Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A to widzicie, ja na odwrót- wiem co to cesarka i dlatego boję się okropnie rodzic sn... Jak czekałam na cesarke, wypełniałam różne papiery to słyszałam jak te biedne rodzące kobiety się drą i dziękowałam Bogu, że mały się nie ułożył i nie muszę przez to przechodzić.
Najgorsze właśnie te pierwsze dni, tzn jak dla mnie to nie był ból tylko ta rana strasznie ciągła i miałam wrażenie, że jak się wyprostuję to pęknie. Nie mogłam się śmiać itp, najgorzej się podnieść z łóżka bez pomocy a niestety w szpitalu położne nie były chętne żeby jakoś mi ułatwić te pierwsze dni :| ale moim zdaniem to nic w porównaniu do rodzenia dziecka przez pochwę, tak mi się wydaję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kacpra główkę czułam pod zebrami, pod koniec często nią ruszał i wyraźnie to czułam. Nóżki też miał wyprostowane i smyrał mnie nimi z drugiej strony 🙂 ta jego pozycja wydawała mi się bardzo niewygodna ale po urodzeniu szybko się naprostował 😁 teraz ruchy czuję jednak w innych miejscach, dużo przy pęcherzu i nad spojeniem, pewnie główką rusza no i nóżki pod zebra mi wchodzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i moja przyjaciółka rodziła miesiąc temu sn i cały czas byłam z nią na smsach, pisała, że nie jest źle do pewnego czasu. Później mi opowiadała, że najgorsze jak miała 7-8 cm, że skurcze były okropne i myśleć o niczym nie mogła, jak przyszło 10 cm to już czuła, że chce przeć a samo parcie to była dla niej już ulga. Więc ogólnie nie wygląda to wszystko tak tragicznie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie!
Madzia gratulacje udanej wizyty, córa rośnie jak na drożdżach a tak się martwiłaś że brzusio mały, to chyba dobrze nie będziesz miała co zrzucać po porodzie 😉 Moja wizyta za dwa tygodnie, ale już się nie mogę doczekać. Kurde jak ja bym chciała cesarkę tak panicznie się boje porodu tego bólu 🤢 ale pewnie bedę miała sn bo już na ostatniej wizycie mały był główką w dół więc mało prawdopodobne aby się przekręcił tym bardziej że czyje jego ruchy po bokach i okolicy pępka, chociaż wczoraj wieczorem wydawało mi się że czuje jego główkę ponad pępkiem bo miałam takie twarde zgrubienie, ale za dwa tygodnie pewnie się wyjaśni wszystko.
Doświadczone mamusie mam pytanie do was czy potrzebna jest zasypka/puder dla malutkiego?? bo czytałam że zatyka pory i powoduje oparzenia a wybieram sie na zakupy i chciałam dokupić pozostałe rzeczy z kosmetyków. Na pierwszy miesiąc dla małego mam oilatum (kupiłam w promocji z kremem gratis w rosmanie) więc oliwka też zbędna potem zamierzam używać kosmetyków z nivea bo czytałam opinie że najlepsze dla dziecka chociaż chwalą też kosmetyki z firmy babydream ale tych jakoś się boje stosować.... mam też sudocrem więc zastanawiam się co z tym pudrem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tlenek, niekoniecznie zasypka ale coś do pupy musi być. Mi w szpitalu jedna głupia położna powiedziała, żeby niczym nie robić bo jest za mały i go tak załatwiam, że miał mega odparzenia pod pieluszką. Na początku kupiliśmy więc nivea przeciw odparzeniom ale raz, że był nie wydajny a dwa mały i tak miał pupe czerwoną, od tamtej pory używamy sudocrem, wszystko zaleczył w dosłownie kilka godzin i nie wróciło. Ale ponoć nie wszystkim dzieciom służy więc radzę zakupić coś w małym opakowaniu żeby spróbować, ponoć linomag też jest spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka zasypka wg mnie nie konieczna 😉 ja miałam linomag i bepanthen a sudocrem jest dość mocny więc to tylko w awaryjnych przypadkach ......

ja wizytę mam w poniedziałek i muszę pogadać z moim gin o CC bo pierwszą miałam z braku postępu porodu i przytym rozwiązaniu chciałabym zostać ......zobaczymy co powie ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc!

U nas dalszy ciąg zabiegania...Na nic czasu nie mam a zwłaszcza na odpoczynek czy popisanie tutaj z Wami 😞

Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt!! Super, że nam dzieci tak pięknie rosną 🙂

Ja również byłam wczoraj na wizycie. Niestety z tego roztargnienia nie zapytałam ile mały Maks waży. W każdym bądź razie wielkością odpowiada 30t i 1d czyli ładnie 🙂 Za 4 tyg wizyta i już będziemy rozmawiać o konkretach. Już się nie mogę doczekać!

Co do smarowideł to ja używałam sudocremu i bephantenu później bo sudocrem nas za bardzo wysuszał. Ale słyszałam, że linomag właśnie też jest fajny.

Miłego dzionka Wam życzę!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
ja byłam dziś na tym wymazie z pochwy i dostałam opiernicz od cudownej pani położnej że przyszłam o 9:30 a nie o 8 !!!! bo ona teraz nie ma czasu!!!!! w końcu mi pobrała ten wymaz. jezu jak dobrze, że sobie zmieniłam położną na tą ze szkoły rodzenia bo jakby ten zgred miałby przychodzić do mnie teraz i po porodzie i do mojego maleństwa to bym chyba się zesrała ze zdenerwowania i wściekłości!!!!

jutro w końcu na usg, już się nie mogę doczekać !!!!
dziewczyny czy wam też taki piegi wyskakują od słońca? bo mi strasznie! jak nie byłam w ciąży to tak nie miałam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie,

coraz bardziej zabiegana jestem jakimis sprawami domowymi, przemeblowania, zakupy itd.
Na siedzenie przy necie coraz mniej czasu tak jak u marrtini 🙂

gratuluje udanych wizyt.

z kosmetykow do pupci dla Sandry uzywalam jesienia i zima wylacznie masci Linomag w bialo zielonej tubce a latem przy upalach zasypywalam jej dupke Alantanem i bylo git.
Dla Antka kupilam i Linomag i puderek.
Oprocz tego ..kosmetyki do kapieli tym razem wybralam innej marki niz przy Sandrze kupowalam.
W aptece dostalam ostatnio probki zeli i szamponow marki Bubchen i przetestowalam je na Sandrze, skora aksamitna sliska szampon delikatny, zachwycilam sie i kupilam dla Antka całą serie tej marki, plyn do kąpieli, mydelko i szampon.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Zona, szkosa ze dopiero teraz sie odezwalas bo dzisiaj tez w Brzesku byliśmy. Pogoda tala, ze wpuscilismy dzieci na salę zabaw żeby rozrywkę mieli. Jutro juz na południe wyruszamy.
Na jakiej podstawie lekarze stwierdzili, ze wcześniej porod będzie?


Na podstawie tego że już mam skurcze, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polie napisał(a):
to ja już nie wiem jak mój jest ułożony 😞 bo ja też niby wyczuwam coś a la główkopodobne ale czuje jak mi majstruje coś przy pęcherzu.. nie wiem.. ja się baaardzo boje cesarki, może nie samej operacji ale dochodzenia do siebie po niej.


Moja jest ułożona podłużnie główkowo i nie mam pojęcia co to znaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w szkole rodzenia dostałam duuuużo próbek kosmetyków i sobie potestuje 🙂 co dzidzia to inna skórka i inne kosmetyki mogą się przydać 🙂
np pani położna mówiła, że żeby uniknąć odparzeń pupy to przy każdej zmianie pampersa trzeba maluszka podmyć wodą, a nie non stop tymi chusteczkami i maściami. bo wytłumaczyła to w ten sposób, że jak my mamy brudne ręce i się wytrzemy taką chusteczką to nie odczujemy komfortu, dopiero po opłukaniu rąk wodą poczujemy ulgę. coś w tym jest i ja się chyba do tego zastosuje. oczywiście kupię krem do pupki jakiś, z tym że z dziewczynkami jest gorzej niż z chłopakami bo chłopcy mają wszystko na wierzchu i nic im się do środka nie dostanie jak się posmaruje kremikiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja mam dzis wolne popoludnie bo moj wzial mala i pojechal do kolegi i do mamy...a mi kazal odpoczywac 🤪 i powiedzial ze wroca wieczorem 🙂
Jezeli chodzi o pielegnacje to podobno trzeba uwazac na wszystkie kremy ktore maja cynk miedzy innymi sudocrem czy wlasnie nivea bo one bardzo dupcie wysuszaja i te kremy uzywa sie dopiero jak juz pojawia sie odparzenie. a do codziennej pielegnacji uzywac zwyklego kremu lub wlasnie linomag lub alantan plus jest bardzo dobry bo one natluszczaja skore a nie wysuszaja. ale i tak trzeba sobie wyprobowac ktore kremy najbardziej odpowiadaja naszemu maluchowi 🙂
a tak apropo...kiedy zamierzacie spakowac torby do szpitala? w pierwszej ciazy juz dawno bylam spakowana...a teraz jakos nie moge sie za to zabrac 😎 ale moze to dlatego ze teraz mam termin wyznaczony...chociaz to i tak o niczym nie swiadczy bo rownie dobrze moze mnie wczesniej wziac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O właśnie- przez pierwsze 2 miesiące nie uzywalismy chusteczek do pupy tylko za każdym razem przemywaliśmy mu pupe tym większym wacikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie. I tak samo buzię przy kąpieli- też przegotowaną wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2,5 _3kg pisalas ze chyba 1800 wazyl w 31tc czy jakos tak pamietam ze martwilas sie jak urodzisz takiego duzego synka a tu prosze do 3kg ale w ktorym tygodniu ciazy urodzisz ?to moja Mia stala sie olbrzymem jak przy porodzie ma miec 3400 a martwilam zeby 3kg chociaz miala..a obwod brzuszka nie rosnie nadal mam 91 lub 92cm ginka mowi ze nie rosnie w szerz a do gory ale glowke nadal trzyma wysoko uparciuch po ojcu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
O właśnie- przez pierwsze 2 miesiące nie uzywalismy chusteczek do pupy tylko za każdym razem przemywaliśmy mu pupe tym większym wacikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie. I tak samo buzię przy kąpieli- też przegotowaną wodą.


Robiliśmy tak samo z Mati, chusteczki wprowadziliśmy coś koło 3 miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polie napisał(a):
Pan doktor powiedział że mały będzie ważył przy porodzie 2,5 - 3 kg 😁 dziwne ze taki okruszek. Stopień dojrzałości łożyska - drugi. Widziałam włoski takie malutkie i peniska 😁


u mnie też drugi stopień dojrzałości łożyska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie, my dzisiaj porobiliśmy zakupy 🙂 łóżeczko, dwa kpl. pościeli, materac, kosmetyki dla Kubusia 🙂 nadal czekamy na tel ze sklepu z wózkami, że nasz już do odbioru. Jeszcze się nie spakowałam, ale pewnie za niedługo zacznę kompletować rzeczy do szpitala, no i od poniedziałku zaczynam prać i prasować rzeczy Kubusia 🙂 wiyzta 22 lipca więc czekam z niecierpliwością 🙂
ogórków w tym roku nie robię ale za to narobiłam jak głupia dżemu wiśniowego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...