Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
27 minut temu, Klaudia91d napisał:

O Nieee KFC , zjadłabym tortillę stamtąd ❤️ Ile już pączusiów zjadlyscie ? 🍩 Kurcze ja myśle , ze ominą nas te badania SMA wiec sama zamawiam w marcu ten pakiet do pobrania. Wczoraj byłam na szkole rodzenia i położna mówiła, ze te pampers premium care odparzaja dupki dzieci i żeby ich unikać. Słyszałyście podobna opinie? Proponowała pampersy bambusowe z Rossmana , czy któraś z Was się na nie zdecyduje? 🙂bierzecie laktatory do szpitala ?   

Ja mam jedną małą paczkę tych bambusowych, kupiłam na próbę tez te z Pampersa PremiumCare. Metodą prób i błędów zobaczymy co będzie pasowało mojej dziewczynie.

 

Po konsultacji z położną wgl nie kupuje narazie laktatora, jak będzie potrzebny to wiem w którym sklepie jest ten co mnie interesuje i wyślę męża. Szkoda by mi było wyłożyć 500 zl. A potem by się okazało, że  nie jest potrzebny a używanego nie wyobrażam sobie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zakapturzona napisał:

Ja mam jedną małą paczkę tych bambusowych, kupiłam na próbę tez te z Pampersa PremiumCare. Metodą prób i błędów zobaczymy co będzie pasowało mojej dziewczynie.

 

Po konsultacji z położną wgl nie kupuje narazie laktatora, jak będzie potrzebny to wiem w którym sklepie jest ten co mnie interesuje i wyślę męża. Szkoda by mi było wyłożyć 500 zl. A potem by się okazało, że  nie jest potrzebny a używanego nie wyobrażam sobie kupować.

Z tym laktatorem to jest właśnie trudny temat , ja tez czekam do ostatniej chwili z decyzja czy zamawiam czy nie bo to kupa kasy. Ja zawsze mówię ze jak nie na to dziecko to może ba drugie się przyda 😅 Kurcze ceny to kosmos. Ja wezmę ta z rosmana za darmo premium care jak daja 😅 kupię chyba te pampers pure i te bambusowe. Ponoć te bambusowe to jedyne które idą do kosza bio wiec w miarę ekologicznie🙂 tak z ciekawości o jakim laktatorze myślisz? Ja chyba wezmę ten medela 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, Klaudia91d napisał:

Z tym laktatorem to jest właśnie trudny temat , ja tez czekam do ostatniej chwili z decyzja czy zamawiam czy nie bo to kupa kasy. Ja zawsze mówię ze jak nie na to dziecko to może ba drugie się przyda 😅 Kurcze ceny to kosmos. Ja wezmę ta z rosmana za darmo premium care jak daja 😅 kupię chyba te pampers pure i te bambusowe. Ponoć te bambusowe to jedyne które idą do kosza bio wiec w miarę ekologicznie🙂 tak z ciekawości o jakim laktatorze myślisz? Ja chyba wezmę ten medela 

Medela Swing, położna mi mówiła żeby pieniążki na laktator sobie trzymać a może akurat nie będzie potrzebny i się je przeznaczy na coś innego. Chociaż nie powiem, odciąganie mleka to zajebista wygoda, piersi opróżnione, mama widzi ile dzieciak je, no i może karmić wszędzie w razie potrzeby. Nie mam nic przeciwko karmieniu w miejscach publicznych- wręcz pochwalam! Ale ze mnie jest cienki bolek... chyba bym się nie odważyła wyciągnąć cyca np. w restauracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja całe szczęście nie mam zgagi jak narazie coś czytałam że niby imbir dobrze działa na zgagę do picia. Te shoty w puszcze z Lidla.

Ja nie zjadłam ani jednego pączka bo od rana pada śnieg a nie chce mi się jechać do sklepu . Mąż za to ma jechać do KFC he więc już mu odpuszczę  te pączki 😜

Ja mam laktator od koleżanki nie używała bo nie miała pokarmu ja mam z Canpola laktator i go biorę do szpitala.

Część rzeczy już przygotowałam do walizki ale pracowałam koszule to się zmachalam i już mam na dzisiaj dosyć 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

 

No piękna waga małej❤️ rosną te nasze bobasy 👍🤰

Ja dostałam prasowalnice jest z poprzedniej epoki ale muszę nauczyć się jej obsługiwać może się przyda.

Myślisz że my się nie zalapiemy mate badania w tym roku? Kurde szkoda 😔

 

Ja starałam kurze uczesałam psa i już się zmęczyłam jeszcze muszę odkurzyć.

Dziś na obiad mam KFC a co tam 😜

@Enigma91 tak sobie pomyślałam żebyś spakowała kubek i sztućce bo nie wiem czy je spakowałas lepiej mieć swoje.

 

Myślę że się nie zalapiemy, pewnie w ogóle NFZ zatwierdzi to w połowie roku dopiero, bo powiedzą że nie mają czasu. A po tym dopiero ma ruszać pilotaż na mazowszu więc nie liczę. Na szczęście to niewielki koszt, zamówimy w marcu sobie zestaw już do domu 🙂

Tak kubek i sztućce oczywiście naszykowane też bo jak widać wzięłam sobie słodki kubki jakbym zgłodniała :)

Boze KFC, ale bym zjadła ❤️

zaczynam miej kryzys powoli z tą moja cukrzyca bo cukry faktycznie po 30tc świrują już złapałam dwa przekroczenia :( 

2 godziny temu, Klaudia91d napisał:

O Nieee KFC , zjadłabym tortillę stamtąd ❤️ Ile już pączusiów zjadlyscie ? 🍩 Kurcze ja myśle , ze ominą nas te badania SMA wiec sama zamawiam w marcu ten pakiet do pobrania. Wczoraj byłam na szkole rodzenia i położna mówiła, ze te pampers premium care odparzaja dupki dzieci i żeby ich unikać. Słyszałyście podobna opinie? Proponowała pampersy bambusowe z Rossmana , czy któraś z Was się na nie zdecyduje? 🙂bierzecie laktatory do szpitala ?   

Moja położna środowiskowa i ta ze szkoły rodzenia też nam odradzały brać na start Pampersa. Środowiskowa mówi że obojętne jakie byle nie Pampers. Te bambusowe ponoc są fajne, ale czytałam że czasem za mało chłonne. Ja biorę na razie Dade. Później chcemy próbować z wielorazowymi więc nie chce wchodzić w drogie pieluchy, bo na start w wielo pójdzie dużo kasy :)

3 godziny temu, zakapturzona napisał:

Hej! Hej! 

 

@ewonKochana zadbaj chociaż, żeby te worki były przynajmniej pachnące a nie takie byle jakie 🤣🤣

 

@Enigma91mega sprawnie Ci poszło z tą walizą. Ja myślę żeby się zmieścić do średniej walizki, żeby już nie brać żadnej torby. Póki co mam jeszcze jakieś pojedyncze rzeczy do kupienia typu właśnie, jakąś małą pastę do zębów, antyperspirant etc. Więc myślę, że się zmieszczę. Mimo, że mój szpital pierwszego wyboru zapewnia ubranka to i tak spakowałam te nasze, bo po oddziałowych dzieci lubią łapać jakieś wysypki i alergię. 

 

We wtorek byłam na kontroli i lekarz się śmiał i mówił, że zastanawiał się, która to pacjentka to ta od koronawirusa 😁 z małą Gają wszytko okej, zdrowo rośnie i to dosłownie. Dzisiaj zaczynamy 32 tc. Mała ma ok 2200 😅 chciałybyście widzieć moją minę jak mi to lekarz mówił 😅 także nam tez rośnie duże bobo 😅  szyjka okej, lekarz mówił, że takie skurcze i spięcia będą mi towarzyszyć do końca, póki nie robią się regularne, nie są niczym złym.  Ja mam łożysko w tyle i wysoko więc czuję każdy nawet najmniejszy ruch ❤ mogę śmiało powiedzieć że siły i energii jej nie brakuje ❤ jak się rozciąga to czuję Ją od pachwiny po same żebra. Dziewczyna temperament będzie mieć po mamie 

 

Muszę się dzisiaj zapisać ostatni raz na paznokcie, w połowie marca planuję już je ściągnąć, żeby potem nie było stresu, chociaż w stopach zostawiam. Będę testować też nowe żelazko bo dokupiłam jeszcze 5 pieluszek flanelowych i kilka innych rzeczy.

My jutro mamy kontrolę 32+6 zobaczymy czy będzie USG ale pewnie tak.

Ja paznokcie robię za tydzień przed baby shower 😉 a później będę w marcu jeszcze robić ale sama baza i tylko na końce coś najwyżej 🙂

Ja jednak będę chyba na pierwszy wybór jechać na wojewódzki i też mają ubranka ale i tak piszą żeby brać swoje i mam spakowane, żeby jednak dziecko było w domowej florze bakteryjnej już a nie w chemii ze szpitala :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Z tym laktatorem to jest właśnie trudny temat , ja tez czekam do ostatniej chwili z decyzja czy zamawiam czy nie bo to kupa kasy. Ja zawsze mówię ze jak nie na to dziecko to może ba drugie się przyda 😅 Kurcze ceny to kosmos. Ja wezmę ta z rosmana za darmo premium care jak daja 😅 kupię chyba te pampers pure i te bambusowe. Ponoć te bambusowe to jedyne które idą do kosza bio wiec w miarę ekologicznie🙂 tak z ciekawości o jakim laktatorze myślisz? Ja chyba wezmę ten medela 

Ja laktator kupuje od razu z berdsena za 90zl elektryczny dwufazowy i będę brała do szpitala w razie czego. Jakoś mnie obrzydza trochę używanie szpitalnego i nie chce się biegać i prosić jak będzie potrzeba, a moja położna mówi że jak jest problem z laktacją to dobrze dostawiać i jechać później laktatorem na pobudzaniu żeby jak najwięcej sygnału z brodawek szlo do mózgu 🙂

nie chcę później odciągać dużo więc nie będę inwestować w drogie laktatory, a ten ma dobre opinie.

jedynie będę ściągać jak mąż będzie chciał nakarmić czy ja będę musiała/chciała gdzieś wyjść na dłużej albo jak będzie nawał. 

zawsze jak się okaże za słaby mogę lepszy później kupić, ale ten jest super mały i poręczny więc się przyda na wyjście nawet jak za rok nasza przyjaciółka ma wesele to będzie mi wygodniej sobie coś ściągnąć w pokoju gdzieś i podać malemu żeby mu się nie ulalo na kreacje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Ja całe szczęście nie mam zgagi jak narazie coś czytałam że niby imbir dobrze działa na zgagę do picia. Te shoty w puszcze z Lidla.

Ja nie zjadłam ani jednego pączka bo od rana pada śnieg a nie chce mi się jechać do sklepu . Mąż za to ma jechać do KFC he więc już mu odpuszczę  te pączki 😜

Ja mam laktator od koleżanki nie używała bo nie miała pokarmu ja mam z Canpola laktator i go biorę do szpitala.

Część rzeczy już przygotowałam do walizki ale pracowałam koszule to się zmachalam i już mam na dzisiaj dosyć 😋

Musimy wszystko partiami robić na kilka podejść 😅 ja tez tak sprzątam po troszku i siadam. Cieszę się bo powoli powoli i wyprawka już gotowa 😊 ciężko mi się już śpi , nie mogę się ułożyć w nocy tez tak macie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc dziewczyny 😃 milego tlustego czwartku. Ja mimo, ze na diecie cukrzycowej to sobie dogadzam 😋. Zrobilam placuszki z platkow owsianych z jablkiem i cynamonem oraz truskawki z jogurtem , a teraz maz na obiadek kurczaczka piecze i bataty 😍 Ja bede surowke robic 😃

Mi sie takze ciezko spi. Zawsze o 4.00 wstaje do toalety i pozniej ciezko mi zasnac. 

Ja kupilam mala paczke Pampers Premium i zobacze jak dziecko zareaguje. Pod domem mam Drogerie to maz kupi najwyzej inne. 

Mi zawsze na zgage pomaga jogurt naturalny zimny. 

Mi polozna nie kazala kupic laktatora. Mowi, ze moze nie bedzie potrzebny.  Powiedziala ze jesli bedzie mi potrzebny to dostane recepte juz w szpitalu.  Tu sie dostaje te wielkie laktatory medeli z apteki sa do zwrotu. Kupuje na recepte sie te wszystkie nakladki, ktore sie przyklada do piersi i przez, ktore mleko leci, aby Po Kims obcym nie uzywac. Kasa chorych pokrywa wiekszosc kosztow wiec nie kupuje na razie swojego. Tez wlasnie siostra meza mi odradzala bo ona na recepte tez dostala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny 😃 milego tlustego czwartku. Ja mimo, ze na diecie cukrzycowej to sobie dogadzam 😋. Zrobilam placuszki z platkow owsianych z jablkiem i cynamonem oraz truskawki z jogurtem , a teraz maz na obiadek kurczaczka piecze i bataty 😍 Ja bede surowke robic 😃

Mi sie takze ciezko spi. Zawsze o 4.00 wstaje do toalety i pozniej ciezko mi zasnac. 

Ja kupilam mala paczke Pampers Premium i zobacze jak dziecko zareaguje. Pod domem mam Drogerie to maz kupi najwyzej inne. 

Mi zawsze na zgage pomaga jogurt naturalny zimny. 

Mi polozna nie kazala kupic laktatora. Mowi, ze moze nie bedzie potrzebny.  Powiedziala ze jesli bedzie mi potrzebny to dostane recepte juz w szpitalu.  Tu sie dostaje te wielkie laktatory medeli z apteki sa do zwrotu. Kupuje na recepte sie te wszystkie nakladki, ktore sie przyklada do piersi i przez, ktore mleko leci, aby Po Kims obcym nie uzywac. Kasa chorych pokrywa wiekszosc kosztow wiec nie kupuje na razie swojego. Tez wlasnie siostra meza mi odradzala bo ona na recepte tez dostala. 

Moja przyjaciółka w Holandii też tak miała.dosyala takie wieelkie ustrojstwo jak odkurzacz wyglądało 🤣 z medeli do szybkiego profesjonalnego odciągania i właśnie musiała sobie kupić swój komplet nakładek. Później powiedziała jej położna ze ma iść do sklepu i tam jej dobiorą. Ale ona tam zaraz musi wracać do pracy więc będzie ściągać dużo i to ma sens żeby miała mercedesa który to zrobi mocno i szybko. Ja nie inwestuje w nic z górnej półki bo na raz na jakiś czas nie ma sensu 🙂

nam położna mówiła żeby pierwsze nie używać Pampersa z później już nie wie czemu zawsze jest spoko, ale ze jak się od nich zacznie to pojawiają się różne historie u jej pacjentek, także jak dostaniemy te z Rossmana to sobie poczekają na użycie w domu kiedyś 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Enigma91 napisał:

Moja przyjaciółka w Holandii też tak miała.dosyala takie wieelkie ustrojstwo jak odkurzacz wyglądało 🤣 z medeli do szybkiego profesjonalnego odciągania i właśnie musiała sobie kupić swój komplet nakładek. Później powiedziała jej położna ze ma iść do sklepu i tam jej dobiorą. Ale ona tam zaraz musi wracać do pracy więc będzie ściągać dużo i to ma sens żeby miała mercedesa który to zrobi mocno i szybko. Ja nie inwestuje w nic z górnej półki bo na raz na jakiś czas nie ma sensu 🙂

nam położna mówiła żeby pierwsze nie używać Pampersa z później już nie wie czemu zawsze jest spoko, ale ze jak się od nich zacznie to pojawiają się różne historie u jej pacjentek, także jak dostaniemy te z Rossmana to sobie poczekają na użycie w domu kiedyś 😉

 

Moze wcale mi sie  nie przyda ten laktator. Zobacze jak to bedzie, ale nie bede teraz wydawyc kasy bo szkoda. Jesli cos to na recepte dostane  😉 Lub jesli Bede bardzo mocno potrzebowac to kupie pozniej. 

No wlasnie z tymi pampersami to roznie bywa. Siostra kupowala od poczatku te pampersa z paseczkiem i super siostrzenica reagowala. Te same uzywaly blizniaczki, ktorymi sie kiedys opiekowalam i tez super dla nich byly. Takze zobacze. Zawsze mozna kupic jakies inne 🙃  Sprawdzimy w kwietniu, ktore beda dla  maluszka odpowiednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Anka 32 napisał:

Wlasnie przyszly do mnie paczki 😍 Zamowilam sobie leginsy ciazowe z lidla 2pary i sa super 😃

Zamowilam tez Konfiture dla diabetykow i ciasteczka dla diabetykow. Bo czesto tak mam ochote na cos takiego. 

Też mam dzemiki małe i butelkę na zachcianki ze sklepu dla diabetyków 🙂

a z laktatorem jak nie wiesz czy używasz a masz opcje szybko wypożyczyć to pewnie 😉 ja wiem że użyje bo jeszcze muszę skończyć szkołę. 7.06 mam egzamin pierwszy państwowy na kwalifikacje do zawodu więc już chociażby wtedy będę musiała sięgnąć trochę żeby teściową miała czym małego nakarmić 🙂

na pewno będę chciała też czasem mieć dzień po prostu dla siebie żeby odpoczęła mi głową od ciągłego karmienia i przewijania więc wiem że raz na jakiś czas używać będę na pewno 🙂 dlatego wolę od razu mieć swój, ale nie za miliony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 9.02.2021 o 12:21, ewon napisał:

Szczecin. I teraz mam dylemat który szpital wybrać, bo byłam pewna że pojadę do Polic tam nowsze sale max 3osobowe z toaletami  , opieka bardzo dobra ( szwagierka rok temu w pandemii miała cesarkę) ale od domu z 30min jazdy  . A drugi gdzie teraz leżałam na patologii  , opieka też bardzo dobra, od domu 5min , za to sale z prl-u stare 3-6 osobowe ( to akurat minus bo teraz leżałam na 6 i się mega wymęczyłam), toalety na holu ze 2 na cały oddział( też minus) , ale za to mam na innym budynku koleżankę która mogłaby zawsze coś podrzucić . I już nie wiem sama 🤷‍♀️🤷‍♀️  opinie kobiet to i ten i ten polecają. 

 

Ale się rozpisałyście 😉

Ja czuje się dobrze , w końcu się wyspałam, wczoraj w domu i w dzień spałam i całą noc. 

 

Ja kupiłam mleczko do koloru ale w rossmannie bo akurat było z serduchem orkiestry ( że z zakupu jakiś procent idzie ) to wzięłam 😁 

Jeszcze muszę kupić kosmetyki dla siebie i dla małej. 

Wczoraj już wrzuciłam co nieco do walizki, ktorą będę brała do porodu.  I chciałabym tak w marcu już mieć na styk, żeby niczego nie zapomnieć. 

Pieluchy biorę dada do szpitala bo dostałam od dziewczyn 2paczki . Ale po spakowaniu zobaczę ile mi się zmieści czy 1 czy 2 . 

 

@Anka 32  moja szwagierka rodziła w zeszłym roku w kwietniu 22 jakoś i młoda jej spała w samym pajacu na długi rękaw + kocyk. 

W sumie wszystko zależy i tak od pogody 😉 ale moja położna zawsze mówiła że lepiej nie przegzewac dziecka, ubierać tak jak siebie a jak malutkie to tylko o jeden więcej.  

 

@Enigma91 a jak z tymi wodami?  Sprawdzałaś??  I jak się czujesz?? 

 

 

 

 

 

 

Witam, 

Ja co prawda majówka, ale czasami Was podczytuje, bo w zasadzie prawdopodobnie 30 kwietnia będzie moje rozwiązanie.

Pisze do Ciebie, bo od stycznia jestem pod opieką poradni patologii ciąży w Szczecinie, Zdroje- w tym szpitalu leżysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał:

Różnica 10dni. Z lewej z dzisiaj. Mam wrażenie że trochę się zaczyna obniżać.

Dzisiaj 32+5

 

Ale super zdjecia mozna fajnie brzuszek porownac. Moze tylko minimalnie, ale mysle, ze jest tylko troszke wiekszy. U mnie tez tak jest. U mnie szybko brzuszek rosnie, ale maly tez juz spory ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Witam, 

Ja co prawda majówka, ale czasami Was podczytuje, bo w zasadzie prawdopodobnie 30 kwietnia będzie moje rozwiązanie.

Pisze do Ciebie, bo od stycznia jestem pod opieką poradni patologii ciąży w Szczecinie, Zdroje- w tym szpitalu leżysz?

Witaj 🙂 ja na pomorzanach byłam i chyba juz tam urodzę . A skąd jesteś??

😊😊😊 będziesz miała cc?  

 

Ja dzisiaj 2 pączki z budyniem zjadłam 😁😁

Kurcze ale się nachodzilam do cukierni bo ciągle kolejki jak za czasów prlu hehehe

 

Byłam też w rosmanie dzisiaj wydrukować zdjęcie dla wujka, to przy okazji kupiłam już parę rzeczy do szpitala. Weszłam od razu do pepco trochę he ciuszkow jest w promocji ale wytrzymałam i nic nie kupowałam 😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, ewon napisał:

Witaj 🙂 ja na pomorzanach byłam i chyba juz tam urodzę . A skąd jesteś??

😊😊😊 będziesz miała cc?  

 

Ja dzisiaj 2 pączki z budyniem zjadłam 😁😁

Kurcze ale się nachodzilam do cukierni bo ciągle kolejki jak za czasów prlu hehehe

 

Byłam też w rosmanie dzisiaj wydrukować zdjęcie dla wujka, to przy okazji kupiłam już parę rzeczy do szpitala. Weszłam od razu do pepco trochę he ciuszkow jest w promocji ale wytrzymałam i nic nie kupowałam 😆 

Jestem z Wałcza, do Szczecina mam jakieś 140km, i właściwie mogłam wybrać jeszcze Police i o nich myślałam, ale Zdroje najbliżej i do centrum nie muszę wjeżdżać.

Będę mieć raczej poród wywoływany, póki co nie ma wskazań do CC, aczkolwiek w poradni nie jestem bez powodu - oczywiście cukrzyca ciążowa, niedoczynnośc, nadwaga,skończone 35lat... w dodatku moja poprzednia ginekolog zamiast po pierwszym wysokim wyniku cukru już w wrześniu od razu mnie skierować do poradni, to do stycznia mnie ciągnęła z kasy, łudząc , że może cukier spadnie 🥴🥴🥴🙈🙈 , w listopadzie robiłam już krzywą, która też wyszła nie tak, a ta mi mówiła, że to jeszcze nie cukrzyca..trafiłam do innego ginekologa, który mnie skierował do poradni patologii ciąży. Ciekawa jestem jak właśnie na Zdrojach wygląda opinia o porodówce i oddziale, bo oczywiście w internecie różnie pisze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, ewon napisał:

Witaj 🙂 ja na pomorzanach byłam i chyba juz tam urodzę . A skąd jesteś??

😊😊😊 będziesz miała cc?  

 

Ja dzisiaj 2 pączki z budyniem zjadłam 😁😁

Kurcze ale się nachodzilam do cukierni bo ciągle kolejki jak za czasów prlu hehehe

 

Byłam też w rosmanie dzisiaj wydrukować zdjęcie dla wujka, to przy okazji kupiłam już parę rzeczy do szpitala. Weszłam od razu do pepco trochę he ciuszkow jest w promocji ale wytrzymałam i nic nie kupowałam 😆 

Też dzisiaj poszłam do Rossmana po dopełnienie walizki 🙂 i niby parę miniaturowych kosmetyków, wzięłam już 2 paczki dużych podpasek na później bo mąż by pewnie nie wiedział później gdzie to kupić 😅 wkładki większe bo mi się kończą, jedna paczkę tetry bo była na promocji z klubem rossne i cholera znów 100 nie ma 🙈

Ale kupiłam super szczoteczkę taka składana w pół że się chowa i nie będzie tak zbierać zarazków w szpitalu 🙂 akurat na promocji na dziale turystycznym była za 7zl 🙂

takze już mam wszystko, wzięłam sobie jeszcze spakowałam moje żele z węglowodanami dla rowerzystów 🙂 zeby się doładować czymś co szybko się wchłania a nie będzie wymagało jedzenia czy dużej ilości picia 🙂

mam jeszcze mini chałwy bo je uwielbiam i są na jeden kęs 🙂

jeszcze tylko takie małe mieszanki studenckie z orzechów muszę sobie kupić i będę miała wszystko 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Anka 32 napisał:

Ale super zdjecia mozna fajnie brzuszek porownac. Moze tylko minimalnie, ale mysle, ze jest tylko troszke wiekszy. U mnie tez tak jest. U mnie szybko brzuszek rosnie, ale maly tez juz spory ❤️ 

Nie rośnie brzuszek więc młody ma chyba jeszcze miejsca, ale spada w dół już bo widzę po miejscu jakie mam pod biustem. W sumie chyba z 2tyg był zaraz pod biustem i jak już urosnąl młody tak że był wysoko to brzuszek zaczął opadac. Więc w sumie cały czas mam dość wygodnie i dobrze się oddycha 🙂

ale ponoć od opadnięcia całkowitego w pierwszej ciąży z 4tyg do porodu więc akurat 🙂 mojej przyjaciółce też koło 32,TC zaczął opadać brzuszek i miała wywoływanie koło terminu bo młoda sama nie chciała wyjść w terminie i tak 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny a do torby szpitalnej pakujecie tylko rozmiar 56 , czy 62 tez ? Ubranko do ubrania od razu po porodzie to 56? A i jeszcze jedno , co bierzecie do ubrania od razu po porodzie , to wiem ze czapeczkę i niedrapki , skarpetki , wystarcza same spiochy ? 😊😊

Ja mam spakowane oba rozmiary, ale ja się spodziewam że może być dzieciątko duże. Jak dotrzymany końca i będą badania wskazywać na mniejszego koło 55cm to wypakuje najwyżej kilka 62. W torbie do porodu mam też jeden komplet 56 i jeden 62 w innych kolorach torebek i zależnie jaki będzie maluszek to poproszę położna żeby wyjęła dany woreczek 🙂

ja mam porobione komplety w woreczkach gdzie jest body i pajac albo body i polspiochy, zależnie co miałam akurat w rozmiarze 🙂

do tej paczki po porodzie dodatkowo włożyłam czapeczkę i niedrapki jakby się uparli że mam założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny a do torby szpitalnej pakujecie tylko rozmiar 56 , czy 62 tez ? Ubranko do ubrania od razu po porodzie to 56? A i jeszcze jedno , co bierzecie do ubrania od razu po porodzie , to wiem ze czapeczkę i niedrapki , skarpetki , wystarcza same spiochy ? 😊😊

 

Ja będę pakować odrazu po porodzie pajacyk czapkę niedrapki i to tyle rozm 56. Biorę też ciuszki 62 z 2 kąplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...