Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
11 minut temu, Anka 32 napisał:

Baby Sense 5, a Ty?

Znajomi mają baby sens i chwala. My mamy angel care kupiliśmy za 50zl używany bo wątpię żebym go używała. Także jest trochę na próbę, czuję że po kilku nocach wróci do kartona, bo będę zapominala to wyłączyć w nocy jak pójdę zaspana karmic malucha 🙈

Poza tym myślę że najwięcej będę świrować przez pierwsze tygdonie a wtedy mamy dostawke do łóżka więc i tak monitora wtedy się nie używa bo nie spełnia zadania bo odczytuje też materac rodziców bo jest blisko 😁

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Enigma91 napisał:

Kłucie już teraz jest normalne powoli musi się to wszytko otwierać bo przecież nagle magicznie jak drzwi się nie otworzy 😁 

Szyjka że się skraca jest też normlane. U nas tez troche nam świrują Ci lekarze. I zaraz jest leżenie itp. w Holandii po 32tc jak się szyjka skraca i otwiera nawet to wszystko jest ok i normalnie dziewczyny pracują dalej, jeżdżą na rowerach 😉 bo kiedyś się to musi przygotować przecież 🙂 dlatego ja jak nie boli nic mocno, nie ma częstych mocnych skorczy to nie panikuje zbytnio, bo zaraz powiedzą że mam do rozwiązania leżeć w szpitalu. Podziękuje w dzisiejszych czasach za leżenie 8tyg w szpitalu plackiem 😉

Ja do szpitala biorę Dada, moja położna mówiła nam że po Pampersie jak jej pacjentki używały na początku to każde inne pieluchy później uczulaly, a w drugą stronę nie było nigdy problemu więc Pampersy sobie będą leżeć na czarną godzinę u nas 😉

Dzisiaj odpoczywam, jutro biorę się za uprasowane pieluch jeszcze bo czekają i za spakowanie walizki 😉

Ja juz wlasnie wszystko do szpitala dla siebie mam. Teraz tylko ciuszki dla malego musze wyprac i wyprasowac i uszykowac do szpitala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
40 minut temu, Klaudia91d napisał:

Właśnie najgorsze w tym covidzie to jest to , ze jak trafisz na izolacje to nawet nie wiadomo czy w szpitalu Cię przyjmą 🤷‍♂️ Mnie tez ciagle coś w tej pochwie kłuje, czasem czuje jakby miało mi wszystko wypaść takie parcie dziwne na szyjkę i miesiąc temu skróciła się z 4,5 cm do 3,3 cm do dużo a teraz na wizycie niż się nie skróciła . Daj znać jak po wizycie u lekarza. Plus taki , ze dzięki tej izolacji ogarnelas większość 😅 a apteczne rzeczy zamawialas z gemini ? Z tymi pampersami to słyszałam fajna opcja 🥰 wiem , ze jeszcze po zalogowaniu na te z biedry pampersy dostaje się jakaś paczkę ale trzeba po urodzeniu dziecka się logować. Ja planuje na początek te pampersa a później zobaczę co tam mi podpasuje bardziej i małej. 

Tą paczuszkę  Biedronki tez widziałam i na pewno się zarejestruje na tym. Tak apteczne rzeczy zamawiałam na Gemini, łącznie z pampersami. Kupiłam jedną mniejszą paczkę 1 chyba 26 szt. do szpitala i drugą  78 szt. a jak będzie potrzeba to zawsze można domówić czy poprostu kupić stacjonarnie.

 

Przyszła mi dzisiaj paczuszkę  BebiKlubu z termoforem a rejestrowałam się chyba ze 3 miesiące temu i już o tym zapomniałam i termofor zamówiłam właśnie z lekami 🤣 

 

Mi przez tego cholernego dziada Covida przepadły ostatnie badania prenatalne 😐😐

 

Co do skurczy @Enigma91 to jasne, kiedyś musi się to wszystko rozciągnąć. Staram się nie panikować ale jak czuję, ze tylko kiedy wstanę już brzusiek ciągnie w dół nie przychodzi mi do głowy nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
52 minuty temu, zakapturzona napisał:

Tą paczuszkę  Biedronki tez widziałam i na pewno się zarejestruje na tym. Tak apteczne rzeczy zamawiałam na Gemini, łącznie z pampersami. Kupiłam jedną mniejszą paczkę 1 chyba 26 szt. do szpitala i drugą  78 szt. a jak będzie potrzeba to zawsze można domówić czy poprostu kupić stacjonarnie.

 

Przyszła mi dzisiaj paczuszkę  BebiKlubu z termoforem a rejestrowałam się chyba ze 3 miesiące temu i już o tym zapomniałam i termofor zamówiłam właśnie z lekami 🤣 

 

Mi przez tego cholernego dziada Covida przepadły ostatnie badania prenatalne 😐😐

 

Co do skurczy @Enigma91 to jasne, kiedyś musi się to wszystko rozciągnąć. Staram się nie panikować ale jak czuję, ze tylko kiedy wstanę już brzusiek ciągnie w dół nie przychodzi mi do głowy nic dobrego.

Będzie wszytko dobrze. Pamiętajcie że co by się nie stało już jesteśmy na tym etapie że dzieciątko już da radę nawet gdyby już się chciało pchać na świat.

Brzuszki nam już też powoli mogą opadać po 30tc 😉

Moja przyjaciółka rodziła miesiąc temu i mówi że to dopiero preludium, że później to czuć jakby się miało zaraz dziecko zgubić między nogami i wypaść 😅 

Mój termoforek szybko przyszedł ale ja się rejestrowałam na samym początku jakoś w sierpniu chyba więc może dlatego.

Bierzesz ta duża paczke 78szt do szpitala?

Ja wczoraj skończyłam ostatnie pranie, masakra myślałam że z suszarką pójdzie szybciej a tutaj i tak 4 dni chyba mi zeszło.

Dzisiaj jeszcze pościel zmieniam więc już też jedna puscilam w Loveli to zostawię ja odłożona i mąż zmieni jak pójdę do szpitala to będzie na ten pierwszy czas jak synek będzie spał w dostawce koło nas 🙂

Jutro misja walizka, ale zobaczymy czy się zabiorę 😁

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
28 minut temu, Enigma91 napisał:

Będzie wszytko dobrze. Pamiętajcie że co by się nie stało już jesteśmy na tym etapie że dzieciątko już da radę nawet gdyby już się chciało pchać na świat.

Brzuszki nam już też powoli mogą opadać po 30tc 😉

Moja przyjaciółka rodziła miesiąc temu i mówi że to dopiero preludium, że później to czuć jakby się miało zaraz dziecko zgubić między nogami i wypaść 😅 

Mój termoforek szybko przyszedł ale ja się rejestrowałam na samym początku jakoś w sierpniu chyba więc może dlatego.

Bierzesz ta duża paczke 78szt do szpitala?

Ja wczoraj skończyłam ostatnie pranie, masakra myślałam że z suszarką pójdzie szybciej a tutaj i tak 4 dni chyba mi zeszło.

Dzisiaj jeszcze pościel zmieniam więc już też jedna puscilam w Loveli to zostawię ja odłożona i mąż zmieni jak pójdę do szpitala to będzie na ten pierwszy czas jak synek będzie spał w dostawce koło nas 🙂

Jutro misja walizka, ale zobaczymy czy się zabiorę 😁

🤣🤣  do szpitala zabiorę paczkę 26 szt.  powinno wystarczyć 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał:

Znajomi mają baby sens i chwala. My mamy angel care kupiliśmy za 50zl używany bo wątpię żebym go używała. Także jest trochę na próbę, czuję że po kilku nocach wróci do kartona, bo będę zapominala to wyłączyć w nocy jak pójdę zaspana karmic malucha 🙈

Poza tym myślę że najwięcej będę świrować przez pierwsze tygdonie a wtedy mamy dostawke do łóżka więc i tak monitora wtedy się nie używa bo nie spełnia zadania bo odczytuje też materac rodziców bo jest blisko 😁

My tez kupilismy uzywany. Ponoc Malo uzywany. Wlasnie wrocilam z zakupow 😃 Do dostawki mozesz tez uzyc tylko zostaw lekki odstep miedzy lozeczkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
45 minut temu, zakapturzona napisał:

🤣🤣  do szpitala zabiorę paczkę 26 szt.  powinno wystarczyć 😅

No właśnie ja też planują ta 20 kilka szt. I ewentualnie mam takie pojedynczo pakowane probki to gdzieś docisne 🙂 dlatego pytałam czy Ty taka duża 🙂

To się nie zużywa, mi nawet położna mówiła żeby kupować używane bo szkód kasy na nowe 😉

dostawke odsunięta od łóżka nie widzę sensu, kupiłam ją po to żeby na śpiocha malucha sobie do karmienia tylko przesunąć do mnie 😉 więc jak odsune to stracę jedyna ważna dla mnie funkcję. Zresztą to by musiało byc naprawdę daleko bo sensor wykrywa nawet dziecko które jest na przewijaku założonym na łóżeczko a to już jest kilkanaście cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A ja odebrałam chyba ostatnia paczkę z istotnymi rzeczami. Zostaje jeszcze laktator 😉 ale to zamówię w marcu jakoś już.

Tylko mi cholera magnez pomylili dali zwykły zamiast forte, mam nadzieję że szybko to wymienia i nie będzie problemów bo zaraz mi się mój będzie kończył 😞

Nienawidzę zwracać towaru nie z Allegro.

IMG_20210208_144805.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
15 minut temu, Enigma91 napisał:

No właśnie ja też planują ta 20 kilka szt. I ewentualnie mam takie pojedynczo pakowane probki to gdzieś docisne 🙂 dlatego pytałam czy Ty taka duża 🙂

To się nie zużywa, mi nawet położna mówiła żeby kupować używane bo szkód kasy na nowe 😉

dostawke odsunięta od łóżka nie widzę sensu, kupiłam ją po to żeby na śpiocha malucha sobie do karmienia tylko przesunąć do mnie 😉 więc jak odsune to stracę jedyna ważna dla mnie funkcję. Zresztą to by musiało byc naprawdę daleko bo sensor wykrywa nawet dziecko które jest na przewijaku założonym na łóżeczko a to już jest kilkanaście cm.

 

Szpital na W. ma w liście wyprawkowej 15 szt. znowu w Ż. 20 szt. Moja kuzynka rodziła ostatnio i mówiła że dziennie idzie jej ok 10 szt. także 15 szt. to zdecydowanie za mało jak na ok. 3 dn. pobyt. Wiadomka, że jak coś to w szpitalu pewno mają zapas ale wychodzę z założenia, że lepiej nosić niż się prosić 😁

 

My z mężem mieliśmy zagwostkę nt. niani, wszystko co ma dopisek 'dla dzieci', 'baby' etc. jest 2 razy droższe i w końcu zdecydowaliśmy się na kamerę Mi, która łączy się z aplikacją, ms spoczko jakość, dźwięk działa w obie strony więc można też mówić do dzieciaka i kosztuje ok 150 zl. 😅 jakieś lepszej jakości nanie to wydatek ok 350 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
30 minut temu, Enigma91 napisał:

No właśnie ja też planują ta 20 kilka szt. I ewentualnie mam takie pojedynczo pakowane probki to gdzieś docisne 🙂 dlatego pytałam czy Ty taka duża 🙂

To się nie zużywa, mi nawet położna mówiła żeby kupować używane bo szkód kasy na nowe 😉

dostawke odsunięta od łóżka nie widzę sensu, kupiłam ją po to żeby na śpiocha malucha sobie do karmienia tylko przesunąć do mnie 😉 więc jak odsune to stracę jedyna ważna dla mnie funkcję. Zresztą to by musiało byc naprawdę daleko bo sensor wykrywa nawet dziecko które jest na przewijaku założonym na łóżeczko a to już jest kilkanaście cm.

Ja widzialam na filmiku reklamowym, ze wystarczy odstepu 2, 3 cm od lozeczka. Tez mam dostawke i wyprobuje. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, zakapturzona napisał:

 

Szpital na W. ma w liście wyprawkowej 15 szt. znowu w Ż. 20 szt. Moja kuzynka rodziła ostatnio i mówiła że dziennie idzie jej ok 10 szt. także 15 szt. to zdecydowanie za mało jak na ok. 3 dn. pobyt. Wiadomka, że jak coś to w szpitalu pewno mają zapas ale wychodzę z założenia, że lepiej nosić niż się prosić 😁

 

My z mężem mieliśmy zagwostkę nt. niani, wszystko co ma dopisek 'dla dzieci', 'baby' etc. jest 2 razy droższe i w końcu zdecydowaliśmy się na kamerę Mi, która łączy się z aplikacją, ms spoczko jakość, dźwięk działa w obie strony więc można też mówić do dzieciaka i kosztuje ok 150 zl. 😅 jakieś lepszej jakości nanie to wydatek ok 350 zł. 

Tak mało tych pieluszek zdecydowanie jest, co prawda dwie doby ale to i tak zejdzie z 20, a jeszcze coś się źle zapnie pierwszy raz czasem 😉

Ja będę chyba ostatecznie w pierwszym wyborze jechać na wojewódzki. Żywiec koleżanka rozważała bo porody rodzinne cały czas, ale dla niej odpada bo jej nawet nie przyjmą bo ma insulinę, a ja też nie mam zamiaru się pchać w szpitalu I stopnia z cukrzyca bo też mogą mnie odesłać nawet przy diecie samej.

A Wyspiański zaczyna tracić w moich oczach ostatnio jak opowiada mi moją położna ze te wszystkie komentarze że dziecko zawsze przy mamie to bujda, bo na pomiary itp zabierają dziecko od mamy do innego pokoju. I tak samo ponoć w kwestii kąpieli po porodzie też nie pytają tylko kąpią, chyba że masz w planie porodu to czasem to uwzględnia z łaską. 

My też planujemy zwykła kamerkę podłączana do telefonu. Nie wyobrażam sobie z moim nieogarem jeszcze pamiętać o ładowaniu odbiornika niani. Poza tym na dom najczęściej zasięgu wszystkich są za małe jak czytalam, a my mamy kawał domu i ogrodu więc zasięg by musiał być bardzo duży. I musiała bym nosić do ogrodu że sobą telefon i nianie 🙂 malo poręczne dla mnie.

Poza tym taka kamerkę użyjemy też jak nas nie będzie w domu żeby pilnować co robią psy jak z nami nie wyjdą 😉

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Kupilam jeszcze pare kosmetykow butelke i sporo srodkow higienicznych dla dziecka i tez dla mnie po porodzie. Ciesze sie tymi wszystkimi zakupami 😃. Jest tyle tych pampersow, ze nie wiedzialam ktore wybrac. W koncu wybralismy Pampers Premium Protektion. 

 

IMG_20210208_153212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja widzialam na filmiku reklamowym, ze wystarczy odstepu 2, 3 cm od lozeczka. Tez mam dostawke i wyprobuje. 🙃

No tylko właśnie jak to wypróbować nie ma jak 😉 jak będę miała dziecko kilka cm przy sobie to usłyszę jak coś się stanie więc nie będę się bawić w rozkładanie kabli wkoło łóżka jeszcze 🙂

a jak będzie w swoim pokoiku to zobaczymy jak to wyjdzie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anka 32 napisał:

Super oglądam podobne 😌 chyba na początek kupię jeden i zobaczę jak to będzie i jak coś to później dokupie 😊 ja zamówię baby sense 7 taki mam plan.  Ja jestem schizolka wiec bez tego monitory oddechu się nie obejdzie. 😂 ja się martwię ze w szpitalu nie będę spała bo będę fiksowala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Anka 32 napisał:

Kupilam spiworek 😃 i Taka kurteczke i jeszcze czapeczke z Body 😍

 

 

 

Super ja w paczkach uzywanych ciuszkow od dziewczyn ode mnie z mieście trafilam 3 w różnych rozmiarach i jeden najmniejszy ten ostatnio jedna z mam oddawala akurat idealnie z motywem jak mamy na ścianie naklejki ❤️ więc już mam my dwa na początek nie dokupuje 🙂

jak na razie zamykam etap zakupów jak już będziemy wiedzieli co nam się sprawdza i co brakuje to będziemy dokupować.

a ten komplecik z wilkiem super 🙂

ja jestem ciekawa co moje dziewczyny na baby shower wymyśla 🙂 już się nie mogę doczekać imprezki, oby tylko wszytko było ok w piątek na kontroli i obym mogła zrobić spokojnie ta imprezkę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Uff już wszystko nadrobiłam dużo tego. Byłam dzisiaj u hematologa żelazo mi spada więc mi przepisał że mam brać a kolejna wizyta już po porodzie dopiero.

Ja już dawno zapisałam się do Rossne i dostałam oliwkę na rozstępy. Teraz czekam na pieluchy chyba powinny być już nie długo .

Jeśli chodzi o Bebi Program to też czekam na termoforek niby tydzień temu wysłali ale nadal czekam.

@Anka 32 bardzo ładny śpiworek i ciuszki

 

Jeśli chodzi o wody to ja się nie znam na tym ale ja też codziennie noszę wkładki bo tak bym ciągle chodziła w brudnych bo mam taki śluz raz biały raz żółtawy. Mało tego jak kaszle to popuszczam trochę a wy też?

 

@Ania 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał:

A ten śpiworek ma te rękawki odpinane czy to bodziak pod spodem?

Pod spodem to tez spiworek. Bardzo cienki np na upalne lato lub mozna dziecko ubrac w cienkie spioszki w ten lekki spiworek i jeszcze w ten spiworek na naramkach.. Mozna ten cienki spiworek tez wyjac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
44 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

@Anka 32

 

Jeśli chodzi o wody to ja się nie znam na tym ale ja też codziennie noszę wkładki bo tak bym ciągle chodziła w brudnych bo mam taki śluz raz biały raz żółtawy. Mało tego jak kaszle to popuszczam trochę a wy też?

 

@Ania 24

Mi tez to sie czasami zdazy. Czytalam ze to normalne teraz..  Tez nosze wkladki.

 

Mnie Ostatnio pobolewaja sutki 😟. Nie jest to przyjemne. W jednym zauwazylam tak jakby taka grudke ropy albo czegos co ja przypomina. Boli nawet pod prysznicem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny mam do was pytanie. Jak ubieracie niemowle do snu? Chodzi mi o kwiecien.

Czy zakladacie np Body z dlugim rekawem i na te Body spioszki tez z dlugim rekawkiem? Ja nie mam pojecia. To bedzie moje pierwsze dziecko. Nie chce przegrzac. Zapytam takze polozna, Ale wole szybciej was zapytac. Wiem, ze w pokoju powinno byc tak z 19 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, Anka 32 napisał:

Pod spodem to tez spiworek. Bardzo cienki np na upalne lato lub mozna dziecko ubrac w cienkie spioszki w ten lekki spiworek i jeszcze w ten spiworek na naramkach.. Mozna ten cienki spiworek tez wyjac 

Aha nie widzialam takich może być ciekawe rozwiązanie 🙂 przynajmniej jak będzie przeciek to może ufajda się tylko jeden 😅 a ona są rozpinane od dołu całe żeby nie trzeba było zdejmować do pieluchy?

Mnie cycki też jak dotkne to bolą ostatnio jakby mi ktoś w nie wcześniej przywalił 😕

@Agnieszka też mam tą oliwkę ale nawet nie zaczęłam jeszcze 😅 smaruje się zaraz zanim wyjdę najczęściej więc oliwka za wolno się wchłania. Mecze dalej moi pierwszy balsam, ale już na wykończeniu zaraz będę sie zabierać za Pharmaceris który dostałam na gwiazdkę 😉

Ja generalnie pierwsze tygodnie planuje w domu sam pajac i tak też nam moją położna ostatnio radziła, żeby body ubierać tylko na wyjście póki kikut pępowiny nie odpadnie, żeby wietrzyć łatwiej pępek.

polecala nam sam pajac i najlepiej jeszcze odpiąć napki na wysokości pepuszka, chyba że cieplutko to sam pampek albo w ogóle na golasa ile się da 🙂

a na noc raczej pajac i spiworek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, Enigma91 napisał:

Aha nie widzialam takich może być ciekawe rozwiązanie 🙂 przynajmniej jak będzie przeciek to może ufajda się tylko jeden 😅 a ona są rozpinane od dołu całe żeby nie trzeba było zdejmować do pieluchy?

Mnie cycki też jak dotkne to bolą ostatnio jakby mi ktoś w nie wcześniej przywalił 😕

@Agnieszka też mam tą oliwkę ale nawet nie zaczęłam jeszcze 😅 smaruje się zaraz zanim wyjdę najczęściej więc oliwka za wolno się wchłania. Mecze dalej moi pierwszy balsam, ale już na wykończeniu zaraz będę sie zabierać za Pharmaceris który dostałam na gwiazdkę 😉

Ja generalnie pierwsze tygodnie planuje w domu sam pajac i tak też nam moją położna ostatnio radziła, żeby body ubierać tylko na wyjście póki kikut pępowiny nie odpadnie, żeby wietrzyć łatwiej pępek.

polecala nam sam pajac i najlepiej jeszcze odpiąć napki na wysokości pepuszka, chyba że cieplutko to sam pampek albo w ogóle na golasa ile się da 🙂

a na noc raczej pajac i spiworek 🙂

Te spiworki maja zameczek po boku i mozna je rozpiac i wyjac dziecko 😃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...