Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !
U mnie pogoda również do bani.... 🤢
czarna, Alek juz zdrowy- śmiga do żłobka. Z czego sie ciesze- odrzucił smoka- w końcu 😆 Bo myślałam,ze juz tego gadżetu sie nie pozbędziemy 🥴 A tarta taka sobie,smaczna ale bez szału
Byłam w Biedronce i widziałam tam torby do wózków. Z przewijakiem za 35 zl
Są tez staniki do karmienia i piżamy ciążowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Ja dziś po śniadaniu z kawą 3w1 miałam dziś 141 😁 fajnie dzień zaczynam 😉

Ja dzis po sniadaniu ale po 1:30 mialam 94 😉 zapomnaialm zmierzyc po rowno godzinie.
Na sniadanie mialam bialy chleb, frankfuterki cieple, salate i rzodkiewke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobitki 🙂
u mnie też leje od rana więc gotowanie dla 8 chłopa odwlekło mi się do jutra 🙂
ja dopiero zwlekłam się, na śniadanko gofra se zrobiłam z truskawkami i bitą śmietaną 🙂 z dalszą częścią dnia nie wiem co robić bo pogoda dobija 🥴
Czarna79 co do urlopu to ja wracam normalnie po pół roku bo obiecałam swojej szefowej, zresztą ja pracuje w gminie a w tym roku wybory więc nie wiadomo kto będzie wójtem czy ten co jest czy nowy, który może swoje porządki wprowadzić, więc trochę strach jest jak to będzie jak wrócę, a po drugie to nie chce wyjść z "obiegu" w księgowaniu
podoba mi się taka sukienka na wesele za trzy tyg, możecie napisać czy może byc? http://pieknamama.pl/sukienka-amelia-chai-12195.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata fajna ta sukienka .
Gofry 🤪 mhmmm...
Ja planuję roczny macierzyński. Z Alkiem wróciłam do pracy po pół roku,bo tylko wtedy taki urlop przysługiwał. Cieszyłam się,że idę znowu do ludzi,ale po kilku dniach wyłam w pracy,że zostawiłam takie maleństwo.. 😞 Renata z kim zostawisz dziecko jak wrócisz do pracy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence no właśnie się zastanawiam, albo poszukamy opiekunki albo mam siostrę 2 km dalej i mogłabym jej płacić jak opiekunce, ona dzieci ma już duże w gimnazjum i liceum, ale zastanawiamy się z mężem, żeby potem nie wypominała że wychowała mi dziecko, a u niej rożnie bywa, ona jest z tych osób co mówi co jej ślina na język przyniesie i się nie zastanawia, nie wiem sama jak to będzie, narazie nie myśle o tym bardzo, myślę raczej o tym co za dwa miesiące będzie i czy dam radę bo im bliżej to tym bardziej się boję, zobaczymy co czas przyniesie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z siostrą niegłupi. Wiesz przynajmniej,że jest to zaufana osoba, która będzie opiekować się maleństwem dobrze. Nie musisz martwić się,że jak wpuścisz obcą osobę do domu to coś \"zniknie\" albo że niania zamiast opiekować się dzieckiem będzie się chlapać w wannie... 🤢
A tekst z wychowywaniem dziecka hmmm... cóż jest w tym trochę prawdy. Ja zawsze mówiłam do niani,że pomaga mi wychowywać Alka, bo tak było. Zawsze możesz przytaknąć na taki jej tekst, jeszcze raz milionowy podziękować,ale dodać asertywnie,że przecież dostawała za to wynagrodzenie i charytatywnie tego nie robiła 😉
Z drugiej strony z obcą osobą jest tak,że to co jej powiesz, to uzna za święte i będzie działała wg twoich wytycznych. Siostra może mieć trochę wyrąbane na to co jej powiesz,ale też może słuzyć radą jeśli będziesz miec wątpliwości. Zawsze jak skonczy rok to możesz poslać do żłobka czy klubu malucha i płacić jej tylko za te dni, gdy mala będzie chorować i siedzieć w domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuchy 😜
Ja właśnie wróciłam z wizyty,mały waży już 1283g 🙂 Wszystko jest w jak najlepszym porządku 🙂
Smrodek jest ułożony dalej pośladkowo ale na obrócenie ma jeszcze 1,5 miesiąca jak to powiedział lekarz. 🙂 Serduszko bije zdrowo 😜
Wszystkie wymiary zgodne z tygodniem ciąży czyli z 29 🙂
Szyjka w porządku,moja waga 56 ☺️ Czyli już 9 kg na plusie ☺️
Lekarz mówił że mam pozwolenie na tycie i mam jeść ile wlezie. 😜 hehe.

Mały się zasłaniał więc nie mam żadnych ładnych wyraźnych zdjęć 😞 później może wstawie jakies najładniejsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss super 🙂 56 o mamo... ja zaczynałam z taką wagą 😁

renata masz już jakieś rzeczy dla małej? ja kupuję co jakiś czas jak coś mi się spodoba i jest w miarę tanie, a później się zastanawiam czy na pewno mi się to przyda 😁

A jeszcze chciałam się pochwalić że w Tesco udało mi się kupić idealny strój kąpielowy 🙂 jednoczęściowy, rozmiar (o zgrozo) 44, trochę luźny na tyłku ale ładnie brzuszek się mieści i jeszcze się naciągnie. Mój stary strój w rozmiarze 36 ledwo zakrywa mi sutki i wylewają się boczki ☺️ a teraz mogę śmiało wyskakiwać nad jezioro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata .....bardzo ładna sukienka ......
Dzięki dziewczyny za odpowiedź odnosnie urlopu......ja zastanawiam się na roczny za 80%
Słyszałyście o kangurowaniu w szpitalach ??????Jeżeli ma się cc to dziecko przekazują tacie , żeby dziecko było blisko ciała ....ja byłam w szoku , jak rodziłam prawie 3 lata temu tego nie było bynajmniej po cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Renata .....bardzo ładna sukienka ......
Dzięki dziewczyny za odpowiedź odnosnie urlopu......ja zastanawiam się na roczny za 80%
Słyszałyście o kangurowaniu w szpitalach ??????Jeżeli ma się cc to dziecko przekazują tacie , żeby dziecko było blisko ciała ....ja byłam w szoku , jak rodziłam prawie 3 lata temu tego nie było bynajmniej po cc

Hej
Ja biore urlop pol roczny a drugie pol roku bierze moj Maz. Tymka chcemy poslac do klubu maluszka jak bedzie mial 9 miesiecy (tak jak Floro poszedl). Wiec Maz bedzie mial troche wolnego w ciagu dnia 🙂
Co do CC to u mnie bylo tak ze dziecko mi pokazali i umyli i przekazali Mezowi. Jak juz mnie zszyli i prezniesli na docelowe lozko, wywiezli z sali operacyjnej to dali mi malego do piersi i tak sobie z nim lezalam i lezalam. Nawet nie pamietam ile godzin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Renata .....bardzo ładna sukienka ......
Dzięki dziewczyny za odpowiedź odnosnie urlopu......ja zastanawiam się na roczny za 80%
Słyszałyście o kangurowaniu w szpitalach ??????Jeżeli ma się cc to dziecko przekazują tacie , żeby dziecko było blisko ciała ....ja byłam w szoku , jak rodziłam prawie 3 lata temu tego nie było bynajmniej po cc

Hej
Ja biore urlop pol roczny a drugie pol roku bierze moj Maz. Tymka chcemy poslac do klubu maluszka jak bedzie mial 9 miesiecy (tak jak Floro poszedl). Wiec Maz bedzie mial troche wolnego w ciagu dnia 🙂
Co do CC to u mnie bylo tak ze dziecko mi pokazali i umyli i przekazali Mezowi. Jak juz mnie zszyli i prezniesli na docelowe lozko, wywiezli z sali operacyjnej to dali mi malego do piersi i tak sobie z nim lezalam i lezalam. Nawet nie pamietam ile godzin 🙂

Basieńko ale byłas ubrana ?????bo ja też tak miałam przystawili mi mało i tak lezałam z nia 2 h ....ale ona i ja byłyśmy ubrane ...a teraz jest skóra do skóry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Renata .....bardzo ładna sukienka ......
Dzięki dziewczyny za odpowiedź odnosnie urlopu......ja zastanawiam się na roczny za 80%
Słyszałyście o kangurowaniu w szpitalach ??????Jeżeli ma się cc to dziecko przekazują tacie , żeby dziecko było blisko ciała ....ja byłam w szoku , jak rodziłam prawie 3 lata temu tego nie było bynajmniej po cc

Hej
Ja biore urlop pol roczny a drugie pol roku bierze moj Maz. Tymka chcemy poslac do klubu maluszka jak bedzie mial 9 miesiecy (tak jak Floro poszedl). Wiec Maz bedzie mial troche wolnego w ciagu dnia 🙂
Co do CC to u mnie bylo tak ze dziecko mi pokazali i umyli i przekazali Mezowi. Jak juz mnie zszyli i prezniesli na docelowe lozko, wywiezli z sali operacyjnej to dali mi malego do piersi i tak sobie z nim lezalam i lezalam. Nawet nie pamietam ile godzin 🙂

Basieńko ale byłas ubrana ?????bo ja też tak miałam przystawili mi mało i tak lezałam z nia 2 h ....ale ona i ja byłyśmy ubrane ...a teraz jest skóra do skóry

ja bylam przykryta posciela jakas (bo do cesarki szlam gola) a malego polozyli mi na piersi i chyba tez byl goly tylko przykryty kocykiem. Ale glowy nie dam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj myślałam co będzie z tym kangurowaniem po cc, czy dadzą mężowi na gołą klatę czy jak? Jak urodziłam Alka to mieliśmy 2 godziny dla siebie, kontakt skóra do skóry.
Ja sie już psychicznie nastawiłam na roczny 80 % pensji. Pół rocznego brzdąca do żłobka nie oddam a znowu nie uśmiecha mi się oddawać mojej pensji na nianię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nie chce oddawać pół roczniaka do żłobka albo babcia ale nie moja mama albo rok w domu... jeden z dwóch...

a ja po wizycie lekarz powiedział cytuje "musi pani wytrzymać jeszcze 1,5 miesiąca nie sprząta pani nie myje pani okien?" ja nie... ale czeka mnie pranie i prasowanie bo jak by dzidzia się urodziła to nie mam w co je ubrać 😁 to się uśmiechnął tylko 😁 luteina i nospa a tak to byle te 1,5 miesiąca wytrzymać i tak siedziałam w aucie i se myśle cholera 1,5 miesiąca czyli trzeba się faktycznie wziąść za pranie i prasowanie robienie miejsca temu naszemu Patrykowi no i torbę skompletować w razie wu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cobi ja to jeszcze nic nie mam,kompletnie nic i nie wiem kiedy pojadę bo mąż od jutra będzie robił ten dach na mieszkaniu u nas i nawet w sobotę więc nie wiem kiedy my to wszystko kupimy 😮 🤢
ja sama nie jeżdże autem do miasta bo sie boję więc nic mi nie pozostaje jak czekać jeszcze 2tyg jak mąż skończy u nas robotę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie, uff droga byla ciezka, od poznania do czestochowy lało z rozna czestotliwoscia, straszny ruch i duzo tirow, no i zgubilam sie w lodzi a maz spal 😁 mimo gpsa. Ja to jestem zdolna. Olga przeszczesliwa z powrotu do domu, przestala byc wredna, wszystkie bolesci minely, takze zaluje ze wczesniej nie wrocilismy bo ona za domem tesknila i temu sie tak zachowywala.

Ja bym chettnie wrocila po pol roku bo wizja siedzenia rok w domu napawa mnie przerazeniem, musze tylko Olge dac do zlobka albo do jakiegos prywatnego przedszkola bo tam juz 2 latki przyjmuja, mlodego chetnie bym dala do zlobka bo z perspektywy czasu wydaje mi sie ze takie polroczne dziecko najlatwiej oddac puki jest niekumate, potwierdzaja to kolezanki co dawaly dzieci tak male, teraz bedzie horror ja oddac, albo opcja dwa- Olga do zlobka a mlody do tesciowej bo z dwojka nie da rady sama.

Renata- do smarowania polecam dla dziecka mleczko albo balsam do ciala, oliwka zostawia taka niefajna tlusta warstwe i wydaje mi sie ze wbrew pozorom wysusza skore zamiast nawilzac, chyba zeby dawac na mokra skore zeby zatrzymala wode.

Ja kupilam wlasnie dzis te koszule w biedronce i staniki do karmienia, wydaja sie byc dobre gatunkowo za taka cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 😉
dzisiaj pogoda taka se wycieczka córki odwołana i przełożona na 4 czerwca... w sumie dobrze bo dzisiaj może padać a w następnym tyg. ma być ładnie 😉
Wczoraj pojechaliśmy do smyka zawieść L4 moje i dziewczyny dostały kase na prezenty na urodziny od rodziców Wojtka... Zuzia 100zł a Wiktoria 50zł bo dostała jeszcze kuferek z akcesoriami w środku... dziewczyny wparowały na lalki i szał 😁 😁 Wiktoria wybierała wszystko powyżej 100zł nawet do 300zł wszystko z barbie czy Monster high trzeba było jej tłumaczyć że ma tylko 50zł i musi wybrać coś mniejszego... a moja Zuzia wzięła wielkie pudło zestaw lalka rower piesek i niemowlak i mówi to chce ja patrze na cene i z moim rabatem 44zł ja mówie jej możesz jeszcze coś wziąść bo jeszcze dużo reszty ci zostanie ona oczy jak 5 zł i no to jeszcze to dobrała małą laleczke też na rowerku za uwaga 15zł z rabatem 😁 szczęśliwa z dwoma dużymi pudłami idzie do kasy i pyta czy starczy jej jeszcze na wiatrak z kopciuszkiem a ja że tak i że jeszcze zostanie jej 20zł a ona SUPER 😁 moje ekonomiczne dziecko :P

a dzisiaj sortowanie ciuszków pierwsza tura przyniesiona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Pogoda dzis straszna... pada.
Wstalismy o 7:30 i znowu zamiast do pracy trafic na 8:45 trafilam na 9:05 😉 ale spoko nie jest tak zle. Do tego zapomnialam glukometru wiec nie bedzie dzis mierzenia sobie cukru. A bylo juz tak dobrze. Na czczo mialam 84 wiec suuuper. Gorzej ze poki co srednia dzienna zamiast wyjsc mi 95 to wychodzi 103, ale sie za bardzo nie przejmuje.
Czekam do 10 czerwca na dietetyka i potem na 12 czerwca na druga wizyte u diabetelogo. Mam nadzieje tylko ze starczy mi tych probnikow do glukometru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nauczy nauczy ważne tylko żeby nie ulegać nawet jak płacze i robi histerie bo im później i dłużej to trwa tym trudniej oduczyć... a konsekwentna jak będziesz to zrozumie że nie ma sensu bo i tak to nic nie daje... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobietki 🙂
Witaj w domu danusia1985, zazdrościłam ci tego wyjazdu 😉 też bym chciała gdzieś pojechać z mężem przed rozwiązaniem ale nie uda się,on ciągle pracuje,jest dekarzem i ma swoją firmę z bratem, więc teraz o klienta trudno,no i ja nie suszę mu głowy, niech lepiej zarabia, ostatnio się troszeczkę wykosztowaliśmy, ocieplenie mieszkania, kostka i teraz dach 🥴
dziś zaczęli wreszcie, mam 7 chłopa do nakarmienia, narazie po śniadaniu jest, teraz biorę sie za obiad, dziś młoda kapustka, taki niby bigosik, huk na podwórku jak nie wiem co 😮
narazie odpoczywam bo mnie troszkę brzuch pobolewa, mała się wierci i zajrzałam do was 🙂
a pogoda u mnie taka sobie,zachmurzone jest zero słonka, dobrze że nie pada i jakoś chłodno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj przewertowałam ubranka z pierwszej tury i w sumie jest ok
śpiochy 4x 56/62 4x 68
body k/r 10x 56/62 3x68
body d/r 5x56/62 4x 68
bluzeczki d/r 3x 56 3x62 1x68
półśpiochy 1x68
skarpetki x10
rajstopki x2
czapeczki x7
niedrapki x1
bluze z kapturem 2x 62
cienki sweterek 1x 56
spodnie jeans 3x62
spodnie dresowe 3x62
a ma przyjść paczka od koleżanki jeszcze także nie ma źle na początek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😉
Ja od rana w biegu 🙂 A to zakupki a to coś. Zaczynam pomału robić zakupy dla siebie na wyprawke. Podpaski duże kupione,wkładki laktacyjne kupione,laczki pod prysznic są,szlafrok kupiłam. Jeszcze tylko stoo tysiecy innych potrzebnych rzeczy hehe 😜
Pampersów mam zapas na 3 miesiace chyba jak nie lepiej 😜
Wczoraj odebrałam z lotniska tate który mieszka w UK i przyleciał na urlop do Pl.
Okazało się że przywiózł ciuszki małemu i zapas pampersaków + pol kg pudru do dupki 😜

Wczoraj rodziła dziewczyna brata mojego Dawida.
Biedna chyba z 16godz męczyła się ze skurczami aż w końcu zrobili jej cesarkie. Bo zbyt małe rozwarcie miała a mały ważył ponad 4kg. 🤨

A ja właśnie obżarłam sie truskawkami w czekoladzie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...