Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
8 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny czy tez macie taka zgagę? Mnie aż pali cała klatka piersiowa, gardło wypala i już nie wiem co mam robić. Nie biorę leków bo wole nie. Mleko działa ale na chwile. Najgorzej przed zaśnięciem. 

Moja położna mówiła że zjeść 3 migdały, albo imbir pić ( kiedy pamiętam jak robić 😞 ) ii spać wyżej ( nie na płasko - bardziej pół siedząco) . Mi migdały pomagają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, zakapturzona napisał:

Hej! Hej! 

 

@ewonKochana zadbaj chociaż, żeby te worki były przynajmniej pachnące a nie takie byle jakie 🤣🤣

 

@Enigma91mega sprawnie Ci poszło z tą walizą. Ja myślę żeby się zmieścić do średniej walizki, żeby już nie brać żadnej torby. Póki co mam jeszcze jakieś pojedyncze rzeczy do kupienia typu właśnie, jakąś małą pastę do zębów, antyperspirant etc. Więc myślę, że się zmieszczę. Mimo, że mój szpital pierwszego wyboru zapewnia ubranka to i tak spakowałam te nasze, bo po oddziałowych dzieci lubią łapać jakieś wysypki i alergię. 

 

We wtorek byłam na kontroli i lekarz się śmiał i mówił, że zastanawiał się, która to pacjentka to ta od koronawirusa 😁 z małą Gają wszytko okej, zdrowo rośnie i to dosłownie. Dzisiaj zaczynamy 32 tc. Mała ma ok 2200 😅 chciałybyście widzieć moją minę jak mi to lekarz mówił 😅 także nam tez rośnie duże bobo 😅  szyjka okej, lekarz mówił, że takie skurcze i spięcia będą mi towarzyszyć do końca, póki nie robią się regularne, nie są niczym złym.  Ja mam łożysko w tyle i wysoko więc czuję każdy nawet najmniejszy ruch ❤ mogę śmiało powiedzieć że siły i energii jej nie brakuje ❤ jak się rozciąga to czuję Ją od pachwiny po same żebra. Dziewczyna temperament będzie mieć po mamie 

 

Muszę się dzisiaj zapisać ostatni raz na paznokcie, w połowie marca planuję już je ściągnąć, żeby potem nie było stresu, chociaż w stopach zostawiam. Będę testować też nowe żelazko bo dokupiłam jeszcze 5 pieluszek flanelowych i kilka innych rzeczy.

Wezmę te z biedronki truskawkowe 😂😂😂😂

O ja piękna waga 🙂 ja idę teraz w poniedziałek zobaczymy co powie lekarz ale chyba nie będzie jej ważył jak w szpitalu to zrobili, chociaż sama nie wiem 😆 wolałabym aby była mniejsza niż bracia 😁 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny a do torby szpitalnej pakujecie tylko rozmiar 56 , czy 62 tez ? Ubranko do ubrania od razu po porodzie to 56? A i jeszcze jedno , co bierzecie do ubrania od razu po porodzie , to wiem ze czapeczkę i niedrapki , skarpetki , wystarcza same spiochy ? 😊😊

Ja biorę tylko 56 . Od razu po porodzie ubierają u mnie w szpitalne a później można już przebrać w swoje jak przynoszą do sali. Ja biorę body na długi rękaw , spodenki, pajace , skarpetki,czapeczka , rożek i kocyk  ,ale co będę ubierać to zobaczymy czy będzie zimno czy ciepło w szpitalu. Bo ja ostatnio w pierwszą noc zmarzłam leżąc na patologii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, ewon napisał:

Wezmę te z biedronki truskawkowe 😂😂😂😂

O ja piękna waga 🙂 ja idę teraz w poniedziałek zobaczymy co powie lekarz ale chyba nie będzie jej ważył jak w szpitalu to zrobili, chociaż sama nie wiem 😆 wolałabym aby była mniejsza niż bracia 😁 

 

 

 

Truskawkowe najlepsze xD i na płynie do płukania oszczędzisz 🤣

Ja jestem ciekawa czy nas jutro będą mierzyć na USG, sama nie wiem czy go męczyć znów po 2tyg.

Trochę się stresuje jaki będzie wynik szyjki. Czuję się znów super i jakoś skurczy nie czułam, ale ostatnio też sobie nie zdawał że mem jakieś skurcze i się skraca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 godzin temu, Enigma91 napisał:

Truskawkowe najlepsze xD i na płynie do płukania oszczędzisz 🤣

Ja jestem ciekawa czy nas jutro będą mierzyć na USG, sama nie wiem czy go męczyć znów po 2tyg.

Trochę się stresuje jaki będzie wynik szyjki. Czuję się znów super i jakoś skurczy nie czułam, ale ostatnio też sobie nie zdawał że mem jakieś skurcze i się skraca. 

 Widzisz i jaka oszczędność 😂😂

 

Ja wizytę mam w poniedziałek, dzisiaj idę na krew, ale jakoś ciężko mi wyjść z łóżka 😆

 

Będzie dobrze, nasze maluszki niech siedzą min do 38tyg i nie marudzą, mają u nas dobrze 😁😁😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
47 minut temu, ewon napisał:

 Widzisz i jaka oszczędność 😂😂

 

Ja wizytę mam w poniedziałek, dzisiaj idę na krew, ale jakoś ciężko mi wyjść z łóżka 😆

 

Będzie dobrze, nasze maluszki niech siedzą min do 38tyg i nie marudzą, mają u nas dobrze 😁😁😁

 

Eee 37 już moze się mój szykować na wyjście nie mam nic przeciwko. Już nie będzie wcześniak, a przynajmniej do świąt się już ogarniemy 🙂

ja mam w sumie z miesiączki termin na 22.03, więc dalej liczę że końcem marca się ogarnie.

Olsnilo mnie w ogóle wczoraj, że muszę jechać jeszcze przed wizytą do labu do innej kliniki, bo grupę krwi muszę odebrać osobiście tym bardziej że to już ta potwierdzona. Także muszę się koło 11 zebrać, bo chyba do 11:30 tylko laboratorium czynne.

Na 12 ginekolog, zobaczymy co będzie.

Śnilo mi się że szyjka się wydłużyła do 5cm znow i że mały ma 2500 😅 

Najbardziej mnie cieszy że Hbs wyszedł ujemny więc jak jeszcze posiew na koniec wyjdzie ok to mały bez antybiotyku będzie poza oczkami 🙂

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, ewon napisał:

@Enigma91 no to ty będziesz pierwsza z nas 😁  daj koniecznie znać po wizycie. 

Ja czekam w kolejce do laboratorium jakąś masakra tutaj jest. 😞

 

 

Nie możesz skorzystać z pierwszeństwa? 😞

nooo jest już brzusio 🙂 u Ciebie bardziej widać bo jesteś drobniutka 🙂 przy moich nogach i masie trochę się to rozchodzi 😉

hehe no my a z Agnieszką będziemy później Wam tu pisać nie kupujcie jak nie macie, albo dopakujcie do walizki to i to 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 minut temu, Enigma91 napisał:

? 😞🙂 🙂 

😉

hehe no my a z Agnieszką będziemy później Wam tu pisać nie kupujcie jak nie macie, albo dopakujcie do walizki to i to 😅

Super piszcie dziewczyny. Ja wlasnie jestem po rozmowie z diabetologiem i wyniki mam super. W ciagu 2 tygodni tylko jedno przekroczenie mialam 😃. Dieta dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Enigma91 napisał:

Nie możesz skorzystać z pierwszeństwa? 😞

nooo jest już brzusio 🙂 u Ciebie bardziej widać bo jesteś drobniutka 🙂 przy moich nogach i masie trochę się to rozchodzi 😉

hehe no my a z Agnieszką będziemy później Wam tu pisać nie kupujcie jak nie macie, albo dopakujcie do walizki to i to 😅

Piszcie ja czekam na Wasze rady a co jest ważne a co nie 😅 jednak brzuch brzuchowi nierówny , ja byłam ostatnio na zajęciach ze szkoły rodzenia stacjonarnych miałam najstarsza ciąże a brzuch najmniejszy. Śmialiśmy się z mężem 😊 w sumie tez zależy czy pierwsza ciąża czy kolejna 🤷‍♂️Ale brzuszki macie okazałe ciekawa jestem czy ja w 32 tyg będę już miała duży brzuchol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Enigma91 napisał:

Eee 37 już moze się mój szykować na wyjście nie mam nic przeciwko. Już nie będzie wcześniak, a przynajmniej do świąt się już ogarniemy 🙂

ja mam w sumie z miesiączki termin na 22.03, więc dalej liczę że końcem marca się ogarnie.

Olsnilo mnie w ogóle wczoraj, że muszę jechać jeszcze przed wizytą do labu do innej kliniki, bo grupę krwi muszę odebrać osobiście tym bardziej że to już ta potwierdzona. Także muszę się koło 11 zebrać, bo chyba do 11:30 tylko laboratorium czynne.

Na 12 ginekolog, zobaczymy co będzie.

Śnilo mi się że szyjka się wydłużyła do 5cm znow i że mały ma 2500 😅 

Najbardziej mnie cieszy że Hbs wyszedł ujemny więc jak jeszcze posiew na koniec wyjdzie ok to mały bez antybiotyku będzie poza oczkami 🙂

Daj znać jak tam szyjka po wizycie i jak mały 😊 na pewno będzie dobrze. 🤰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

U mnie też 31+2 🙂 6kg na +, idzie piłeczka do przodu. Ostatnio jak prasowałam a teściowa za mną siedziała to powiedziała że od tylu nie wyglądam żebym była w ciąży hehe 🙂

Wczoraj byłam 8 w kolejce do sklepu, odwrócił sie pan ok 50lat przede mną, spojrzał na brzuch i powiedział: 

,,Normalnie bym panią przepuścił ale jak walczycie o równouprawnienie to sobie stój „ 🤣

dżentelmen 😎

94C007F5-6274-4456-81C9-E472567F44EC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, Anka 32 napisał:

Super piszcie dziewczyny. Ja wlasnie jestem po rozmowie z diabetologiem i wyniki mam super. W ciagu 2 tygodni tylko jedno przekroczenie mialam 😃. Dieta dziala. 

Super 🙂 u mnie zaczynaja się szaleństwa ale dajemy radę na razie dwa przekroczenia na czczo i raczej wiem dlaczego 😉 już nie wszytko co mi służyło teraz mi służy 🙂 ale spokojnie 5 mam zezwolono i dopiero wtedy mam się zgłosić wcześniej jakby co 🙂

tez nie były duże bo jedno 97 na czczo i jedno 91 więc nie ma źle, może być nawet błąd glukometru 🙂

13 minut temu, Klaudia91d napisał:

Piszcie ja czekam na Wasze rady a co jest ważne a co nie 😅 jednak brzuch brzuchowi nierówny , ja byłam ostatnio na zajęciach ze szkoły rodzenia stacjonarnych miałam najstarsza ciąże a brzuch najmniejszy. Śmialiśmy się z mężem 😊 w sumie tez zależy czy pierwsza ciąża czy kolejna 🤷‍♂️Ale brzuszki macie okazałe ciekawa jestem czy ja w 32 tyg będę już miała duży brzuchol. 

Mi wszyscy mówią że nie widać że jestem w ciąży. Moje dziewczyny z pracy jak były u mnie 2tyg temu na urodziny to się śmiały że mają nadzieję że mi coś brzuch do baby shower urośnie bo one na tym etapie już były jak wieloryby a ja dalej mam piękna piłeczkę i są zazdrosne 😅

Śmieje się do męża że dalej jak tyłem stanę to nie ma ciąży 🤣 a nawet jeszcze schudłam haha 

Muszę pamiętam żeby zapytać czy na basen mogę jeżeli szyjka będzie ok 🙂

A naszej sesji dalej nie zrobiliśmy masakra czasem że znajomym się zgadać najgorzej 😅 niby wszyscy w domu jesteśmy cały czas ale już 2tyg przekładamy, miało być w moje urodziny a już zaraz będzie koniec lutego jak się tak będziemy zbierać.

A teraz jak takie mrozy i mają być jeszcze gorsze to aż się boje jechać na sesję 🙈

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Skorzystałam, w sumie już było mi gorąco, weszłam nie pytając ludzi. Bo te babcie to tak pilnowały że szok, ale do mnie nic nie powiedziały 😅 

 

Pewnie zawsze dobre wskazówki, bo po co tarmosić jakieś nie potrzebne rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Enigma91 napisał:

Super 🙂 u mnie zaczynaja się szaleństwa ale dajemy radę na razie dwa przekroczenia na czczo i raczej wiem dlaczego 😉 już nie wszytko co mi służyło teraz mi służy 🙂 ale spokojnie 5 mam zezwolono i dopiero wtedy mam się zgłosić wcześniej jakby co 🙂

tez nie były duże bo jedno 97 na czczo i jedno 91 więc nie ma źle, może być nawet błąd glukometru 🙂

Mi wszyscy mówią że nie widać że jestem w ciąży. Moje dziewczyny z pracy jak były u mnie 2tyg temu na urodziny to się śmiały że mają nadzieję że mi coś brzuch do baby shower urośnie bo one na tym etapie już były jak wieloryby a ja dalej mam piękna piłeczkę i są zazdrosne 😅

Śmieje się do męża że dalej jak tyłem stanę to nie ma ciąży 🤣 a nawet jeszcze schudłam haha 

Muszę pamiętam żeby zapytać czy na basen mogę jeżeli szyjka będzie ok 🙂

A naszej sesji dalej nie zrobiliśmy masakra czasem że znajomym się zgadać najgorzej 😅 niby wszyscy w domu jesteśmy cały czas ale już 2tyg przekładamy, miało być w moje urodziny a już zaraz będzie koniec lutego jak się tak będziemy zbierać.

A teraz jak takie mrozy i mają być jeszcze gorsze to aż się boje jechać na sesję 🙈

To ja mam tak samo , schudłam nogach na twarzy , rękach w sumie mam do przodu 2,5kilo ale wszyscy jak mnie widza się dziwią i mówią, ze schudłam 😅Zaczynałam z nadwaga wiec w sumie było z czego schodzić 😅 u mnie taki brzuszek był tydzień temu to była połowa 28 tyg. Właśnie czekam teraz czy coś wybije. W sumie ja nawet się cieszę , ze nie mam teraz takiego brzucha wielkiego bo musiałabym kurtkę kupować zimowa nowa a tak to się jako tako mieszcze. 😊 a teraz te mrozy takie jak nigdy. U mnie niby nie wyszła cukrzyca ale doktor mówił, ze i tak powinnam się oszczędzać bo jak byśmy powtórzyli w 35 tyg ta krzywa to mówił ze raczej wyszłaby mi cukrzyca. Ja mam jakieś teraz za to skoki ciśnienia. Mierze codziennie 3 razy czasem mam jakieś takie w górnej granicy... 

1DE83253-50B6-444E-AF6D-FECF6F9247AF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamilabe napisał:

U mnie też 31+2 🙂 6kg na +, idzie piłeczka do przodu. Ostatnio jak prasowałam a teściowa za mną siedziała to powiedziała że od tylu nie wyglądam żebym była w ciąży hehe 🙂

Wczoraj byłam 8 w kolejce do sklepu, odwrócił sie pan ok 50lat przede mną, spojrzał na brzuch i powiedział: 

,,Normalnie bym panią przepuścił ale jak walczycie o równouprawnienie to sobie stój „ 🤣

dżentelmen 😎

94C007F5-6274-4456-81C9-E472567F44EC.jpeg

Haha dobre , mógł już nic nie mówić 🤣🤣 piękny brzuszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Daj znać jak tam szyjka po wizycie i jak mały 😊 na pewno będzie dobrze. 🤰

My już po wyzycie 🙂

Aleks waży 2133g, szyjka ma dalej dobry obraz i wydłużyła się do 3,8cm więc zostajemy dalej na samym magnezie :)

zapomniałam z tej radości zapytać o basen ale myślę że jak raz w tyg pójdę to nic nie będzie :)

brzuszek dalej mamy mniejszy i najmniej urósł ale wszytko w normie cały czas.

ostatnie USG nam terminem idą już bardziej w termin z miesiączki czyli 22/24.03 niż z prenatalnych 4.04.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Jak fajnie kazda z nas ma inny kasztalt brzucha.

Uff wróciłam z zakupów byłam w 4ch sklepach się trochę zmęczyłam myślam że w Lidlu dostanę Lovele do prania ale chyba tylko w Biedronce są. Kupiłam kapsułki bo stwierdziłam że lepiej się opłaca niż osobno płyn do koloru i do białego. Zapłaciłam 27 zł za 23 kps czyli 23 prania.

Dada to też chyba pieluchy tylko w Biedrze

Kupiłam też parę kosmetyków do szpitala na dziale turystycznym i ta szczotkę do zębów co kupiła @Enigma91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Enigma91 napisał:

My już po wyzycie 🙂

Aleks waży 2133g, szyjka ma dalej dobry obraz i wydłużyła się do 3,8cm więc zostajemy dalej na samym magnezie 🙂

zapomniałam z tej radości zapytać o basen ale myślę że jak raz w tyg pójdę to nic nie będzie 🙂

brzuszek dalej mamy mniejszy i najmniej urósł ale wszytko w normie cały czas.

ostatnie USG nam terminem idą już bardziej w termin z miesiączki czyli 22/24.03 niż z prenatalnych 4.04.

 

Ja wlaśnie dzisiaj kontaktowałam się z lekarzem w sprawie basenu i dostałam odpowiedź negatywną 😓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Kamilabe co za debil, ech na nie których szkoda słów 😞

 

@Enigma super 🙂 chłopak rośnie jak na drożdżach 😁😁

 

fajne te Wasze brzuszki 😁😁   mi dzisiaj Pani w laboratorium też powiedziała że nie wyglądam na ciążę gdyby nie pokaźny brzuszek 😆

 

Edytowane przez ewon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Enigma91 napisał:

My już po wyzycie 🙂

Aleks waży 2133g, szyjka ma dalej dobry obraz i wydłużyła się do 3,8cm więc zostajemy dalej na samym magnezie 🙂

zapomniałam z tej radości zapytać o basen ale myślę że jak raz w tyg pójdę to nic nie będzie 🙂

brzuszek dalej mamy mniejszy i najmniej urósł ale wszytko w normie cały czas.

ostatnie USG nam terminem idą już bardziej w termin z miesiączki czyli 22/24.03 niż z prenatalnych 4.04.

 

Super waga , maly mężczyzna rośnie w brzuszku jak na drożdżach 😍 to tak jak Ci się wyśniło, ze szyjka się wydłużyła. 😅To już chyba na tym etapie nawet jakby się zaczęła skracać delikatnie to nic już chyba nie robią bez paniki za bardzo tak mówił moj doktorek. Ja tez poszłabym na basen rozprostować plecy. Myśle , ze można chodzić , najgorsza ta opcja infekcji. Ja się boje bo przed ciąża miałam raz  infekcje a w ciąży już chyba ze 4 albo 5 razy 🤷‍♂️ To już u Ciebie został ponad miesiąc. 😱😱Od 38 tyg już będziemy siedzieć jak na szpilkach 😅4 kwiecień to akurat śniadanie wielkanocne wiec , zjesz śniadanko i sruuu do szpitala. Ja mam termin na 28.04 a mąż 29.04 ma urodziny i on bardzo chce prezent urodzinowy 😅 jak dostanie wcześniej to tez się będzie cieszył 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Super waga , maly mężczyzna rośnie w brzuszku jak na drożdżach 😍 to tak jak Ci się wyśniło, ze szyjka się wydłużyła. 😅To już chyba na tym etapie nawet jakby się zaczęła skracać delikatnie to nic już chyba nie robią bez paniki za bardzo tak mówił moj doktorek. Ja tez poszłabym na basen rozprostować plecy. Myśle , ze można chodzić , najgorsza ta opcja infekcji. Ja się boje bo przed ciąża miałam raz  infekcje a w ciąży już chyba ze 4 albo 5 razy 🤷‍♂️ To już u Ciebie został ponad miesiąc. 😱😱Od 38 tyg już będziemy siedzieć jak na szpilkach 😅4 kwiecień to akurat śniadanie wielkanocne wiec , zjesz śniadanko i sruuu do szpitala. Ja mam termin na 28.04 a mąż 29.04 ma urodziny i on bardzo chce prezent urodzinowy 😅 jak dostanie wcześniej to tez się będzie cieszył 😅

No jakby stała albo się skróciła to jeszcze mialam dostac luteinę mówiła pani doktor dlatego robiliśmy USG bo miała wątpliwości palpacyjnie że chyba się znów skróciła i pójdzie luteina, ale mówi że jak jest ok to zostajemy z samym magnezem bo nie ma sensu luteiny na 2tyg bo i tak zaraz by trzeba odstawić.

Myślę że do Wielkanocy nie będą czekać i jak tak dalej będzie rosnąć, a nie ogarnie się sam.to będę miała wywołanie tydzień przed z cukrzycą. Zresztą na to liczę 😉 nie mam zamiaru siedzieć i się martwić kto mnie przyjmie w Wielkanoc 😁 jak młody się nie urodzi przed to będzie kolejny rok bez świat bo moja teściowa za bardzo nie robi nic, a do moich rodziców nie pojedziemy. A ja nic nie zrobię bo będę się stresować 😅

Ja cały czas obstawiam ostatni tydzień marca, że się sam ogarnie chłopak, ale zobaczymy. Jeszcze tematu nie poruszam z moją ginekolog bo za wcześnie zobaczymy na kolejnej wizycie jak będzie sytuacja i ja zapytam czy będzie chciała wywoływać wcześniej jakby co.

Ja się cieszę że wszystko ok na razie i zrobię sobie baby shower i może w końcu zdjęcia zrobimy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...