Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Zuziek-z tym magnezem to faktycznie moze byc tak bo ja niedawno zaczelam miec w nocy staszliwe skurcze lydek, po tygodniu brania magnezu jkak rela odjal, wkoncu skurcz to skurcz. Tylko jak bedziesz kupowac to kup jakis dobry co sie dobrze wchlania, zapytaj farmaceute bo wiekszosc tych najtanszych wogole sie nie wchlania.


dlatego ja zawsze magne z B6 kupowalam bo dobrze sie wchlania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka - ja bym chyba oszalała z tej niepewności...

zuziek ja miałam skurcze nad pępkiem, dość wysoko, nieraz aż zginałam sie wpół - i właśnie gin kazał brać magneB6. I przeszło 🙂 spróbować nie zaszkodzi

mph nie martw sie, może masz łożysko na przedniej ścianie? wtedy podobno ruchy dziecka są słabsze i rzadziej wyczuwalne. Pewnie lekarz rozwieje Twoje obawy, będzie dobrze 😘

danusia Mikołaj i Michał bardzo mi sie podobają 🙂 za to w szkole na praktykach miałam jednego Natana i wołalii na niego Natan-szatan i tylko z tym mi sie to imie kojarzy 😞 mam nadzieje że nie będziesz zła że o tym napisałam

Miałam jeszcze coś do kogoś napisać ale cóż... kilka stron dalej i już skleroza 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):

cobi- dzieki- zyje jutrzejsza wizyta. a jak u ciebie z ruchami?


Podobnie jak u Ciebie - słabe banieczki kilka razy dziennie, rano zdecydowanie mocniej - ja wstaje jak mój mąż wychodzi do pracy, ide siku, klade sie znowu i po kilku-kilkunastu minutach maleństwo wyraźnie zaczyna szaleć, a potem znów cisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
mph napisał(a):

cobi- dzieki- zyje jutrzejsza wizyta. a jak u ciebie z ruchami?


Podobnie jak u Ciebie - słabe banieczki kilka razy dziennie, rano zdecydowanie mocniej - ja wstaje jak mój mąż wychodzi do pracy, ide siku, klade sie znowu i po kilku-kilkunastu minutach maleństwo wyraźnie zaczyna szaleć, a potem znów cisza

jejku w koncu poczujemy cos poza tymi banieczkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
mph . A no widzisz wiec bierzesz to co ja tzn od początku ciązy zażywam prenatal. Najpierw classic teraz complex i dha. Pytam bo chciałam zobaczyć czy to czesto zalecane suplementy.


ja na poczatku bralam sam kwas foliowy, potem przeszlam do witaminy.
polecam brac do konca ciazy witaminki. firma obojetna. zaleca sie by na tym etapie ciazy po prostu byly w skladzie witamin juz dha.
w pierwszej ciazy tez bralam do konca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do poznych wynikow mam w sumie 3 scenariusze:
1. wyniki sa zle i chca zrobic wiecej badan zeby miec pewnosc
2. hodowla nie wyszla i dalej sie staraja cos z tym zrobic
3. nawet nie zaczeli jeszcze analizy

Powoli czekanie mnie dobija. Dzis mam wizyte w mojego lekarza. W przyszlym tygodniu mam tygodniowe szkolenie wiec jakas masakra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
co do poznych wynikow mam w sumie 3 scenariusze:
1. wyniki sa zle i chca zrobic wiecej badan zeby miec pewnosc
2. hodowla nie wyszla i dalej sie staraja cos z tym zrobic
3. nawet nie zaczeli jeszcze analizy

Powoli czekanie mnie dobija. Dzis mam wizyte w mojego lekarza. W przyszlym tygodniu mam tygodniowe szkolenie wiec jakas masakra....


a ja mam jeden. znaja wynik ale nie jest podpisany przez lekarza wiec nie powiedza, nie wydadza.
wynik -prawidlowy kariotyp 🙂
jak byloby zle to juz by cie wzywali na rozmowe z genetykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj widze Basiu że przez to czekanie układasz juz różne scenariusze w głowie. pewnie sama bym tak robiła na Twoim miejscu bo ile mozna czekać. Jednak najlepsze dla Ciebie będzie nie zakładanie niczego. Bo wykończysz siebie tymi nerwami. Wiem łatwo mówic gdy nie jest się w takiej sytuacji ale pisze to tylko dla twojego dobra i maleństwa. Bo czy będziesz sie denerwować czy nie i tak nie wpłyniesz na wyniki jak i na czas przekazania ich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Oj widze Basiu że przez to czekanie układasz juz różne scenariusze w głowie. pewnie sama bym tak robiła na Twoim miejscu bo ile mozna czekać. Jednak najlepsze dla Ciebie będzie nie zakładanie niczego. Bo wykończysz siebie tymi nerwami. Wiem łatwo mówic gdy nie jest się w takiej sytuacji ale pisze to tylko dla twojego dobra i maleństwa. Bo czy będziesz sie denerwować czy nie i tak nie wpłyniesz na wyniki jak i na czas przekazania ich.

Wiem ze nie wplyne na wynik. Dlatego chcialabym juz poprostu wiedziec. Czy dobrze czy zle, zebym wiedziala co dalej...
Czas ucieka a w razie W trzeba podjac decyzje.... a na decyzje wtedy zostaje jeszcze mniej czasu....
Mam nadzieje ze wyniki beda dobre, ale wole byc przygotowana na wszystko 😉
mph dziekuje to jest w takim razie 4 scenariusz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu,czekamy razem z Tobą.
Ja biorę tylko kwas foliowy (folik) i magnez. Tak jak Basia w poprzedniej ciąży 😉 Wyniki oprócz tego magnezu są dobre, jem warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze- lekarz stwierdził,że to marketing a mi nie uśmiecha się kupować witamin za 30 zł,jak wychodzę z tym co mi potrzeba w cenie max. 10 zl.. Ale w poprzedniej ciąży brałam do końca prenatal,bo miałam niedobory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj jakoś tu cicho. :P Żeby zabić nude pytam. Jak tam z zachciankami,macie,nie macie, słodkie,kwaśne,słodko-kwaśne 😜 Zwyczajne,dziwaczne... Jak to u Was wygląda 🙂 ?

U mnie jak narazie cisza ,nic ,zero żadnych zachcianek hmm ciekawe czy jeszcze przyjdą. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Oj jakoś tu cicho. :P Żeby zabić nude pytam. Jak tam z zachciankami,macie,nie macie, słodkie,kwaśne,słodko-kwaśne 😜 Zwyczajne,dziwaczne... Jak to u Was wygląda 🙂 ?

U mnie jak narazie cisza ,nic ,zero żadnych zachcianek hmm ciekawe czy jeszcze przyjdą. 🙂


u mnie wszystko po trochu a przewaznie ochota na to czego w domu nie ma. Dzis na slodkie jutro na cos innego. A propo slodkiego mam lody w zamrazalce hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...