Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zona- o jezu 😁 ale kurde zaskoczona musiała być 😁 ja słyszałam że w tą stronę jest więcej pomyłek bo dziewczynka może coś SCHOWAĆ !!! ale ja już wiele razy widziałam peniska mojego Franka - nawet mam na zdjęciu usg !!! że raczej pomyłki nie będzie!

DZIEWCZYNKI, KTÓRYCH NIE MAM W ZNAJOMYCH NA FB: PODAJCIE MI LINKI DO SWOICH FEJSBUKÓW TO WAS DODAM DO NASZEJ GRUPY!!!!

asiunia- zazdroszcze ci burz..... ja zaraz się rozpuszczę!!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
hehe, zona, pierwsza core tez tak dokladnie w yerminie urodzilas?:-) No obys sie nie mylila z tym terminem;-)

Nie 8 dni po terminie. wiec jest z pierwszego dnia lata/ a teraz chciałabym 23 pierwszy dzień jesieni. ale najważniejsze żeby była cała i zdrowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko, ja to co chwile mam albo serie bolesnych skurczy albo dziwne bole... Jakos tak psychicznie odpieram mozliwosc przedwczesnego porodu. Wymyslilam sobie date 3.09 czyli za miesiac B-)
U nas dzisiaj upaly do poludnia. Pojechalismy nad jeziorkoPodczas burzy . 12-14 przyjemne chmurki a od 14 burza. Podczas burzy dzieci w samochodzie posnelyy i pojechalismy do knajpki pod Wroclawiem. Jak dojechalismy juz bylo po deszczu i super przyjembie. Idealny dzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diestel napisał(a):
Zona to znajoma nie widziała siusiorka na usg? 🙂 ale jaja że takie rzeczy się zdarzają jeszcze 🙂 Poli dołącz mnie proszę do tajnego zgrupowania na fb 🙂


Miała USG robione na tydzień przed porodem i wtedy lekarz dalej twierdził że córka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej! że takie rzeczy się jeszcze zdarzają... ale mi sam lekarz mówił że z tymi dziewczynami różnie bywa. weź kurcze bo ja mam już wszystko dla chłopaka pokupowane 😁
nawet pokoik marynarski mu urządzam !!!

dziewczyny pampersy kupujecie jedyneczki czy dwójeczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez zawsze twierdzilam ze z dziewczynki chlopaka nie trudno zrobic ale z chlopca dziewczynke juz trudniej 🙂 chociaz i tak sie da bo wystarczy ze pepowina sie podwinie i juz siusiak 😁 ale ja mam nadzieje ze u mnie jednak juz sie nic nie zmieni 🙂 chyba zadna z nas nie chcialaby byc tak zaskoczona 😁
A co do pampersow to ja tylko 2 kupuje...1 mam tylko jedna mala paczke do szpitala co bede zostawiac a do domu to juz 2 kupuje...sa niewiele wieksze niz 1 a wychodza duzo taniej. poki co kupilam jedna paczke "dada" i ta duza paczke "pampersow" co byla ostatnio na promocjii w tessco 🙂 to w sumie mam ponad 200 pampersow wiec na poczatek starczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam do szpitala jedyneczki, a po szpitalu to chyba tez dwójki, nie wiem.
Co do pomyłek przy usg to kurde jak lekarz nie jest pewny to nie powinien mówić. Jakbym ja była lekarzem i robiłabym usg to potem bym się zastanawiała czy to oby napewno była dziewczynka czy może jednak chłopczyk!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie, linka do fb podeślę jak wejdę na lapka bo zwykle jestem na tel a tu nie ogarniam takich działań.
Co do pomyłek płci to sama się z tym nie raz spotkałam, nawet na porodówce- jedna babka załamana bo miała mieć córkę a urodziła drugiego syna, mówi do mnie przez łzy, że nawet wózek kupiła różowy :o a druga miała mieć syna a urodziła, chyba czwartą córkę ale z kolei była zachwycona. Jedna znajoma też miała mieć córkę, wyszedł syn, długo był ubierany na różowo, druga znajoma miała mieć syna a urodziła córkę. Ja jakoś mam poczucie pewności, że lekarz się nie pomyli, takie rzeczy to chyba na kiepskim sprzęcie albo lekarze świeżo po imprezach 😉
UMIERAM PRZEZ TE DUCHOTY, JUŻ PŁAKAĆ MI SIĘ CHCEEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i ja juz po spaniu....zasnelam z Sandrusia o godz.21 i po dwoch godzinach juz nie spie....jeju jak ja juz mam dosyc tuch upalnych nocy, obudzilam sie cala mokra i teraz studze sie przy klimatyzatorze..pewnie znowu ze trzy godziny bede siedziec w salonie zanim wezmie mnie na dalsze spanie ehhhh..
Zaraz jakis filmik moze obejrze :/

Ja tam wierze ze Antos zostanie Antosiem, na usg jednym wyszla przepięknie jego fujarka 🙂 a po za tym inny gin potwierdzil zdanie mojego gina ze bedzie chlopczyk takze nie ma mowy zeby sie Antonina urodzila mysle 🙂
Ogolnie te przypadki pomylek to chyba wlasnie na slabym sprzecie sie zdarzaja albo jak lekarz jakis niedoswiadczony..no i tez slyszalam ze predzej sie moga pomylic ze ocenia ze dziewczynka a urodzi sie chlopczykk niz ze chlopczyk okarze sie dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusia ja tez mam dosc tych upalow w nocy ciezko zasnac praktycznie przekrecam sie z boku na bok okna nie otworze bo komary wlatuja I potem brzecza mi nad uchem wiatrak chodzi ale boje sie o gardlo ze mi siadzie a katar juz mam....podobno do soboty ma byc ponad 28stopni ale z burzami a od 10sierpnia po 25, 23stopnie .....to chyba jagorsze wakacje dla ciezarnych rozumiem kilka dni upalow ale nie ponad 6tyg pod rzad....jakbym nie byla w ciazy moze bym sie cieszyla ale chyba tez nie bo w pracy bym po 8h siedziala...

U mnie od kilku dni juz wstaje po 2razy do lazienki I potem mega ciezko zasnac.Karolk wspolczuje Tobie ty faktycznie czuwasz cala noc zamiast ostatnie 4tyg wysypiac sie to bezsennosc bierze...Ja dzis bede dzwonic do swojej ginki by wizyte na dzis lub na dniach miec a potem na madalinskiego isc I tam zapisac sie do lekarza .Jak zostanie cc to poda date a I moj maz wezmie 2tyg tacierzynksiego a w pracy poda wczesniej I to sa plusy cc...tylko ginka dzis od 16h przyjmuje ..ehhh Mia nadal ma glowke w gorze nic sie nie zmienilo w tej sprawie...

Wczoraj milo spedzilismy dzien m po sobotnim dyzurze przyszedl z bukietem roz potem pojechalismy do LaPlay na plaze na jedzonko i sprezentowalismy sobie prezenty....Musze sie pochwalic dostalam pierscionek z diamencikiem♥♥♥♥Myslalm ze wieczorem zabawimy sie ale moj m boi sie ze Mia za wczesnie by wyszla a to nie ten czas powiedzial ze jak bede w37tc to mozemy...2tyg mam czekac niezle.Nigdy moj m nie odmawial mi....kurcze taka abstynencja ...nom nic rozpisalam sie...milego nieupalnego dnia zycze mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie, ja do szpitala mam jedynki a do domu kupię dwójki 🙂 Karolina ja też mam problemy ze spaniem, budzę się zazwyczaj ok. 3 w nocy i nie mogę zasnąć... próbuje wtedy zmęczyć oczy i czytam... do rana i dupa ze spania 😞 i tak mam prawie co noc 😞 miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to wiem co by mi na sen pomoglo .... butelka wina 🙂
Jeju juz sie nie moge doczekac jak po porodzie napije sie lampki pysznego trunku, w prezencie dostalam bardzo dobre sycylijskie wino ktore chlodzi sie juz dla mnie od miesiaca no i niedlugo sie doczeka spozycia 🙂)))))

Ja pampersy tez kupilam jedynki, zeby nie trzeba bylo duzo wywijac pod pępuszek.
A jak pepusio sie wygoi to na dwojki przejdziemy bo wiecej beda chlonac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z kolei śpię cała noc bo bywam tak padnięta że o ja cie! Tylko oczywiście budzę się w nocy do kibelka, ostatnio dość często :/
Meg super że rocznica udana 🙂 zazdroszczę prezentu !
Ja idę dziś do przychodni do ginekologa po skierowanie na badania i poproszę ja by mnie zbadala w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzucholki!

Ja dzisiaj po pierwszej nocy w nowym domku. Jak widzę ile mam rozpakowywania to mi sie płakać chce;( no ale trzeba sie sprężyć. Co do spania to ja tez spać nie moge. Budze sie na dawkę magnezu ok. 1 i tez czytam, czytam...Dzisiaj to sie widno zaczęło robic jak tak czytałam...i to wcale nie przez upały bo dzisiaj noc była u nas bardzo przyjemna.

My pampki tez 1 kupujemy. Wu nasza się urodziła malutka i długawo nosiła 1 rozmiar. Zobaczymy jaki nasz facet będzie duży (miejmy nadzieje, ze facet bo jak tak czytam to się trochę zastanowiłam bo przy Wu do samego końca mi na 100% nie powiedzieli 😉).

Co do cc to ja widzę duuuuzo plusów i nie zamierzam nic zmieniać 😉

Meg super, ze sie rocznica udała 🙂 i to jak! 😉
Fajnie byście miały z Karola jakbyście rodziły w tym samym czasie 🙂

Ja z góry proszę o pokój jednoosobowy bo poprzednio miałam przez 1 dzień taka miagwe, ze nóż mi się w kieszeni otwierał. Co kawałek wolała położne bo boli, bo ona nie weźmie sama dziecka, bo dziecko płacze, zgięta w pól chodziła jak starucha dopóki jej ojciec nie powiedział ze jak sie nie wyprostuje to jej się zrosty takie porobią i się nagle wyprostowała. No mówię Wam leser taki, ze szkoda było patrzeć. No i dziecka na noc tez nie chciała. Ja wole być sama bo mnie denerwują takie marudy, przecież na wakacje nie przyjechały 😉

Dobra idę się brać za śniadanie i rozpakowywanie tego bałaganu...


Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg, gratulacje z okazji rocznicy! Spisal się mąż jak widzę:-)
Dzisiaj jednoczę sie w bezsennej nocy. Od 23 do 4 mialam bolesne skurcze co chwilę ale nie patrzylam na zegarek zeby sie nie nakrecac. Wstawalam tylko po nospe i magnez i oddechami probowalam uspokoic skurcze. Teraz juz sporadyczne skurcze, ktore nie niepokiją. Obiecalam sobie, ze nie tknę kawy przez caly sierpien (tzn wlasniecwypilamm bezkofeinową bo tak szaro za oknem...). Nie wiem z czego te skurcze. Dzien raczej lajtowy bo niby w podrozy ale relaks, mąż za dziecmi biegal a ja sie relaksowalam z kolezanką, ktora ma termin na polowe sierpnia. Kolejna obietnica to skonczyc dzisiaj pakowanie torby. W nocy myslalam, ze zaraz wsiade w samichod i pojade sama do szpitala zobaczyc co i jak bo przeciez maz z dziecni by musial zostac. No ale zeby pojechac to musialabym z torbą, torba niespakowana... Jakos mnie to zastopowalo. Jak sie nie ma dziexi to w takiej sytuacji sie po prostu budzi meza i jedzie do szpitala a tak to kalkulacje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martini, super, ze juz na swoim;-) Czas Ci szybciej minie do porodu dzieki temu rizpakowywaniu gratow. Ja znowu kalkuluję czy rzucic się w wir porzadkow - bo moze lada moment porod czy tez lezec i sie wyciszac... Moze po poludniu skoczę ns jakąś kontrolę jak skurcze nie ustąpią calkiem.. Opory msm zeby mnie nie polozyli na patologii, wrrr... Ech:-) Dobra, zaraz dopakuję torbę, moze to mnie uspokoi;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mge gratulacje rocznicy, super że udana ;-) co do pampersów to ja również puki co kupiłam 1 ale jedną paczkę do szpitala ale myślę o tym żeby do domu zakupić już 2 . Jeśli chodzi o upały to serio mi nie przeszkadzają lubie taka pogodę i o dziwo nogi już mi nie puchną 🤪 spać też mogę od kilku dni a wcześnie to jakaś masakra była budziłam się 3 nad ranem i nie było mowy o spaniu siedziałam na balkonie aż mnie sen złapie ale trwało to dość długo . Moja torba też prawie spakowana ale chyba nędę musiała się przepakować w większą bo nie wszystko mam jeszcze a już mi się nie mieści kocyk a jak tragarz nie chce iść do szpitala.
Dziewczyny mam pytanie do szpitala zabieracie kocyk i rożek czy tylko jedną rzecz? bo mam dylemat co spakować .???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg gratuluję rocznicy 😉 prezent-marzenie 😉
Ja problemów ze spaniem na szczęście nie mam, wręcz przeciwnie. Mogę spać całymi dniami i nocami bez przerwy. Do początku 30 tygodnia ciąźa idealna. Żadnych wymiotów, omdleń, pełna energi, no jakby w ciąży nie była, a teraz... jestem tylko zmęczona i nic więc. Funkcjonuję, bo muszę. Ale to już ostatki. U mnie pogoda idealna. Jest ciepło, ale nie upalnie. Zdaża się raz na jakiś czas, że jest duszno 😉 do szpitala torbę mam spakowaną dla siebie, bo dla Majki dostanę wszystko w szpitalu. Dla siebie też nie muszę kupywać wkładek, podpasek i majtek, bo dostanę. Lóżeczko jeszcze w Polsce. Za 2 tygodnie iuz chyba dojedzie. Brakuje mi tylko wózka... nie mam pojęcia, jaki kupić. Potrzebuję lekkiego, który dobrze się składa, żeby nie zajmował całego bagażnika kiedy będziemy odwiedzać Polskę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja polozna jutro ma nockę, wybiorę się do niej, moze skontroluje co i jak. Obym juz nie zostala na rodzenie!! ;-)

Jeszcze Wam przytoczę scenkę sprzed kilku dni.
Dwulatek Hubert kladzie sie na kanapie, podciaga bluzke do gory i mowi do 4-latka Bartka
H: Bartusiu, zobacz, mam w brzuszku Karolinke!
Bartek kladzie sie obok, caluje jego brzuch i mowi "Kocham Cie Karolinko!"
H: Nie gnieć mnie bo mam tu Karolinkę (jednocześnie odpychając brata).
B: To musisz leżeć bo dostaniesz skurcz!!!!

Boki zrywaliśmy z mężem stojąc w kuchni. Oni byli bardzo powazni podczas tej rozmowy. No i ja raczej nie leze w ciagu dnia, nie wiem skad ten tekst o skurczu:-)
W kazdym razie wydaje mi się, ze dla Hubisia bedzie szok jak Karola sie urodzi. Bartek rozumie wszystko, zdjecia w encyklopediach swoich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
... ogląda i zadaje takie pytania, ze nie mam watpliwosci, ze wie o co chodzi z tym dzieckiem w brzuchu.

Pampersy mam 2 paczki 1. i 3 paczki 2. :-D Promocja byla to się dobrze zaopatrzylam;-) Dzisiaj wieczorem moze jeszcze na zakupy skoczę, dokupię czego mi brak i pozostanie czekanie. Reszte juz moze maz zrobic;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia ale masz synusiow slodkich 🙂 jak Karolka wyjdzie juz z brzucha to bedziesz miala niezlych aystentów do pomocy 😉

Ciekawa jestem na ile Sandra rozumie to co sie dzieje, ale jak z nia rozmawiam to mam wrazenie ze dociera do niej ze to juz tuz tuz.
Codziennie rano pobudke zaczynamy od tego ze dotyka mojego brzuszka i mowi cos tam do Antosia 🙂 wczoraj mu tableta przykladala do brzucha i kazala ogladac bajke 🙂
I na wozek zerka ktory na szafie zlozony czeka i mowi ze bedzie jezdzic z braciszkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...