Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej. Stęskniłam się za Wami 😉 ale nie miałam kiedy wejść, ogarniam jeszcze mieszkanie, miałam przedostatni zjazd i wieczór panieński a teraz chwilka wolnego 🙂

Aga i Danusia, ja jutro kończę prać rzeczy które dostałam, potem posegreguję rozmiarami i zobaczę co dokładnie będzie mi potrzebne. Potem napiszę do Was na priv na fb co bym potrzebowała ok? może akurat będziecie coś miały zbędnego co mi się przyda 🙂 🙂

Monika trzymam kciuki żeby wszystko się ustabilizowało. Co chwilę coś Cię męczy bidulo 😞

Renata ja kupowałam wszystko u rodzyneczki 🙂 i Danusia też podawała jakąś nazwę sprzedającego ale już nie pamiętam

Justyna współczuję tego paskudztwa 🤢

O kwasie foliowym nic nie słyszałam, ja mam dzienną dawkę w witaminach które biorę od początku ciąży i gin nic nie wspominał o odstawieniu/ zamianie na inne hmm...

Dziewczyny a czy Wasze dzieci też takie aktywne? moja potrafi szaleć praktycznie cały dzień z małymi przerwami i ciągle dostaję w bok chociaż leży już główką w dół (przynajmniej tydzień temu tak było). Mam nadzieję że po porodzie jej się zmieni 😁
I w ogóle czuję się już jak mały słonik. Przytyłam 6 kg ale ciężko mi się schylać, ledwo potrafię zapiąć sandały, po schodach ciężko, na spacerze po 15 min mam ochotę wracać. A gdzie tam koniec sierpnia 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Drogie Panie 😘
Zuziek Nie przejmuj się kochana bo jeszcze te nerwy zaszkodzą Tobie i dzidziusiowi. A to naprawde jest szczyt chamstwa jak na moje dzwonić i robic Ci awantury w momencie gdy Ty bidulka leżysz w szpitalu i zwijasz się z bólu. 🤔 ohh jakbym takich walnęła to bym chyba zabiła 🤔
Renata Ja dużo rzeczy na wyprawkę zamawiałam przez allegro. Znajdziesz tam wszystko co potrzeba he 😜
Cobi Mój mały to non stop szaleje. Żartuje sobie że ma adhd hehe. Mały łobuz rośnie albo jak to mówi mój D piłkarz he 😜 Ty masz 6 na plusie a ja chyba 10 🤔 Coraz bardziej drażni mnie brzuchol,chciałabym już sierpień 😞

Weekend jakoś szybciutko minął. W sobote dzień gospodarczy a w niedziele wypoczywałam nad jeziorkiem. Trochę się spiekłam 😮 Pomimo że większości czasu byłam schowana w takim (pół namiocie) który dawał mi cień. Na brzusio kładłam zmoczony ręcznik. Mały szalał jak najęty chyba mu sie podobało. 🙂 szkoda ze co dobre szybko sie konczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Dziwne te newsy z kwasem foliowym 😮 Hmmm...
Boże dziwczyny dzisiaj ta rwa to jakaś masakra, jeszcze mnie tak nie bolala. Ból promieniuje mi na całą nogę aż do kostki 🤢 Ehhh jak tu dotrwać do sierpnia ? 😮

Właśnie skonczylam pracę magisterską ! 😁 🤪 Wysłałam promotorce,czekam na opinię co tam do poprawki i... mam nadzieję,że bezproblemowo obrona.

A ja w ciąży się nie opalam. Boję się przebarwień. Wolę wytrzymać sezon bez opalenizny niż później ździerać przebarwienia u dermatologa... Niby sklonności do nich nie miałam,ale różnie to może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola- ok w takim razie daj nam znac, porobimy zdjecia i moze cos Ci sie przyda.
Co do opalania to mnie spieklo nad morzem i przebarwien nie mam.
A z tym kwasem foliowym to trazebaby popytac naszych ginow, ja mam wizyte dopiero 16.06, ja tez bralam do konca ciazy kwas foliowy w tym preparacie witaminowym dla ciezarnych i Olga ma podejrzenie astmy ,ale ma ja tez moj maz wiec przypuszczam ze to raczej kwestia genow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez nie leżałam plackiem i sie nie opalałam. Większość czasu spedziłam w cieniu 😉 Mnie po prostu szybko słońce łapie. Wystarczy chwila a ja już cała brązowa. Śmiesznie wyglądam,brzuchol blady,ręce,twarz,ramiona nogi opalone he. 🙂 I też żadnych przebarwień nie zauważam hmm.

Ja wizytę mam 23 dopiero więc pewnie któraś prędzej wypyta lekarza co do kwasu 😉
Ja mam astme ale moja mama w ogóle kwasu nie brała w ciąży. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja to bym musiała się zabrać za pranie ciuszków. Bo nowe lepiej tez uprać tak? Bo w sumie mam same nowe ale któraś chyba pisała żeby chociaż je przepłukać czy coś?


Ale nie w tym rzecz,chodzi o to jakie proszki,płyny polecacie do prania ciuszków dziecka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Dziewczyny ja to bym musiała się zabrać za pranie ciuszków. Bo nowe lepiej tez uprać tak? Bo w sumie mam same nowe ale któraś chyba pisała żeby chociaż je przepłukać czy coś?


Ale nie w tym rzecz,chodzi o to jakie proszki,płyny polecacie do prania ciuszków dziecka?

Ja pralam wszystkie. Nie wazne czy nowe czy uzywane 🙂
Co do plynow uzywalam loveli, podobno jest dobry tez bialy jelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

Niech już będzie ten sierpień, bo roztopię się w tym łóżku ;(

Nie mam weny, więc tylko odpowiem na Wasze posty 🙂

1. Ciuszki trzeba wyprać wszystkie - również te nowe (zresztą ponoć wszystkie nowe ubrania powinno się prać przed założeniem) Ja prałam w Lovelli i Białym Jeleniu - w sumie to dokładnie to samo 🙂

2. Co do kwasu foliowego to brałam i brać będę (przy starszym brałam i astmy nie ma) - zresztą wolę astmę niż wadę cewy nerwowej 😉 Każda z nas ma lekarza i on zaleca, co mamy przyjmować, więc myślę, że takimi nowinkami naprawdę nie ma, co się przejmować.
Zresztą co chwilę słyszy się jakieś mrożące krew w żyłach wiadomości: no-spa jest be, bo może zmniejszać napięcie mięśniowe u malucha, ale jeśli ma się skurcze, to brać i tak trzeba. Witaminy ciążowe są be, bo "pompują" dziecko - ale z drugiej strony uzupełniają niedobory witamin, więc brać i tak trzeba. Luteina be - bo zwiększa prawdopodobieństwo "spodziectwa" u chłopców, ale progesteron redukuje napięcie macicy, więc brać trzeba. Fenoterol może wpływać na serce malucha, ale jak się ma skurcze, to nie ma lepszego środka itd., więc nie ma co się przejmować i trzeba słuchać lekarzy.
Mój lekarz zawsze powtarza, że najgorsze co może zrobić kobieta w ciąży, to szukać informacji w internecie, bo się niepotrzebnie stresuje i nakręca albo odwrotnie - uspokaja,gdy powinna działać 🙂 Amen 🙂

3. Pewnie się ze mną nie zgodzicie, ale z tego co wiem, to ciężarna generalnie nie powinna się opalać - i to nie tylko ze względu na możliwość wystąpienie przebarwień, ale przede wszystkim dlatego, że to podwyższa temperaturę ciała - a to akurat nie jest bezpieczne dla malucha - ale wiadomo...każdy robi, co uważa za słuszne 🙂

4. I mam pytanie; jakim środkiem najlepiej odświeżyć tapicerkę np. bujaka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xandi, sama nie wiem czym najlepiej odświeżyć żeby nie podrażnić skórę maluszka....Bo o to Ci chodzi, czy skuteczność? Ja bujaka myłam w żelu do kąpieli Babydream- super się pieni, dla mnie nie ma lepszego 😆
Zawsze piorę nowe ubrania,niezależnie czy to dziecięce czy dla doroslych. Przeciez one "walają" się po magazynach,sklepowych zapleczach albo milion razy spadają komuś na podłogę w sklepie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi jesli da sie zdjac calkowicie z bujaczka to najlepiej wyrpac poprostu. Ale nie wiem czy jest sciagany. Jak nie to pewnie bym wziela troche wody wlala tam loveli i tym to wyprala. Ja sobie ostatnio sprawilam odkurzacz parowy. Swietna sprawa i wszystkie kanapy tym wypralam. Ale jak nie masz tego to recznie najlepiej z plynem do prania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basienka84 napisał(a):
xandi jesli da sie zdjac calkowicie z bujaczka to najlepiej wyrpac poprostu. Ale nie wiem czy jest sciagany. Jak nie to pewnie bym wziela troche wody wlala tam loveli i tym to wyprala. Ja sobie ostatnio sprawilam odkurzacz parowy. Swietna sprawa i wszystkie kanapy tym wypralam. Ale jak nie masz tego to recznie najlepiej z plynem do prania 🙂


Basiu pochwal się co to za odkurzacz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
xandi jesli da sie zdjac calkowicie z bujaczka to najlepiej wyrpac poprostu. Ale nie wiem czy jest sciagany. Jak nie to pewnie bym wziela troche wody wlala tam loveli i tym to wyprala. Ja sobie ostatnio sprawilam odkurzacz parowy. Swietna sprawa i wszystkie kanapy tym wypralam. Ale jak nie masz tego to recznie najlepiej z plynem do prania 🙂


Basiu pochwal się co to za odkurzacz 🙂

Kupilam taki odkurzacz:
http://allegro.pl/clatronic-odkurzacz-parowy-myjka-cisnieniowa-mop-i4144872145.html
jak dla mnei super sprawa. Troche sie nie sprawdza jako myjka do kabiny prysznicowej (bo mam okragla), ale pozatym jest swietny. Kanapy czyste i odswiezone, tapicerka w samochodzie tez, kabina prysznicowa nie ma kamienia i wszystkie katy sa czyste. Nawet ostatnio dywany tym odkurzylismy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńka - rzeczywiście myjka parowa to najlepszy pomysł, bo niestety tapicerki z bujaka zdjąć się nie da, a plam nie ma 🙂

Dziewczyny, któraś pisała o jakimś środku do czyszczenia uszu u dziecka, mogę prosić o link????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xandi, my jak ostatnio byliśmy u laryngologa to polecił zwykły Linomag w płynie- koszt 6 zł ?
Trzeba zakroplić na noc i włożyć wacik,wszystko wypływa. Te wszystkie żele,olejki w sprayu są na bazie Linomagu i płacisz za markę- zdanie lekarza.
Ja Linomag stosowałam u Alka i wypływa cała woskowina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
xandi, my jak ostatnio byliśmy u laryngologa to polecił zwykły Linomag w płynie- koszt 6 zł ?
Trzeba zakroplić na noc i włożyć wacik,wszystko wypływa. Te wszystkie żele,olejki w sprayu są na bazie Linomagu i płacisz za markę- zdanie lekarza.
Ja Linomag stosowałam u Alka i wypływa cała woskowina.


O to chodzi??? http://www.aptekagemini.pl/linomag-plyn-na-skore-70g-okazja.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xandi napisał(a):
Essence napisał(a):
xandi, my jak ostatnio byliśmy u laryngologa to polecił zwykły Linomag w płynie- koszt 6 zł ?
Trzeba zakroplić na noc i włożyć wacik,wszystko wypływa. Te wszystkie żele,olejki w sprayu są na bazie Linomagu i płacisz za markę- zdanie lekarza.
Ja Linomag stosowałam u Alka i wypływa cała woskowina.


O to chodzi??? http://www.aptekagemini.pl/linomag-plyn-na-skore-70g-okazja.html


Tak,dokładnie o ten sam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
xandi napisał(a):
Essence napisał(a):
xandi, my jak ostatnio byliśmy u laryngologa to polecił zwykły Linomag w płynie- koszt 6 zł ?
Trzeba zakroplić na noc i włożyć wacik,wszystko wypływa. Te wszystkie żele,olejki w sprayu są na bazie Linomagu i płacisz za markę- zdanie lekarza.
Ja Linomag stosowałam u Alka i wypływa cała woskowina.


O to chodzi??? http://www.aptekagemini.pl/linomag-plyn-na-skore-70g-okazja.html



Tak,dokładnie o ten sam 🙂


Dzięki, to będziemy próbowali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajny ten odkurzacz parowy myślałam , ze dużo drożej kosztuje ....
Justyna ....ten bol to masz przy chodzeniu czy ciągle cię boli ta rwa kulszowa .....dzisiaj jak wyszłam z mała tak mnie łupnęło w kręgosłupie , tak mi promieniuje w lewym bogu aż do kolana ...nie wiem czy mały mi się tak ułożył , czy to rwa kulszowa , do tego stopnia że chodzić nie mogę ...ale jak się położę jest ok nie czuje bólu ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
Czarna jak chodzę to boli,jak sie kładę to troche mniej,ale najpierw trzeba sie polożyć :| a to jest trudne.... 🤢

jeszcze do tego tak mi nogi spuchły szlak ...jutro pakuje torbę przed wizytą środową ....
jak się kładę to całkowicie przechodzi u mnie , ale jak wstanę to ból niezły ......może to , że małą dzisiaj trochę nosiłam , zły dzień jakiś mała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz wiele razy pralam tapicerke z lezaka w pralce, teraz tez przepiore, my mamy z fisher pricea i fajnie wszystko sie sciaga, ostatnio nawet spacerowki obie rozkrecalam i wypralam wszystko 🙂 ubranek narazie nie piore, moim zdaniem za 2 miesiace to beda nieswieze albo sie zakurza w szafie. tak za miesiac popiore a jakby cos sie wydarzylo to maz tez potrafi pralke i zelazko obslugiwac.
Justyna- a ten linomag w plynie to olejek jakis czy co? ile sie tego wlewa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też kanapa wygląda masakrycznie 😮 🤢
Danusia ten Linomag ma konsystencję oleju, ja brałam strzykawką i tak na oko parę kropel,zanim Alek się nie obudził i nie rozwrzeszczał 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo !
Co tu takie pustki?? 🙂
Basia kusisz mnie tym odkurzaczem,ciągle o nim myślę 😆
Ja mam mnóstwo roboty dzisiaj,bo dostałam 8 kg truskawek 🤢 a miałam zamiar się polenić a tu lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...