Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja po synku sprzedałem wózek A na te konto kupiłam drugi ale teraz z bazą itp. Wogule nie wiem czy się chwalilam ale kupiliśmy wreszcie auto. Kombi duże hehe...Wiec wreszcie coś idzie w kierunku małej dzidzi w domu. Dziś zrobiliśmy przemeblowanie u siebie do końca i postawiliśmy już przewija i łóżeczko. Od wczoraj piórze ubranka i muszę je popracować. Zamówiłam wyprawkę typu podkłady po porodowe,podkłady na łóżko,guziki,termometr itp. I jeszcze zostało do kupić jakieś pierdoly ale to już we wrześniu. W sumie po woli jestem gotowa na maluszka. Wczoraj znów się kiepsko czułam dziś odczuwam skurcze co jakiś czas...Ale jak odpocznie wezmę no spe to przechodzi. Wiec chyba macica sobie trenuje. Ogólnie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka.
Justyna ty to chyba za bardzo przesadzasz. Juz pierzesz? Siedź zostaw se to na później to potem może przyspieszysz porod 😉 a teraz uważaj na siebie, zwlaszcza ze to ciśnienie masz nie za bardzo. Moje dwie koleżanki przez wysokie ciśnienie urodziły przed czasem, jedna miesiąc a druga w 34 tygodniu. Proszę cię oszczędzaj się bardziej.
Jaki konkretnie ten samochód kupiliscie? Bo i my musimy wymienić ma taki żeby nam z tyłu weszły dwa foteliki i jeszcze jedna osoba bo jak już się mała pojawi to się w naszym nie zmieścimy bo mama jeszcze jest.

W zastraszającym tempie rosną te dzieciatka! Byłam na wizycie przecież 29 czerwca i mała ważyła 900 a 10 lipca juz 1300! No i mi przyszło 3kg w tym miesiącu. ...

Ja czasami czuje kopniaki przy zebrach tych niższych trochę, zwlaszcza jak siedzę.
Co do imion to franki tez ponoć są szalone i jak patrze na mojego to si zgadzam. Ale chyba nie wierzę w takie rzeczy 😉 znam kilka natalii i każda jest inna a dwie z nich to raczej takie spokojne grzeczne dziewczyny heh

U nas kolejny miesiąc słaby finansowo i na razie sobie musze odpuścić zakupy jakiekolwiek. Mam nadzieje ze juz w sierpniu dostane kasę ze zwolnienia bo ile to można. A może wy się orientujecie jak to jest? Wzięłam zwolnienie od 12 czerwca to jeszcze za końcówkę czerwca i kawałek lipca pracodawca płaci a potem już zus? Czy to się liczą pełne miesiące?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tabelka była by super ale w Nowym wątku.
Co do zwolnienia ja cały czas mam wypłacane przez pracodawcę A na zwolnieniu jestem od początku lutego. Bo tak to po 30 dniach powinien płacić ZUS .
no ja się wzięłam już za pranie przynajmniej będę spokojniejsza ze już z raz są przegrane. Kącik też już powoli ogarniam wczoraj znów mój mąż jeździł z meblami hehe....
dziś od rana boli mnie brzuszek i strasznie mi mokro...:-/ narazie leżę w łóżku.
Z tym cisnieniem to powiem wam ze nie wiem co robić. Bo Góra wysoka dół niska na przykład. Dziwnie tak. A lekarze mówili ze tylko jak będzie 140/90 to jechać na IP.wizytę mam 20 zaniose mu zeszyt z ciśnieniem bo zapisuję 4 razy dziennie pomiary. I jak Góra w normie to dół poniżej...może któraś ma podobnie albo słyszała o kimś??
Co do samochodu z synkiem pierwszym kupiliśmy passata w kombi. Ale teraz lagune mamy dużą pas środkowy ze można wpisać fotelik jest z isofixem. Wiec tyle plusów ze dwa foteliki wejdą i osoba dorosła z boku. ;-) teraz też kiepsko z kasą. Jeszcze urodziny syna robimy ale za dwa tyg i chyba zrobimy mu w krainie uśmiechu podobne do kolorado;-) bo 18 lipca ma urodziny. No i powoli remont w sierpniu czeka nas malowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mam chwilke bo mała spi to napisze ze przezyłam w piatek glukoze kurcze ciezko było wysiedziec te 3 godziny ale dałam rade mała cały czas spała wiec luzik 🙂 wyniki do odbioru jutro zobaczymy co tam wyjdzie mam nadzieje ze bedzie ok bo na czczo miałam norme no ale zobaczymy. U nas ciezki okres płaczu małej zeby wychodza i bardzo niespokojna jest dzisiaj postukałam łyzeczką i juz słychac ząbka 🙂 Ktoras pytała gdzie mieszkam? mieszkam w Wiedniu tak wiec tak strasznie daleko do Polski nie mam wiec luzik ja jeszcze w czarnej dupie jestem z szykowaniem no ale powoli trzeba sie za to zabierac tylko te terminy teraz co chwile mnie gonią i na razie o tym nie mysle moze w sierpniu powoli cos pokompletuje .No w czwartek bede wiedziec co tam u małego bo mi powiedza ile wazy mierzy i jak lezy wiec juz nie moge sie doczekac. Widze ze Wy juz powoli szykujecie no w sumie zaraz sierpien i do pazdziernika zleci migiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna , ładnie wyglądasz i super kiecka 😁
Niusia a ile dokłądnie ma twoje dzieciątko miesięcy? pamietam że przy natalce też się bałam że bedzie strasznie źle przechodzić ząbkowanie, a wyszły jej wszystkie bezboleśnie i wam też tego życzę. Ogólnie moja małą karmiłam piersią tylko 3 tyg, , bo mi nie przybierała zbyt dobrze, przez moje bolące , krwawiące sutki heh dlatego muszę jakiś fajny laktator kupić , elektryczny najlepiej . Może macie jakieś na oku?

Właśnie wracając do karmienia, to mimo tego krótkiego okresu to moja córa ma bardzo dobrą odporonosć, w ogóle nie choruje - odpukać. Najgorsze to był katarek. Oby drugie było takie silne 😁

Ania, do mojej słodzinki to pasuje bardzo to imię . W kościele widział mąż też śliczną dziewczynkę i zachowanei podobne do naszej ,a tu mama do niej woła Natalka 😁 ja polecam, to na prawde fajne imię, no ale jak kto chce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynka ślicznie wyglądasz 😉 i boska sukienka 😉
Ja już po glukozie. W przychodni wytrzymałam te dwie godziny ale już w samochodzie zwymiotowałam;/ jesli to można tak nazwać bo nie miałam czym wymiotować;p ale jakoś żyje tylko żołądek mnie teraz boli tak mnie naciągało;/
Wyniki już mam, na czczo wyszło mi 91 a po glukozie 130 (norma do 140). Niby w normie ale martwi mnie to że coraz wyższy mam ten wynik na czczo. Na początku ciąży miałam 70, dwa tyg temu 86 a teraz już 91. Wy też tak macie? Boję się żeby mi się jakaś cukrzyca nie przyplątała. A teraz to jestem strasznie wyczulona na choroby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Dziewczyny. Dziś jakaś leniwa jestem. Właśnie robię prasowanie w sumie na raty bo nie mam siły stać dłuższy czas stać przy desce. Zaczęłam w piątek prac ciuszki dla małej. U nas będzie Zosia. Natalek znam dużo i zazwyczaj wydają mi się bardzo mądre i spokojne z natury;-)
Czekam właśnie na męża bo pojechał z moim ojcem do lekarza hematologa.
Za tydzień mam wizytę u lekarza ciekawa jestem co powie. Dziś od rana mam wrażenie ze małą nisko jakoś jest i jak rączkami dlubie to mam wrażenie jakby w psioszce. Tak nisko...też tak macie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny doradźdcie, jutro jeśli nie obudzę się z wielkim głodem pojade robić tą glukozę. Mam pytanko, bo chce oprócz tego zrobić morfologie, odczynnik coombsa i próby wątrobowe i nie wiem czy na araz wszytsko ? bo boje sie mdłości po glukozie a jak pobiorą mi za dużo fiolek to może się to pogłebuć hehe no tak myślę 🙂 jakiś cykor mi się włączył prez tą glukoze, bo teraz zrobilam sobie tosty francuskie z dzemem i tak mnie ta słodycz zamuliła że zgarnęłam cały dżem 🤪

jejku ja nienawidze prasować, serio. Mężulowi wychodzi to lepiej. Ja najczęsciej prasuje sobie przed samym wyjściem 😉 Justyna ty uważaj ja cie proszę na siebie , ty jesteś jakiś pracoholik chyba co 😁 ?

Ela jak jest w normie to ja bym się nie martwiła , ale lekarz ci wszytsko wyjaśni 🙂

Pomału myślę o artykułach higienicznych dla siebie i dla bobasa. Przypomniało mi się , jakie wkładki laktacyjne używałam . Przeszukałam trochę w necie bo pamietałam tylko opakowanie. są to wkładki laktacyjne lansinoh. Piszę bo może już chcecie sobie kupić, a ja miałam bardzo poranione brodawki przez to że były wklęśnięte i dziecko mi je poszarpało. Wypróbowałam ich mase i jako osatnie kupiłam te i były super 😉 cienkie, chłonne i nie przesuwają się w staniku. Jeszce krem na brodawki PURELAN. Tylko to mi pomagało 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mary ja właśnie z tego względu jadę jutro na resztę badań 😉 Bo dzisiaj to masakra była z tą glukozą. A na same próby wątrobowe mi pobierają 3 fiolki 😉
Teraz tak sobie myślę że ten wynik na czczo mógł mi wyjść dlatego że wczoraj zjadłam pierwszego od dwóch miesięcy mega loda śmietankowo kawowego 😉 i to pod wieczór, już nie potrafiłam sobie odmówić..

Ja też już planuję robić wyprawkę dla siebie i małej jesli chodzi o art higieniczne, kosmetyki itp. Ale nie wiem jak się za to zabrać;p Na razie mam kupione chusteczki z pampersa w 6 paku i proszek lovela;p Nie wiem jakie kosmetyki dla małej, butelki itp. No masakra 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zawsze używałam wkładek laktacyjnych Bella mama ale teraz kupiłam chicco;-)
Mam już podkłady po porodowe i podkłady na łóżko,Frida do boska, pampersy rozmiar 1 dwie paczki,chusteczki nawilżające kidi i 3 paczki da da,termometr z miękką końcówką,płyn do kąpieli i włosów nivea,puder do pupy babydream,krem na odparzenia nivea,szampon b ambino i krem oraz mydełko,płyn do mycia smoków nuka, guziki suche i nasączone,płatki kosmetyczne, płatki kosmetyczne. I to chyba wsio z moich zakupów.
ale muszę jeszcze kupić sól fizjologiczna, żel do higieny intymnej i żel pod prysznic dla siebie,oliwek nivea i z kosmetyków to wszystko.

A do prania mam jelpa i płyn do płukania tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do butelek ja z synkiem używałam tom me tippe i teraz jedna mała też kupię A duże mam z akcentu dwie ze smokiem przypominający pierś kobieca.
Smoczek teraz kupiłam jeden nuka silikonowego. I kupiłam jeszcze pojemniczki 4 do przechowywania pokarmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze noi nie pojechalam :/ mąż musiał wyjść wcześniej do pracy i musiałam z Małą zostać. Za bardzo to przekładam , niby wizyta za tydzień ale wolałam mieć wszytsko wcześniej . Jutro muszę się zebrać 🙂

a Justyna ja też najpierw bella wkłądki miałam , bo kupiłam razem z podkłądami poporodowymi ale wole nie przypominać sobie jak mi się przyklejały do sutków łeee

ja hurtem kupie te artykuły hig. przez neta bo i cena dobra i od razu ci dostarczą do chałupy hehe 😁

swędzi was brzuch przez rozciaganą skóre? muszę co chwilę oliwką smarować, już pachnę jak dzidziuś , kurcze boje się żeby mi te rozstępy nie wyszły ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie też musze butelki jakieś kupić , mówisz że tommy t. jest ok? ja miałam dr brown i małej pasowały, ale one mają taką dodatkową rureczke w butelce i trochę wkurzało jej mycie. Jeśli jedank nic lepszego nie znajde to pewnie kupie te same.

Smoczek z nuk dla noworodków chyba najlepszy boma ładnie wyciety pod noskiem otówr i nei s=zgniata go :P ale później moje dziecko z LOVI używało, są bardzo ładne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny po jakim czasie dostałyście chorobowe? Bo ja już kurde zaniosłam dwa l4 i za żadne kasy nie dostałam;/ Od pierwszego minęło już 35 dni. No kurde tylko jak ja bym się spóźniła dzień ze składką to zaraz by mnie ścigali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey dziewczyny 🙂
Co do brzucha, to mnie nic nie swedzi - ale zaczynam miec skurcze.. wczoraj mialam ze 3 razy, bolalo, ze az mnie zginalo - przelezalam caly dzien. Co wiecej, wyleczylam prawe ucho to teraz dostalam zapalenie w lewym :/
Musze zbierac sily, przygotowac juz wszystko, bo nie sadze, ze dociagne do konca ciazy.
Czuje sie okropnie.. ile jeszcze moge wysiedziec w tym bolu? ehh zaczynam popadac w depresje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only trzymaj się dziewczyno, musisz dać radę!;*
Kurcze bardzo długo Cię to trzyma.. Od czego te zapalenia? Jedno za drugim. Masakra jakaś..
Mnie też dzisiaj brzuch coś pobolewa tak jak na okres. Swędzieć nie swędzi ale rozstępów nałapałam w szpitalu jak mi nie pozwolili się niczym smarować;/ Na szczęscie brzuch dalej rośnie a nowe nie wychodzą. Teraz smaruję tylko oliwką i jest okej. Pocieszam się bo na razie ich nie widzę bo są od dołu;p Dopiero po porodzie będzie histeria;p No ale coś za coś 😉

Dzisiaj byłam robić te kwasy, wynik dopiero za tydzień. W piątek idę jeszcze zrobić próby wątrobowe, mocz, morfologię żeby mieć na świeżo do Krakowa na wtorek. Ale powiem Wam że już te biedne babki w laboratorium nie mają mi gdzie igieł wbijać. Ręce mam skute jak narkomanka, żyły się pochowały... A tu jeszcze trzy miesiące kłucia praktycznie co tydzień.

Dziewczyny jakby się któreś chciało to może by wypisała po kolei co trzeba kupić dla dzidzi z art higienicznych itp 😉 Bo kurde ja się gubie już w tym. Chodzi mi bardziej jakich firm kupujecie, w jakich ilościach itp 😉 Byłabym baaaardzo wdzięczna;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja już po glukozie , nie było znowu aż tak źle. Smak okropny , ale dało sie wypić.

Kurcze 5 fiolek aż mi pobrali łeee już za ostatnim razem dałam drugą rękę, ale babka była niezbyt delikatna i bolało ;/

Only, ale cie długo 3ma 😞 nie podobają mi się te twoje skurcze, mam nadzieje że to tylko przepowiadające. Kiedy masz jakieś badanie?

u mnie nieciekawie, bo umarł mój jedyny dziadek 😞 moi rodzice oczywiście bali mi się powiedzieć, dopiero maż mi powiedział heh także zmotywowałam się żeby dizś pójść zrobić glukoze bo mnie pogrzeb czeka w tym tyg . Mam nadzieję , że u was lepiej.

Ach jeszcze wam powiem, że odwołąłam wczasy nad morzem a mielismy jechać z bratem męża i jego rodziną i teraz mają do nas pretensje. Kurzce sami mają dzieci i ta dziewczyna była tak przewrażliwiona jak była w ciąży (np. cały czas lezała , choc nei musiała i beczała jak jej zaburczało w brzuchu z głodu heh itp ) a teraz mi z takim tekstem wylatuje. Wiadomo że pochodziłabym po plazy , ale to co z siostra K. było to nie chce sobie wyobrażać na swojej skórze . Tak się wyżaliłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...