Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aaa no to już duże chłopaki no ale teraz uda sie córka i zobaczysz jaka będziesz szczęśliwa z tej wpadki 🙂 🙂 🙂
chociaż niedaleko mnie dziewczyna urodziła jakiś miesiąc temu piątego syna... hmm.. nie wiem czy wpadka czy liczy na córkę 😉 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olcia157 napisał(a):
aaa no to już duże chłopaki no ale teraz uda sie córka i zobaczysz jaka będziesz szczęśliwa z tej wpadki 🙂 🙂 🙂
chociaż niedaleko mnie dziewczyna urodziła jakiś miesiąc temu piątego syna... hmm.. nie wiem czy wpadka czy liczy na córkę 😉 🙂 🙂
heheheh to chyba jednak liczy na corke 😁 ja mam kolezanke co ma 5 corek ale juz skonczyli bo syna nie udało sie spłodzic 😁 ja na razie uciekam po małego do przedszkola dzieki za miłe przyjecie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia2301 napisał(a):
olcia157 napisał(a):
Anulka to już jutro nasze wizyty 🙂 juz nie mogę się doczekać szkoda że dopiero o 20 :/ badania oki tylko w moczu niby jakieś bakterie pisze ale nic konkretnego zobaczymy co moja gin powie 🙂 u nas całą noc padało i dzisiaj zimno i wietrznie ale przy naszej ospie to super pogoda 🙂
Agami no to super że wszytko dobrze o proszę drugi chłopczyk mówisz ciekawe czy tak juz zostanie do końca kurcze może i mi jutro coś już powie 🙂 🙂 🙂 usg dopochwowe czy normalne teraz było???
Gosia pisz pewnie ze pisz bo nie chce być na końcu z porodem zawsze to ktoś jeszcze później niż ja :P:P:p A tak naprawdę to ciekawe kiedy urodzisz 🙂 🙂
Anulka
super że już czujesz maluszka no na początku to właśnie takie łaskotki był jak dobrze pamiętam :0 jak zakochanie :P:P:P:P
przezyje wszystko ale nie chciała bym 1. 11 😁


No tak, chyba nikt nie chciałby urodzić tego dnia, ale czasem tak się zdarza, jak poród naturalny to tego nie powstrzyma się. Wtedy najważniejsze, żeby dzidzia była zdrowa, a data nie ważna. Urodziny można zrobić szybciej lub później, ale uważam, że w ten dzień też można, jak nikomu nie przeszkadza - najpierw pójść do kościoła czy odwiedzić groby, zapalić świeczkę, pomodlić, a potem nie trzeba cały czas smucić się do końca dnia, tylko można w miły sposób uczcić urodziny dziecka w gronie rodziny. A propos\' mój dziadek ma tego dnia urodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia, jutro trzymam kciuki za Twoją wizytę, jak będziesz wieczorem miała siłę to napisz koniecznie.

Gosia, no to zobaczymy, a może jednak córcia? Anegdota mojego taty, o koledze z pracy - miał on już 4 córki, tylko nie pamiętam teraz czy planowali czy nie, żona zaszła w ciąże, a jak urodziła, to pytają się jego, co urodziło się (wtedy usg nie było)? Czy ma wreszcie syna? Zadowolony odpowiada, że MA SYNA i po chwili dodaje...i córkę. Trafiły się bliźniaki 🙂

Lecę po Olcię do przedszkola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
Olcia no myślałam że będzie dopochwowe ale bylo normalne przez brzuszek 😉 haha ja do męża dziś powiedziałam że trzecia będzie córka 😉


Hmmm, ja miałam dopochwowe, ale usg brzucha mi zrobiła, tylko sprawdzając co jest powodem plamień. No cóż zawsze dalej można próbować, żeby była córcia. A powiedzieli, że synek to już na 100%?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AHA CZYLIO NIE WIADOMO W SUMIE JAKIE BĘDZIE u mnie zobaczymy 🙂 🙂 🙂 Agami to masz mówisz dwie dziewczynki to tez ekonomiczniejsza dziewczynka ale wiadomo że pewnie wolelibyście chłopaka 🙂 🙂 🙂 🙂 a jaką masz różnice wieku między nimi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂
Widzę, że dzisiaj szalejecie i bardzo się rozpisałyście...
Potrzebuję rady i mam nadzieję, że któraś z Was była w podobnej sytuacji. Jestem uczulona na pyłki drzew i traw. Zazwyczaj odczuwam okres pyleń jako lekki katar i pieczenie oczu. A teraz, w ciąży objawy się bardzo nasiliły. Wczoraj jeszcze myślałam, że to lekkie przeziębienie, ale dzisiaj jest już tak źle, że jestem pewna, że to alergia. W życiu się tak nie czułam. Kicham seriami po 30-40, z nosa leci non stop, a oczy mam ochotę wyjąć i włożyć do zimnej wody. Dzisiaj będę próbowała ratować się wapnem, a jutro skontaktuję się z ginem, ale może któraś z Was coś mi doradzi? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie 🙂
Ps. od kilku lat nie jestem pod opieką alergologa, bo objawy były bardzo słabe. zanim się do jakiegoś dostanę, to wyzionę ducha :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martek, do głowy przychodzi mi tylko wapno, ale ono może być za słabe przy takim nasileniu, jednak lepsze to niż nic. Z innych leków na alergię to nie wiem jak z braniem ich w ciąży. Tak jak piszesz umów się po poradę do ginekologa lub internisty, bo u alergologa to wiem jaki czas oczekiwania. Sorki, że za bardzo nie mogę pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Jak tam dziś samopoczucie? Wczoraj beznadziejnie się czułam a do tego paskudna pogoda. Dziś już lepiej 🙂 Próbuje namówić Weronikę na nocnik, ale w dalszym ciągu bez efektu. Jak ją pytam czy siada na nocnik albo na nakładkę to wybiera nakładkę, ale zaraz jak tylko usiądzie to krzyczy że chce zejść. No nic...trzeba jeszcze trochę czasu i cierpliwości. W końcu musi się udać. Żałuję, że kiedyś odpuściłam, bo siadała na nocnik, ale się zbuntowała i złościła, więc na chwilę dałam jej spokój. A teraz jeszcze bardziej się buntuje.
Martek nie poradzę Ci nic bo nie mam pojęcia w tym temacie. Na katar może spróbuj jakieś krople do nosa, tylko te słabsze dla dzieci.
Anulka i Olcia czekamy na wieści 🙂
Agami każda z nas się martwi i żyje od wizyty do wizyty 🙂 Teraz zaczyna się drugi trymestr to już nie ma się co martwić na zapas 🙂
Gosia witaj 🙂 Faktycznie średnio byłoby jakby maluszek urodził się 1.11 ale tak jak mówią dziewczyny, tragedii by nie było. Najważniejsze, żeby był zdrowy 🙂
Miłego dnia! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 to już piszę wieści z wizyty...z maleństwem wszystko. ma 8 cm, nieźle z ponad 1 cm urosło przez tydzień (hmm...to możliwe?), serduszko ładnie bije, mała wiercipięta, niestety nie dane było mi poznać płeć (zresztą lekarz powiedział, że teraz jeszcze trudno określić, może na następnej wizycie).
Wyniki morfologii i moczu ok., glukoza - w normie 84 mg/dl, toksoplazmoza IgG i IgM ujemna. Waga 1 kg w górę i niskie ciśnienie 100/60. Miałam badanie ginekologiczne i usg dopochwowe, na szczęście łożysko nie odkleja się, ale przez te plamienia i zdarzające się bóle brzucha muszę nadal brać Duphaston (2x2 tabl.), a potem będę miała Luteinę dopochwową. Oczywiście jestem skazana już na L4 (dobrze, że mam chodzące a nie leżące), mam przede wszystkim dużo odpoczywać, nie przemęczać się jak już coś muszę zrobić, ogólnie dbać o siebie, żeby było ok.
Następna wizyta 8.05, ale jakby coś się działo w międzyczasie to od razu umówić się do niego wcześniej. Zakładam, że nie będzie potrzeby wcześniejszej wizyty.

Jak pisałam o nocniku itp. to nie podawałam przykładów, ale z Olą też nakombinowaliśmy się (jedynie nie wypróbowaliśmy sposobu z nagrodą za siadanie lub załatwienie się), ale w ostateczności sięgnęłam po książeczkę, która nam pomogła zarówno przy korzystaniu z nocnika, jak i z sedesu z nakładką. Książeczka ma tytuł \"Nocnik nad nocnikami\" dla dziewczynek http://www.empik.com/nocnik-nad-nocnikami-dziewczynka-frankel-alona,prod19610134,ksiazka-p i dla chłopców http://www.empik.com/nocnik-nad-nocnikami-chlopiec-frankel-alona,prod19610133,ksiazka-p . Może warto spróbować...Naprawdę polecam ją 🙂 Mój mąż kupił ją w Empiku. Poza tym Ola do tej pory uwielbia tę książeczkę, pomimo że całą naukę ma już za sobą, nawet kilka dni temu jej czytałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka no to super że dobre wieści i dzidzia już taka duża 🙂 ja odliczam godziny do 20 🙂 na szczęście szybko leci b odo 19 w pracy jestem 🙂 i ciągle mi się dzisiaj chce jeść ciekawe ile mi waga pokaże :p dzięki za pomysł z książeczka muszę kupić chociaż u nas nocnik i tak odpada ale może przyda się do kibelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mi od rana chciało się spać. Jak wróciłam z przedszkola to położyłam się i spałam ze 2 h, no i dobrze od razu lepiej się czuję. Zjadłam drugie śniadanie i zaraz zabieram się za ogarnianie mieszkania. Dzisiaj popołudniu przyjeżdża moja mama w odwiedziny.

Olcia jak wizyta???

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...