Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
16 minut temu, zakapturzona napisał:

Tak, tak ma stałe zatrudnienie na niemieckiej umowie. Jego pracodawca korzysta z Covidowych dofinansowań rządowych  i też ograniczonego czasu pracy i w ramach Kurzarbeit może wykorzystać te dni wolne do końca maja, z urlopu na dziecko będzie rezygnował bo jego pracodawca (totalnie nie wiem na jakich warunkach) gwarantuje mu większą ilość dni wolnych niż z tego ojcowskiego urlopu. Mąż pracuje 3 tyg. a tydzień ma wolne ☺ co do Kindergeld i Elterngeld miał się właśnie teraz orientować jak to wyglada, tak czy inaczej w pierwszej kolejności musimy wystąpić z wnioskami do polskich urzędów wypłacających te zasiłki, żeby potem moc wnosić o różnicę, która będzie przysługiwała z tytułu Niemieckich świadczeń.

https://dojczland.info/elterngeld-zasilek-wychowawczy-w-niemczech/

 

Info o Elterngeld 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, zakapturzona napisał:

O no to super ☺ podejrzewam, że w Polsce poza 500+ nie dostaniemy nawet becikowego bo dochód brany pod uwagę będzie za wysoki... no a Niemcy szanują sobie i dbają o pracowników. W zeszłym roku, jak zaczęło robić się gorąco wokół koronawirusa, mąż ok 3/5 roku był w domu, mając i tak wypłacane z tarczy wynagrodzenie.

Tak super do czasu kiedy dziecko sie uczy czyli do czasu studiow dostaje Kindergeld 😃 takze bardzo fajnie. Tak moj maz tez dostawal z firmy i dodatkowo z miasta pieniazki ze wzgledu na corone. Ja dostalam dodatki i podwyzke bo musze pracowac nawet w czasie pandemii  😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Anka 32 napisał:

Tak super do czasu kiedy dziecko sie uczy czyli do czasu studiow dostaje Kindergeld 😃 takze bardzo fajnie. Tak moj maz tez dostawal z firmy i dodatkowo z miasta pieniazki ze wzgledu na corone. Ja dostalam dodatki i podwyzke bo musze pracowac nawet w czasie pandemii  😃

Taak mąż wspominał właśnie o tym dodatku dla pracujących ☺ długo pracujesz i mieszkasz już w DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, zakapturzona napisał:

Taak mąż wspominał właśnie o tym dodatku dla pracujących ☺ długo pracujesz i mieszkasz już w DE?

Mieszkam 8 lat w Kolonii. I pracuje tez 8 lat. Na poczatku pracowalam i uczylam sie jezyka. Po 2 latach robilam uznanie zawodu i studiowalam. Dostalam sie na praktyki i po praktykach juz zostalam w firmie 😃 W Polsce nie dostalam pracy w zawodzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Anka 32 napisał:

A maz pracuje na umowe niemiecka?  Bo jesli tak to moze dostac urlop na dziecko platny 67% i mozecie wystapic o Kindergeld i o Elterngeld chyba tez. 

W Niemczech to sa dodatki, u nas tak na prawdę ciężko dostać becikowe bo te limity ciężko nie przekroczyć jak się normalnie pracuje 🤷‍♂️ a te 500 zł fajnie ze będzie ale szału i tak nie ma przy tych cenach w sklepach 😱 ja za każdym razem się dziwie przy kasie ze nic nie mam a 100 nie moja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Klaudia91d napisał:

W Niemczech to sa dodatki, u nas tak na prawdę ciężko dostać becikowe bo te limity ciężko nie przekroczyć jak się normalnie pracuje 🤷‍♂️ a te 500 zł fajnie ze będzie ale szału i tak nie ma przy tych cenach w sklepach 😱 ja za każdym razem się dziwie przy kasie ze nic nie mam a 100 nie moja. 

Tak zauwazylam, ze w Polsce wszystko drogie. Ceny porownywalne z tymi w Niemczech 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Anka 32 napisał:

Mieszkam 8 lat w Kolonii. I pracuje tez 8 lat. Na poczatku pracowalam i uczylam sie jezyka. Po 2 latach robilam uznanie zawodu i studiowalam. Dostalam sie na praktyki i po praktykach juz zostalam w firmie 😃 W Polsce nie dostalam pracy w zawodzie....

No niestety, taki mamy klimat. Przynajmniej teraz widzisz efekty pracy włożonej w naukę języka i przyuczenia do zawodu. 

9 minut temu, Klaudia91d napisał:

W Niemczech to sa dodatki, u nas tak na prawdę ciężko dostać becikowe bo te limity ciężko nie przekroczyć jak się normalnie pracuje 🤷‍♂️ a te 500 zł fajnie ze będzie ale szału i tak nie ma przy tych cenach w sklepach 😱 ja za każdym razem się dziwie przy kasie ze nic nie mam a 100 nie moja. 

Ogólnie nie jestem osobą jakąś roszczeniową, nie obnoszę się że coś tam mi się należy ale ku*wa 95 zl. Zasiłku rodzinnego, obwarowanego jakimiś przesłankami, ograniczeniami itd to gruba przesada, tak samo becikowe, żenada i cyrk na kółkach. Dobrze, że chociaż 500+ dali  na każdego dziecko bez wyłączeń finansowych. Mogą się teraz chwalić na arenie międzynarodowej, że Polska to taki prorodzinny kraj 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
49 minut temu, Anka 32 napisał:

Tak zauwazylam, ze w Polsce wszystko drogie. Ceny porownywalne z tymi w Niemczech 🙄

No bo Polacy mają ceny jak bogacze w sklepach, tylko pensje się nie zgadzają 😉

A do nas właśnie wpadł kolega z pendrivem że zdjęciami z sesji ❤️ już Wam zaraz kilka wrzucę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, Agnieszka5g napisał:

@Enigma91 piękne zdjęcia takie zimowe dobrze że wam się udało załapać na śnieg. Pięknie wyglądasz ❤️

 

U nas śnieg cały czas w górnych partiach. W ogródku cały czas mamy też jeszcze w miejscach gdzie mniej słonka 😉

Ale czas na sesję wtedy trafił się idealny bo w slonku było +16, w dalej piękny śnieg i widoczność genialna 🙂

Dziękuję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Enigma91 napisał:

U nas śnieg cały czas w górnych partiach. W ogródku cały czas mamy też jeszcze w miejscach gdzie mniej słonka 😉

Ale czas na sesję wtedy trafił się idealny bo w slonku było +16, w dalej piękny śnieg i widoczność genialna 🙂

Dziękuję 🙂

Piękne zdjęcia w fajnym klikacie 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, Enigma91 napisał:

U nas śnieg cały czas w górnych partiach. W ogródku cały czas mamy też jeszcze w miejscach gdzie mniej słonka 😉

Ale czas na sesję wtedy trafił się idealny bo w slonku było +16, w dalej piękny śnieg i widoczność genialna 🙂

Dziękuję 🙂

Super zdjęcia w fajnym naturalnym klimacie ☺ ja jeszcze czekam na swoje, może w przyszłym tygodniu też już będę się chwalić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

Nam chodzi o myjki dla dzieci do kąpieli 😜

Aa hehehe ja to przy chłopakach nie uzywałam nic oprócz dłoni 😆😆

 

@Enigma91 piękne zdjęcia 😊😊

 

Niestety w Polsce ceny coraz droższe a pensje skromne. U Was fajnie , że tak pomagają rodzinom . U nas więcej biurokracji i haczyków 😞   

 

Ja nadal czekam na pieniądze z ZUSu od października, teraz się jakiegoś błędu dopatrzyli z początku działalności i musialam złożyć podanie , które sami kazali i przez to wstrzymali rozpatrzenie zasiłku chorobowego - chory kraj, ale ZUS muszę płacić w terminie bo jak nie to już jestem skreślona. To jest chore co oni wyprawiają.  Pomoc covidowa też ma dużo haczyków nie każdy dostanie . Np mam znajomą co ma hotel zaproponowali jej 5tys 😂😂  i ona mówi kuźwa na co to ma dać jednemu na wypłatę czy na co gdzie ma 100pokoi , spa baseny,pracowników , weź to wszystko utrzymaj. Ech niestety tylko robią z ludzi debili.  Przecież wirus nie zniknie, trzeba nauczyć się żyć z nim tak jak z resztą chorób. Uważać ale nie świrować. U nas nawet do lekarzy ciężko się dostać to jest parodia poprostu. Koleżanka nie mogła się nigdzie dostać z synkiem którego wysypało, nawet na teleporade miejsca nie było. Brak opieki powoduje to co się dzieje. Znajomej mąż spędził 10godz na sorze z 40stopni gorączki, i co nie przyjęli go bo nie miał covida, dali receptę i wypuścili do domu. Przez cały czas jak tam był mówi 2karetki tylko przyjechały ( oddział covidowy) , a w tv trąbia że miejsc nie mają. Nie wiem co to się dzieje, to jest przykre jak traktują ludzi 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
33 minuty temu, ewon napisał:

Aa hehehe ja to przy chłopakach nie uzywałam nic oprócz dłoni 😆😆

 

@Enigma91 piękne zdjęcia 😊😊

 

Niestety w Polsce ceny coraz droższe a pensje skromne. U Was fajnie , że tak pomagają rodzinom . U nas więcej biurokracji i haczyków 😞   

 

Ja nadal czekam na pieniądze z ZUSu od października, teraz się jakiegoś błędu dopatrzyli z początku działalności i musialam złożyć podanie , które sami kazali i przez to wstrzymali rozpatrzenie zasiłku chorobowego - chory kraj, ale ZUS muszę płacić w terminie bo jak nie to już jestem skreślona. To jest chore co oni wyprawiają.  Pomoc covidowa też ma dużo haczyków nie każdy dostanie . Np mam znajomą co ma hotel zaproponowali jej 5tys 😂😂  i ona mówi kuźwa na co to ma dać jednemu na wypłatę czy na co gdzie ma 100pokoi , spa baseny,pracowników , weź to wszystko utrzymaj. Ech niestety tylko robią z ludzi debili.  Przecież wirus nie zniknie, trzeba nauczyć się żyć z nim tak jak z resztą chorób. Uważać ale nie świrować. U nas nawet do lekarzy ciężko się dostać to jest parodia poprostu. Koleżanka nie mogła się nigdzie dostać z synkiem którego wysypało, nawet na teleporade miejsca nie było. Brak opieki powoduje to co się dzieje. Znajomej mąż spędził 10godz na sorze z 40stopni gorączki, i co nie przyjęli go bo nie miał covida, dali receptę i wypuścili do domu. Przez cały czas jak tam był mówi 2karetki tylko przyjechały ( oddział covidowy) , a w tv trąbia że miejsc nie mają. Nie wiem co to się dzieje, to jest przykre jak traktują ludzi 😞

Tak to straszne. Moj wujek bedzie musial chyba restauracje zamknac bo teraz miesiecznie to OK 15.000 musi sam doplacac. To jest obled jakis. Ludzie straca prace 😟 Zadnych imprez nie wolno robic, a wiadomo ze styp, wesel, komuni, urodzin najwiecej utargu jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, ewon napisał:

Aa hehehe ja to przy chłopakach nie uzywałam nic oprócz dłoni 😆😆

 

@Enigma91 piękne zdjęcia 😊😊

 

Niestety w Polsce ceny coraz droższe a pensje skromne. U Was fajnie , że tak pomagają rodzinom . U nas więcej biurokracji i haczyków 😞   

 

Ja nadal czekam na pieniądze z ZUSu od października, teraz się jakiegoś błędu dopatrzyli z początku działalności i musialam złożyć podanie , które sami kazali i przez to wstrzymali rozpatrzenie zasiłku chorobowego - chory kraj, ale ZUS muszę płacić w terminie bo jak nie to już jestem skreślona. To jest chore co oni wyprawiają.  Pomoc covidowa też ma dużo haczyków nie każdy dostanie . Np mam znajomą co ma hotel zaproponowali jej 5tys 😂😂  i ona mówi kuźwa na co to ma dać jednemu na wypłatę czy na co gdzie ma 100pokoi , spa baseny,pracowników , weź to wszystko utrzymaj. Ech niestety tylko robią z ludzi debili.  Przecież wirus nie zniknie, trzeba nauczyć się żyć z nim tak jak z resztą chorób. Uważać ale nie świrować. U nas nawet do lekarzy ciężko się dostać to jest parodia poprostu. Koleżanka nie mogła się nigdzie dostać z synkiem którego wysypało, nawet na teleporade miejsca nie było. Brak opieki powoduje to co się dzieje. Znajomej mąż spędził 10godz na sorze z 40stopni gorączki, i co nie przyjęli go bo nie miał covida, dali receptę i wypuścili do domu. Przez cały czas jak tam był mówi 2karetki tylko przyjechały ( oddział covidowy) , a w tv trąbia że miejsc nie mają. Nie wiem co to się dzieje, to jest przykre jak traktują ludzi 😞

No to jest paranoja, koleżanka pracuje w hotelu, to pracodawca na pierwym lockndownie kazał im iść do psychiatry i L4 na pół roku wziąć żeby im ZUS płacił. Swoją drogą zdążyła wrócić do pracy znaim ZUS wypłacił kasę.

A Ty jak się coś z płatnością spóźnisz to za każdy dzień liczą, jakby mogli to za każdą godzinę by naliczali jakieś kary.

43 minuty temu, Anka 32 napisał:

Tak to straszne. Moj wujek bedzie musial chyba restauracje zamknac bo teraz miesiecznie to OK 15.000 musi sam doplacac. To jest obled jakis. Ludzie straca prace 😟 Zadnych imprez nie wolno robic, a wiadomo ze styp, wesel, komuni, urodzin najwiecej utargu jest. 

Noo kolega który robił nam zdjęcia jest fotografem ślubnym. Masakra teraz jak zawsze od kwietnia do listopada co weekend miał prace tak w tamtym roku ledwo kilka imprez cały rok. A jeszcze mieli własny ślub więc wydatki i teraz też oczekują na dziecko 🙈

Dramat, powiem Wam że nawet już o tym nie rozmyślam bo się załamać idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Witajcie Kochane! Ja to już nie czytam o tych wszystkich koronawirusowych newsach bo można oszaleć 😐 mamy z mężem znajome małżeństwo i oboje pracują w gastronomii.  Pracodawcy poobniżali im umowy na najniższą i  ograniczył wymiar do 1/2 etatu 😐  gdyby nie oszczędności byliby w czarnej 🍑 w czerwcu spodziewają się pierwszego dziecka. 

 

Zjadłam dzisiaj śniadanko i położyłam się jeszcze na chwilę a tu o dziwo, moja psia panna wskoczyła za mną na łóżko i tak oto sobie leży. W 9 miesiącu w końcu zczaiła, że coś się zmienia ❤

 

20210312_102907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zakapturzona napisał:

Witajcie Kochane! Ja to już nie czytam o tych wszystkich koronawirusowych newsach bo można oszaleć 😐 mamy z mężem znajome małżeństwo i oboje pracują w gastronomii.  Pracodawcy poobniżali im umowy na najniższą i  ograniczył wymiar do 1/2 etatu 😐  gdyby nie oszczędności byliby w czarnej 🍑 w czerwcu spodziewają się pierwszego dziecka. 

 

Zjadłam dzisiaj śniadanko i położyłam się jeszcze na chwilę a tu o dziwo, moja psia panna wskoczyła za mną na łóżko i tak oto sobie leży. W 9 miesiącu w końcu zczaiła, że coś się zmienia ❤

 

20210312_102907.jpg

Oo jak słodko leży i dostaje kopniaczka w pyszczek🙂 u mnie kot czuje bo łazi za mną i śpi w nocy przy brzuchu tak od dwóch tygodni. Tam gdzie ja tam kot i ciagle się na mnie gapi. Ciekawe jak te nasze zwierzaczki się odnajdą w nowej sytuacji 😊 ja tez nie czytam , nie oglądam inżynier tak jakby gej korony nie było tylko te maseczki. Kurcze sieją strach w tej telewizji. U mnie rodzice dzwonią ze nie wiedza czy przymykają na Wielkanoc do mnie bo tyle zachorowań. To kazałam im wyłączyć tv i wiadomości 😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, Klaudia91d napisał:

Jakie macie przyszykowane ubranko na wyjście , zakładacie kombinezon jakiś pluszowy czy bardziej bluzę ? 🙂 ja chciałam body na długi spodenki skarpetki bluzę i kocyk i czapeczka. Myślicie ze trzeba cieplejsze ubranie szykować ? 

Ja mam taki pajac ocieplany na dwór i po to bedzie kaftanik i śpioszki lub body. I w foteliku przykryje kocykiem jak bedziemy iść do auta. Położna mowila ze wystarczy 🙂 a no i czapeczka oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@zakapturzona ale fajnie że do ciebie przyszedł u mnie Luna ma dalej w nosie😒

1 godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Jakie macie przyszykowane ubranko na wyjście , zakładacie kombinezon jakiś pluszowy czy bardziej bluzę ? 🙂 ja chciałam body na długi spodenki skarpetki bluzę i kocyk i czapeczka. Myślicie ze trzeba cieplejsze ubranie szykować ? 

 

Ja mam body na dlugi rękaw i polspiochy na to pajacyk polarowy taki nie za bardzo gruby z Pepco kupiłam i na to mąż przywiezie z fotelikiem kocyk myślę że to wystarczy gdyby jednak było bardzo zimno to weźmie pajaca takiego misiowego grubszego bo taki mam od znajomej.

Godzinę temu, Kamilabe napisał:

Dziewczyny właśnie czytam o becikowym. Maksymalny netto na os w rodzinie to 1800zl. 
- czy chodzi o dochód z pitu z 2020 czy obecny ? 
- czy dzielić wspólny dochód tylko na małżeństwo czy też juz na maleństwo ?

 

Nie pomogę . Wczoraj o  tym czytałam i nie mogłam zrozumieć w każdym razie u nas i tak przekraczamy. 

Wspólny dochód dzielisz na 3 już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...