzę moje okolice- woj. lubelskie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*
byłąm wczoraj na IP chcieli mnie zostawić ale szyjka ok z dzieckiem ok więc wracam do domu jak by coś się działo typu krwawienia to od razu przyjechać... I leżeć oczywiście...
dziś źle spałam... brzuch mnie bolał dalej... dziś też boli... ale leże i nie mam w planie wstawać za dużo... tylko pech chciał że Zuzia ma dwa dni wolnego od przedszkola i siedzi w domu... dwie kaleki w domu i 4 latka bomba... o.O Wojtek dopiero o 16 weźmie Zuzie bo dziś ma Wiktorie to je zabierze razem na plac zabaw albo gdzieś... jeszcze napisze do taty Zuzi czy nie chce jej wziąść od piątku to weekend poleże...

Danusia fajnie że z dzidziusiem wszystko w porządku i zdrowo rośnie 😉 no i gratuluje tego siusiaka jednak nie ważne co ma między nogami ważne że zdrowe ;*

witam nową forumowiczke 😉 napisz coś osobie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katia ale przynajmniej wiesz że Twoje dziecko ma dużo energii 😉

Essence po jakim czasie poczułaś mocniejsze kopniaki? tzn jak długo czułaś "bąbelki"?

polie witaj, mamy podobne terminy, ja też ostatnie dni sierpnia

danusia bardzo sie ciesze że wszystko w porządku z małym 🙂 też jestem ciekawa jakie imie wybraliście? Aha przypomniało mi sie jeszcze że kiedyś pisałaś że chciałaś mieć dwie córy i że pewnie byłyby przyjaciółkami - o to akurat sie nie martw 🙂 ja mam o 2 lata starszą siostre i 7 lat młodszego brata i z nim nieraz miałam lepszy kontakt niż z sioistrą. Chodziliśmy razem do parku, graliśmy w berka na ogródku i nigdy sie nie nudziliśmy. Do teraz jak mama ma z nim jakiś problem dzwoni do mnie żebym mu przemówiła do rozsądku. U Ciebie ta różnica jest o wiele mniejsza więc będzie dobrze 🙂

zuziek jak tam? mam nadzieje że choć troche lepiej sie czujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence Co do parcia na pechęrz mam tak jak Ty tyle że u mnie zależy to od dnia(może od tego jak maleństwo sie ułoży). I już zaczyna mnie to wkurzać. :P Non stop biegać do ubikacji. :P

danusia1985 Na szczeście maleństwo zdrowe. Chyba to dla każdej matki jest najważniejsze. 🙂

Zuziek jeśli bol sie utrzymuje dalej polecam ciepłe okłady na plecy (dolna cześć). Gdy na początku ciaży strasznie bolał mnie brzuch (przez rozciaganie się wiązadeł itp) leżałam często z termoforem na plecach i pomimo że plecy a brzuch dwie różne części ciała to pomagało. Może bedzie tak tez w twoim przypadku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobi u mnie to była kwestia 2-3 dni. Najbardziej małe tłucze się wieczorem jak siedzę i piszę pracę 🙂 Pochwalę się,że skończyłam teorię,wysłałam do sprawdzenia promotorce i mam nadzieje,że zbyt dużo poprawek nie będzie. Jeszcze pozostaje mi tylko metodologia,ale myślę,że to kwestia 2 dni i opisać uzyskane wyniki. Do świąt mam zamiar oddać pracę i pozaliczać resztę przedmiotów żeby mniej jeździć na uczelnię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Cobi więc jednak nie mamy takiego samego terminu porodu? :P


mamy ale według OM - ale mój lekarz powiedział że na 99% urodze około 30.08 (tak wyszło z wymiarów dziecka - CRL, obwód brzuszka i główki) maksymalnie 2 września. Więc raczej na ten termin sie nastawiam 🙂

Essence gratuluje 🙂 ja teorie mam już gotową od września, a męcze sie właśnie z metodologią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To znowu ja 🙂
Hmm coś o sobie.. Mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża - dłuuuugo wyczekiwana 🙂 W przyszłym roku kończę magisterkę i zamierzam poświęcić się rodzince!
Od paru dni czuje DELIKATNE ruchy maluszka 🙂
Tydzień temu leżałam w szpitalu na patologii ciąży, z powodu bólu brzucha i twardej macicy, ale już wszystko w porządku. Na usg szpitalnym pan doktor powiedział, że to chłopak, ale wtedy to był 16 tydzień więc nie wiem czy się nastawiać czy nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence - gratulacje. Wazne ze do przodu. Teraz powinno isc juz z gorki 😉
cobi - a duzo Ci jeszcze zostalo?
polie - super. Czyli u Nas chlopcy dominuja (poki co). Mialas jakies dolegliwosci? Na Patologii dlugo lezalas? powiedzieli Ci co bylo powodem tego twardnienia i bolow brzucha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
danusia- najwazniejsze ze zdrowe. zatem mloda bedzie miala braciszka 😉
polie-witaj. wpisalam cie do naszej tabelki wiec sprawdz sobie dane i cos moze dopisz lub popraw 😉
basia - a kiedy u ciebie wyniki amnio?

wczoraj dzwonilam do nich, to powiedzieli ze wynikow jeszcze nie ma i ze powinnam sie ich spodziewac dzis. Jak beda wyniki na 100% zadzwonia. Siedze wiec przed komorka jak na szpilkach i czekam az laskawie zadzwonia.....
Jeszcze wlasnie sie dowiedzialam niestety smutna wiadomosc. Znajoma miala urodzic na poczatku Marca i pisalam dzis do jej meza zapytac jak tam i mi powiedzial ze malenstwo zmarlo. W 8 miesiacu ciazy. Podobno jakis wirus....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko,ale tragedia. Każda utrata ciąży jest dla rodziców tragedią,ale 8 miesiąc- Boże 😞
Cobi mam nadzieję,że z metodologią męczyć się nie będę zbytnio. Już machnęłam dwie strony.
Zobaczcie co znalazłam w sieci, apropos szczepionek -> https://www.facebook.com/photo.php?fbid=792629794097784&set=pb.206336526060450.-2207520000.1395925014.&type=3&theater W Polsce dalej wciskany jest kit,że szczepionki są cudowne a w innych krajach je wycofują. Powiedzcie czy to nie jest paranoja ?! Po czymś takim, takich informacjach nie zaszczepię drugiego dziecka. Wystarczy,że z pierwszym miałam problemy po szczepionce. 🤢
O tak chłopaków u nas dostatek 🙂
Ja sie dowiedziałam,ze w lipcu mamy wesele. Kurde będę szła na nie chyba w plandece :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
Essence - gratulacje. Wazne ze do przodu. Teraz powinno isc juz z gorki 😉
cobi - a duzo Ci jeszcze zostalo?
polie - super. Czyli u Nas chlopcy dominuja (poki co). Mialas jakies dolegliwosci? Na Patologii dlugo lezalas? powiedzieli Ci co bylo powodem tego twardnienia i bolow brzucha?


Ja już drugi raz na patologii leżałam, za pierwszym razem dlatego, że moja ciąża jest młodsza o miesiąc niż według daty OM bo ostatnią @ miałam 25.10, a z racji że mam nieregularne cykle to tak jakoś wyszło i lekarze straszyli mnie, że jeżeli w najbliższym czasie nie będzie tętna to do usunięcia......
No ale wszystko wyszło dobrze i w 7 tygodniu biło serduszko 🙂
A teraz to wylądowałam tam dlatego, że się trochę namęczyłam, co było bardzo nieodpowiedzialne z mojej strony 😞 ale tak to jest, na uczelni wszyscy wiedzą, że jestem w ciąży a jak przyjdzie co do czego to nikt mi nie pomoże nawet sztalugi na malarstwie przesunąć.
A brzuch to mnie od początku pobolewał, ale z badań ginekologicznych i usg wszystko jest w porządku i każdy mi mówi, że jestem ZDROWA KOBIETA 😁
Tylko teraz mam problemy z pęcherzem 😞(

Dziewczyny mam do Was pytanie, czy będąc w 17 tygodniu miałyście lub macie duże brzuszki? Bo ja wyglądam jakbym się najadła ale nikt by po kształcie mojego brzucha nie mógł powiedzieć, że jestem w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...