Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja padam godzinę temu wróciłam do domu. Pojechałam na badania i przez kolejkę bo w przychodni zrobili promocję na badania przesiewowe i weszłam za późno Noe zrobili mi glukozy ale oddałam mocz i krew na morfologie i w poniedziałek muszę znów jechać ale tym razem pojadę parę minut po 7 rano;-) byłam na mega zakupach pokazałam po komisjach dziecięcych z teściową i męża siostra i dzieciakami. Kupiłam sobie tuniki ciążowa zwykła bawełniana i parę skarpetek noedrapki czapeczki dla małej. Dogadalam się z babka ze wezmę w komis Zawiszę jej trochę ciuszki letnich po synku;-)
W innych lampach jakieś śpiochy bluzeczka itp. Nawet torbę sobie kupiłam taką do trampek będzie mi pasować. Też kupiłam dziś truskawek i nektarynki mam straszną ma nie na nie. W komisie dziecięcym jednym widziałam ekstra bujaczek różowy z wibracjami za 120 złotych a i małemu kupiłam praktycznie notki halowki adidasa za 18 złotych heheh....;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justyna fajnie ci sie udalo z tymi zakupami. Tez bym tak polatala ale po pierwsze nie mam za bardzo czasu keszcze a po drugie nie wiem gdzie tutaj jest cokolwiek takiego....:/ a jaki tej bujaczek? Ja teraz na hybryde sie napalilam i zamierzam kupic jakas uzywke. Tylko podejrzewam ze i franek bedzie chcial sie w niej bujac. Kurde co to bedzie!!
Ja w sumie jesli mozna to nazwac upolowaniem 😉 kupilam w kappahlu dwie pary pajacykow takich maciupcich za 40zl. No tych najmniekszych ubran na po urodzeniu nie mam nic. A i czpaeczki przeciez trzeba bo to juz zimno, dobrze ze przypomnialas justyna!

Bylam wczoraj na echu serca i torbielka zostala jedna taka 3mm, reszta sie wchlonela. Te miedniczki nerkowe nadal.poszerzone ale mi powiedział lekarz ze absolutnie się nie przejmowac bo to dopiero od 6mm znaczy ze cos sie dzieje a w moim przypadku do kontroli to a najprawdopodobniej jak sie nie wchlonie to po prostu taka uroda ich. No i serducho zdrowe wiec w koncu odetchnelam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara to super. Ja wczoraj wieczór spędziłam babski z koleżanką. Dziś pojechałam nad wodę na kąpielisko do Kącka;-) super miejsce trochę się po opalalam i pomoczylam nogi;-)później zawiodłam męża na Lazienkowska na Legie;-) i teraz oglądam mecz z synkiem bo dziś nie pojechał bo był z teściową i męża siostry rodzinka u kolejnej siostry bo za tydzień ma termin pojechali zawiedli jej dwie torby ciuchów ode mnie itp. A wrócili z pudrem ciuchów dla mnie i ciuchami ciazpwymi które kiedyś kiedyś jej pozyczalam...fakt faktem część jakiś nowych wróciło nie moich ale mam korzystać... ;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki widze ze mało sie tu dzialo przez ten długi weekend 🙂
Skwara super ty juz po badaniu echa ja mam dpeiro wizyte na poczatek Lipca, ale najwazneisjze ze u Was wsyztsko w porzadku i ze po malutku się wchłania, ma jezscze trozke zcasu wiec miejmy nadzieje ze wchłonie sie wszytsko 🙂 Z gluoza chyba tez w maire dobrze jak dla mnie nie lekarza a jedynie chorującej na cukrzyce pacjentki hiihihi ale jak ja miałabym po 2 g 108 to byłby bajer 🙂
Ja dzis własnie oddałm mocz do posiewu wyniki beda najwczesniej w środe wiec do czwartku na wizyte powinnma je miec a reszta czyli morfologie, tsh i własnie taka srdenia cukrów jkaim jest HbA 1 C odbieram zaraz wiec jutro Wam napsize co i jak 🙂
Mała kopie mnie przeraxliwie non stop ma takie dni jak w sobote ze normlanie mam zcasem dosyc tych kopniaków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania A te kopniaki będę coraz mocniejsze fakt faktem pewnie nie długo będzie mniejsza ich ruchliwość bo będę mieć mniej miejsca ale pewnie będą się nie źle rozpychac w brzuchu;')
Ja dziś byłam na glukozie i o mało jej nie zwróciłam...Ble....wyniki będę mieć po południu i wieczorkiem jadę na wizytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu cisza....Ja właśnie byłam dziś rano na glukozie A wieczorkiem na 20 pojechałam na kontrolę do gina. Z Małą wszystko wporzadku rośnie jak na drozdzach ma prawie 600g !!! A jeszcze 3 tyg temu wazyla 348g wiec całkiem sporo przybrała. Za to lekarza kazał mojemu mężowi mnie pilnować bo boli mnie brzuch często i mam te napinanie żebym dużo odpoczywala i brała większą ilość magnezu. Żeby nie wyszło ze będę musiała leżeć w szpitalu;-/ Mąż porządnie mnie opierdzielil ze latam za dużo ze koniec z jedzeniem autem ze mam odpoczywać itp... więc nie specjalnie jestem zadowolona z faktu ze coś jednak zagraża w sumie nie coś Tylko ja sama...następna wizytę mam za 3 tyg. Mała wogule agentka jest podczas badania zasłaniają buzię rączka A to kopala mnie strasznie i oczywiścielleży posladkowo wiec już wiem czemu ja ja tylko w dole czuje jak kopy dostaje;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justinka no cisza okropna co te dziewczyny robią☺sporo urosła corcia ale czytalam ze teraz juz na długość mniej będą rosły za to na wadze dość szybko maja przybierać☺ ja mam wizytę w czwartek wieczorkiem wiec niecierpliwie czekam na wymiary malutkiej. Wlazlam dziś na wagę i w ciągu tygodnia mam 1 kg na plusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Ja tez dużo przytylam przez te trzy tygodnie. Teraz jak staje na wadze to pokazuje 1,5kg na plusie.
Normalnie zastraszające tempo. Jak tak dalej pójdzie to przytyje chyba z 20kg.
W sobotę wyjezdzamy wiec zaczynam powoli ogarniać czego nam jeszcze brakuje i co trzeba dokupić.
Kopniaki czuje juz mocne, troche sie niepokoje bo często dostaje w szyjkę macicy to aż prądy mi przechodzą :/ przedwczoraj mąż pierwszy raz poczul kopniaki i teraz caly czas chce albo przykladac ucho albo rękę ;D
W czwartek na 14 mam wizytę aby upewnić sie czy przed wyjazdem wszystko jest w porządku. Zastanawiam sie czy w takim razie zrobi mi polowkowe usg bo to będzie 19+6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauleczka no według mnie powinno to byc jak najbardziej połówkowe badanie bo kiedy jak nie w 20 tc 🙂
Ja robiłam wczoraj badania tego moczu i krwi i powiem wam ze wychdozi mi chyba anemia ze sie zaczyna. ostanie badanie robiłam pod koniec kwietnia i było wszytsko oki wrecz lekarka martwiła sie ze krew zaczna gestniec chyba bo hemoglonina wczesiej była 12,6 a potem 13,6 a tearz znów jest 12,5 cyzli niby w normie ale dwa inne wyniki mam ponizej normy bo erytrocyty norma od 4 a ja mam 3,97 i hematokryt norma od 36 a ja mam 35,4 no jeszcze by mi tego brakowała..za mało mam choróbsk! Ciekawa jestem co mi lekarka powie w czwartek. Widze na innym forum ze anemia to normlaka wtym okresie ale martwi mnie to bo w poprzedniej ciązy do samego końca nie miałam problemu z morfologią.
Tsh mam dobre chyba bo 1,45 a z cukrów najlepszy wynik jaki w życiu osiagnełam bo hBA1C mam 6,2 czyli górna norma dla ludzi zdrowych 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka morfologia od poczatku ciazy spada co jeden i teraz mam hemoglobine 10,9. A twoje wyniki sa spoko. Jesli w poprzedniej ciazy bylo ok to nie masz się czym martwic. Za miesiac znowu zrobisz i sie okaze. Anemia to zaden problem wiec nie masz sie czym stresowac bo sie wiaze tylko z braniem zelaza. Ja od poczatku biore i zyje 😉
Mojej kolezance spadla w jednym miesiacu i brała zelazo przez miesiąc i wszystko wrocilo do normy i spokój.

My 19 jedziemy do Łeby na tydzien i kompletnie nie wiem jak sie do tego przygotowac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja dziś do domku 🙂 wszystkie wyniki spadły mi do normy 🙂 kwasy z 56 do 2,6 a norma od 2 do 10. Wiec jest super 🙂 lekarstwa mam brać do końca ale mm nadzieje ze nie wpłyną jakoś na rozwój małej. Lekarze twierdzą że mam się nie martwić,. Jestem bardzo zadowolona z opieki tutaj. Nigdzie nie spotkałam się z taką troska i życzliwością wobec pacjenta jak tutaj. I to ze strony zarówno pielęgniarek jak i lekarzy. Mam jednak nadzieję że to mój ostatni pobyt w szpitalu do porodu. Mam jeździć na kontrolę do poradni na Kopernika co 3 tygodnie, kwasy kontrolować co dwa tygodnie. No i dieta, ale znosna. Mam w sumie zrezygnować tylko ze smażone, słodyczy i warzyw wzdymajacych. Ale owoce prócz surowych jabłek mogę wszystkie, mięso prócz wieprzowiny i drobiu. Ryby mogę, indyka, cielęcina tez 🙂 nawet sernik mogę kawaleczek 🙂 wiec z głodu nie umre 🙂 jestem mega sszczęśliwa ze juz wychodzę. Strasznie się stesknilam za mężem i rodzicami 🙂 a brzuch mam ze hoho 🙂 a przytyłam ledwo 200 gram przez te 3 tygodnie. Ale z małą wszystko super. Rośnie jak na drożdżach i kopie jak szalona 🙂 Dzisiaj miałam wszystkie badania w poradni patologii i przepływy ma idealne, serduszko i wszystko inne super 🙂 silna dziewuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heyka dziewuszki 🙂
Elka, super wiesci 🙂
Ja wczoraj bylam na badaniu krwi w sprawie tego tsh no i przy okazji glukoze zrobilam - blee 75gr :/ ale oni mieli takie butelki 0,33 z rozcienczonym roztworem tej glukozy i z cytryna wiec nawet bylo znosnie. Najgorsze bylo siedzenie na tylku przez 2 godziny i pobieranie krwi co godzine.
Nie wiem jakie mam wyniki, dowiem sie dopiero w piatek na wizycie u diabetologa i endokrynologa.
Wracajac do domu zwrocilam wszystko po drodze :/ pozniej bylo mi slabo prawie caly dzien i w sumie polozylam sie o 15 i wstalam cos po 19 - caly dzien mialam z glowy.
Dzisiaj tez jakos nic mi sie nie chce, goraco jak cholera.. chcialam isc na male zakupy ale do najblizszego sklepu troche mam, a pieszo mi sie nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara włansie mnie to dziwi ze sama hemoglobina jest oki a te dwa niskie ale wlasnie widze ze to norma wiec starm sie nie przejmowac 🙂
Elka super wiaodmosci, najwązniejsze ze czujecie sie obie dobrze i tak niech zostanie 🙂
Only trzymam kciuki za Twoje wyniki i w cale nie dziwie Ci sie ze zwórciłas wszystko ihihih bo ile mozna takiego dziadostwa wypic jak mi podawali zcasem w szpitalu bo miałam za niski cukier to od tego zcasu znienawidziłam smak glukozy....ohyda.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂

Aniu wyniki masz fajne, to normalne odchylenie . Elka w domku już , super 😉 ja właśnei zastanaiam sie nad uj nad porodem ale muszę jeszcze pochodzić i popytać.

Skwara , dobrze ze już mozesz odetchnąć . Mała ci trochę narobiła nerwów , teraz na drugą połowę to tylko na same pozytywne info czekamy o twojej Toli :P
Justyna odpoczywaj hehe choc bedzie ciężko przy twoim trybie :P
Only ja też pewnie zwróce tą glukoze hehe

Dziewczyny, u mnie długi weekend z bólem gardła a teraz katar ;/ myślałam że jest tak ciepło i się wyletniłąm a nastepnego dnia taki ból mnie dopadł gardłą że jakas masakra byłą ale już lepiej z tym bo teraz mam od wczoraj mdłości. Jak nie miałam napoczątku ciąży to teraz mnie dopadły masakra... pewni przez tn duphaston na brzuch jutro mam wizytei bede mówić o odstawieniu bo sie nie da tak żyć łeee

Słuchajcie wy też macie takie uczucie odbijania , takie jakby bekanie hehe to nei zgaga chyba 😉 ale masakra jakaś już mi mąż kupił migdały b edę sprawdzać czy działają

😁ziś cały dzień do 17:30 nie miałam prądu masakra.. choc pojechałam do restauracji na obiad bo o 11 dostałam takiego napadu głodu że szok 🙂

u mnie mały fajnie kopie ale nic mnie nie boli przy tym. Pamietam że Natalka mnie może kilak razy kopneła tak że bolało ale to już jak była duża i bardziej się "trzepała " bo było jej ciasno .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka ale super wiesci! Normalnie kamien z swrca! Oby juz sie to nie powtorzylo 🙂
Only, jak wchodzilam na pobranie krwi po glukozie to sie mnie babka zapytala czy nie wymiotowalam i sie zastanawialam dlaczefo akurat o to pytala. Teraz juz wiem 😉 po rzyganiu to zawsze potem dzien zwalony...dobrze ze nie musisz chodzic do roboty 🙂
Ania, mi jak zaczyna spadac morfo to wlasnie od tych plytek i hematokrytow ale one najszybciej potem do normy wracaja. Mi spadly przed sama amniopunkcja i mialam mega stresa o trombocyty za krzepniecie odopwiadaja i sie naszprycowalam zelazem i dzien przed amnio było ok hihi 😁
My to obie jeszcze kierat w robocie....mi to juz nerwy powoli puszczaja...angola ucze i te bachory tak mi cisnienie podnosza jak nigdy! Cale szczescie w następnym tygodniu koniec bo nie zniose dluzej tego chamstwa.
Marynat bo w tym stanie to byle podmuch i zaraz chorobsko gotowe.
Mnie się bić nie odbija 😁 czasami jakimś kwasem mi się odbije ale to zależy od tego co zjem.
Mnie boli przy bliznie po cesarce. Mam nadejdzie ze będzie ok. I że to się zaraz nie okaże niewiadomo co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka super wieści!! Dbaj o siebie.
co do morfologii ja mam dobre wyniki z tym ze hemoglobiny też mi spada teraz mam 12,3.
Co do zgaga no mi narazie towarzyszyła ze dwa razy i to wieczorem. Za to znów dziś mam napięty brzuch od jakiś 2 godzin. Z małym niedawno wwróciłam z treningu byłam na małych zakupach kupiłam dla małej pieluszki tetrowe,skarpeteczki,łańcuszek do smoka heheh....jakieś pierdoly. W weekend odbieram od koleżanki za 70 złotych siedem paczek pampersow o rozmiarze 3 z Norwegii. A jutro polecę do Rossmanna po pampersy sensitive jedyneczki bo są za 20zlotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A nie boicie sie, ze dzieci beda poprostu uczulone na te wszystkie pampersy co kupilyscie? pytam, bo troche sie boje, a chcialabym tez kupic pampersy 😉 tymbardziej, ze w pt nie ma Pampersow i jedynie przez neta mozna je zamowic. Nie chce kupywac jakiegos badziewia - a pampki maja chyba najlepsza opinie.
Problem a moze i nie, jest taki, ze przez neta moge kupic pampki 2jeczki na 3-6kg chyba, ale paka ekonomiczna - 240 pieluch
No i teraz nie wiem czy zamawiac, czy nie.. a co jesli mloda bedzie miec uczulenie? kupilibyscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only jesli to jedynki by były to bym kupila bo 240 pieluch na początek to jest całe nic kiedy dziecko dziennie z 10 czy 15 pieluch zużywa. Mój nie miał uczulenia ale ja nawet o tym wtedy nie pomyślałam. ...teraz się wstrzymuje z pieluchami bo rzeczywiście niewiadomo czy dziecko nie będzie uczulone. Jedynki są stosunkowo tanie wiec i po porodzie będzie można kupić a poza tym goście przyniosą przeciez 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only ja kupuję narazie skupilam się bardziej na większych rozmiarach czyli 3 i wszystkie mam pampersy. Jedna paczkę mała mam już pampersa w rozmiarze 1 ale dziś kupię jeszcze pampersa jedynki ale sensitive one są jeszcze delikatnieksze dla noworodka. Jedyna firma jaką będę unikać to huggisy i Johnsona kosmetyki;-) bo mój syn był uchylony i sporo dzieci w Rodzinie. Moja znajoma która rodzi w lipcu też gromadzili wcześniej ale też zaczęła od większych bo tych najmniejszych też nie ma co dużo kupować. A znowu przyjaciółka nakupowala tyle przeważnie na promocji i miała spokój po porodzie na dłuższy czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only tak jak dziewcyzny piszą tez jestem zdania żę tych ejdynek sie dużo zuzywa bo dzidizus co kamrmienie praltycznie ma przewijana pieluszke 🙂
tak mnie nauczono w spzitalu i tak robiłam, ale faktycznie chyba mały pecherz i niby mało siusia ale często a moja to w ogóle co karmienie na początku to kupka była 🙂 i to njalepsze ze pzrewanzie po zjedzeniu czyli przed przewijałam bo siku było a po jedzeniu jak ja narączkach miałam zeby sie odbiło to zaraz leciało grubsze 🙂 potem sie naumiałam i przewijałam po jedzeniu hihihi Nas ie uczulały żadne ale jednak pampers to pampers mięciutkie, delikatne,, chłonne i rzeczywiscie na poczatek używałam sensitive pampersów i chusteczek równiez ale juz nie pamietam jak długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My 1 i 2 używaliśmy białych pampersów a jak przeszlismy na 3 to juz zielone. Próbowaliśmy tez pomarańczowych bo dostałam paczke ale po jednym pampie byla cala w wysypce.
U nas 1 i 2 byly dosyć długo. Na 3 przeszliśmy jak mlods miała bodajże 6 miesięcy 🙂 takie maleństwo mieliśmy.
Niektórzy w ogóle omijają rozmiar 1 i kupują odrazu 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny , nie mam znow prądu ;/ pojechałam do teściów. Przynajmniej mnie nakarmią i jest interne 🙂

my kupowaliśmy pampersy sensitive. Nie kupowałam na zapas bo mam możliwosć kupienie tanich od ręki. Pampersy rzadko kiedy uczulają. my też od 3ki zielone mieliśmy. Tak to białe. Natalka jak była malusia to po każdym jedzonku kupka była. Praktycznie 15 pampersów dziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ladnie wyszlo słoneczko 🙂 a juz spisalam dzisiejsza pogode na straty. ;p
Dzis mam tyle energii ze szok. Od rana biegam po domu i sprzątam, piorę 😉 wozek wyczyscilam.
Poskakalam na pilce i nawet kawy nie piłam. 😉)

Nie mogę doczekać sie jutrzejszej wizyty 🙂 chyba to mnie tak pozytywnie nastraja. 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...