Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉
Kurcze widzę że Wy tu szalejecie z zakupami dla maluszków a ja nic;( ciągle mam stracha po tym szpitalu, boję się że zapeszę jak cos kupię..;/ wiem że to głupie no ale samo mi się tak robi w głowie... Trzymam dietę, biorę leki a w poniedziałek idę zrobic kontrolne badania prób wątrobowych i panicznie się boję że znowu mi się podniosły czy cos;( Staram się mysleć pozytywnie ale to nie takie proste. Jeszcze od wtorku jak trochę pochodzę i usiadę to tak mnie ciagnie w pachwinach że masakra. Byłam u lekarki, zbadała mnie i wszystko jest ok, powiedziała niby że to normalne tymbardziej po takim czasie lezenia w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only czekamy na zdjęcie brzuszka. Ja dziś kuoilam sobie pizamke nocna do karmienia. I odebrałam od koleżanki dwa worki c iuszkow. Posegregowalam w domu te do 3 miesięcy poskladalam narazie i wrzuciłam do komody a te powyżej trzech opisałam i mąż wyniósł na strych...okazuje się ze muszę kuoic jakaś komode albo najlepiej szafę bo mała ma już tyle ubrań ze się w komodzie nie mieści. O dziwo z synkiem mi wystarczala ....;-) trafiło mi się i dziś mi mąż odebrał lezaczek bujaczek Fisher Price z olx za 50 złotych w idealnym stanie.;-)
Wiec kolejny zakup zrobiony. Dziś zrobiłam sobie listę rzeczy które musimy kupić do szpitala i na początek niby tyle już kupiliśmy A tu jeszcze tyle tego a to podkłady po porodowke A to gaziki,proszek,sól fizjologiczna i wiele wiele innych ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajnie Ci sie udalo z tym bujaczkiem, ja tez szukam i szukam i znalezc nie moge 😉 ludzie sie tu strasznie cenia 😁 w sklepie koszt bujaka to jakies 100-200 euro, a oni za uzywke tez chca 100 :d no debile normalnie 😉
Fajnie tez, ze masz kolezanki, ktore dawaja Ci uzywki 🙂 tez bym tak chciala 😉 a nie znam tu nikogo z malym dzieckiem.. no jedna znam w sumie, ale ona ma chlopczyka, musze popytac czy ma jakies niepotrzebne rzeczy, moze elektroniczna nianie czy cos w ten desen - chetnie bym odkupila, bo cholera jasna drogie to jak nie wiem.
Zaczynaja mnie przerazac te zakupy 😁 zaczynam sie gubic 😁 tyle tego, ze hoho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only popytać się może będzie coś miała akurat co ci się przyda. Ja ubranek mam pod dostatkiem A wiadomo chciałabym też coś kupić więc ubrań będzie tyle ze hihi....
Ja byłam na małych zakupach i właśnie zajadam arbuza. Upał jest okropny. ;-/ wczoraj robilam porzadki i wszystkie rzeczy powyzej 3 miesiecy wyniusl maz na strych. A w komodzie mam pelno wieic pozostaje mi kupić szafę albo kolejna komody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka, ja byłam na połówkowym 10.06 , to był mój 21 tydz. Zapłąciłam 250 zł z normalną wizytą czyli badaniem ginekologicznym. Nie robiłam echa serca, ponieważ nie każdej cięzarej jest zalecane.

Niusia ja nawet nei pomyślałam że masz 44 lata :P :P a ile masz 🤪?
No ładna waga , ale chyba nie jest znowu jakiś bardzo duży Twój dzieciaczek , moja córa zawsze była w 95 centylu na usg. Urodziła się 3680g i 58 cm . czyli na wage trochę ponad średnią, ale poród ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka ja nie mieszkam w Polsce a za badanie zapłaciłam 150 euro kurcze niby dziecko w 23 tyg powinno wazyc koło 450 -500 gram i mała tak wazyła a teraz 665 to juz normalnie waga ciezka u małego jest 😁 😁 😁 😁 Marynat mam jeszcze31 lat no a w sierpniu bedzie juz 32 🙂 własnie wcinam sniadanie mała spi na balkonie a ja delektuje sie chwila ciszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc laseczki 🙂
Niusia, ee tam 😉 dzidzius miesci sie w normie 🙂 moja w 21 tygodniu miala 400 gram, teraz pewnie juz gdzies ok kg bedzie miala 🙂
Znowu mnie mecza wymioty, od soboty zle sie czuje, dzis zjadlam obiad i po niecalych 5 ciu minutach zwymiotowalam wszystko, wczoraj i przedwczoraj to samo..
Mam problemy ze snem, dzis zasnelam UWAGA o 7 rano :/ wstalam o 12. Poszlam sie polozyc ok 00, o 2 giej wyszlam z lozka, bo moj wstaje o 5tej do pracy a ja wiercilam sie z jednej na druga i nie chcialam go budzic, poszlam na gore, polozylam sie na kanapie.. probowalam zasnac, o 4tej rano sie wkurzylam, wlaczylam tv i siedzialam tak do 6stej, pozniej znowu sie polozylam i ostatni raz jak patrzalam na zegarek byla wlasnie 7ma rano.
Dzisiaj chyba nic juz nie zjem.. moze jakiegs plynne rzeczy bede jesc przez jakis czas, zeby sie to gowno uspokoilo.
Nie no wymiekkam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja teraz w 23 tyg wazyla 596g. A w 20 jak robiłam pokojowe wróg i od razu robili mi przepływy. Wszystko było dobrze. Wczoraj w yladowalam na dobranoc w szpitalu bo cały dzień l ezalam źle się czułam. Ciśnienie mi skakalo ostatni w domu pomiar miała. 156/80 A najmniejsze 130/59 koszmar..I mała jakaś spokojna była wieczorem. Zadzwoniłam do swojego lekarza kazał mi przyjechać. Zrobili mi ktg i usg zbadał mi doktor szyjke. Podali leki i wpisali więc w domu byłam po 1 w nocy. Dostałam receptę na nadciśnienie. I wrażenie co kierować się od razu do spzitala gdzie mają trzeci stopień referyncyjnosci na patologie. Na usg wyszło ze lozysko mi się obniżyło i mam na tylniej ścianie. Szyjka zamknięta. Jakby była tam patologia gdzie byłam to by mnie zostawili ale ze nie mAją w ypisali mnie do domu. Mam bardzo dużo leżeć i się oszczędzać. A dziś ciśnienie ok ale też jakąś słabsza jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jol. Macie centyle żeby było wiadomo 🙂
22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 

31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 

40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Ja też dzisiaj na wizycie byłam. Tolka 715 waży. Torbieli nie ma tylko nadal te nerki. Tak pięknie pokazywała dupke ze wam mowę hahah tylko buzki nie chciała pokazać wiec nici z 3d. Następnym razem może się uda 🙂 a ja mam ciśnienie umarła 90 na 60 i kazał mi pić dużo. No i grzybicę fajnie mam....nic mnie nie swedzi oczywiście ale leci coś tam no i tadam jest....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co ja czytam, dziewczyny. Sie porobiło. Justyna licho z tym ciśnieniem. Najczęściej się w takich przapadkach cc robi i do tego dzieci się szybciej pchaja 😞 mam nadzieje ze da się to jakoś unormowqc.

Only tez cie dręczą te rzygi...pewnie już tak fo końca będzie. A jeszcze podumaj jak dziecko będzie większe i na żołądek ucisnie...a może to z tego wynika? I jakim cudem ta waga ci wchodzi. Ja tez czasami nie mogę spać w nocy. Chyba się trzeba przyzwyczaic 🙂 się ciesz ze nie masz już dzieci bo wtedy to ciezko 😉

Ja od 19 mam już wolne 😁 wakacje jol!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara ja i tak zdecydowałam się na cesarskie bo pierwsze też rodzione przez cc. No z synkiem miałam nadciśnienie od samego początku a teraz dopiero teraz coś wyszło nie tak. Dziś leżę przez większość dnia bo lekarz mi kazał. No i zobaczymy na kontroli co i jak. Na tyle dobrze ze Mala zdrowa.
Teraz jeszcze mój mąż sobie w niedzielę przejebal u mnie totalnie bo pisał z jakąś laska i wczoraj do niej zadzwoniłam i jej powiedzialam ze sobie nie zycze a ta zrozumiala. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze on nie widzis nic zlego...i jeszcze w chwli kiedy pisal z nia wracalismy ze znajoma i dzieciakami z kapieliska i jak sie zapytalam z kim pisze to twierdzil ze ze swoja siostra... takze tak sobie przejebal ze szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow Justyna to leż żeby łożysko nei zrobiło się przodujące ... ja mam nisko ale jescze jest szansa że się podniesie co raczej jest bardzo możliwe . ALe leż leż,no szkoda szkoda ale 3ba !! będzie dobrze 🙂

Only ja też mam mdłosci jeszcze albo dopiero heh ostatni tydzień to w domu siedziałam prawie nic nie jadłam , nie zażywałam witamin bo raz w kiblu wylądowałam masakrycne uczucie ... takzę łącze się w bólu

ja mam znowu zgagę , masakryczną zgage. Dziś lepeij ale odbija mi się i piecze łe . Ciekawe pewni Mały będzie miał czupryne hehe , a pewnie wyjdzie z gołym łebkiem bo jego siostra miała gęste włosy mimo braku zgagi u swej matki 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna jestem w szoku. Co mu odwalilo? W ogole mówił coś na swoją obronę? W sensie w jakim celu pisał?

Marynat ja też nie miałam zgafi w pierwszej a Franca miał czarne wlosiska 🙂 mnie też nic nie swedzi i nie piecze tylko xzasami mi coś poleci takiego serowatego ale i kolor taki żółty mocny o raz to mi się wydawało ze zielony i on Dzisiaj stwierdził że mega grzybica jak tylko zajrzal. To moja pierwsza grzybica w życiu! Nie robiłam posiewu nigdy w sumie i nawet nie wiem co to 😉

Franek ma ostatnio teskt: mamo ty nienormalna jesteś. ...no ręce opadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MaryNat A wcześniej Twoje łożysko było dobrze ułożone?? Bo ja miałam normalnie teraz mi się opuściło...cholera...dziś l ezalam znów przez większość dnia jedyne co to pojechałam na trening i na chwilę między czasie jak trenował poleciała do sklepu. Ale jak szłam złapał mnie potworny ból taki nacchwilę w podbrzuszu i promieniowal w pachwinie...Ale wzięłam leki mierzylam sobie teraz ciśnienie mam 139/69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna ja chyba ogólnie w tej ciąży mam nosko na ścianie przedniej. Babka mówiła że do ok 30 tyg nie ma się co tym przejmować, bo u większośći kobiet idzie w góre. Jeśli jednak spadnie to 3ba spr. ile jest od ujścia szyjki i czy nie zachodzi na nią , bo wtedy to wiesz zero aktywnosci. Niektóre leżą do rozwązania, bo jest ryzyko że się łożysko odklei ! moje 2 kol z poprzedniej ciąży na tym forum właśńie z tego powodu lezały i zażywały coś żeby skurcze wyhamować itp. ale tym się można martwic dopiero za 2 msc bo jest szansa że podskoczy ale na pwaade 3ba się oszczędzać !!!

ja byłam wczoraj po sukienkę na wesele i szpilki i powiem wam że też mnie już ciągnęło i pobolewało w brzuchu i kupiłam coś małemu ale zrobie większe zakupy przez neta bo nie chce ryzykować ;/

Skwara no w ciąży łątwo zarazić się tym syfem. szczególnie jak tak gorąco to się poci i się dziady rozmnażają ... ale szczęscie w nieszczęsciu że to nie 1 trymestr i leki można sppokojnie na grzybice stosować i dobre są żele do higieny te z obniżonym PH . Ja mialam po porodzie grzybice i po nastytynie mi przeszło , tylko jescze nawilżające kapsuły miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc laski, ja tez mam na przedniej i nisko ulozone ( zle zrozumialam z tym przodujacym - cale szczescie )
Dzisiaj cos mnie bobolewa na dole :/ nie jakos mocno, ale takie jakby lekkie skurcze mam, tak jakby kolka czy cos - nie potrafie tego opisac, czasem przy okresie tak bolalo.
W sobote jak sie wazylam mialam juz 73kg i 400 gram, dzisiaj weszlam na wage i mam 71kg 800. Dalej mi nie dobrze :/ dzis jeszcze nic nie zjadlam, pije kawe i czekam czy mnie wezmie czy nie..
o
o
Pogoda dopisuje, moze rusze sie w koncu i pojde troche poplywac. Musze mojego M pogonic troche, bo wymyslil sobie remont, chcialbym juz zaczac cos robic w pokoiku dla malej, a mam tam dosyc ciezkie meble i musze je wynies ( gdybym nie byla w ciazy, to bym to pewnie sama wytargala ) Trzeba sie zmobilizowac, bo nigdy nie wiadomo kiedy to sie mala na swiecie pojawi.. rozne rzeczy sie zdazaja i wole dmuchac na zimne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...