Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

A co musialyscie zrobic zeby dostać maila ze macie do odbioru te rzeczy z rossmanna ? Bo jestem zarejestrowana w rossnę juz z 3mc i nic nie mam. Może trzeba najpierw cos kupic korzystając z karty ? Czytałam regulamin i w sumie dalej nie wiem 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Kamilabe napisał:

A co musialyscie zrobic zeby dostać maila ze macie do odbioru te rzeczy z rossmanna ? Bo jestem zarejestrowana w rossnę juz z 3mc i nic nie mam. Może trzeba najpierw cos kupic korzystając z karty ? Czytałam regulamin i w sumie dalej nie wiem 🤷‍♀️

 

Powiem ci że nie wiem czy jest jakaś zależność z tym kupieniem w Rossne bo w zeszłym tyg kupiłam od nich płyn do płukania Loveli i chyba tylko to jeśli chodzi o artykuły dla dzieci wcześniej też coś kupowałam ale nic nie dostałam. Ale podobno dają pampersy od 33tc -34tca w którym tyg jesteś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, Agnieszka5g napisał:

 

Powiem ci że nie wiem czy jest jakaś zależność z tym kupieniem w Rossne bo w zeszłym tyg kupiłam od nich płyn do płukania Loveli i chyba tylko to jeśli chodzi o artykuły dla dzieci wcześniej też coś kupowałam ale nic nie dostałam. Ale podobno dają pampersy od 33tc -34tca w którym tyg jesteś?

 

Dzisia 32+6 wiec może coś przyjdzie ale tez wlasnie na rossnę nic nie brałam.

ale wczoraj byłam na pierwszych zajęciach ze szkoły rodzenia. Dostalismy 2x sudocrem, bepanthen, 3xżelazo w kroplach, emolium do kąpieli, 5pampersow dada, lovele małą do bieli, 2 smoczki Lovi, 4 wkładki laktacyjne Lovi, masę próbek kosmetycznych dla mnie i dzidziusia, kocyk pluszowy do wózka i zniżkę 20% na wózek w konkretnym sklepie (a zamówiliśmy juz w nim i mamy odbiór za 2 tyg wiec ciekawe czy zniżka zadziała). Więc w darmoszkach i tak juz jestem 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

Bank Komórek Macierzystych organizuje 18tego webiner o Cukrzycy Ciążowej to coś dla was dzieczyny zapiszcie się !

Ja już z cukrzyca jestem 17tygodni więc mnie niczym nie zaskoczą 😉 sama ich już chyba bym mogła edukować 😅

Ja ciuszkow wcisnęłam 7 kompletów. W każdym jest body i pajac albo body i polspiochy. Na liście mamy do szpitala niby 4-5 ale koleżanka rodziła miesiąc temu i jej pierwsza rada była Marta weź sobie więcej ciuszkow bo miałam 5 kompletów i ledwo czyste wyszlysmy że szpitala bo pierwsze 3 komplety ubrudzila jednego dnia zanim ogarnęły jak się ubrać żeby nie pocieklo xD 

Dużo miejsca to nie zajmuje więc wolę mieć. Wzięłam 3 komplety 56 i 4 komplety 62 🙂 pluplus komplecik 62 ładny na wyjście. Te na pobyt zrobiłam z używek, żeby mi nie było żal wyprać to w wysokiej temperaturze pozniej 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
58 minut temu, Kamilabe napisał:

Dzisia 32+6 wiec może coś przyjdzie ale tez wlasnie na rossnę nic nie brałam.

ale wczoraj byłam na pierwszych zajęciach ze szkoły rodzenia. Dostalismy 2x sudocrem, bepanthen, 3xżelazo w kroplach, emolium do kąpieli, 5pampersow dada, lovele małą do bieli, 2 smoczki Lovi, 4 wkładki laktacyjne Lovi, masę próbek kosmetycznych dla mnie i dzidziusia, kocyk pluszowy do wózka i zniżkę 20% na wózek w konkretnym sklepie (a zamówiliśmy juz w nim i mamy odbiór za 2 tyg wiec ciekawe czy zniżka zadziała). Więc w darmoszkach i tak juz jestem 😄

My też mamy mnóstwo próbek ze szkoły rodzenia bo dostaliśmy 3 razy cała siateczkę rzeczy różnych bo teraz od mojej położnej środowiskowej też co chwilę coś dostaje 🙂 na szpital połowę rzeczy mam właśnie z tych gratisów. A water wipsow mam na pół roku spacerów chyba bo mam 10 paczek po 10szt i chyba jeszcze 4 paczki z happy 😁 a kupowałam sobie specjalnie pojemniczek na mniejsze ilości chusteczek że skip hop żeby nie brać dużych paczek na spacer 😅 dobrze że kupiłam używany na Vinted 🙂

 

Faktycznie mam już maila na pieluszki. 3.02 mi przyszedł jakoś przegapilam bo treść taka że myślałam że reklama 😉 

Jutro sobie pojadę odebrać 🙂

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja jutro mam zajęcia wieczorem z fizjoterapeutka dziecięca u mojej położnej środowiskowej 🙂 mega się cieszę bo już kiedyś oglądałam webinar z taką jak podnosić maluszka itp, ale online to dla mnie była czarna magia i jakieś czary mary 😅 na żywo może jak to zrobię z lalka i ona będzie patrzeć to się czegoś nauczę 🙂

ja dzisiaj miałam dzień dla siebie, byłam u koleżanki na pazurach i hennie 🙂 jutro dzień organizacyjny, wieczorem położna i basen, w piątek dalej jakieś sprzątanie i w sobotę dekorowanie salonu i imprezka z dziewczynami ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
53 minuty temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, mi dzisiaj bardzo twardnienie brzuch i praktycznie caly czas leze. W piatek mam wizyte u lekarza zobacze co powie. 

Bierzesz magnez? Ja jak mi twardnieje bardziej to biorę 1-2 tabletki dodatkowo bo mam teraz zalecone 2x2. Pytałam czy jak tak robię to jest ok, to pani doktor powiedziała że bardzo dobrze bo trzeba być elastycznym i widocznie tego dnia potrzeba więcej i może wziąć 3 dawkę po 2 wtedy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Enigma91 napisał:

Bierzesz magnez? Ja jak mi twardnieje bardziej to biorę 1-2 tabletki dodatkowo bo mam teraz zalecone 2x2. Pytałam czy jak tak robię to jest ok, to pani doktor powiedziała że bardzo dobrze bo trzeba być elastycznym i widocznie tego dnia potrzeba więcej i może wziąć 3 dawkę po 2 wtedy 🙂

Tak bralam dzisiaj 3 X1. Wezme jeszcze na noc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Enigma91 napisał:

Ja już z cukrzyca jestem 17tygodni więc mnie niczym nie zaskoczą 😉 sama ich już chyba bym mogła edukować 😅

Ja ciuszkow wcisnęłam 7 kompletów. W każdym jest body i pajac albo body i polspiochy. Na liście mamy do szpitala niby 4-5 ale koleżanka rodziła miesiąc temu i jej pierwsza rada była Marta weź sobie więcej ciuszkow bo miałam 5 kompletów i ledwo czyste wyszlysmy że szpitala bo pierwsze 3 komplety ubrudzila jednego dnia zanim ogarnęły jak się ubrać żeby nie pocieklo xD 

Dużo miejsca to nie zajmuje więc wolę mieć. Wzięłam 3 komplety 56 i 4 komplety 62 🙂 pluplus komplecik 62 ładny na wyjście. Te na pobyt zrobiłam z używek, żeby mi nie było żal wyprać to w wysokiej temperaturze pozniej 🙂

 

 

 

 

Pod pajacyk ubierasz body? Czy tylko pajacyk? A body z polśpiochami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
44 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

Pod pajacyk ubierasz body? Czy tylko pajacyk? A body z polśpiochami?

Mam zamiar ubierać sam pajac, ale na liście szpitala jest tyle samo pajacy i body więc tak spakowałam. Polspiochy mam tylko tam gdzie brakowało mi pajaca. Najczęściej z 56 bo ich nie dokupowalam a dostałam większość body i spiochy. 

Ogólnie póki będzie kikut nie zamierzam ubierać body zabardzo chyba że na wyjście, tak zaleca też moja położna żeby pępek się wietrzył i nie podrażniał.

Ale jak szpital chce to i to, to tak wezmę jak się jakaś głupia położna przyczepi to będę miała 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny 🙂

dzisiaj miałam noc nie przespaną, nogi tak mnie rwały, że nie wiedziałam gdzie je zarzucić 😞 jakjak po 3 się obudziłam tak ok 7 zasnełam dopiero. 

 

A tak po za tym jak Wasze brzuchy? 

Ja właśnie z dwa dni temu zauwazyłam że jakbym miała więcej luzu między piesiami a brzuchem. A dzisiaj to już prawie cała dłoń mi wchodzi pomiędzy 😳  i zrobiłam zdjęcie i faktycznie się znacznie obniżył. Nawet po powrocie z psem nie dostałam takiej zadyszki jak wcześniej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ewon napisał:

Hej dziewczyny 🙂

dzisiaj miałam noc nie przespaną, nogi tak mnie rwały, że nie wiedziałam gdzie je zarzucić 😞 jakjak po 3 się obudziłam tak ok 7 zasnełam dopiero. 

 

A tak po za tym jak Wasze brzuchy? 

Ja właśnie z dwa dni temu zauwazyłam że jakbym miała więcej luzu między piesiami a brzuchem. A dzisiaj to już prawie cała dłoń mi wchodzi pomiędzy 😳  i zrobiłam zdjęcie i faktycznie się znacznie obniżył. Nawet po powrocie z psem nie dostałam takiej zadyszki jak wcześniej. 

 

To już chyba ten etap, ze brzuszki będą opadać powoli ale ja u siebie nie zauważyłam ale mam 30 tydz i1 dzień wiec jestem ostatnia do rodzenia z tej grupy chyba 😊😊 zauważyłam ze bardzo się mecze i nie mam energii i nic mi się już nie chce. Ciagle bym spała. ja tez się mecze od jakiegoś tygodnia ze spaniem 🤷‍♂️Mnie bardzo biodra bolą w nocy , rogal nie pomaga , poduszki między nogi tez nie. Tez mam takie uczucie jakby mi drętwiało tam wszystko. Czy Wy pilnujecie tego spania na lewym boku, ja Wam powiem , ze nie daje razy ciagle spać na lewym i śpię pół na pół 🤷‍♂️Jak to u Was ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Enigma91 napisał:

Mam zamiar ubierać sam pajac, ale na liście szpitala jest tyle samo pajacy i body więc tak spakowałam. Polspiochy mam tylko tam gdzie brakowało mi pajaca. Najczęściej z 56 bo ich nie dokupowalam a dostałam większość body i spiochy. 

Ogólnie póki będzie kikut nie zamierzam ubierać body zabardzo chyba że na wyjście, tak zaleca też moja położna żeby pępek się wietrzył i nie podrażniał.

Ale jak szpital chce to i to, to tak wezmę jak się jakaś głupia położna przyczepi to będę miała 😉

 

A body masz takie kopertowe czy przez głowę ? Ja mam wszystkie przez głowę i nie wiem czy jechać kupić kopertowe jeszcze co myślicie? Ja tez planuje sam pajacyk zakładać a od razu po porodzie przygotuje body na krótki rękaw plus pajacyk. W razie w przykryje kocykiem mała 🤷‍♂️ A co myślicie o używaniu Anibala ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Cześć Dziewczyny!

@ewon mi też często zdarzają się takie noce 😐 najgorzej jak nie mogę się ułożyć albo obrócić na drugi bok 😐 ja to wgl mam ostatnio kryzys bo zakładanie butów, skarpetek i rajstop sprawia mi trudność, spodni tak samo 😅 a już o goleniu nie wspomnę 😐 

 

Dzisiaj zaczęłyśmy 33 tydzień, na plusie 16 kg. 😅 osiągnęłam życiowy rekord swojej wagi 77 kg. 😐 czuję się jak balon. 

20210217_125144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Klaudia91d napisał:

To już chyba ten etap, ze brzuszki będą opadać powoli ale ja u siebie nie zauważyłam ale mam 30 tydz i1 dzień wiec jestem ostatnia do rodzenia z tej grupy chyba 😊😊 zauważyłam ze bardzo się mecze i nie mam energii i nic mi się już nie chce. Ciagle bym spała. ja tez się mecze od jakiegoś tygodnia ze spaniem 🤷‍♂️Mnie bardzo biodra bolą w nocy , rogal nie pomaga , poduszki między nogi tez nie. Tez mam takie uczucie jakby mi drętwiało tam wszystko. Czy Wy pilnujecie tego spania na lewym boku, ja Wam powiem , ze nie daje razy ciagle spać na lewym i śpię pół na pół 🤷‍♂️Jak to u Was ? 

Nie zawsze śpię na lewym boku, często na prawym bo wygodniej mi jest. Ten rogal ostatnio w nogach leży, już go tak zeszmaciłam że flak jest z niego 😂😂

Ja mam body większość przez głowę , kopertowe 2 . 

 Dużo kopertowych dostałam ale rozm 50 , piorę ale myślę że i tak nie będę używać ( ale w sumie niech jeszcze poleżą zanim oddam, tak w razie wu) . 

Ja do szpitala biorę rożek bo wiem że zawijają w niego do tej pory. 

 

A co to Anibal?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Anka 32spróbuj sobie doraźnie może jeszcze Nospe zabrać.

 

@Klaudia91d na początku też miałam tylko body przez głowę ale dokupiłam i na 56 i 62 rozmiar, na pewno łatwiej ubrać dzieciaczka w kopertowe.  Co do spania na lewym boku to są tylko takie zalecenia bo wtedy nie obciążasz serduszka dziecka ale prawda jest taka że dziecku wygodnie wtedy kiedy mamie jest dobrze, więc nie ma co się katować na jednym boku (jak wszystko cierpnie) tylko spać tak jak mamusi wygodnie ❤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

To już chyba ten etap, ze brzuszki będą opadać powoli ale ja u siebie nie zauważyłam ale mam 30 tydz i1 dzień wiec jestem ostatnia do rodzenia z tej grupy chyba 😊😊 zauważyłam ze bardzo się mecze i nie mam energii i nic mi się już nie chce. Ciagle bym spała. ja tez się mecze od jakiegoś tygodnia ze spaniem 🤷‍♂️Mnie bardzo biodra bolą w nocy , rogal nie pomaga , poduszki między nogi tez nie. Tez mam takie uczucie jakby mi drętwiało tam wszystko. Czy Wy pilnujecie tego spania na lewym boku, ja Wam powiem , ze nie daje razy ciagle spać na lewym i śpię pół na pół 🤷‍♂️Jak to u Was ? 

Ja też dziś 30+1 🥳 🤜🏻🤛🏻
 

Odkąd ćwiczę ze szkołą rodzenia 2x w tyg bóle mi minęły, jednak sport to zdrowie 😃 wcześniej masakra, lędźwie i rwa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dejzi napisał:

Ja też dziś 30+1 🥳 🤜🏻🤛🏻
 

Odkąd ćwiczę ze szkołą rodzenia 2x w tyg bóle mi minęły, jednak sport to zdrowie 😃 wcześniej masakra, lędźwie i rwa... 

To ekstra idziemy łeb w łeb 😀 myśle, ze na pewno ćwiczenia dobrze robią ogólnie na samopoczucie i bóle. Tez mam zajęcia online w szkole rodzenia jakichś ćwiczeń ale nigdy nie brałam udziału 🤦‍♀️🤦‍♀️ Jestem leniuszkiem. Ostatnio tez ba spacery nie chodzę przez ten śnieg. Dobrze ze na weekend siostra przyjeżdża to mnie gdzieś będzie wyciągać 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

To już chyba ten etap, ze brzuszki będą opadać powoli ale ja u siebie nie zauważyłam ale mam 30 tydz i1 dzień wiec jestem ostatnia do rodzenia z tej grupy chyba 😊😊 zauważyłam ze bardzo się mecze i nie mam energii i nic mi się już nie chce. Ciagle bym spała. ja tez się mecze od jakiegoś tygodnia ze spaniem 🤷‍♂️Mnie bardzo biodra bolą w nocy , rogal nie pomaga , poduszki między nogi tez nie. Tez mam takie uczucie jakby mi drętwiało tam wszystko. Czy Wy pilnujecie tego spania na lewym boku, ja Wam powiem , ze nie daje razy ciagle spać na lewym i śpię pół na pół 🤷‍♂️Jak to u Was ? 

U nas na szkole rodzenia położna powiedziała ze najbardziej wskazane spanie na lewym boku jest do 30tc. Pozniej musimy wyczuć z ktorej strony maluszek ma kręgosłup i na tej stronie bedzie nam najwygodniej i najlepiej dla dziecka ponieważ bedzie sobie leżeć w brzuszku jak w kołysce. U mnie jest maleńka w prawej strony i na prawym mi najlepiej a jak sie w nocy obronę na lewo to czuję ,,kopanie/odpychania” w kierunku łóżka i położna skomentowała to tak ze maluszek poprostu ,,spada na twarz” i zwyczajnie się odpycha zeby było mu wygodniej. I tu się zgodzę bo w 100% od dobrych 3tyg widzę tą zależność. 
a jesli bolą biodra (miałam to samo) to jak leżysz np na lewym boku to lewą nowę prostuj a prawą co jest na gorze zegnij pod kontem prostym do brzuszka i włóż poduszkę miedzy nogi tak by rozstaw kolej był na szerokość bioder. WAŻNE by rozstaw nie był większy bo bedzie bolec, lepiej mniejszy lub równy 🙂 ja zaczęłam dostosowywać tak spanie do maluszka i odczuć ciała ze juz ani pośladki ani plecy ani kość guziczna nie bolą.

teraz walczę tylko w bólem pleców ja wysokości łopatek ale tu sprawdzają się tylko ręce męża i oliwka, chociaz ja chwilę 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zakapturzona napisał:

@Anka 32spróbuj sobie doraźnie może jeszcze Nospe zabrać.

 

@Klaudia91d na początku też miałam tylko body przez głowę ale dokupiłam i na 56 i 62 rozmiar, na pewno łatwiej ubrać dzieciaczka w kopertowe.  Co do spania na lewym boku to są tylko takie zalecenia bo wtedy nie obciążasz serduszka dziecka ale prawda jest taka że dziecku wygodnie wtedy kiedy mamie jest dobrze, więc nie ma co się katować na jednym boku (jak wszystko cierpnie) tylko spać tak jak mamusi wygodnie ❤

Dokupie kopertowe , tez tak czułam właśnie , ze będzie łatwiej zakładać a to pierwsza dzidzia to już wogule przez głowę to będzie trzeba się nauczyć ubierać 😊 ja budzę sie prawie zawsze na prawym i przewracam się na lewy boczek 😀 masz racje nie ma tez czasem co się tam męczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewon napisał:

Nie zawsze śpię na lewym boku, często na prawym bo wygodniej mi jest. Ten rogal ostatnio w nogach leży, już go tak zeszmaciłam że flak jest z niego 😂😂

Ja mam body większość przez głowę , kopertowe 2 . 

 Dużo kopertowych dostałam ale rozm 50 , piorę ale myślę że i tak nie będę używać ( ale w sumie niech jeszcze poleżą zanim oddam, tak w razie wu) . 

Ja do szpitala biorę rożek bo wiem że zawijają w niego do tej pory. 

 

A co to Anibal?? 

W szkole rodzenia położna mówiła , żeby ćwiczyć z tym anibalem żeby nie pęknąć. To taki jakby balonik pompowany , sama nie wiem właśnie co o tym myśleć , muszę poczytać w necie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...